Szerző Téma: Valódi szerelem  (Megtekintve 52410 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Valódi szerelem
« Válasz #30 Dátum: 2008 December 24, 17:00:48 »
Mit mond Pál a házasságról?

"Engedelmeskedjetek egymásnak, Krisztus félelmében. 22 Az asszonyok engedelmeskedjenek férjüknek, mint az ÚrnakKol 3:181Pt 3:1 23 mert a férfi feje a feleségnek, ahogyan Krisztus is feje az egyháznak, és ő a test üdvözítője is. 24 De amint az egyház engedelmeskedik Krisztusnak, úgy engedelmeskedjenek az asszonyok is a férjüknek mindenben. 25 Férfiak! Úgy szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat, és önmagát adta érte,Kol 3:191Pt 3:7 26 hogy a víz fürdőjével az ige által megtisztítva megszentelje, 27 így állítja maga elé az egyházat dicsőségben, hogy ne legyen rajta folt, vagy ránc, vagy bármi hasonló, hanem hogy szent és feddhetetlen legyen. 28 Hasonlóképpen a férfiak is szeressék a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét az önmagát szereti. 29 Mert a maga testét soha senki nem gyűlölte, hanem táplálja és gondozza, ahogyan Krisztus is az egyházat, 30 minthogy tagjai vagyunk testének. 31 "A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté."
(Efézus 5:21-31)

A szerelem nem csak a lángolásról szól, hanem arról is, hogy legalább részben lemondok önmagamról a másik javára, kész vagyok innentől kezdve az életemet azért élni, hogy a másikat boldoggá tegyem. Kész vagyok az egyéniségemet feláldozni, és engedni, hogy Isten formáljon, hogy ezáltal is közelebb kerüljek a társammal való egységhez.Ennek kölcsönösen kell működnie a két fél között.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Valódi szerelem
« Válasz #31 Dátum: 2008 December 24, 17:25:20 »
Egyetértek!  :D

Fontos a hármas szál a kapcsolatlan. Jézus kell hogy legyen a fő és a középpont a pár életében. :afro:



"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Valódi szerelem
« Válasz #32 Dátum: 2008 December 24, 18:44:06 »
Az én férjem szülei hét évet vártak arra, hogy megfoganjon a gyermekük. tudom, hogy az Istennek már akkor az volt a terve, hogy az én  férjem legyen. Így csak 2 év van közöttünk, egyébként 9 lenne. És talán ő egy másik asszony kezét fogná. De hála az Úrnak a gondoskodásért.
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Valódi szerelem
« Válasz #33 Dátum: 2008 December 24, 22:47:11 »
Én is egyetértek :D :igen:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Valódi szerelem
« Válasz #34 Dátum: 2008 December 25, 00:47:56 »
Soha nem értettem hogy miért van igazán szükség Istenre egy kapcsoltban.. :03: azt gondoltam minden megy a maga utján és történnek a dolgoka ahogy kell... nem titkolom volt némi tapaszalatom a párkapcsolatokban.  Most kezdem el érteni, hogy miért is olyan fontos Ő a párkapcsolatunkba. :D :2smitten: :169:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Valódi szerelem
« Válasz #35 Dátum: 2008 December 25, 00:49:13 »
 :2smitten: :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Valódi szerelem
« Válasz #36 Dátum: 2008 December 25, 00:54:14 »
 :pirul: :2smitten: :angel2:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

maria

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #37 Dátum: 2008 December 25, 08:52:15 »
Mert amit Isten összeköt, ember el ne válassza! A valódi szerelem Istentől jön. Az emberi csak fellángolás, pillanatnyi érzés és tova tűnik. Ami Istentől jön, az teljesen ismeretlen érzés, amit előtte soha nem tapasztalt meg senki! Erről lehet felismerni, hogy az Úrtól van. Egy soha nem ismert érzés. Ha egy pár összejön, és egy ismert szerelem fűtötte föl ismert érzéssel, csak más személlyel, akkor az emberi szerelem. Isten amit ad, az különleges és ismeretlen, de annál nagyszerűbb! Úgy érzik, hogy azonnal valami öszekapcsolta őket egy olyan kapoccsal, amivel eddig még soha nem találkozott. Egy olyan érzés keríti hatalmába, ami nem gyötrő, nem kínzó, hanem nyugodt és szelíd, tele békével, türelemmel, várakozással. Tehát, felismerhető, hogy ez más, mint az eddigi érzés.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Valódi szerelem
« Válasz #38 Dátum: 2008 December 25, 10:35:05 »
Így-így! :igen:

Számból vetted ki a szavakat! :hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Hilda

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #39 Dátum: 2008 December 25, 16:11:35 »
Máriám, nővérkém!
Már megint milyen jót írtál, köszönöm!!!  :afro:

Nem elérhető Sebi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
Re: Valódi szerelem
« Válasz #40 Dátum: 2009 Január 05, 05:58:57 »
<<Mert amit Isten összeköt, ember el ne válassza!>>
/Mária/

Ez szépen hangzik, de sajnos a mai korban ez a fajta házasság szövetség, ritkaság számba megy.
Nincs már meg a házasságnak az a fajta romantikája, ami régebben még megvolt.
A gyakorlat is azt mutatja, hogy az emberek össze-vissza paráználkodnak, társat keresnek, és ha két ember valahogy összerázódik, összeházasodnak.
Amíg szeretik egymást, addig együtt maradnak, ha már nem, elválnak és új társat keresnek.
A „keresztények” ezt azért jóval kultúráltabban, teszik, Az életben ma már lámpással kell keresni azt a párt, akik az örökkévalóságig hűek maradnak egymáshoz, mint például Ábrahám és Sára.
Bármit is mondtok, nekem a bibliai fundamentalista házasságformula, férfi-nő kapcsolat tetszik. És ezt tartom szépnek.



 

Nem elérhető Sebi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
Re: Valódi szerelem
« Válasz #41 Dátum: 2009 Január 05, 06:18:39 »
A valódi szerelem szerintem az, ha valaki talál egy olyan szeplőtelen szüzet, akit az Isten csakis az ő számára teremtett.
Akit miután feleségévé tett, mindhalálig követni tudja őt hűségben és szeretetben az örökkévalóságig.
Pál azt mondja hogy a szeretet soha el nem fogy.


Magda

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #42 Dátum: 2009 Január 05, 07:13:02 »
A valódi szerelem szerintem az, ha valaki talál egy olyan szeplőtelen szüzet, akit az Isten csakis az ő számára teremtett.
Akit miután feleségévé tett, mindhalálig követni tudja őt hűségben és szeretetben az örökkévalóságig.
Pál azt mondja hogy a szeretet soha el nem fogy.



 :nyaloka: :134: :145: :165: :165: :165: :145: :offtopic: :fetreng:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Valódi szerelem
« Válasz #43 Dátum: 2009 Január 05, 17:09:37 »
A valódi szerelem szerintem az, ha valaki talál egy olyan szeplőtelen szüzet, akit az Isten csakis az ő számára teremtett.
Akit miután feleségévé tett, mindhalálig követni tudja őt hűségben és szeretetben az örökkévalóságig.
Pál azt mondja hogy a szeretet soha el nem fogy.



A valódi szerelem az, mikor Isten akaratából származik a kapcsolat. Nem értem, hogy a szüzet miért írtad feltételnek.
Ha valaki már nem szűz, attól még lehet valódi szerelem, ennek nem a függvénye.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Valódi szerelem
« Válasz #44 Dátum: 2009 Január 05, 17:42:03 »
Isten képes valakit meggyógyítani abból, ha már valaki nem szűz és adhat még normális házasságban folytatódó és végződő kapcsolatot valaki számára. Ebben biztos vagyok :05:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.