Szerző Téma: Valódi szerelem  (Megtekintve 28736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
Re: Valódi szerelem
« Válasz #300 Dátum: 2009 November 02, 22:07:01 »
Éljen!!  :170: :D  Márpedig az igaz szerelem  létezik!!!  :168:  :169:

Hogyan állíthatsz ilyen bolondságot?
Gondold végig, azt mondják, hogy a szerelmesek kicsit bolondok. Akik bolondok, azok nem tudnak helyes értékítéletet tenni. Tehát a fenti állításodat a jelenlegi "bolond állapotod" miatt nem tudjuk elfogadni...  :009:  :fetreng:

:fetreng:

Gabi, csak a nejed :2knuppel: el ne olvassa!

:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #301 Dátum: 2009 November 03, 10:43:46 »
Éljen!!  :170: :D  Márpedig az igaz szerelem  létezik!!!  :168:  :169:

Hogyan állíthatsz ilyen bolondságot?
Gondold végig, azt mondják, hogy a szerelmesek kicsit bolondok. Akik bolondok, azok nem tudnak helyes értékítéletet tenni. Tehát a fenti állításodat a jelenlegi "bolond állapotod" miatt nem tudjuk elfogadni...  :009:  :fetreng:

:fetreng:

Gabi, csak a nejed :2knuppel: el ne olvassa!

:hehe:

Ajjaj..  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető h.isro

• Testvérünk
  • *
« Válasz #302 Dátum: 2009 November 03, 21:39:22 »
Sziasztok!

Ehhez én csak azt tudom hozzáfűzni, hogy nehéz, de megéri várni.

Légy csendben és várj az Úrra! Zsolt 37, 7

Én hosszú idők után először jutottam el odáig, természetesen a Szent Lélek munkája által, hogy dönthettem, nem keresek magamnak tovább, hanem várok, mert tudom, hogy Isten már tudja, hogy mi vár rám a jövőben. Az Ő célja nem elsősorban az, hogy férjhez menjek. Nem könnyű várni, de Isten segít az elsődleges és valódi értékekre irányítani a tekintetemet. Addig, amig az Úrra várok, nyugodt lehetek affelől, hogy annak is el fog jönni az ideje, hogy találkozzak azzal az illetővel, akit nekem szánt. Az a személy nagyszerű ajándék lesz a számomra és már most hálás vagyok azért a számomra még ismeretlen személyért, aki szintén vár Isten szavára. Izgatott vagyok, mert tudom, hogy Isten ajándéka abban a fiúban nekem örömet fog okozni. Viszont tudom, ha nem adna is társat, Ő akkor is adna ajándékokat, amikkel fokozhatja bennem az iránta érzett hálámat. Sok év után, életemben először gondolkodok így a fiúkról.

Isten áldjon titeket, Orsi
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Mrs :D
« Válasz #303 Dátum: 2009 November 05, 22:29:32 »
Tényleg nagyon merészek vagyunk  :167:  :169:  :hehe:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #304 Dátum: 2009 November 06, 11:42:06 »
Egy gyülekezeti csendeshéten az egyik este Ábrahám és Sára házasságát veséztük ki, majd a fiúk, Izsák házasságát Rebekával. A jelenlévő asszonyok, lányok egyike sem szeretett volna Sára vagy Rebeka helyében lenni, nem cserélt volna velük senki. Mégis biztosak voltunk abban, ha beszólnánk a hadesbe, ahol a meghaltak lelki testben várják a kárhozatot, csak fizikai testüket várják - aki cserélne Sárával vagy Rebekával jöjjön ki, - úgy, hogy tudja, mi vár rá - egészen biztos, hogy senki nem maradna bent. Persze rossz példa - de arra jó, hogy a dolgokat a helyükre tegyük.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #305 Dátum: 2009 November 06, 12:21:25 »
Kedves Sándor!

Bocsáss meg, lehet csak az értetlenségem, de nem értem a hozzászólásod ezen részét:

"Mégis biztosak voltunk abban, ha beszólnánk a hadesbe, ahol a meghaltak lelki testben várják a kárhozatot, csak fizikai testüket várják - aki cserélne Sárával vagy Rebekával jöjjön ki, - úgy, hogy tudja, mi vár rá - egészen biztos, hogy senki nem maradna bent. Persze rossz példa - de arra jó, hogy a dolgokat a helyükre tegyük."

Kifejtenéd bővebben, esetleg más szavakkal? :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

• Vendég
« Válasz #306 Dátum: 2009 November 27, 11:05:23 »
Istent, hogyan kell szeretni?

- Miért szereted Istent? “Mert a gondomat viseli, mert Ő az Atyám, mert nem mond le rólam soha”
- Mit jelent szeretni Istent? Csak a tetteimmel nyilvánítom ki? vagy van más is? Van bizony.

El kell felejteni a jó viselkedést, le kell mondani önmagunkról és odaszántan kell keresni Őt. Teljes lényünkkel és csak azután jöhetnek a jó tettek. Nem szerethetjük csak a jó tetteinkkel, mert azok a megnyilvánulásai valaminek. Nem feltétlenül a szereteté. Lehet, hogy azzal akarunk kicsikarni valamit Istentől. A jót is Ő munkálja ki bennünk. Ennek ára van. Le kell mondani önmagamról. A jó cselekedeteim csak áldozat lenne előtte, neki pedig az nem kell. Istennek, Jézus áldozata kell. Mit mondott Jézus? “Mindig azt cselekszem, ami az Atyám akarata!” Mi az akarata? Nem az, amit Jézus már elvégzett, a megváltói munka, mert az már kész, nekünk nem kell érte tenni semmit. Ahhoz Jézus elég volt. Akkor mégis mi? A válasz Lukács 10, 26-27-ben van.

Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod? Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat. Luk. 10,26

Figyeld meg a sorrendet. Istent kell először szeretni, majd csak azután jöhetnek az emberek. Jézus azt mondja, hogy “teljes”, nem csak félig, vagy kicsit, hanem teljes szívből. Egész belsőddel, egész lényeddel, majd csak azt követi az erőd, vagyis a tetteid. Meg kell tanulni Istent nem úgy szeretni, ahogy az embereket szeretjük. Ég és föld a különbség. Az embereket általában érdekből szeretjük, Istent nem szerethetjük érdekből. Figyeld meg, ha az emberek megbántanak, már nem is tudod szeretni. Felváltja a gyűlölet, harag... Hogyan tudom teljes lényemmel szeretni Istent? Időt számok rá. Bemegyek a jelenlétébe, a Szent Sátrába és hálásan beszélgetek vele. Ezzel kialakítok egy belső kapcsolatot, ami örömmel, békességgel tölti el a szívemet. Ez az imádat. Elárasztja az egész lényemet a jelenléte, ami feltölt, betölt és az fog változást hozni bennem, amivel már képes leszek szeretni bárkit is. Látjátok? Itt még nincs jó cselekedeti megnyilvánulás. Hanem az Istentől kiáradt szeretet, ami elárasztotta az egész lényemet, ez fog kifelé megnyilvánulni mások felé. Ezek a cselekedetek is örömmel és boldogsággal, nem pedig érdekből foknak megnyilvánulni.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #307 Dátum: 2009 November 27, 11:53:22 »
A 'Tegyél fel kérdéseket' topicban kerestem egy választ!
Itt megkaptam!
Amit Mária leírt, az Isten szellemben és valóságban történő imádata!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #308 Dátum: 2009 November 27, 13:29:20 »
Kedves Anti,

Bocs - csak most vettem észre a kérdésedet.
Sára és Ábrahám házassága nem volt valami irigylésre méltó. Előszöris egy öszkomfortból, jólétből elmentek nomádnak, majd a férje megtagadja, Fáraó ágyasa lesz, ott van a szégyen, hogy nincs gyermeke - elhozza Hágárt, majd azt adja oda a férjének - csupa szemrehányás és rendezetlen bajok - majd kínjában nevet és mégis megszüli Izsákot. Nem javult meg ettől a házassága - mert Ábrahám teljesen a fiáé lesz, még az Úr dolgait is elhanyagolja - majd meghal. Az öreg Ábrahám pedig még kivirul, nem lehet vele bírni - jönnek az ágyasok, gyerekek - akiket aztán még el is küld, ne legyenek szem előtt. Mégis - ami miatt más volt az élete - hogy ígérete volt. Ez tette mássá, értelmessé - különben nem érte volna meg végigélni ezt az életet.
A hadesben, ahol a kárhozatba menők várják a fizikai testet (lelki testben egyelőre) - hogy a kárhozatba induljanak - ott megkérdezve, hogy ki az, aki cserélne Sárával - úgy mindenestül, - erre mondtam azt, hogy bármelyik nő cserélne vele.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #309 Dátum: 2009 November 27, 18:09:43 »
Köszi! És azt is köszi, hogy bár kicsit késve (pár héttel) de válaszoltál!  :172:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kinga1986

• Testvérünk
  • *
« Válasz #310 Dátum: 2009 December 08, 22:02:30 »
Valodi szerelem igen letezik es a harmas kotes a legfontosabb. Sokkaig magam kerestem de Isten megmutatta, hogy nincs itt az ideje. Nehezz varni de megeri. Istenre bizztam a szerelmem es majd Isten megadaja a kelo idoben. Addig is varok... varok...
ezt a szerelmemnek kuldom
 :016:
Kinga

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #311 Dátum: 2009 December 09, 07:18:46 »
 :D
Nehéz várni... Aztán férjhez mész és rájössz, hogy a "várás feszültsége" nem tűnik el, csak másra fog terelődni. Pontosan ezért van hatalmas áldás azok életén, akik egyedülállóként megtanulnak gyümölcsözően élni, szolgálatra adni az életüket, mert aki nem él teljes életet egyedül, az nem fog tudni teljes életet élni a házasságában sem.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető pink_floyd

• Testvérünk
  • *
« Válasz #312 Dátum: 2009 December 09, 12:47:57 »
valodi szerelem nem letezik mindig atvertek a csajok nagyon szennyes a vilag egyedul ISTEN aki szeret.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #313 Dátum: 2009 December 09, 12:52:04 »
 :168:

Az igaz, hogy ISTEN A SZERETET ÉS ŐBENNE NEM CSALÓDIK SENKI!
De az nem igaz, hogy nincs igaz szerelem!!!

A szerelmet is a Teremtő Isten találta ki. S amit Ő alkotott, az "mind jó"!! Persze ott fogod megtalálni, ahol az igazi lányt megtalálod, aki CSAK NEKED RENDELTETETT!!!  :168:

Üdv.: Tünde   (4 fiú anyukája!)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető pink_floyd

• Testvérünk
  • *
« Válasz #314 Dátum: 2009 December 09, 13:16:29 »
Sokat szenvedtem az utobbi idobe szerelem :2smitten: miatt most nemreg egy kereszteny lany atvert akit nagyon szerettem es nagyon faj :(