Szerző Téma: Válás és az újraházasodás  (Megtekintve 111425 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

nagyika7

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #105 Dátum: 2009 Április 02, 12:13:22 »
Kedves ermaha

>>Mivel egy családnak és az asszonynak,a gyerekeknek  a feje a férfi,akár Krisztusban van és akár nem,igy mindenképpen Ő felel Isten előtt,még azért is,ha a feleség megcsalja.(ermaha)<<

Tessék???

>>Ha a férfi nem úgy viselkedik,tehát szövetséget szeg,akkor a nőnek igenis van joga a tovább lépéshez.Sőt ahhoz is,hogy találjon egy rendes társat magának. (ermaha)

Jujj!!!

Érdemes a Szentírásra támaszkodni ilyen fontos ügyben nem pedig a csalóka szivünk indulataira...

n7

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #106 Dátum: 2009 Április 02, 12:32:30 »
Bennem felmerült valami. Amikor két ember Isten előtt megköti a házassági szövetséget, akkor Isten arra ráteszi a pecsétet. Elpecsételt házasság lesz belőle. Ki tépheti azt föl? Ki bonthatja azt föl?

Ez nem olyan, hogy két ember köt egy szövetséget, azt Isten úgy "összehegeszti", hogy az szét nem fog esni többet. Hiszen akkor egy házasság se esne szét. Két ember közötti szövetségben a két embernek kell elsősorban hűségesnek lennie és ezt teszi erőssé az Úr. Például a házaséletem első éveiben voltak olyan gondolataim, hogy "elegem van, hagyjuk abba...". Ilyenkor megemlékeztem arról, hogy az én választásom mellett megkérdeztem Istent a feleségem személye felől és Őneki is tetszett. Emlékeztettem magam, hogy igazából nem elfordulnom kell a problémáktól, hanem megoldani, és tudtam, hogy a feleségem ebben partner lesz...
Tulajdonképpen nem arról kellene beszélni, hogy ki bonthatja fel, mert egyikőnk se szeretné ezt. A hűtlenség benne van a bukott emberi természetbe, ebben nagyok vagyunk. Inkább arról, miben tudunk segíteni, hogy házasságok egyben maradjanak, hogy ne csak a betűt dugdossuk a másik orra alá: "meg van írva...", hanem valóságos segítséget tudjunk adni.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #107 Dátum: 2009 Április 02, 12:48:33 »
Segíteni Isten gyermekének lehet az igével  - semmi más módon. A pogány zsigerből él, itt akar boldog lenni, senki nem halt meg érte - minek is engedne, nem is érti. A vallásos pedig beleszakad, hogy teljesítsen és múszály neki, átok alatt - törvény alatt van (Galata levél).
Nem zavarodtam bele a saját hozzászólásaimba.
Láttam, valahol valami rossz szót használtam, mert hosszú piros nagybetűs bejegyzést látok egy korábbi hozzászólásomban (már nem tudom, melyik szó volt) - akár privátban is, aki moderált  - segítsen ebben.

Nem vagyok válás párti vagy válás ellenes. Anti beidézte az ide való igeszakaszt. Ha valaki ki akarja magyarázni - tegye. Valaki pedig be akarja tartani - próbálja meg. Valakik pedig megteszik, nem azért mert muszály és mártirkodni fog és húzza az igát, hanem mert csodát vár a mindenhatótól - hiszen az is csoda, hogy a menny felé megy, Istenhez tartozik. Nem test és vér ellen van tusakodása - látja a valóságot.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #108 Dátum: 2009 Április 02, 14:05:22 »
Sándor hozzászólásához csak annyit hadd tegyek hozzá, mert megint el fogunk beszélni egymás mellett:
Az igével lehet segíteni, de nem úgy, hogy az orra alá dugod, hogy mi van megírva, hanem segíteni kell ezt normálisan gyakorlatba ültetni. Nem elég annyit mondani: "Nem válhatsz el, mert meg van írva...". Hanem segíteni kell, hogy meglássa ennek a fontosságát és erőt kell adni az útjának további folytatásához. HA csak az igét szajkózod, többet árthatsz, mint amennyit használni fog, mert nem kap igazi életet az igéből, csak az elvárást fogja látni...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

maria

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #109 Dátum: 2009 Április 02, 14:12:35 »
Én házasságpárti vagyok, de ha végképpen elromlott és helyrehozhatatlan, mindent megtettek, hogy rendbe legyen, akkor van ok a válásra. Egy házasság nem lehet maga pokol.

Sebi írta: A férfit semmilyen okkal nem bocsáthatja el az asszony (legalább is a Biblia szerint)
Ugyanis a házasság komoly dolog, ha valaki megházasodik a mennyben is megvan kötve a frigy, akár tetszik, akár nem. Egyébként is ha lehetne válni, semmi értelme nem lenne a házasságkötésnek.
Ha lennének olyan bűnök, amik felszabadítanák a feleségeket a házasság alól, akkor azt írná a Biblia.
Nincsenek ilyenek ! A lázadó, testi emberek ássák alá az Ige tekintélyét a maguk veszedelmére.


A házasság komoly dolog írod. Igen ebben igazad van. A férfiaknak is az kell legyen és akkor nem lenne annyi válás. Viszont nem tehet azt a férj a feleségével, ami brutális, vagy akár megalázással jár. Abban biztos vagyok, ha a hívő férjem verne, vagy részeges lenne, -ismerek ilyent is- nem biztos, hogy hosszú ideig vele lennék még akkor sem, ha az Ige nem tér ki arra, hogy a nő válhat vagy sem. Hol tiltja, hogy a nő nem válhat el?  Jézust férfiak kérdezték a válásról és nem a nők. Rendesen meg is válaszolja neki. Az igaz, hogy ostobaság azért válni mert valamelyik nem jár vele gyülibe vagy nem keres elég pénzt....

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #110 Dátum: 2009 Április 02, 14:19:59 »
Kedves Gábor,

Nem ellenkezem veled, hanem inkább tekernék azon, amit mondtál. Csak Isten gyermekeinek segít az ige. Olyan, mint arany alma - ezüst tálcán. Semmi értelme a muszálynak - meg lehet próbálni, de semmi értelme (ha sikerül is, csak a test hízik). A biblia nem szól a pogánynak és a hitetlennek, a vallásos pedig kiforgatja.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #111 Dátum: 2009 Április 02, 16:23:10 »
Persze Sándor. Arról szó sem esett, hogy a pogányoknak szól-e. A lényeg, hogy amikor arról beszélünk, hogy az igével igazítunk helyre valakit, akkor ne csak a vers legyen szajkózva, hanem a benne lévő élet. Ez az, amit sokan nem értenek meg. A betű önmagába megöl, még ha a bibliából származik is... Ha jól emlékszem a Sátán is igével jött jézushoz, mégsem volt "aranyalma ezüsttálcán"...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #112 Dátum: 2009 Április 02, 21:25:16 »
Kedves Gábor,

Ebben igazad van - a kettőnk közötti vita nem ez. Szerintem igéket kell megérteni, tehát azokat kellene tanulmányozni ahelyett, hogy a véleményünkhöz keresnénk igéket.
Szerintem kezdjük el az első ismert válással - mikor Ábrahám elküldi Hágárt. Nagyon sok tanulság van benne - okai, az emberi megoldások, igéretek kitekerése, hogy is formálódott ki az, hogy Hágár már akárhová is, akár a sivatagba is (gyerekkel a karján) - csak el innen, az Isten választott házaspárja közeléből minél messzebbre. Mitől vonzó egy keresztény házspár?
Tudod az a véleményem, hogy mindenkinek annyira sajátos az élethelyzete - hogy jobb inkább egy ismert történeten keresztül vizsgálódni, úgyis magunkra ismerünk - de így tudnánk haladni közösen.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

B.Miklós

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #113 Dátum: 2009 Április 02, 21:50:18 »
nagyika 7 írta:Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg őt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát;
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó.
Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő.

 Kedves zarándok testvérem! Hogyan kell viselkedni a pogánnyal és vámszedővel? Én mikor pogány voltam ,törődtek velem, szerettek a Bibliából olvastak nekem. Meglátogattak Imádkoztak értem , segítettek beépülni a közösségbe. Vagy nem így kellett volna? :08:
                                                                                           Szeretettel : Miklós tv.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #114 Dátum: 2009 Április 03, 06:59:53 »
Miklós:
"nagyika 7 írta:Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg őt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát;
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó.
Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő.
 
Kedves zarándok testvérem! Hogyan kell viselkedni a pogánnyal és vámszedővel? Én mikor pogány voltam ,törődtek velem, szerettek a Bibliából olvastak nekem. Meglátogattak Imádkoztak értem , segítettek beépülni a közösségbe. Vagy nem így kellett volna?
                                                                                           Szeretettel : Miklós tv."






 :afro:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

ircsi

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #115 Dátum: 2009 Április 03, 08:42:02 »
Máté 18.15-17Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg õt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát;
 
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettõt, hogy két vagy három tanú vallomásával erõsíttessék minden szó.

Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen elõtted olyan, mint a pogány és a vámszedõ.


Ebben az igeszakaszban nem a pogányokról van szó hanem a gyülekezetbe járó tagról aki tagja a szent közösségnek.
Ha valaki többszőri intés ellenére nem fogadja el a segítséget, és meg akar maradni bűnében, a gyülekezet megszakította vele a közösséget.
Aki ragaszkodik a bűnhöz, azzal nem vállalhat közösséget Isten gyülekezete. Ellenben ha később megtér, visszatérhet a közösségbe, újra azzal az elhatározással, hogy szentül, tisztán akar élni.
Mindazok, akik az gyülekezethez tartoznak, harcolnak a bűnök ellen. Keresztény nem élhet kettős életet.
A  gyülekezet sem adhat helyet bűnösöknek, akik nem akarnak megváltozni.


Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #116 Dátum: 2009 Április 03, 08:52:13 »
Kapcsolódva a témához, mégis kicsit kanyarodva a topic eredeti kérdésköréhez - a házasságot és a gyülekezetet is gyakran hozza fel az Ige, mint szinonima. A gyülekezet a szentek közössége - amellett még sokan járnak oda, hogy kifigyeljék, bomlasszák, eltérítsék - vagy éppen a keresők.
A szövetséget Isten köti - mindíg az erősebb ajánjla fel. Ábrahámnál is így volt - Isten a kettéhasított állatok között végigmegy, Ábrahám viszont nem. (úgyis megszegné)
A gyülekezet tagjai nem üldözések és inkviziciók eszközével élnek, hanem a gyülekezetből való kizárással. Kiadni a Sátánnak - mert kikér, hogy megrostáljon. Ki kell adni. Aki Isten gyermeke, nem tud gyülekezet nélkül lenni - ezért vágyik vissza, várja a szabadulást attól, ami kirekesztette. Aki nem Isten gyermeke - az pedig legyint, szitkozódik és nagy haraggal elmegy a kárhozatba.
A házassági szövetség is szinonimája annak, ami a mennyben játszódik le. A válás oka a bűn. A békétlenség - és szeretet hiány. A bűn alá rekesztett világ természetes velejárója. Ábrahámmal is szövetséget kötött az Isten - de Ábrahám nem ment végig a kettévágott állatok között. Ezt a részt Jézus (aki betölti) - teszi meg, az azzal járó következményekkel együtt, Ábrahám helyett.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #117 Dátum: 2009 Április 03, 09:11:44 »
ircsike szia!  :044:

Hát ez így lenne biblikus. Még itt a fórumon is és bárhol. Ez is egy közösség és gyülekezés valamilyen szinten. Ismét magamról hozok fel példát. Mint írtam, abban a közösségben ahol jártunk, nincs ilyen szigor a paráznákkal, házasságtörőkkel  szemben. Az egyik felkent szolgáló, -már paráznaként lett felkenve, velünk jött el. Én kértem akkor, hogy ne tegye, de ő ennek ellenére kijött és csatlakozott hozzánk. Hosszú a történet, nem részletezem. Akkor közöltem, hogy akik házasságon kívüli kapcsoltban vannak, azok térjenek meg belőle és tanítottam róla szeretettel. Ez a szolgáló, felkereste az otthonában őket és fellázította ellenem, -ha itt maradnak meg fognak halni- majd közölte, hogy őt Isten így is szereti és szétszakította a gyülinket. A csecsemőket nem nehéz befolyásolni, megfélemlíteni. Bizony vállalni kell, hogy kiközösítjük azokat, még akkor is ha ez hátrányokkal jár. Természetesen nem azonnal kell eltávolítani a négyszemközti beszélgetés után, hiszen időt kell adni. Én mind a három lépést végig csináltam és 3 év után történt a szakadás. Megmondtam neki, hogy ne más boldogtalansága árán legyen boldog. Akkor már 16 éve volt a "kedvese" egy nős két gyerekes apának, ahol ráment a család. Ez a kapcsolat ma is tart, 20 éve. Szegény ott tart, hogy prófétának hívatja magát. Felkeresi ismét a nyájunk tagjait, hogy átok van a házukon, mert hozzám járnak és ő a pásztora nem én. Majd Igékkel bombázza amit állítólag Istentől kapott, hogy adja át neki. Az Igével ölni és rombolni is lehet.  Döbbenet, hogy a keresztények sokszor rosszabbak mint a világi emberek. Ezt a szolgálót nem kell kirekeszteni, elment magától és nem is tért meg és nem is vágyik sehová gyülibe jól el van az övéivel, így legalább nem kell szakítania a házasságtörő társával.

Sándor: Aki Isten gyermeke, nem tud gyülekezet nélkül lenni - ezért vágyik vissza, várja a szabadulást attól, ami kirekesztette

Nem hiszem, hogy vágyik vissza, elmegy máshová ahol nem rekesztik ki és rossz híredet keltik. Nálatok a reformátusoknál hány embert rekesztettek ki, mert parázna vagy házasságtörő? Elmegy a misére, a pap nem is ismeri szinte. Jól megbújik a mag kis világával és haza megy. Gyakorlatból tudom.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #118 Dátum: 2009 Április 03, 10:48:10 »
Kedves Mária,

Nálunk nincs mise - mi Istentiszteletre, Igehírdetésre járunk.
Voltak kizárások az imakörből paráznaság miatt. Hiányzott neki a kör. Jót tett neki a kizárás.
A Sátán be akar törni a gyülekezetbe is - hogy romboljon és kompromisszumot kössön Isten népe a bűnnel. Persze - egy Urvacsora alkalmával nem lehet tudni, ki milyen bűnben van, tényleg nem ismer mindenkit a lelkipásztor. El is hangzik, hogy kárhozatot eszik és iszik - aki nem tiszteli az Úr testét és vérét.
Az egyházfegyelem egy nagyon érzékeny és nagyon felelős terület. Külön adomány kell hozzá, kenet, ami Isten ajándéka. Ha van - gazdagítja a gyülekezetet, mert különben kompromittálja a gyülekezet a saját Urát - és arcunk pirulása van.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #119 Dátum: 2009 Április 03, 11:28:16 »
Máté 18.15-17Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg õt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát;
 
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettõt, hogy két vagy három tanú vallomásával erõsíttessék minden szó.

Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen elõtted olyan, mint a pogány és a vámszedõ.


Ebben az igeszakaszban nem a pogányokról van szó hanem a gyülekezetbe járó tagról aki tagja a szent közösségnek.
Ha valaki többszőri intés ellenére nem fogadja el a segítséget, és meg akar maradni bűnében, a gyülekezet megszakította vele a közösséget.
Aki ragaszkodik a bűnhöz, azzal nem vállalhat közösséget Isten gyülekezete. Ellenben ha később megtér, visszatérhet a közösségbe, újra azzal az elhatározással, hogy szentül, tisztán akar élni.
Mindazok, akik az gyülekezethez tartoznak, harcolnak a bűnök ellen. Keresztény nem élhet kettős életet.
A  gyülekezet sem adhat helyet bűnösöknek, akik nem akarnak megváltozni.



Persze ez mind nagyon szép, de hogyan fogod ezt megoldani? Amikor bejön akkor két biztonsági őrrel kidobod? Világi eszközöket vessünk be, hogy távol tartsuk magunktól a bűnt? Gondolkodj egy kicsit...  :hehe:
Mi ezt úgy oldottuk meg, ugyanis volt ilyen helyzet, hogy az illető házasságtörő kapcsolatba volt, ha el akart jönni az összejövetelre, akkor a kezdéskor mindenki előtt felszólítottuk a (pulpitusról), hogy szívesen látjuk, mert a kegyelem itt van, de térjen meg a bűnéből, mert az idejárás nem fogja bevinni a Mennybe. Ez szerintem elég ahhoz, hogy annyira megalázva érezze magát, amiről a biblia is ír, ennél többet tenni úgysem tudunk...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)