Szerző Téma: Válás és az újraházasodás  (Megtekintve 110950 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #30 Dátum: 2009 Március 27, 11:50:13 »
Azért hadd piszkáljak meg valamit:
Azt mondja: ..."paráznaság oka..."

Erről kellene egy kicsit beszélni.
A paráznaságot kizárólag a házasságon kívüli szexualitásra vonatkoztatják.
Ha egy kicsit jobban megvizsgáljuk az írás fényében ezt a kifejezést, akkor láthatjuk, hogy nem csak erre használták ezt a szót. Az ószövetségben több helyen mondja, hogy Izrael paráználkodott idegen Istenekkel. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy az Istenükkel megkötött szövetséget felrúgták azzal, hogy más isteneknek is elkezdtek szolgálni. Már ebből is következik, hogy a parázna kifejezés arra utal, hogy valaki egy szövetséget felrúg. Ez egybevág a házasságos igékkel is.
Ha ezt megértjük, akkor mindjárt egyértelmű lesz, hogy nem csak szexuális hűtlenség adhat okot arra, hogy elváljon valaki.

Például: Egy házaspár férfi tagja részeges és rendszeresen veri a családot, a feleség megtér a férfi pedig nem hajlandó abbahagyni az életmódját.
Jelen esetünkben a férfi a magaviseletével már felrúgta azt a szövetséget, amit kötött az asszonnyal. Ha a feleség ilyen helyzetben hivatalosan is elválik, akkor nem mondhatod házasságtörőnek, hiszen a szövetségük, már rég romokban hever.

Kérek mindenkit, hogy ne értsen félre: nem pártolom a válást,csupán érdekességként írtam ezt le, ha már az Írás szemszögéből nézzük a dolgokat.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #31 Dátum: 2009 Március 27, 12:04:22 »
Kedves Gábor,

Nem mondhatja. Nem rúgta fel. Anti erre is kitért.
Ha a hitetlen - és az ezzel járó bármilyen Istentelen szint - de nem akarja elhagyni a feleségét - mert .... /kérlek használj másik szót erre, köszönöm Mária/ lenne elhagyni, a feleség nem válhat.
Amikor a feleség azt mondja, hogy nem érdemlem meg ezt a terhet - és hogy én ilyen cseléd legyek - akkor általában úgy is imádkozik, hogy Uram, én már olyan rendes asszony vagyok, már megérdemelnék egy rendes hívő férjet. Ez borzasztó. Emberileg értem, de a pogány válik ezért.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #32 Dátum: 2009 Március 27, 12:09:46 »
Semmi baj. Nekem nem probléma. Csak így lesz törvény a kegyelem beszédéből. Így válik az ige emberi életeket tönkretevő halálos fegyverré. Ezt a tevékenységet az ember (a Sátán munkája nyomán) tökéletesre fejlesztette az évszázadok során...  :059:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #33 Dátum: 2009 Március 27, 12:14:48 »
Nem a törvény miatt. Azért nem válik, mert neki olyan van elkészítve - ami annak a szerencsétlen, bűnben vergődő férjének legfeljebb remény, de az is csak halványan. Ha még el is hagyja - akkor még az a kapcsolat is eltűnik - amit eddig az asszony betöltöt.
Érdekes, hogy elképzelsz valamit - mintha én ezt mondtam volna - és jól kiosztasz - pedig az egész csak a te gondolatodban játszódott le. Nem mondtam ilyet és nem indokoltam azzal - amire Te gondolsz.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Magda

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #34 Dátum: 2009 Március 27, 12:15:04 »
Aztán a férfi megtért és rendesen dolgozik és amikor haza megy a munkából a feleségét mindég illuminált állapotban találja, és semmi asszonyi feladatot nem lát el a házban és a házkörül.
Meddig kell ezt természetesnek tartani
 :pirul:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #35 Dátum: 2009 Március 27, 12:31:02 »
Nem a törvény miatt. Azért nem válik, mert neki olyan van elkészítve - ami annak a szerencsétlen, bűnben vergődő férjének legfeljebb remény, de az is csak halványan. Ha még el is hagyja - akkor még az a kapcsolat is eltűnik - amit eddig az asszony betöltöt.
Érdekes, hogy elképzelsz valamit - mintha én ezt mondtam volna - és jól kiosztasz - pedig az egész csak a te gondolatodban játszódott le. Nem mondtam ilyet és nem indokoltam azzal - amire Te gondolsz.


Figyelj, én arra reagáltam, ami mellett ott állt a neved. Lehet, hogy az Antee fogalmazta meg, de te az én hozzászólásom után kijelentetted, hogy nincs így, mert az Antee is megírta, tehát nem képzeltem, hanem te írtad. Márpedig ez a gondolkodásmód törvényt csinál: megfogja a fogalmakat amelyek irányadásra szolgálnak és leteszi őket, mint át nem hágható pontokat. Ha ez nem törvénykezés, akkor mi? Érdekes, hogy Antee írásából nem ilyen élesen jött le, de te voltál, aki azt mondtad, hogy márpedig a férj nem törte meg a házasságot. Természetesen úgy gondolod, ahogy jól esik...
A másik idézd ide nekem, hogy mivel osztottalak ki! Hol szerepel a neved és mellette azok a fogalmak, amelyre hivatkozol. Bocs, de szerintem te képzelődsz.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #36 Dátum: 2009 Március 27, 13:42:38 »
Gábor - inkább hagyjuk.

Kicsit belemennék ebbe komolyabban. Szóval az asszony, akinek Isten belenyúlt az életébe, kinyitja szemét és bizonyságot ad neki az örök élete felöl - bizony egy új helyzetben találja magát. A férje pedig folytatja a kárhozatba menő útját, az ítéletnek a rettenetes várása áll előtte. Nem azért nem hagyhatja el, mert törvény - de erősíteni kell. Meg fogja tenni az ő Megváltójáért, érti is és világos is számára - de persze, hogy nem egyszerű. A testvérek erősítése, Isten szeretete - az úton tartja.
Ez az erő tartja - hogy ne essen el, vagy ha elesik fel tudjon állni és józanul láttatja vele a célt is. Ez az erő szintén jelen van nálunk.
A törvénykezés, a muszály - egy idegen lélek, ami megnyomorít. Aki törvény alatt van - az itélet. Ha már a paráznaságnál tartunk - Pált megajándékozta Isten azzal, hogy nem volt házas. Nem megtartóztatta magát - hanem ezen a téren szabadságot kapott ettől. Ha ez így működhetne a katólikus egyházban, ez alapján - akkor nem lenne pedofil egy pap sem és nem lenne annyi szexbotrány. A muszály mindíg elbukást hoz, mert Isten nem csúfoltatik meg. A hiénáról nem lehet lemosni a foltokat.

szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Epafras

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #37 Dátum: 2009 Március 27, 20:50:32 »
Hagy szóljak én is hozzá!
A Biblia nem hangsúlyozza ki de a szelleméből következik,mindig az életet teszi az első helyre.
Ha valaki ilyan házasságban él ahol az élete veszélyben van joga van elválni.
Vitatkoztok a hitetlen házasság megáldásán.Kérdem én ki az aki elöbb házasodott,majd megtért,és utána mégegyszer elment a templomba megáldatni a házasságát?
Ep
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet,mert abból indul ki minden élet. /Péld. 4:23

maria

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #38 Dátum: 2009 Március 27, 21:16:07 »
Epafras  írta: Kérdem én ki az aki előbb házasodott,majd megtért,és utána mégegyszer elment a templomba megáldatni a házasságát?

Amikor világi voltam, akkor a világ előtt a férjemmel összeházasodtunk. Néhány év múlva megtértünk és hamarosan úgy éreztük az Úr előtt is összekötjük az életünket. Számunkra az az igazi házasság és nem a világ előtt. Hát ez velünk történt. Tudod milyen sokan vannak így?

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #39 Dátum: 2009 Március 28, 09:00:39 »
Isten áldását adja a férfi és a nő döntésére, miszerint az adott perctől kezdve együtt, egymást támogató társként szeretnének járni az életben ezt hívják a házasság szövetségének. Minden szövetségnek van tartalma, amire nézve hozzák. A szövetség megtörése mindaz, ami felrúgja ezeket a feltételeket. Nézzük meg csak Izraelt. Amikor idegen isteneknek szolgált, Isten azt mondta, hogy én se fogok a szövetség szerint bánni vele, hanem prédául adom a körülötte való népeknek.
És így van Sándor, ahogy mondod: az általam felhozott esetben nincs ilyen, hogy muszáj a házasságban maradni, ha beledöglesz is...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #40 Dátum: 2009 Március 28, 09:10:10 »
Azt lehet erősíteni, aki hagyja magát. Még a biblia is azt mondja: "Fedd meg a bolondot és szégyenedre lesz..." Mindenkinek azt kell tennie, amire látása és ereje van. Olyan emberekkel nem megyünk semmire, aki olyan, mint az öszvér, nem mozdul sehova. Életveszély esetén nem kötelessége a félnek felvállalni a másik "lelkigondozását", vagy "erősítését", ahogy Sándor fogalmazott.
Végül is ha összerakom, mit mondtál Sándor (csak az egész meglátása miatt):
A házas fél nem válhat el életveszélyben sem (nem a törvény miatt), mert erősíteni kell a másikat, de ha elválik, akkor házasságtörő lesz.
Ha kihagytam valamit Sándor nyugodtan szólj.

Én az Apámat nem ilyennek ismerem.  :119:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #41 Dátum: 2009 Március 28, 09:29:27 »
Nagyon sok, olyan helyzet van Isten előtt amikor igen is el kell válnia a hívő/hitre jutott félnek.Mert a házassága tarthatatlan és olyan a családi élete,hogy bűnben él.Senki még Isten sem kötelezi az embert arra,hogy ilyen helyzetben éljen.Isten előtt a meg nem tért ember halott/szellemi halott/Nagyon sok esetet és helyzetet tudnék felsorolni rá.De az Ige is kimondja,mi köze van a hívőnek a hitetlenhez.A megtért keresztény életmód,sokszor olyan helyzetbe hozza a másik felet,hogy igen is választania kell.Vagy Isten vagy pedig ember.Vagy Istennek akarok tetszeni vagy embernek.És ez a házasságra is vonatkozik.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #42 Dátum: 2009 Március 28, 09:42:19 »
Kedves Gábor,

Nem írtam olyat, hogy akár az élete árán is, nem ebből a szempontból vállalja a megtért asszony, hogy azt teszi, amit Isten kér. Adhat Isten szabadulást a présből. Nem ilyen szempontból írtam amit írtam, mint ahogy Te elemzed. Többször mondtam már, a kereszténység nem törvényvallás. Miért írtam volna akkor most ennek a cáfolatát? A vallásos élet nem kerül sokba - ott lehet hagyni, kivágni a hitetlen pogányt. Megérdemli. Tudod, a vallásos pedig, aki okosan, szépen, helyesen döntött Isten mellett - már sok érdeme van, jobbat érdemel. Nem is akarom ezt megbeszélni. Azt hiszem, inkább kicsit visszavonulok. Nem megsértődés - csak azért írom, mert lehet, hogy van, aki erre gondol. Egyszerűen van, amit kerülni kell. Egyébként is elutazom - nem leszek csak csütörtökön.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Hilda

  • Vendég
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #43 Dátum: 2009 Március 28, 09:57:55 »
Sziasztok! Csak mint kívülálló kérdezem, tapasztalatotok, vagy véleményetek szerint mi az

ami miatt elcsúsznak még a stabilnak hitt keresztény házasságok is?

Igaz lehet, amiről beszélnek olyan gyakran, hogy a szexualitás a fő probléma?  :08:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Válás és az újraházasodás
« Válasz #44 Dátum: 2009 Március 28, 10:07:05 »
Kedves Gábor,

Nem írtam olyat, hogy akár az élete árán is, nem ebből a szempontból vállalja a megtért asszony, hogy azt teszi, amit Isten kér. Adhat Isten szabadulást a présből. Nem ilyen szempontból írtam amit írtam, mint ahogy Te elemzed. Többször mondtam már, a kereszténység nem törvényvallás. Miért írtam volna akkor most ennek a cáfolatát? A vallásos élet nem kerül sokba - ott lehet hagyni, kivágni a hitetlen pogányt. Megérdemli. Tudod, a vallásos pedig, aki okosan, szépen, helyesen döntött Isten mellett - már sok érdeme van, jobbat érdemel. Nem is akarom ezt megbeszélni. Azt hiszem, inkább kicsit visszavonulok. Nem megsértődés - csak azért írom, mert lehet, hogy van, aki erre gondol. Egyszerűen van, amit kerülni kell. Egyébként is elutazom - nem leszek csak csütörtökön.
szeretettel Sándor

Ezért vannak félreértések. A legelső hozzászólásomnál leírtam, hogy az általam hozott példában veszélyben van az asszony és a gyerek, mivel a férj nem a szövetség szerint bánik a társával. Erre írtad, hogy "akkor sem válhat el, még az Antee is megírta." (Kicsit röviden idéztelek).
Elveszel a saját hozzászólásaidba.
Most akkor mégis elválhat a nélkül, hogy házasságtörőnek titulálnák?


Az eredeti megjegyzésem annyi volt, hogy a paráznaság nem csak a szexuális erkölcstelenségre vonatkozik a bibliában.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)