Szerző Téma: Válás és az újraházasodás  (Megtekintve 110945 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #990 Dátum: 2011 Március 15, 19:53:59 »


  URAM, és kedves Testvéreim,

az igaz, hogy szívembol gyulolom a válást, és nem tennem meg soha, de ítelkezni sem ezért, sem másért

nincs jogom semelyik ember felett!


URAM! Szívembol megbántam, ne haragudj, nagyon csúnya dolog volt!
Teljes szívembol szeretlek, de inkabb imádlak  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Bocsánatot kérek Mindenkitol, akinek bantotta a szívet!




Szeretettel,
Móni  :2smitten:



URAM a dal Neked szól!

:037:

http://www.youtube.com/watch?v=r06TMVKHctE#



Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #991 Dátum: 2011 Március 20, 15:53:35 »
Sziasztok,

Az előbb kaptam valakitől ezt a linket: http://www.bibliai.com/biblia-valasrol/
Kiváncsi vagyok a véleményetekre.  :169:

Én is még csak most olvasom, és próbálom emészteni, meg vizsgálgatni.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #992 Dátum: 2011 Március 20, 16:59:22 »
Sziasztok,

Az előbb kaptam valakitől ezt a linket: http://www.bibliai.com/biblia-valasrol/
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.  :169:

Én is még csak most olvasom, és próbálom emészteni, meg vizsgálgatni.
Köszönöm Julesz végig olvasva, emésztve.
Nagyon hasznos tartom, ezt  a fajta ismeretet.
Hogy miért?
Mert aki elvált és úgy él az megszabadulhat a kárhoztató gondolatoktól, amit a kategorikus kijelentések eredményezhetnek egy embernél.
Aki pedig még kínlódik és megkötözve érzi magát a betű által az felszabadulva mehet a Megváltó/Megmentő/Megtartóhoz.

A valóságos kijelentést, pedig mindenki mint mindenre erre is személyesen kapja az Úrtól.
Harmadik személy ebbe nem igazán lehet részes, még a gyermekek sem, mert ők szenvedik az aktuális állapotot, és nem tudják, hogy a szülők mit szenvednek.

Nem gondolom, hogy a házasság nagyobb rabság lenne, mint az Úr követése, vagy szeretetből vagyok veled Uram vagy sehogy

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #993 Dátum: 2011 Március 20, 17:59:15 »
Sziasztok,

Az előbb kaptam valakitől ezt a linket: http://www.bibliai.com/biblia-valasrol/
Kiváncsi vagyok a véleményetekre.  :169:

Én is még csak most olvasom, és próbálom emészteni, meg vizsgálgatni.



Kedves Jules  :169:

Koszonom szépen, természetesen az egész IGECSOKOR a szívemben van, e témában! Egyébkent ezt az oldalt, amelyrol az Értekezés származik, en is szeretem, nagyon hasznos és jó dolgok olvashatóak rajta!  :2smitten:


Egy mondatot javítanék ki, ISTEN tekintélyét megvédve ! ! !

"ELVÁLNI NEM MUSZÁJ, DE ISTEN MEGENGEDI A VÁLÁST......."   _ Távol álljon, szeretném, ha ezt úgy fogalmaznánk meg:

ISTEN elfogadja a válást, ha már nincs más út.

És !

Mindenki lássa be, és meg is, legyen olyan kedves, mikor valakik válni keszulnek, az ISTEN békíteni fogja eloszor a feleket, az ISTEN a szeretet, nem válás, veszekedés, egymás felemésztése, balhezások, széthúzások - melyek tamogatoja o, vagy tanítója!
ISTEN mindig a szeretet mellett van, hogy az emberek egymás mellett maradjanak.

ÚJRAHÁZASODÁS.
Én ha egyszer elválnék, nem házasodnék újra. Le van írva.

Egyszer férjhez megyek: és az ISTEN elott, a teremtom elott megfogadom, hogy JÓBAN - ROSSZBAN kitartok a férjem mellett.
Majd évek múlva elválunk.
Nyílvan az ÚR lát engem és a férjem a házasságomban, megtettem neki az eskum, majd elvalok.
ISTENT ugye koztudott a legjobb baratomnak tekintek, azokon tul, hogy a Teremtom, és Mennyei Atyám, megáldott engem a házasságban, és én azt nem tudom megtartani.
Majd megjelenek elotte, egy új házassággal.

Hát ez nagyon komolytalan lenne!
Ha elválnék, akkor egyedul maradnék.

Ismerek peldaérteku csaladanyakat, akik megtértek a házasságukban, és 10 évet leéltek úgy, hogy a férjuk csak 10 év utan tért meg.
Ez az igazi csoda, hogy ezek a holgyek megmaradtak, igaz HITBEN járó asszonyként!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Egyik gyulekezeti társam 20 évet várt! 20 évet, 40 éves volt a férje, mikor 20 év házasság után megtért. Fillipino holgy, keresztény, ugye eleve olyan kultúrából jon, hogy a férj a csalad feje, igy természeténel fogva szeretetben szolgalta a férjét es az egesz családot 20 éven át. Ezek a nagy dolgok.

Éljen a házasság, legynk boldogok az ÚRRAL a szívunkben, és tartsunk ki!

Mindenkinek békesség, és az ÚR gazdag áldása legyen a szívén, és a hazasságán!

AMEN
:ima02:

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #994 Dátum: 2011 Március 20, 18:13:27 »
Ámen  :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #995 Dátum: 2011 Március 22, 22:42:41 »
A házasság témájához kapcsolódó ( válás avagy kitartás) szerintem egy nagyon jó keresztény film!

http://www.filmnet7.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=34:t%C5%B1z%C3%A1ll%C3%B3&Itemid=2

Címe : Tűzálló egy tűzoltó életéről szól. Másfél órás.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Epafras

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #996 Dátum: 2011 Június 24, 20:59:20 »
Kedves Testvérek!
Ha valakinek szüksége lenne rá....
Epafras

A Válóháló 2011 nyarán Piliscsabára várja a gyógyulni, épülni óhajtó keresztyén és nem keresztyén elváltakat gyermekeikkel együtt. A tábor időpontja: 2011. július 25-30. Bővebb információ a www.valohalo.hu honlapon.
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet,mert abból indul ki minden élet. /Péld. 4:23

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #997 Dátum: 2011 Július 05, 17:43:52 »
Kedves Epafras Testvérem!
Imádkozom,hogy Isten gazdag áldása legyen ezen a tábori szolgálaton.
Az Úr áldjon meg.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #998 Dátum: 2011 Július 05, 18:44:42 »
Kérlek imádkozzatok,hogy ne kerüljön sor válásra nálunk.Most nincs probléma  a házasságunkkal,más  a probléma.Tudjátok,hogy férjem még nem hívő.Adósságaink vannak.Emiatt egy ügyvéd és a könyvelő azt tanácsolta neki,hogy "papíron" váljunk el.Persze én mondtam,hogy én ezt NEM AKAROM.Igazából talán ő sem,de gondolkodik rajta.Tudom,hogy ez a sátán támadása.
Kérlek imádkozzatok,hogy ő is tartsa ezt egy rossz ötletnek,és ne akarjon ilyesmit.
Köszönöm szépen.
Isten áldjon meg Titeket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #999 Dátum: 2011 Július 05, 19:04:10 »
Igen ez nagyon veszélyes. Az egy lépcső is egyben a szétköltözés előtt. Imádkozom.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1000 Dátum: 2011 Július 05, 19:58:34 »
Köszönöm szépen kedves Antee.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1001 Dátum: 2011 Július 05, 20:15:07 »
Drága Ditte!

Ez tényleg a sátán támadása! Imádkozom, hogy a férjed mégcsak ne is gondoljon erre, mint megoldásra! Isten tartson meg titeket!
 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1002 Dátum: 2011 Július 05, 20:23:38 »
Drága Irma!
Köszönöm szépen,hogy imádkozol értünk.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető egykor11

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 84
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1003 Dátum: 2011 Július 06, 19:21:56 »
Imádkozom értetek.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1004 Dátum: 2011 Július 06, 20:49:00 »
Drága Ági!
Köszönöm szépen,hogy imádkozol értünk.
Hála Istennek azért nem tartja jó ötletnek a férjem.De fontos az imádság ez ügyben.

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63