Szerző Téma: Válás és az újraházasodás  (Megtekintve 110943 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

feszter

  • Vendég
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1005 Dátum: 2011 Július 07, 08:52:07 »
Kedves Ditte!

Örömmel olvasom, hogy az Úr munkálkodik a férjed szívében és elutasítja a kényszervállást.
Hiszem, hogy az Úr ezt gazdagon megfogja álldani, és a te imádságaid megfognak hallgatni.
Nagyon szeretem a következő igét:1 Kor. 7,14
Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.
A te imádságaid álltal tud munkálkodni az Úr a férjedben, mert álltalad, benned megszentelődik.

Legyetek áldottak, az Úr adjon néktek kiútat nehézségeitekből, adjon olyan megoldásokat aimből  meglássa  férjed az Úr kegyelmét ,és hozzon megtérést férjednek.

Szeretettel Ircsi  :044:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1006 Dátum: 2011 Július 07, 11:09:10 »
Drága Ági!
Köszönöm szépen,hogy imádkozol értünk.
Hála Istennek azért nem tartja jó ötletnek a férjem.De fontos az imádság ez ügyben.



Hala az Urnak! Maradjon tovabbra is rossz otlet!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1007 Dátum: 2011 Július 07, 14:11:48 »
Istenem tökéletesek a te útjaid,
nélküled eltévednénk a világ útvesztőiben,
de te fogod a kezünket, és utat mutatsz.

Istenem  áld meg Dittééket szeretettel, bölcsességgel,
és anyagilag is.
Ámen.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1008 Dátum: 2011 Július 07, 14:17:42 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1009 Dátum: 2011 Július 07, 17:40:46 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1010 Dátum: 2011 Július 07, 19:53:06 »
Én a válást egy kicsit másképp éltem meg, mert a szüleim váltak el.
Pici voltam így nem sokra emlékszem a válásból csak az azt követő dolgok viseltek meg rendesen és ez talán most fog az Úr kegyelméből helyre állni.
Mert a válást követően nagyon ritkát láttam apámat és egy idő után már nem is láttam.
Már felnőtt fejjel én kerestem meg őt és kerestem meg és olyan volt mint egy idegen.

Nagyon nem jó a válás és csak egy ok van rá ami ezt megengedi ez a hűtlenség.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1011 Dátum: 2011 Július 08, 10:25:00 »
A válás mindenképpen nehéz dolog. Egyszer beszélgettünk erről a skypon közösségi alkalmon. Néha van  ma már egyre többször / hogy a hivő olyan helyzetbe kerül, hogy nincs mit tennie, elválnak tőle. Óriási megrázkódtatás, és valahol egész életen keresztül húzódó hiányérzet marad utánna főleg a "vétlen félnél". Hiszen ő örökre szóló szövetséget kötött, amit most a másik felbont. Van egy idős barátnőm akit 25 éve hagyott el a férje, már meg is halt közben, de benne a seb még mindig fáj. Hiszen a szövetségben lesznek ketten egy testté, és váláskor ez az "egy-test" állapot erőszakos szétszakítása történik. De jó, hogy Jézusban testet öltött az evangélium, igy van remény, mert Ő képes zt a sebet is begyógytani.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető lilla91

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1012 Dátum: 2013 December 13, 22:52:17 »
Sziasztok, sajnos engem is érint ez a téma, pedig még csak 1 és fél éve sem házasodtunk össze. Mindketten keresztények vagyunk, 4 évig jártunk mielőtt összeházasodtunk volna, eléggé ismertük már egymást. Mindketten tudtuk a másikról, hogy ő az igazi, ő a társ akit Isten kirendelt. A férjem most el akar válni, ezalatt a pár hónap alatt hirtelen elkezdett lefelé csúszni a lejtőn lelkileg, és nem tudtam megállítani, annyira távol került Istentől, rá sem ismerek, hazudik, cigizik, kiabál... és most azt mondta elege van belőlem, és már nem szeret. Kérdem én... mit kell tenni egy ilyen helyzetben? Persze kettőn múlik egy házasság, és vannak hibáim, de amikor hibáztam mindig bocsánatot kértem, de talán ezek szerint ő sosem bocsátott meg igazán és a sok apró dolog összeadódott. Nem értem és nem tudom felfogni, hogyan múlhat el ilyen könnyen egy igaz dolog. Köztünk nem történt semmi megbocsáthatatlan dolog - gondolok itt a házasságtörésre - egyszerűen feladta... és engem hibáztat mindenért, de nem gondolom, hogy egy és fél év alatt tökéletessé kellett volna válnom. Nem értem... Nem tudom mit tegyek küzdjek érte, és ha igen meddig hónapokig, évekig vagy engedjem el, hadd menjen?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1013 Dátum: 2013 December 13, 23:07:58 »
Kedves Lilla!

Nem gondolnám azt, hogy a férjedet elengedte volna az Úr. Éppen ezért az ő jelenlegi helyzetéből még van visszatérés. A házasságra pedig sokkalta más szabályok vonatkoznak Isten szerint, mint amit akár a keresztények gondolnak róla. Ha el is vállnál tőle, attól is a férjed maradna, mert ránk nem a világ törvényei vonatkoznak, hanem Isten törvényei. Bár nem ismerlek és nem látom a házasságodban levő teljes képet a nehézségeket illetően, azt tudom neked mondani, hogy maradj mellette, te vagy aki igazán közbenjárhat érte. Itt pedig nem csak az imára gondolok, hanem a példás magaviseletre, még ha nem is könnyű. Fegyverként nekünk a szeretet adatott, ezzel kell legyőznünk a rosszat is. Próbálj ne tekinteni a téged ért bántódásokra, mutasd ki a szeretetedet és gondoskodásodat irányába.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető lilla91

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1014 Dátum: 2013 December 13, 23:16:03 »
Szia én is így  látom, és bár megmondta hogy nem szeret én nem akarok tőle elválni. De az a legszörnyűbb, hogy 2 héttel ezelőtt még azt mondta szeret, aztán a héten már közölte velem, hogy talált másik albérletet... és elköltözik... hétfőn vagy kedden, tehát van még 3 napom...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1015 Dátum: 2013 December 13, 23:34:55 »
Nagyon friss akkor ez a dolog Testvérem, 2 hete kezdődött csupán. Adja az Úr, hogy ráeszméljen hogy mire készül és adjon neki mihamarabbi visszatérést. Imádkozom értetek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Válás és az újraházasodás
« Válasz #1016 Dátum: 2013 December 14, 07:04:13 »
Sziasztok, sajnos engem is érint ez a téma, pedig még csak 1 és fél éve sem házasodtunk össze. Mindketten keresztények vagyunk, 4 évig jártunk mielőtt összeházasodtunk volna, eléggé ismertük már egymást. Mindketten tudtuk a másikról, hogy ő az igazi, ő a társ akit Isten kirendelt. A férjem most el akar válni, ezalatt a pár hónap alatt hirtelen elkezdett lefelé csúszni a lejtőn lelkileg, és nem tudtam megállítani, annyira távol került Istentől, rá sem ismerek, hazudik, cigizik, kiabál... és most azt mondta elege van belőlem, és már nem szeret. Kérdem én... mit kell tenni egy ilyen helyzetben? Persze kettőn múlik egy házasság, és vannak hibáim, de amikor hibáztam mindig bocsánatot kértem, de talán ezek szerint ő sosem bocsátott meg igazán és a sok apró dolog összeadódott. Nem értem és nem tudom felfogni, hogyan múlhat el ilyen könnyen egy igaz dolog. Köztünk nem történt semmi megbocsáthatatlan dolog - gondolok itt a házasságtörésre - egyszerűen feladta... és engem hibáztat mindenért, de nem gondolom, hogy egy és fél év alatt tökéletessé kellett volna válnom. Nem értem... Nem tudom mit tegyek küzdjek érte, és ha igen meddig hónapokig, évekig vagy engedjem el, hadd menjen?
:( :(

  kedves Lilla 91 ! tudom min mész keresztül . ezen én is átestem már semmi sem volt jó neki , igaz elváltunk 14 év házasság után , még nem voltam megtérve nem voltam keresztény , és azután házsaságtörést követet el ő is azután én is , évekkel ezután újra házasodtam , de te ne  tedd ezt imádkozz érte harcolj érte, miután 18 évvel eszelőt össze költöztünk a mostani férjemmel aki gyerekkori barátom volt ,2, év után voltak ilyen hullám völgyek , nálunk is  volt hogy kint aludtam az udvaron  vagy elmentem a nagybátyámhoz aludni , ivott ordibált , kidobálta az edényeket , stb, de mivel egy váláson túl voltam közben az Úr munkálkodott az én szívemben is kezdtem imádkozni érte , pláné éjjel mikor ő részegen aludt én sírtam  imádkoztam,  igy volt  ez több mint 1 évig, azután megtértünk mind a ketten , és mondhatom hogy a férjem  nagyon áldott A testvérek ismerik , egy csodálatos áldott férj , senki sem tudná róla elképzelni hogy ilyen is  volt , néha még én is azt gondolom hogy csak rossz álom volt , igaz én is bölcsebb lettem , az Úr valóságos csodát tett az életünkben.
ne add fel , mik is imádkozunk értettek! áldjon meg a Mindenható és adjon neked erőt és  bölcsességet! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25