Szerző Téma: Jézus  (Megtekintve 15900 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jézus
« Dátum: 2007 Január 06, 00:40:33 »
Brutálisan megöltek egy ártatlan embert.

Egy orvost, aki haldoklókon segített. Ítélet nélkül, a legkegyetlenebb kínzóeszközökkel.
Azért ölték meg, mert állítólag ingyen adta az örök élet vizét.
Azt is állította, hogy csak ő adja és csak annak, akinek akarja. Botrányos, hogy ingyen adja. Az árat ő maga fizette ki. Helyetted. Mert szerinte te nem tudnád kifizetni.
Gyilkosainak nem tetszett az, hogy egyedül neki van hatalma arra, hogy neked örök életet adjon.
Örök élet ingyen? Kell?
Hihetetlen, de igaz.
Hiszen már meghalt! Hogyan adhatná MA az örök életet?
Valami csalás van benne!
Csalás, a javából. Átverte a halált is.
Teste nem látott rothadást. Feltámadt.
Azt ígérte, hogy téged is feltámaszt, ha elhiszed. Meg sem kell dolgoznod érte.
Megszégyenítően röhejes. Kipróbálod te is?
Ácsi! Nem ám csak úgy bele a vakvilágba, mindent kipróbálni!
Meg is ismerheted őt. Leírta, ő milyen valójában.
Minden felett úr. Az ő kezében van minden. Hajaid szálait számon tartja. Nem eshet bajod.
Biztonságban lehetsz nála. Tudtad, hogy mindenen át tud vinni téged?
Nehézségeken? Háborúkon? Katasztrófákon? Halálon? Botrányos, nem? De tudja, mit csinál.
Mindent felülhaladó békessége megőrzi szívedet, akármi is történjék.
Mindent neked akar adni! Hiszen önmagát is képes volt odaadni érted.
Tökéletesen ismer. Szeret. Neki kiteregethetsz mindent. Hibáidat, bűneidet nem rója fel.
Fordulj hozzá bizalommal. Ha bele is roppansz, ő bekötöszi sebeidet.
A javadat akarja. Nem hagy cserben. Kihúz a bajból, amibe beleestél.
Senki és semmi sem tud kiszakítani az ő szenvedélyes szeretetéből, ha őt választod!
Rád vár az Élet. Rájössz, hogy ki Ő és hogy te ki vagy. Ezért meg akarsz változni! Olyan akarsz lenni, mint amilyen Ő valójában!
Biztos alapja lesz az életednek. Nem kell futkosnod és igazodnod a mindenkori elvárásoknak. Nem kell önmagadat se igazolnod: Ő igazol téged.
Elfogad, vezet és átformál. Gúnyolóid megszégyenülnek látva a te igazságodat, amit kaphatsz általa.
Saját örömét akarja veled megosztani. Megígérte. És véghez is viszi. Ha te is benne vagy. Önmagáért teszi. Mert Isten a szeretet. Szeretné leélni veled az Életet. Az örök életet. Ő az igazság. A feltámadás és az élet. Az út, az ajtó. A jó "pásztor". Az élet kenyere. A hű és igaz tanú. A békesség Istene. Az Úr Jézus, akinek nevére minden térd meghajol. Mert legyőzte a világ gonoszságát.

Tart még a kegyelem napja. Ne keményítsd meg a szívedet.

Aki szomjazik, jöjjön és igyon az élet vizből ingyen. Még ma! Minek várni?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Jézus
« Válasz #1 Dátum: 2007 Január 18, 21:13:11 »
Ézsaiás 53

Ki hitte volna el, amit hallottunk, ki előtt volt nyilvánvaló az ÚR hatalma? Mint vesszőszál, sarjadt ki előttünk, mint gyökér a szikkadt földből. Nem volt neki szép alakja, amiben gyönyörködhettünk volna, sem olyan külseje, amiért kedvelhettük volna. Megvetett volt, és emberektől elhagyatott, fájdalmak férfia, betegség ismerője. Eltakartuk arcunkat előle, megvetett volt, nem törődtünk vele. Pedig a mi betegségeinket viselte, a mi fájdalmainkat hordozta. Mi meg azt gondoltuk, hogy Isten csapása sújtotta és kínozta. Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket, bűneink miatt törték össze. Ő bűnhődött, hogy nekünk békességünk legyen, az ő sebei árán gyógyultunk meg. Mindnyájan tévelyegtünk, mint a juhok, mindenki a maga útját járta. De az ÚR őt sújtotta mindnyájunk bűnéért. Amikor kínozták, alázatos maradt, száját sem nyitotta ki. Mint a bárány, ha vágóhídra viszik, vagy mint a juh, mely némán tűri, hogy nyírják, ő sem nyitotta ki száját. Fogság és ítélet nélkül hurcolták el, de kortársai közül ki törődött azzal, hogy amikor kiirtják a földön élők közül, népe vétke miatt éri a büntetés?!   A bűnösök közt adtak sírt neki, a gazdagok közé jutott halála után, bár nem követett el gonoszságot, és nem beszélt álnokul. Az ÚR akarata volt az, hogy betegség törje össze. De ha fel is áldozta magát jóvátételül, mégis meglátja utódait, sokáig él. Az ÚR akarata célhoz jut vele. Lelki gyötrelmeitől megszabadulva látja őket, és megelégedett lesz. Igaz szolgám sokakat tesz igazzá ismeretével, és ő hordozza bűneiket. Ezért a nagyok között adok neki részt, a hatalmasokkal együtt részesül zsákmányban, hiszen önként ment a halálba, hagyta, hogy a bűnösök közé sorolják, pedig sokak vétkét vállalta magára, és közbenjárt a bűnösökért.
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

kiscsillag

  • Vendég
Re: Jézus
« Válasz #2 Dátum: 2007 Január 27, 15:09:05 »
Jézus ,akinek személye és egész lénye megosztja a világot.
 Eljutunk mi is arra pontra,hogy színt kell vallanunk előtte, hogy ki is számunkra Jézus.
Minden ember életében elérkezik a megállás ideje....Mikor Jézus felteszi a kérdést személyesen...TE XY. kinek mondasz engem?

Jézus a Messiás, a Szabadító akar lenni. Ő azzá lett érettünk a kereszten...és akarja az üdvösségünket! Igent mond elveszett,bűnös életünkre, hogy szabadulást hirdessen számunkra is!

Jézus én Uram és Megváltóm!

kiscsillag

  • Vendég
Re: Jézus
« Válasz #3 Dátum: 2007 Február 07, 10:44:35 »
Jézus hidat épített az ég és föld közé!
 Az a híd az Ő keresztje. Azon a hídon át tudunk menni a szakadék felett. Az a szakadék pedig nem más ,mint a bűn,ami elválasztja az embert Istentől.

Jézus ott hagyta a menny dicsősségét,megalázta magát teljesen,a keresztig,hogy áthidalja az áthidalhatatlant! Gondoljunk csak bele,hogy mi történhetett az időtlenségben,a mennyben,amikor Jézus azt mondta az Atyának,hogy Ő eljön,megszületik csecsemőként a földre,hogy véghezvigye a megváltásunkat. Vállalta a halált,minden szenvedést,ott a kereszten ,a világban élt és élő minden ember bűnét felvállalta,magára vette.
Igy szeret Téged és engem !

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #4 Dátum: 2007 Március 21, 14:56:38 »
Zsolt 118,22-23
"Az a kő, amelyet az építők megvetettek, az lett a sarokkő.   
Az ÚRtól lett ez, csodálatos a mi szemünkben."


Van egy érdekes történet Salamon templomának építéséről. A köveket, amelyből a templomot
építették, kifaragták a kőbányában, majd odaszállították a templom helyére, és egymásra
rakták őket. Ezeket olyan tökéletesen faragták ki, hogy az összeillesztésnél nem volt szükség
habarcsra, hogy az összetartsa őket. Olyan tökéletesen illeszkedtek egymáshoz, hogy egy
késhegynyi rés sem maradt az egymásra rakott kövek között.
A szállítás előtt minden kőtömböt megjelöltek, hogy a helyszínen tudják, hogy hova kell
kerüljön a templom szerkezetében. A történet szerint egyszer érkezett a kőfaragóktól egy
olyan kőtömb, amit az építők nem ismertek fel, mert úgy tűnt, hogy a szerkezetben sehol nem
volt hely számára. Mivel nem tudtak vele mit kezdeni, félredobták a követ.
Miután felépítették a templomot, évek múltán kezdték keresni a sarokkövet. Üzentek a
kőbányába, hogy küldjék el, de a kőfaragók leellenőrizték az elküldött kövek listáját, és azt
mondták, hogy azt a követ már elküldték. De nem kaptuk meg. Pedig innen elküldtük.
Akkor valakinek eszébe jutott, hogy egyszer érkezett egy olyan kő, amivel nem tudtak mit
kezdeni, ezért félredobták. A kő még most is ott állt, benőtte a gaz, de megtalálták. Az a kő,
amelyet az építők megvetettek, az volt az épület sarokköve.
A 118.-ik zsoltárban olvasottak alapján ez hatalmas prófétikus jelentőséggel bír
"Az a kõ, amelyet az építõk megvetettek, az lett a sarokkõ;
az Úrtól lett ez, és csodálatos a mi szemünkben”
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #5 Dátum: 2007 Március 23, 10:23:01 »
Jel 22,17b
"Aki szomjazik, jöjjön! Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen!"

Brutálisan megöltek egy ártatlan embert.

Egy orvost, aki haldoklókon segített. Ítélet nélkül, a legkegyetlenebb kínzóeszközökkel.
Azért ölték meg, mert állítólag ingyen adta az örök élet vizét.
Azt is állította, hogy csak ő adja és csak annak, akinek akarja. Botrányos, hogy ingyen adja. Az árat ő maga fizette ki. Helyetted. Mert szerinte te nem tudnád kifizetni.
Gyilkosainak nem tetszett az, hogy egyedül neki van hatalma arra, hogy neked örök életet adjon.
Örök élet ingyen? Kell?
Hihetetlen, de igaz.
Hiszen már meghalt! Hogyan adhatná MA az örök életet?
Valami csalás van benne!
Csalás, a javából. Átverte a halált is.
Teste nem látott rothadást. Feltámadt.
Azt ígérte, hogy téged is feltámaszt, ha elhiszed. Meg sem kell dolgoznod érte.
Megszégyenítően röhejes. Kipróbálod te is?
Ácsi! Nem ám csak úgy bele a vakvilágba, mindent kipróbálni!
Meg is ismerheted őt. Leírta, ő milyen valójában.
Minden felett úr. Az ő kezében van minden. Hajaid szálait számon tartja. Nem eshet bajod.
Biztonságban lehetsz nála. Tudtad, hogy mindenen át tud vinni téged?
Nehézségeken? Háborúkon? Katasztrófákon? Halálon? Botrányos, nem? De tudja, mit csinál.
Mindent felülhaladó békessége megőrzi szívedet, akármi is történjék.
Mindent neked akar adni! Hiszen önmagát is képes volt odaadni érted.
Tökéletesen ismer. Szeret. Neki kiteregethetsz mindent. Hibáidat, bűneidet nem rója fel.
Fordulj hozzá bizalommal. Ha bele is roppansz, ő bekötöszi sebeidet.
A javadat akarja. Nem hagy cserben. Kihúz a bajból, amibe beleestél.
Senki és semmi sem tud kiszakítani az ő szenvedélyes szeretetéből, ha őt választod!
Rád vár az Élet. Rájössz, hogy ki Ő és hogy te ki vagy. Ezért meg akarsz változni! Olyan akarsz lenni, mint amilyen Ő valójában!
Biztos alapja lesz az életednek. Nem kell futkosnod és igazodnod a mindenkori elvárásoknak. Nem kell önmagadat se igazolnod: Ő igazol téged.
Elfogad, vezet és átformál. Gúnyolóid megszégyenülnek látva a te igazságodat, amit kaphatsz általa.
Saját örömét akarja veled megosztani. Megígérte. És véghez is viszi. Ha te is benne vagy. Önmagáért teszi. Mert Isten a szeretet. Szeretné leélni veled az Életet. Az örök életet. Ő az igazság. A feltámadás és az élet. Az út, az ajtó. A jó "pásztor". Az élet kenyere. A hű és igaz tanú. A békesség Istene. Az Úr Jézus, akinek nevére minden térd meghajol. Mert legyőzte a világ gonoszságát.

Tart még a kegyelem napja. Ne keményítsd meg a szívedet.

Aki szomjazik, jöjjön és igyon az élet vizből ingyen. Még ma! Minek várni?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re: Jézus
« Válasz #6 Dátum: 2007 Július 24, 21:17:21 »
Szerelmem: JÉZUS
Kedves Embertársam!  A közelmúltban kettőnk közötti evangelizációs beszélgetés alkalmával azt a kérdést szegezted nekem, hogy  „hogyan lehet egy láthatatlan szellemi lényt szeretni, sőt, szerelmesnek lenni bele?” Nos, valóban komoly kérdés ez, de megnyugtatlak, nem csak te állsz e kérdéssel szemben értetlenül.  Előre bocsátom, hogy a válasz lényegét ésszel bárki megértheti. Ám az érzelmi részét csak az tudja igazán felfogni aki már volt élete folyamán akár csak egyszer is olyan szerelmes -ahogy mondani szokták- mint a nagyágyú. Ha voltál már olyan igazán nagyon szerelmes, hogy kezed lábad összeakadt, dadogtál, se láttál se hallottál, egyszerűen megszűnt a világ létezni. Hát képzeld el, körülbelül ilyen az Istenhit. De mint mondtam, csak körülbelül. Ha egyszer megkapod, soha többé nem tudsz a régi önmagad lenni. A Biblia ezt mondja újonnan születésnek. S akik ezt átélték, azok a hívő emberek. Akik viszont nem, azok csak a hitélet szimpatizánsai. Ők csak vallásos emberek. S ez a kettő nem azonos. Sőt. A különbség kifejezhetetlen. És most a szerelmet, mint érzést szeretném ketté választani. Van ugyebár a „meglátni és megszeretni” típusú szerelem, melyben én nem hiszek, mert mint az idézetben is szerepel, a látásra épül, mégpedig a testi szem látására. Mert mit lehet az első  „meglátásra” megszeretni? A külső látható adottságokat, úgy, mint a daliás termetet, a csábítóan gyönyörű szemeket, a szőke vagy más színű hajfürtöket, a szépen ívelt szájat, a sármot stb. Majd ezt követi a házasságban vagy azon kívüli testi érintkezés csalóka gyönyörének érzése. Van azonban a szerelemnek egy másik  -sokkal mélyebb- oldala amely az ember belső, láthatatlan tulajdonságainak megismerésén alapul. Azt hiszem, hogy az embervilágban is ez utóbbi adhat igazán mély kapcsolatot, tartós házasságot. Az ilyen kapcsolatok tulajdonképpen nem is szerelmi illetve udvarlási szándékkal indulnak.  Két embert az Isten valahol spontán összeterel, ilyen-olyan módon kommunikálnak egymással s ezáltal egyre jobban  megismerik egymást belülről. Ez a megismerés mélyíti el a kapcsolatot először szimpátiává később szeretetté majd szerelemmé, végül Isten segítségével jó házassággá.  Bár az e világ dolgait balgaság összehasonlítani Isten országának dolgaival, mégis azt kell mondanom, hogy az ember és Jézus közötti szerelem is hasonlóképpen formálódik. Jól emlékszem arra a pillanatra amikor Isten magához ölelt és ezáltal én is Ő felé fordulhattam, megtérhettem. Azonban a 43 évig tartó Istennek hátat fordítás azt eredményezte, hogy abszolút semmit nem tudtam az égiekről, angyalokról, szeráfokról, a sátánról, Jézusról. Amikor a megtérésem után beszélgetést kértem életem első lelki vezetőjétől, rögtön az elején nekem szegezte azt az akkor számomra még megválaszolhatatlan kérdést, hogy „No és hogy tetszik állni Jézus Krisztussal?” Engem ekkor ez a kérdezés győzött meg arról, hogy Jézus Krisztust keresnem kell, meg kell ismernem Őt. S mivel ekkor már tudtam, hogy csak Isten közelében lehet tartalmas életet élni, hát elkezdtem Krisztus keresését, megismerését. A spontán találkozás megvolt, s a közelségének rám való jótékony hatása, megindította bennem a szomjas keresést. Ez nem állt másból, mint az igehirdetések folyamatos látogatásából, az Ige szívembe fogadásából, testvéri közösségekben való beszélgetésekből, hitmélyítő irodalmak olvasásából, az imádságban Vele való beszélgetésből és nem utolsó sorban a Biblia gyakori tanulmányozásából.  Tehát a róla való információk begyűjtéséből. S amikor ezen információkból megismertem Jézus belső tulajdonságait, irántam érzett szeretetét, a szívemben valami mocorgást éreztem iránta. És amikor ráébredtem arra, hogy nem csak most, e világban élve, hanem már a megszületésem előtt is szerett engem, ráadásul az Atya által az örök életemet is előkészítette és velem akar lenni ott az Atyai házban, nyomban megszerettem Őt. De amikor azt is megtudtam, hogy a Golgotán miattam is elszenvedte a kínhalált, abban a pillanatban beleszerelmesedtem. Mert szerintem csak egy szerelmes szív képes a szeretettje helyett vállalni a halált. S rádöbbentem arra, hogy ha Ő ennyire szerelmes belém, akkor én imádni tudom Őt. Azóta, ha csak hallom, vagy kiejtem a nevét, a szívem mindig megremeg. Kívánom neked Kedves Embertársam, és mindazoknak akik kételkedve „hiszik” az Ő, irántunk kinyilvánított szerelmét, hogy mielőbb tapasztaljátok meg ezt a csodálatosan szép, felemelő és Magához vonzó érzést.   

Isten segítsen ebben titeket!

Fórizs József                                       

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #7 Dátum: 2007 Október 11, 11:20:24 »
Jn 17,5
"és most te dicsõíts meg, Atyám, önmagadnál azzal a dicsõséggel, amely már akkor az enyém volt tenálad, mielõtt még a világ lett."

Jézus nem úgy jött el a világba, mint aki semmit nem hagyott maga mögött. Téves az az elképzelés, hogy a kereszthalála által lett valaki Jézusból.
Jézus magamögött hagyta dicsőségét, gazdagságát, és szegénnyé és megvetetté vált. És ezt mind érted és értem! Hogy életed lehessen neked és nekem!

Júd 1,25
"az egyedül üdvözítõ Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által: dicsõség, fenség, erõ és hatalom öröktõl fogva, most és mindörökké. Ámen."


Ámen! Úgy van... :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Jézus
« Válasz #8 Dátum: 2008 Április 27, 14:55:20 »
 :2smitten:

AZ ISTENTŐL JÖVŐ JÓHÍR:


Jézus szeret téged!

Jézus segíteni akar, mert szeret!

Jézus képes rajtad segíteni, mert Ő MINDENHATÓ!

JÉZUS SZABADÍTÓ!
Segítsége ingyenes. A szeretet nem követel, a szeretet ad!

Jézus Krisztus Isten Fia minden bűnödet megbocsátja, még az utálatos bűnöket is!
Isten megbocsátásának feltétele: be kell vallani Jézusnak bűneidet és azután elfogadnod megbocsátását!

JÉZUS KRISZTUS megszabadít minden tehertől, amelynek okozója az okkultista cselekedet.

Sátán és hatalma felett, még a te életedre is JÉZUS A GYŐZŐ!

 :044: :063: :047:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Magda

  • Vendég
Re: Jézus
« Válasz #9 Dátum: 2008 Április 27, 15:13:47 »
 :afro:

 Kol 4,11 És Jézus, kit Justusnak is hívnak, kik a zsidók közül valók: csak ezek azok a munkatársaim az Isten országában, a kik nékem vígasztalásomra voltak.

Ő is Jézus.

 :047:

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Jézus
« Válasz #10 Dátum: 2008 Augusztus 28, 15:14:23 »
Nagyon örülök,hogy a mi nagy mesterünkröl is inditottatok egy topikot. Nekem az volt a legjobb dolog az életembe mikor megismertem őt. Az ő tanításait nagyon szeretem olvasni. Ő minden embert szeretett, legyen szegény beteg, koldus, vak vagy akár leprás ő mindegyiken segített. Szeretet vette körül mindig Isteni szeretet itt a földön. Persze voltak gyülőlői is de ő mindenkivel kedves volt.A legcsodálatosabb a vele való kapcsolat ima álltal és ige álltal.
Van egy kedvenc igém a zoltárok könyve 63: 7-9. Én így szeretnék gondolni rá minden nap.
"Fekvőhelyemen is rád gondolok, minden őrváltáskor rólad elmélkedem. Mert te voltál a segítségem, szárnyad árnyékában ujjongok. Ragaszkodik hozzád lelkem, jobboddal támogatsz engem."
De amit én nagyon várok az az, hogy találkozzam vele színről szinre majd ha az örök életet megkapjuk. Hogy lássam őt aki az én mesterem is.Mert eljön az az idő mikor lejön a felhők mögül ahogy a Jelenések könyve is ír rolla. A Jelenések 19: 11-16. Csak készen áljunk arra hogy vele lehesünk majd.  :angel2:

Nem elérhető Bence

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 123
Re: Jézus
« Válasz #11 Dátum: 2008 Szeptember 21, 23:59:47 »
Sziasztok

Jézus él!

Ezt minden ember meg fogja látni egy napon. Jézus örök életet akar adni minden embernek, és nem akarja senki számára, hogy elkárhozzon. Döntsetek emberek még most, nehogy már késő legyen, és arra a helyre kerüljetek, ahonnan már nincsen visszaút!

Hülye vagyok, vagy bolond?! Meglehet, de Istenért lettem értelmetlenné az emberek előtt, mert meg van írva:

"19 Mert ennek a korszaknak a bölcsessége ostobaság az Istennél. Hiszen megírták: „Ő rajtakapja a bölcseket azon, hogy mindenre kaphatók.”
20 Majd megint: „Ismeri az Úr a bölcsek érveléseit, hogy azok hiábavalók.” 1 Kor 3, 19-20


"12 Ha pedig a Krisztusról azt hirdetjük, hogy a halottak közül feltámadott, hogyan mondhatják némelyek, hogy halottak feltámadása nincs?
13 Ha nincs halottak feltámadása, akkor a Krisztus sem támadt fel.
14 Ha pedig a Krisztus fel nem támadt, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, és hiábavaló a ti hitetek.
15 Sőt Isten hamis tanúinak találnak bennünket, mert Isten ellenére arról tettünk tanúságot, hogy a Krisztust feltámasztotta, holott nem támasztotta fel, ha halottak csakugyan nem támadnak fel.
16 Mert ha a halottak nem támadnak fel, a Krisztus sem támadott fel.
17 Ha pedig a Krisztus fel nem támadott, hiábavaló a hitetek, még vétkeitekben vagytok.
18 Akkor azok is elvesztek, akik a Krisztusban aludtak el.
19 Ha egyedül ebben az életben vetettük reményünket a Krisztusba, szánalmasabbak vagyunk minden embernél.
20 Az igazság azonban az, hogy a Krisztus feltámadott a halottak közül az elaludtak zsengéjeként.
21 Miután ugyanis emberen át jött a halál, emberen át jött a halottak feltámadása is.
22 Mint ahogy ugyanis Ádámban mindnyájan együtt halnak meg, úgy a Krisztusban mindannyian együtt elevenednek majd meg.
23 Ki-ki azonban a maga rendjében: zsenge a Krisztus, azután a Krisztuséi, mikor megérkezik,
24 azután a vég, mikor a királyságot átadja az Istennek és Atyának, mikor félretesz minden fejedelemséget, minden fennhatóságot és hatalmat."

1 Kor 15,12-24

És ez igaz emberek! Egy napon majd meglátjátok, hogy igaz!

Dicsőség Izrael királyának!

Ámen

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re: Jézus
« Válasz #12 Dátum: 2009 Június 27, 09:44:10 »
Kolossé 1:14-18
Zsidókhoz írt levél 1:2-3


JÉZUS KRISZTUS

Akiben van a mi váltságunk az ő vére által,
bűneinknek bocsánata.
Ő a láthatatlan Isten képe;
minden teremtmény előtt született.
Ő előbb volt mindennél, és minden őbenne áll fenn.
Ő a feje a testnek, az egyháznak,
ő a kezdet,
elsőszülött a halottak közül:
hogy minden tekintetben ő legyen az első.

Akit Isten mindennek örökösévé tett,
aki által a világot is teremtette.
Aki az Ő dicsőségének visszatükröződése,
és az Ő valóságának képmása;
hatalma szavával fenntartja a mindenséget.

Aki miután minket bűneinktől megtisztított,
a mennyei Felség jobbjára ült.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re: Jézus
« Válasz #13 Dátum: 2009 Június 28, 14:04:37 »
Filippi levél 3:8-11

JÉZUS KRISZTUS

...Kárnak ítélek mindent az én Uram,
Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt.
Őérte kárba veszni hagytam
és szemétnek ítélek mindent,
azért, hogy Krisztust megnyerjem,
és találtassam Őbenne,
mint akinek nincs már saját igazságom...

Mindezt pedig azért teszem,
hogy Őt megismerjem...

(Pál apostol)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Jézus
« Válasz #14 Dátum: 2009 Szeptember 30, 08:14:15 »
 :2smitten:
Ez fantasztikus! Ez csodálatos!
Dicsőség a drága Úr Jézusnak! :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.