Szerző Téma: Jézus  (Megtekintve 15850 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re: Jézus
« Válasz #15 Dátum: 2009 Október 18, 17:25:38 »
KERESTEM - RÁM TALÁLT

Gimnazista koromra datálom, hogy komolyan keresni kezdtem emberi példaképet, a korábbi magyar forradalmárok helyett, aki még többet jelenthet majd nekem. Abban az időben vált híressé Martin Luther King, afrikai származású, amerikai lelkipásztor. Elolvastam egy róla szóló könyvet, és nagyon megtetszett az élete, sajátságos erőszakmentes polgárjogi harca. Még egy versben is megemlékeztem róla:

Martin Luther King

Leteszem a fegyvert, az erőszakot,
levetem a harci orgiát:
legenda nélkül is hős vagyok.

Halkan lépdelek mögötted...
Harcunktól megbékél a világ,
ha megnyitunk átkos öklöket.

Napot csókolunk fekete égre,
nagy napot, lelkesen.

Diktatúra helyett nem
diktatúra kell, hanem béke.

A könyvből azt is megtudtam, hogy egyik nagy emberi példaképe Mahatma Gandhi volt. No, ez újra felkeltette az érdeklődésemet, ki lehet ez a nagy példakép: sikerült őróla is szereznem egy könyvet, azt is elolvastam, nagy érdeklődéssel.
Megtudtam, hogy Gandhi példaképe - Jézus volt.
Jézus Krisztus.
Zárult a kör.
Hívő családban nőttem fel, elindultam emberi példaképeket keresni, és kiderült, hogy akiknek a gondolkodása és élete megragadott, azoknak Jézus volt a példaképük.
Úgy jártam, mint a példázatbeli két szerzetes, akikről Görög Tibor: Csendes szobák - nyitott ablakok című könyvében olvashatunk:

"Régi történet szól arról, hogy két szerzetes csodás ígéretet talált egy pergamen lapon.
E szerint a világ ezer útjának végén van egy ajtó, ahol összeér a menny és a föld.
Aki ezen az ajtón bekopogtat, az előtt megnyílik, s küszöbén átlépve meglátja az Istent.
A két szerzetes hosszú szabadságot kért. Elhagyták a kolostort, s útnak indultak,
hogy megkeressék azt az ajtót. Bejárták a világ ezer útját. Találkoztak ezer kísértéssel,
tengernyi szenvedésen vergődtek át. Megöregedtek és elfáradtak ugyan,
de Isten közeli látásának vágya fiatalos tűzzel vitte őket egyre tovább.
Egy napon célhoz értek. Ott volt az ajtó, ahogy a régi írás ígérte.
Ott a küszöb, s azon túl... - majd Isten. A várva várt pillanat itt volt, az ajtó megnyílt,
szemüket behunyták, úgy lépték át meghatottan a küszöböt.
Amikor kinyílt ismét szemük - kolostorukban találták magukat.
Ugyanott, ahonnan sok évvel azelőtt csodavárón elindultak.
Asztalukon a nyitott Biblia feküdt, kint megszólalt a harang reggeli imára és a napi munkára..."

Hamarosan elérkezett az az idő is, amikor Jézus rám talált. Megszólított. Nem tudtam nemet mondani. Azóta sem tudok, csak újra és újra igent mondani Neki.
...És megváltozott az életem. Már nem érzem magányosnak magam, hanem olyan boldog embernek, aki senkivel nem cserélne.
Úr Jézus Krisztus. Jobbat nem tudok.
Befejezésül még két kis versem Róla:

Szenvedés

Elvették ruháját. Úgy, mint Bárány,
tűrte. Vére folyik majd, fázni fog,
szája kiszárad. Száz seb a hátán.
Ziháló bordái: ég-föld közt grádicsok.


Vallomás

Példaképet kerestem. Nem volt jobb
Tenálad. Most már nem csalódom.
Újra régi Könyvedben lapozok.
Mert célba visz, jó itt hajódon.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Jézus
« Válasz #16 Dátum: 2009 Október 18, 21:44:52 »
Kedves Emil!
Ez egy nagyszerű bizonyság és hitvallás volt!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Jézus
« Válasz #17 Dátum: 2009 Október 19, 10:41:43 »
Kedves Emil!

Nagyon jó, hogy megosztottad velünk, köszönjük!
Valóban egyedül Jézus az a példakép, aki tökéletes, és segít is abban, hogy Hozzá hasonlókká váljunk.
A szerzetesek története is tanulságos...

Áldjon meg az Úr!
Tünde :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Jézus
« Válasz #18 Dátum: 2009 November 27, 09:28:28 »
Mindenkinek szól  :169:

Egyszer, nagyon-nagyon régen,
amikor az Isten egy pillantásra megálmodta a világot,
igen, pont abban a pillanatban Rád is gondolt.
És elmosolyodott.
Örült neked.

Az Isten, már akkor hallotta
az összes gyermekkori gügyögésedet;
látta az első bizonytalan lépéseidet a fűben,
és az első "a" betűt amit belerajzoltál az elemista füzet...tovább» csíkjaiba.
Isten tovább mosolygott,
és szívesen nézett téged.

Ő már akkor előre látta
a durcás sértődéseidet,
a toporzékolós kiabálásodat,
a barátaid melletti kiállásodat,
az első szerelmes pillantásodat...
Minden percedet előre látta, hallotta, érezte és értette.
És minden perced szépségéért előre lelkesedett.
Az Isten jól megfigyelt téged.
Megnézte a kezed, a vállad és a lábaidat.
Megnézte hátad ívét, gerinced vonalát,
csigolyáid alakját és erejét.
Ebben az ősrégi teremtő pillanatban,
őszinte szeretetből teremtett neked
egy pont a hátadhoz illő,
keresztet.
Amilyet senki másnak nem adott.

Rád nézett az Isten,
és tetszettél neki a kereszteddel.
Örömmel látta,
hogy mindaz amit alkotott jó.

Búcsúzóul, amikor még egy röpke mosoly erejéig visszapillantott rád,
megerősítette a lábadat, hogy könnyebben vidd a kereszted.
Arra gondolt, hogy ha majd eljön az idő és világra jössz,
akkor szívesen segít majd Neked, ha kéred.
Mert ezalatt a teremtő pillanat alatt még jobban megszeretett
a kereszteddel együtt.
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Jézus
« Válasz #19 Dátum: 2009 November 27, 09:57:12 »
 :2smitten:
De gyönyörű gondolatok!  :169:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

maria

  • Vendég
Re: Jézus
« Válasz #20 Dátum: 2009 November 27, 19:59:10 »
A JÓ PÁSZTOR

Mert ő a mi Istenünk, mi pedig legelőjének népe, kezében levő nyáj vagyunk. (Zsolt 95,7)

A külvárosban lakunk, amit nagyon élvezünk. Egyik este a férjemmel épp a nappaliban üldögéltünk, amikor apró lépések zajára lettünk figyelmesek, amely a verandáról hallatszott. A férjem, Emmit felkapcsolta a villanyt a tornácon, és kinézett. Megdöbbenve látta, hogy hét bárány áll sorban a verandán.
Emmit a hátsó udvar felé terelte őket, hogy biztonságos helyen legyenek, amíg a gazdájukat meg nem találjuk. A bárányok engedelmesen követték, és mikor kinyitotta a kaput, egyesével besétáltak. Utána a fészerbe ment, hogy adjon nekik egy dézsa vizet, oda is mentek utána. Bárhova ment, a bárányok követték. Ha nem bízták volna magukat a férjemre, könnyen a környékünkön gyakran felbukkanó farkasok vagy más ragadozók áldozataivá válhattak volna. Egy időre Emmit lett a pásztoruk. Másnap megtaláltuk a gazdájukat, de a férjemnek nagyon hiányoztak, mikor elmentek.
Olyanok vagyunk, mint ezek az elveszett bárányok. Pásztor nélkül csak kóborolunk a kis világunkban, kitéve magunkat a kísértéseknek és bajoknak. Mindnyájunknak szükségünk van egy pásztorra, aki "füves legelőkön terelget, csendes vizekhez vezet" minket. (Zsolt. 23,2) Hálás vagyok, hogy megtanultam a bárányoktól, a jó pásztor nélkül mi is veszélyben vagyunk.

Imádság: Drága Urunk, köszönjük, hogy a pásztorunk vagy, és szeretettel vezetsz minket az élet mezején. Ámen.

Ha elkóborolunk, a jó pásztor megkeres minket.
Joan Clayton (Új-Mexikó, USA)

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK NEM ISMERIK A JÓ PÁSZTORT!

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Jézus
« Válasz #21 Dátum: 2009 December 21, 17:11:47 »
Szervusztok kedves testvéreim az Úrban

Lehet, hogy nem ide való,de ezt találtam alkalmasnak.(legfeljebb Antee átteszi máshova)
Szóval azon gondolkodom mostanság, hogy mi lehetett a bűn, amit az első ember pár elkövetett.
Ebben nem jutottam nagyon előrébb, de egy érdekes adalékot kaptam.
Igen kaptam,mert nem saját kútfő. A rádiót hallgatva hangzott el Jankovich Marceltől. Engem nagyon elgondolkodtatott.
Azt mondta: "az élet fája a Krisztus keresztfája."
Nagyon elgondolkodtató.
 :044: 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #22 Dátum: 2009 December 21, 17:59:14 »
Ha találok jobb helyet, átteszem (most nem jut eszembe jobb hely).  :05:

Szerintem a bűnük az engedetlenség volt. Isten utasította őket, hogy ne egyenek arról a fáról. Ők mégis engedetlenül szakítottak a gyümölcséből.
Az engedetlenség kiteljesedett formája a lázadás.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Jézus
« Válasz #23 Dátum: 2009 December 21, 19:19:42 »
Antee

Ha igaz, hogy az élet fája a kereszt /szerintem igaz/ akkor ugyan ilyen a tudás fája. Vagyis akkor nem létezett, "csupán" egy szimbólum. De vajon mit szimbolizálhat a tudás fája? Mi volt az engedetlenség?
 :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #24 Dátum: 2009 December 21, 19:25:59 »
Ha jól emlékszem, nagy vita és félreértések voltak a témát illetően pár hónapja.
Megoszlások voltak, hogy a tudás fája szimbolikus volt-e, vagy valódi.

Szerintem ne folytassuk, mert csak vita lesz!  :hehe:

Keresd meg Erdei a fórumon az erről szóló hozzászólásokat. Már nem emlékszem, melyik topicban történt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Jézus
« Válasz #25 Dátum: 2009 December 21, 19:39:42 »
Viszont az is lehet, hogy valóságos.
De akkor mi az élet fája?
Tényleg nem tudom.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Jézus
« Válasz #26 Dátum: 2009 December 21, 19:51:00 »
 :061:
Bocs, hogy beleszólok, de a bemerítő víz is "csak" folyékony halmazállapotú anyag, mégis ELPECSÉTEL a Szent Szellem által.  :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Jézus
« Válasz #27 Dátum: 2009 December 21, 20:04:28 »
Viszont az is lehet, hogy valóságos.
De akkor mi az élet fája?
Tényleg nem tudom.

Az élet fája maga Jézus.

A jelenések könyvében olvashatunk arról, hogy a folyó között van az élet fája, ami minden hónapban gyümölcsöt érlel és a levelei gyógyításokra való.

Ha az emlékem nem csal, a görög írásból kiderül, hogy itt nem konkrét gyógyításról beszél az ige, hanem valamilyen felüdülésről. Vagyis nem a sérülésünkre kell használni, hanem a felüdülésünkre.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Jézus
« Válasz #28 Dátum: 2010 Január 29, 13:05:36 »
 :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Jézus
« Válasz #29 Dátum: 2010 Február 08, 10:25:38 »
Az ermaha által feltett oldalról másoltam ki. Tényleg, mennyire fontos a pontos fordítás!  :119:

 

Kérdés: Jézus leszállt a a pokolba halála és feltámadása között?

Válasz: Jézus lelke valóban leszállt a a pokolba halála és feltámadása között? Rengeteg félreértés van e téma körül. Ez az elképzelés főként az apostoli hitvallásból származik, amely így fogalmaz: “alászállt poklokra”. Találunk néhány igeszakaszt is, amelyek attól függően, hogy miként fordítjuk, azt mondják Jézusról, hogy járt a “pokolban”. Miközben ezt a témát vizsgáljuk, fontos megértenünk, mit is tanít a Biblia a “holtak birodalmáról”.

A héber iratokban a “seol” kifejezést használták a holtak birodalmának leírására. Ez egyszerűen annyit tesz: “a halottak helye”, vagy “az eltávozott lelkek helye”. A pokol megnevezésére az Újszövetség a görög “hádész” kifejezést használja, mely szintén azt jelenti, hogy “a halottak helye”. Más iratok azt sejtetik, hogy mind a Seol, mind a Hádész csupán átmeneti hely, ahol a lelkek “várnak” a végső feltámadásra és ítéletre. A Jelenések 20:11-15 világosan megkülönbözteti e kettőt. A Pokol (a tüzes tó) az állandó és végső helye az elveszetteknek. A Hádész csak átmeneti hely. Ígyhát Jézus nem a Pokolba ment el, hiszen a Pokol egy jövőbeli hely, amely csak a Nagy Fehér Trón ítélete után kerül aktivizálásra (Jel. 20:11-15).

A Seol/Hádész egy két résszel rendelkező birodalom (Maté 11:23; 16:18; Lukács 10:15; 16:23; Cselekedetek 2:27-31), a megváltottak és az elveszettek lakhelyével. A megváltottak lakhelyét nevezték “Paradicsomnak” vagy “Ábrahám kebelének”. A megváltottak és az elveszettek lakhelye között “nagy szakadék is tátong” (Lukács 16:26). Amikor Jézus felemelkedett a Mennybe, magával vitte a Paradicsomban élő hívőket (Ef 4:8-10). Az elveszettek lakta Seol/Hádész terület viszont változatlan maradt. Minden hitetlen halott a jövőben oda érkezik, és ott várja az utolsó ítéletet. Jézus tehát a Seolba/Hádészba ment? Igen, az Efézus 4:8-10 és az 1 Péter 3:18-21 szerint.

Jézus sok évvel később a kereszten azt mondta az egyik mellette lógó latornak: “Még ma velem leszel a Paradicsomban”. Aztán teste a sírban volt, míg lelke a Seol/Hádész “Paradicsom” részébe ment. Onnan elvitte az összes igaz holtat és magával vitte a Mennybe. Sajnos sok bibliafordításban a fordítók nem következetesek, és néhol nem helyesen fordítják a héber és görög Seol/Hádész, illetve Pokol szavakat.

Néhányan azt a nézetet vallják, hogy Jézus azért ment a Pokolba (a Seol/Hádész elveszettek lakta részébe), hogy további szenvedést vállaljon bűneik helyett. Ez a gondolatmenet azonban teljesen bibliaellenes! Jézus szenvedése és kereszthalála volt az az esemény, mely elégséges bűneink eltörlésére. Az Ő kiontott vére szükségeltetett bűneink eltörléséhez (1 János 1:7-9). Amint a kereszten függött, az egész emberiség bűnterhét magára vette. “Mert azt, aki nem ismert bűnt,” mondja a 2 Korintus 5:21 “bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk őbenne”. A bűnnek ez a neki tulajdonítása segít megérteni Jézus Gecsmáné-beli szenvedését, amint a “bűn pohara” kiöntetik Rá a kereszten.

Amikor Jézus felkiált a kereszten “Én Istenem, miért hagytál el engem?”, akkor történt, hogy elválasztatott Atyjától a felvállalt bűnök következményeként. Mikor kilehelte lelkét, így szólt: “Atyám, kezedbe teszem lelkemet”. Értünk való szenvedése ezzel lett teljes. Lelke elment a Seol/Hádész Paradicsomi részébe. Jézus nem ment a Pokolba. Jézus szenvedése halála beálltával befejeződött. A bűn büntetése ki lett fizetve. Ezután megvárta testének feltámadását, és dicsőséges mennybemenetelét. Járt Jézus a Pokolban? Nem. Járt Jézus a Seolban/Hádészban? Igen.

 
http://www.gotquestions.org/Magyar/karomlas-Szentlelek.html
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.