Szerző Téma: Bemutatkozás  (Megtekintve 307177 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető kletra

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2970 Dátum: 2018 Június 04, 12:03:39 »
Sziasztok,

Levente vagyok, katólikus vallású. Régóta keresek egy fórumot, ahol vallási témájú kérdéseimet feltehetem. Remélem, hogy megtaláltam :)
Üdvözlök mindenkit!

Puj Dániel

  • Vendég
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2971 Dátum: 2018 December 01, 06:34:38 »
Sziasztok!
Hajdú-bihar megyében Berettyóújfaluban élek!45 éves vagyok!Jelenleg parkolóőrként dolgozok egy kamion parkolóban!Keresztény hívő emberek ismeretségét keresem akikkel beszélgethetek hitről a bibliáról Istenről!

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2972 Dátum: 2018 December 01, 09:35:55 »
Isten hozott közénk Testvér-érezd jól magad közöttünk. Ha gondolod-és időd engedi, este nyolc órai kezdettel-skype alkalmat tartunk. Ha van kedved csatlakozni-csak vedd fel a partner listádra az alfa-omega.hu címet.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Puj Dániel

  • Vendég
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2973 Dátum: 2018 December 01, 09:43:04 »
Sziasztok!Dani vagyok!Engem római katolikusnak kereszteltek,de nem járok katolikus templomba!Egy pár alkalommal voltam a baptistáknál,de a munkámból adódóan nem tudok eljutni!Házas vagyok,de sajnos megromlott a házasságom!Van egy tíz éves kisfiam!Parkolóőr vagyok egy kamion parkolóban!Keresztény hívő emberekkel szeretnék beszélni!

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2974 Dátum: 2018 December 01, 09:45:00 »
Akkor este jösz közénk?  :313:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Attila1984

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2975 Dátum: 2018 December 06, 23:49:06 »
Először is köszönöm a befogadását. Attila vagyok.
Református. De engem ez soha nem érdekelt milyen felekezet mindenki egyenlő. Masszőr a foglalkozásom de jelenleg nem ebben dolgozok. Hobbim: filmzenéket írok és fuvolán játszok(autodidakta módon tanultam meg)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2976 Dátum: 2019 Február 09, 09:06:06 »
Sziasztok!
Szeretek testvérek között lenni és Istenről elmélkedni, beszélgetni, kutatni az igazságot, megérteni összefüggéseket, testvérektől tanulni és általuk épülni. Szeretem testvérekkel együtt dicsőíteni az Urat. Olyan jó, hogy Isten kijelentette nekünk magát a Szentíráson keresztül, olyan jó, hogy megismerhetjük Őt magát és a terveit is. Olyan jó, hogy gyermekei lehetünk a világmindenség Teremtőjének. Olyan jó, hogy készülhetünk az örök életre és közben minden nap tisztábbak, jobbak és tökéletesebbek lehetünk. Nagyon várom már azt a napot amikor megállhatok az Úr előtt és szemtől szemben láthatom Őt. 3 évvel ezelőtt tértem meg és hívtam életembe Jézust. Bárcsak hamarabb tehettem volna. De minden úgy van jól ahogy Isten megengedte, mert csak Ő tudja, hogy mi miért történt. Ma már tudom, hogy megtérésem előtt sem voltam egyedül, mert Ő már nagyon régen szeretett. Bátran hirdetem az evangéliumot, mert én is azt szeretném, hogy mindenki üdvözüljön. Református vagyok, de más nem karizmatikus protestáns testvérekkel is szívesen vagyok közösségben. Tudom, hogy nem a reformátusokhoz tartozásom miatt fogok üdvözülni, hanem Jézus Krisztusba vetett hitem által. :267:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2977 Dátum: 2019 Február 09, 10:38:42 »
Szeretettel köszöntelek Sofia. Ma este 8 órától tartjuk a Skype Istentiszteleti alkalmunkat amire várunk szeretettel téged is.
A csatlakozáshoz fel kell venned az alfa-omega.hu Skype címet. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Meszaros Laszlo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2978 Dátum: 2019 Június 17, 08:02:58 »
Meszaros Laszlo a nevem,62 eves vagyok es 19 eves koromba hagytan el hazamat. 1976 Aprilis 6-an erkeztem Canadaba egy Olaszorszagi menekult taborbol. Mi itt kint elunk a Csendes Oceani partviden. 3 gyermekem szuletett itt kint es mind a 3 mar felnot es onello. Angolok kozott elunk de megtanitottam mind 3 gyermekem  hogy magyarul tudjanak beszelni. Egy kicsit fura oszinten,de ertheto. En sokat veszitettem a Magyar nyelv ismeretsegeben, foleg a mondat szerkesztes es a helyes irasi dolgokkal. Ezert elnezest kerek.

Katolikus hatterbol jottem es most egy szabad Hivonek nevezem magam. Nem tartozom semmifele nevvel megjegyzet gyulekezethez. Talan a Zsido Keresztenyekhez tudnam magam a legkozelebb hasonlitani.

Orulok hogy it lehetek.

Laszlo

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2979 Dátum: 2019 Június 17, 11:22:48 »
Kedves László!
Örülünk neked, jó, hogy itt vagy. Írj bátran!
Nagyon örülök, hogy megemlítetted a zsidóságot, örülök, hogy közel érzed magadat hozzájuk. Sajnos napjainkban újra kezd eluralkodni az antiszemitizmus, mint ahogyan már sokszor a történelemben. Ezúttal talán utoljára, mert az utolsó időkben élünk. Nagyon fontos, hogy szeressük zsidó testvéreinket és, hogy imádkozzunk Izraelért.

Nem elérhető Meszaros Laszlo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2980 Dátum: 2019 Június 17, 12:20:11 »
En nagyon szeretem Izraelt.

2-szer voltam mar Jeruzsalembe. Oda vittem a felesegemet naszutra.

Laszlo

Nem elérhető Katka

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2981 Dátum: 2019 Július 21, 23:57:25 »
Sziasztok!

Katka vagyok, és még teljesen új a fórumozás terén. Részletesebben kifejtve ez az első alkalom, hogy regisztráltam egy fórumra. Szenvedélyesen szeretem Isten igéjét, de a mai világban nagyon nehéz erről beszélgetni anélkül, hogy "csodabogárnak" ne tartanának. Ezért döntöttem úgy végül, hogy megpróbálok itt a fórumon hozzám hasonló érdeklődési körű emberekkel találkozni. Egyébként református vallású vagyok, de sok felekezetben megfordultam, keresve az igazit.
Remélem jókat fogunk beszélgetni  :291:

Elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2982 Dátum: 2019 Július 23, 07:36:05 »
Légy üdvözölve,
az Úr áldjon.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2983 Dátum: 2019 Július 26, 20:36:54 »
Kedves Katka!  :2smitten:

Örömmel köszöntelek! Az Ige iránti (Jézus az Ige) szenvedélyes szeretetünk az, ami összeköt bennünket itt, a fórumon.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Bemutatkozás
« Válasz #2984 Dátum: 2019 Július 26, 20:41:13 »
Kedves László!

 Mindegy, ki milyen felekezeti háttérből érkezik, egy a lényeg: hisz-e Jézus Krisztusban, mint az Atya Isten egyszülöttében olyan módon,
hogy szereti az Igét (Jézus a testté lett Ige!!!) és engedelmes-e az Ő akaratának.
Örömmel köszöntelek a fórumon, remélem, sok építő olvasmányra, videóra találsz! No meg testvérekre.  :309:
A zsidókhoz való vonzódás természetes egy igaz keresztyén embernél, hiszen testvéreink ők is, ők az "idősebb testvér" Isten nagy családjában,
csak mint népnek még hályog van a szemükön. De eljön a nap, amikor felismerik Üdvözítőjüket.
Áldjon meg az Úr!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.