Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 378234 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #15 Dátum: 2007 Január 29, 12:15:24 »
Shalom írta: "Bizony komoly kísértés számunkra a pénz."

Igen az, bármelyik oldalon is álljunk. Itt nem csak a szegénységre gondolok vagy a  gazdagságra, hanem a világi vagy keresztény oldalra. Megtapasztaltam, hogyha nincs, akkor sóvárgok, lázadok, vádolok, elégedetlenkedek... Ellenben ha van, igaz, hogy örömmel tölt el, de nincs az a pénz, amire azt tudnám mondani, ELÉG! Miért van ez? Mert ki kellene cserélni az öreg autót, kellene egy garázs, fel kell újítani a lakást a ruhatárat, mert kopott már, segíteni kellene a gyerekeket anyagilag, segíteni kellene a rászorulókat.... Ha nincs erre való keret, akkor bánkódunk, hogy mi az oka, amiért így kell nyomorogni? Depresszióba sodor és élettelenné válok. A mégrosszabb esetben, a pénzszerelme megváltoztat. Bálvány lesz az életemben és elkezdem hajszolni. Az pedig megváltoztat. Megjön a várt sok, sok pénz. Igaz, hogy jobb az anyagi helyzetem, de eltávolodok az Úrtól, mert megszaporodik a munkám, így Rá nem jut elég időm. Már nem gondolok a szegényekre, nem vagyok segítőkész, mert elrabol a pénzkereset.

kiscsillag

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #16 Dátum: 2007 Január 29, 14:03:05 »
Sok embernek azzal telik el az élete,hogy gyűjtöget , egyre többet és többet.
Ha sok van, akkor bármit elérhetek és megszerezhetek----ezt sugallja a világ!
Ezt reklámozza minden körülöttünk. Akkor ér valamit az életed,ha birtokába jutsz e világ által kínált legújjabb ámításának. És az lehet egy új autó, egy új ruha , egy újabb telefon....vagy bármi. Amire valójában talán nincs is szükségünk,de a Kísértő elhiteti velünk,hogy szükségünk van rá.
Bolond gazdag...ma éjjel elkérik a lelked! Hangzik a figyelmeztetés Istentől.

Én hiszem,hogy Isten mindig megadja azt,amire szükségünk van. Ő tudja,hogy mi is kell nekünk a megszentelődésünkhez. Sőt sokszor sokkal többet ad,mert szeret és megtanít helyesen "bővölködni" is.
Megelégedetté teszi szivünket és mozdítja kezünket, hogy segítsünk ott, ahol tudunk és szükséget szenvednek. Áldott dolog megtapasztalni azt, hogy adhatunk úgy,hogy nem is tudják rólunk, hogy mi adunk. Istennel együtt milyen jó akkor örvendezni,nagyon jó! 
Dicsősség érte a mi Urunknak!

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #17 Dátum: 2007 Február 02, 09:13:34 »
Van aki azt hiszi az Istenfélelem azt jelenti, hogy retteg Tőle, mint az ember a csörgőkígyótól vagy a hurrikántól. Én azt értem alatta, hogy mély tisztelet Isten iránt! Mit jelent számodra az Istenfélelem?

Lehet, hogy biblikus amit teszel, de megegyeznek a te terveid Isten terveivel? Hogyan ismered fel? Isten terve és célja, hogy üdvösséget nyerjenek az emberek, majd Szent Szellemmel teljesek legyenek és szeretetben járjunk.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #18 Dátum: 2007 Február 02, 19:05:26 »
Békesség Nektek,Testvéreim! Számomra az Istenfélelem elsösorban azt jelenti,hogy félelmetes az a Valaki,akinek szolgálok.Nem haver,nem kozmikus mikulás,akinek az a feladata,hogy kielégítse a "híveinek" a kívánságait,akik "imában" követelnek szinte parancsoló hangon (szélsöséges "karizmatikus" jelenség) a mindenható Isten Úr-mindenek felett! Mózesnek le kellett takarnia arcát,amikor a Sínai hegyen megjelent! Ezéret  (is) elkeserítö,amikor Bibliakörön,házicsoport-alkalmon a Bibliát a földre teszik-a lábuk mellé-,vagy az imádság vezetö atyafi zsebre tett kézzel imádkozik-láttatok már ilyet? Nem bántani akarok senkit,de ha a köztársasági elnökkel beszélne,akkor is zsebre tenné a kezét? Még a rágógumit is kiköpné...! Lehet,hogy merevnek tűnök,bocsássatok meg nekem,de úgy látom hogy a mindenható ÚR Isten imádása,és a tiszteletlenség nem fér össze Testvéri tisztelettel:Zsoca
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #19 Dátum: 2007 Február 03, 09:53:19 »
...... :(

hát zsoca..... valahogy én is így látom.... bár nem ítélném el azt, aki zsebre tett kézzel imádkozik, illetve a Bibliát a lába elé teszi a földre, de azért ezen érdemes elgondolkodni... :O

Engem is megdöbbent, amikor olyat látok, hogy valaki a kávéját, meg a szendvicsét fogyasztja a dicsőítés alatt. Nagyon fontosnak tartom, hogy a teljes Írást figyelembe vegyük. Ha megfigyeljük, akkor azok az emberek, akik Isten elé álltak, Isten jelenlétébe kerültek, azok a lábukon sem tudtak megállni, nemhogy kajcsiztak volna közben...

Persze vannak különböző helyzetek. itt arra gondolok, hogy Nem tartom jónak, ha IMÁDSÁG közben eszünk, de jónak tartom, ha EVÉS közben imádkozunk... nem tudom, ezt értitek-e? ha az a fő célom, hogy Istent dicsőítsem, akkor nem jó, ha mást csinálok közben, viszont ha eszek, sétálok, dolgozok, a strandon fekszek, stb... akkor azt hiszem, hogy beszélgethetek közben Istennel. Itt azt érzem, hogy akár eszek, akármit teszek, azt Isten dicsőségére teszem. Még azt az időt is vele akarom tölteni, amit másra kell szánnom. Ha a köztársasági elnökhöz térünk vissza, akkor vele is beszélgethetek egy közös ebéd alkalmával, illetve, ha együtt vagyunk a strandon... Ha azonban úgynevezett protokoll alkalom van, akkor valóban nem illik zsebretett kézzel dumcsizni az elnökkel.

Jézusnál is voltak szabad cselekedetek, és kötöttek is. Jézus sem ült le a zsinagógában, de a mezőn ezt megtette, és mindkét esetben Istenről beszélt.

Szóval szerintem sem illik egy kifejezetten Istennek szánt alkalmon lazáskodni, hanem meg kellene adni a tiszteletet annak az Istennek, aki annyira szeret engem, hogy Jézus Krisztust odaadta értem...
Nem hiszem, hogy kedves lenne Istzennek, amikor ezt hallja magáról, hogy  "fater", "főnök", stb... Ő az uraknak Ura, királyok Királya!!! És nagy megtiszteltetés, hogy úgy szólíthatom, hogy apukám, édesapám...

Végezetül azért azt leírnéám, hogy jobbnak tartom rágóval a szánkban, zsebretett kézzel, földre tett Bibliával Istenhez szívből szólni (ha tiszteletlenül is), mint minden tiszteletet megadva öltönyben, nyakkendőben, felemelt kezekkel, pulpitusra tett aranykötésű Bibliával úgy imádkozni, hogy a szívünk nem igaz az Úr előtt... a farizeusok is ezt tették... ők "tökéletesnek látszottak" ima közben, de nagy butaságokat imádkoztak...
emlékezzünk Jézus tanítására, amikor a farizeus hálát adott, hogy ő nem olyan nyomorult bűnös, mint a vámszedő... minden tiszteletet megadott az Istennek, mert minden törvényt igyekezett betartani, de a szíve nem volt tiszta...

Szeretném, ha az emberek minden tiszteletet megadnának Istennek (ebbe beleértem magamat is, mert én sem adom meg mindig), de jobb rágózva a mennybe menni, mint jó magaviselettel a pokolba...


Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #20 Dátum: 2007 Február 03, 10:40:10 »
Valószínű azok a rágózó, tiszteletlenül viselkedő atyafiak, megfogják tanulni, hogy milyen tisztelet jár ki Istennek a Mindentudó, Mindent látó Atyának! Természetesen nem helyén való. Isten akarata, célja, hogy növekedjünk, épüljünk az Ő megismerésében. Amikor már felnő a gyerek, akkor nem követi el azt a sok hibát. Nem attól tisztátalan valaki, ha éppen rágózik, saruba hírdeti az Igét, vagy zsebretett kézzel imádkozik. Amikor felnő azokban, már nem teszi. Ha gyermek marad, akkor sokmindent megtesz még. Mi nem? Vajon minden kedves Istennek amit teszünk a "hátamögött"? Valóban Istennek kijár a tiszteletadás. Mindig megadjuk, vagy csak az istentiszteleti alkalmon?

Feltettem magamnak a kérdést: Ha meglátom más hibáit, szálkáit, akkor mire figyeltem oda az istentiszteleti alkalmon? Csak az maradt meg bennem? A megbotránkozás? Vajon miért nem törpült el a másik hibája a szememben? Mit gondoltok hol vétettem el?

kiscsillag

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #21 Dátum: 2007 Február 03, 15:21:06 »
Istenfélelem!
Valahogy számomra ez a szó,hogy félelem olyan...félelmetes. Na ezt most jól megmagyaráztam :D
Szóval csak arra gondolok,hogy Istent félni,ebben sokkal több van,mint hogy egyszerűen csak féljünk úgy tőle,mint egy embertől. Mi is a félelem valójában? Ha ezen elgondolkodunk arra jutunk,hogy egy nem jó dolog. Valami negatív ize van....
Megnéztem a görögben,hogy talán különböző szót használ az Istenfélelemre és a félelemre,de nem. A "fobos",mint görög szó szerepel mind a két esetben, habár a szótár szerint,amikor Istenre vonatkoztatva használja az Irás,akkor helyesebb tiszteletnek,hódolatnak fordítani.

Számomra az Istenfélelemben ez van,olyan hódolat és tisztelet a Teremtő felé,amit senki mást nem illet. Ez pedig nem olyan félelmetes számomra,mert ha belegondolok,hogy az az Úr,aki teremtette ezt a világmindenséget és fentartja különböző erőkkel még most is, közben pedig gondja van reám is.Rám,mint Tőle elszakadt és bűnben fetrengő emberre is személyesen odafigyel. Szóval ez olyan megható és hódolatra indít. A Szent Isten lehajolt hozzám a szentségtelenre és magához ölel Krisztusért.
Ennek pedig következménye van az életemre nézve.Szeretnék kedvében járni Istenemnek,hogy annak,akit szeretek ne okozzak fájdalmat,megbotránkozást....
A szeretetben nincsen  félelem...ugyanakkor félelemmel és rettegéssel munkálkodjunk az üdvösségért...amig élünk e "feszültség" között élünk a félelem területén.
Az Úr Lelke pedig nem a félelem lelke!

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #22 Dátum: 2007 Február 03, 19:12:08 »
Shalom írta: "A szeretetben nincsen  félelem...ugyanakkor félelemmel és rettegéssel munkálkodjunk az üdvösségért...amig élünk e "feszültség" között élünk a félelem területén."

Ezt nem értem. Kifejtenéd? Én úgy értem, hogy munkálkodni kell az üdvösségért?

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #23 Dátum: 2007 Február 03, 19:51:59 »
 Valóban, hamar meglátjuk a másik szemében a "szálkát"

 De ha ez dícsőités alatt ,történik akkor nem kerültünk be az Úr jelenlétébe.
 Mert akkor ilyen nem fordulhat elő.(sajnos már velem is elő fordult)
 De hiszem,hogy az Úr azért láttat meg dolgokat,hogy megtudjuk magunkat vizsgálni azon a tére.
 Most olvasom Kenneth E.Hagin könyvét/Hogyan harcoljuk meg a hit szép harcát.
 Építő, bátorító hiszem,hogy a Szent Szelleme vezeti.
 
Isten úgy tekint rád,hogy a múltadra nem emlékezik.Neked miért kellene rá?
Ha visszaemlékezel a múltbéli bűnökre és hibákra az akadályozni fogja a hitedet.
Isten amikor rád néz,erre a Krisztusban új emberre tekint.Krisztusban sokkal jobban nézünk ki,
mint Rajta kívül.Mi talán nem vagyunk képesek egymást Krisztusban látni,de Isten képes.
Mi természetes szemszögből tekintjük egymást,Isten azonban Őbenne tekint minket.

1.Kor 9:27 Hanam megsanyargatom testemet és szolgává teszem,hogy míg másoknak
prédikálok,magam valami módon méltatlanná legyek.
 
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

kiscsillag

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #24 Dátum: 2007 Február 03, 22:26:12 »
Szia Mária!
Bizonyára félreérthető volt ez így együtt....
Szeretetben nincsen félelem..: mivel Jézus él bennünk ,a szeretet igazítja a lépteinket,ezért nincs helye ott a félelemnek.Sem emberektől,sem hatalmasságoktól,sem attól,hogy bizonyosak lehetünk-e afelől,hogy új életünk van,üdvösségünk van,bűneink és elesésünk ellenére. Ez a szeretet mozdítja cselekvésre a kezünket.
Félelemmel és rettegéssel munkáljuk az üdvösségünket...mondja Pál a filippibelieknek. Nem arra utal,hogy bármi módon tehetünk érte valamit,mármint az üdvösségért,hanem,hogy munkáljuk. Jézusért a miénk és a Benne való hit és engedelmesség arra hív minket,hogy munkáljuk. Amit ingyen kaptunk,az üdvösséget,növekedjünk benne odaszánt engedelmességgel. Hittel vegyük,hogy Jézusnak terve van az életünkkel,a megszentelt,neki szentelt életünkkel. Erre pedig teljesen alkalmatlanok vagyunk a saját erőnkkel,de Vele munkálkodhatunk....hisz ugy folytatódik,hogy Ő az ,aki ébreszti bennünk az akarást. Akarjunk Istennel együtt akarni,hogy egyre odaszántabb legyen az életünk. Félelemmel,hogy ez nem a mi erőnk, hanem az Ővé.Meghaljunk önmagunknak és Jézus növekedjen bennünk és higgyük,hogy Ő velünk van minden dolgunkban.Az életünk minden apró részletében.
Hiszem,hogy amikor az Ővé leszünk az még csak az indulás és hatalmasan meg akarja áldani az életünket és azt akarja Isten,hogy munkálkodjunk az üdvösségünkön.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #25 Dátum: 2007 Február 18, 15:42:48 »
Kedves Testvéreim az Úr Jézusban ! Szeretnék egy új témát indítani a Fórumban,a karizmákkal,talentumokkal kapcsolatban.Ti hogy látjátok:Minden megtért,újjászületett hívőnek van valami karizmája,vagy csak a különleges szolgálatra,életpályákra kiválasztott testvérek kapnak valami kegyelmi ajándékot ?(nem a lélek gyümölcs-éről lenne szó,az egyértelmű,hogy minden kereszténynek kell teremni!) Ki hogy érti,és mit tapasztalt? Tudunk ehhez a témához alázattal,bátran hozzányúlni? Kérlek segítsetek,szóljatok hozzá,akár a személyes kétségeiteket leírva-hiszen így tudjuk egymás terhét hordozni,ha megnyílhatunk Isten,az Ige,-és egymás előtt! Tudom,hogy ez utóbbi a legnehezebb,mert óriási a kísértés hogy szép,kegyes kánaáni keresztény zsargonokall elintézzük a témát! Jahve Atyánk áldja meg a Fórumunkat ! Testvéri tisztelettel:Kovács "Zsoca"Zsolt
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #26 Dátum: 2007 Február 18, 19:28:48 »
Róm. 8,33 Kicsoda vádolja az Isten választottait? Isten az, Aki megigazít;

Isten kiválasztott, mert ismert engem, téged, akkor ki mer minket vádolni? A világ, a sátán és az ember vádol, kárhoztat, de Isten soha. Ő megigazított.
 
Róm. 8,34 Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is érettünk:

Nem Isten! Ő soha! Jézus azt mondta, hogy nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem hogy megváltsam azt. Jézus meghalt a bűneimért, feltámadt és most ott van az Atya jobbján, hogy értem kimondhatatlanul fóhászkodjon, esedezzen. Amikor elbukok, valahogy így tudom elképzelni mi történik a Mennyben. Jézus odaáll az Atya elé és azt mondja: Nézd Atyám! Itt vannak a kereszt jelei! Én meghaltam érte és szeretem őt! Ekkor Isten elfogadja ezt az áldozatot értem.  Megbocsát és soha többé nem emlékezik meg róla. Lehet, hogy elítéled magad, mert elbuktál, de Jézus nem ítél el téged.

Róm. 8,35-36 Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é? Amint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.

 Elszakaszthat minket bármi is attól, hogy Istent szeressem? Soha semmi!

 Róm. 8,37 De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Azáltal, aki minket szeretett, Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők, Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Mi már akkor győztesek vagyunk, amikor még csak a csatában vagyunk. Amikor harcolunk a dolgok ellen. Minden nehézség Istennel legyőzhető, jöhet bármilyen ellenség. Az Ő szerelme szorongat engem, Isten irántad való szeretete örökkévaló és állandó és ez nem tőled függő. Hála Neki ezért is! Tudjuk, hogy az Isten iránt való szeretetem nem tőlem függ. Én nem lennék képes rá, hogy kitartóan szeressem. Gondolok itt arra, amikor enm úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt én szeretném. Hát eléggé testi tudok lenni. De...! Ő soha nem szűnik meg szeretni! Isten nem akkor szeret, amikor jó vagyok, és nem gyűlől, amikor rossz vagyok.


maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #27 Dátum: 2007 Február 18, 19:36:04 »
Róm. 8,28 Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik, minden javokra van, mint akik az Ő végzése szerint hivatalosak.

Ez olyan jó: minden dolog a javunkra szolgál! Bármiben elbukok, félek, aggódok, stb. minden a javamra van, attól függetlenül, hogy nem értjük mi miért történik. Bármi is történjen veled, Isten megengedte, hogy megtörténjen, de tudnod kell, hogy minden az ellenőrzése alatt van. Semmi nem történik úgy, hogy ne tudna róla! Nem megnyugtató ez? Akiket Isten szeret, minden jóra fordul az életében. Újra és újra olvasd el: MINDEN a javunkra van!

 Róm. 8,29 Mert akiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.
 Eféz.1,5  Eféz.1,11  Kol.1,18

Ismer engem Isten, és kiválasztott arra, hogy a gyermeke legyek!
 
Róm. 8,30 Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.

Elhívott minket, megigazított és előtte már dicsőségben állunk. Ő már minket úgy lát, amilyenek leszünk. Mindezt Jézusban szereztük meg, Aki bennünk él! Ő nem úgy lát minket, ahogy mi egymást, hanem úgy mint Fiát Jézust.

 Róm. 8,31 Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?

 Érdekes ahogy itt vált Pál. Kérdéseket tesz föl. Ki van ellenünk? A sátán ellenünk van, a világ ellenünk van, de Isten soha! Nem számít milyen démoni erők vannak ellened, ha Isten veled van!!

Róm. 8,32 Aki az Ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem Őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?
 Ján.3,16
 
Ez egy fantasztikus üzenet! "Őt mindnyájunkért odaadta" és ez a másik, "mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?" Mi soha nem adnánk oda a gyermekünket senkiért. Ha már egyszer a Fiát nekünk adta, értünk adta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk? Döbbenet ha ezt megérted. Nem kell könyörögnöd, kiharcolnod, nem utasítja vissza a segítséget.... Ha már egyszer ekkora áldozatot adott, mi neki a többit odaadni?
folyt. köv.

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #28 Dátum: 2007 Február 18, 20:27:09 »
zsoca kérdezi! "Ti hogy látjátok: Minden megtért, újjászületett hívőnek van valami karizmája, vagy csak a különleges szolgálatra, életpályákra kiválasztott testvérek kapnak valami kegyelmi ajándékot?"

Jó a kérdés. Minden hívőnek van karizmája, de nem minden hívő tud róla, vagy használja. A Biblia ír egy jó néhány szellemi ajándékról, amit a Szent Szellem osztogat amint akarja. Pál ezt mondja: 1 Kor. 12,1 A szellemi ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek. Ma is kevesen tudják, hogy hogyan működik a szellemi ajándék, nem csak abban az időben. Sajnos, de egyes egyházakban hátat fordítanak a szellemi ajándékoknak, nem érzik a fontosságát, inkább a tradiciókra alapoznak sajnálatos módon.. Természetesen vannak túlkapások is a karizmatikus körökben.

1 Kor. 12,2
Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, amint vitettetek, a néma bálványokhoz. Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, aki Istennek Szellem által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Szellem által.

Olvassátok el a Luk.11:11-. Ha én vágyok Isten Szellemére, akkor az Atyánk megengedné, hogy gonosz szellem szálljon meg? Ha egyszer benned él Isten, akkor a világosság él benned és a tötétség kiszorul. Kapcsolj fel egy villanyt. Mi lesz a sötéttel? Ha én Jézus Krisztust valóban az Uramnak vallom, az csak a Szet Szellem által teszem. Gondolj csak arra, hogy amikor nem voltál az Ővé, tudtad e Úrnak mondani? NEM!

1 Kor. 12,4-7
A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Szellem. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, aki cselekszi mindezt mindenkiben. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Szellemnek kijelentése.

Különböző ajándékok léteznek, Pál ezek közül jó párat felsorol. A római levélben is olvashatunk róla, ami itt nincs felsorolva. Lehet, hogy te is ugyanolyan szellemi ajándékkal rendelkezel mint én, mégis teljesen másként működik a Te életedben, mint az enyémben, éppenezért ne utánozzunk senkit. Amikor betölt Isten Szelleme, nem biztos, hogy te is úgy éled meg mint én. Nem biztos, hogy te is azt tapasztalod meg amit én.
 
folytatom majd
 

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #29 Dátum: 2007 Február 18, 21:51:03 »
Sziasztok!

Idézet
Mária írta:

Minden hívőnek van karizmája, de nem minden hívő tud róla, vagy használja.


Szelíd ellenérvem van,de ha nem jol tudom,akkor kérem a kiigazítást!  :igen:

Szoval a Görög Bibliában 3 féle előjárószocska van a Szentlélek meghatározásakor.
Már biztos olvatatok erről.de azért röviden leirom.
Amikor mellettünk van,és elvezet az igazságra,felfedi elöttem hogy mi a bűn és az itélet.(ez a görögben a para)
Amikor bennünk van,akkor lettünk Krisztusban hívő emberek.És megtértünk.(ez az en)

Itt ugyvélem megállhat(tudatán kívül) a keresztény ember.Hiszen Üdvössége van!
Mert nem kérte a Szentlélek rá szállását életére.Lehet hogy nem feltétlenül kell kérnie.

Szoval a harmadik elöljároszó az epi,amikor is a Szentlélek tulcsordul.
A Karizma erő a szolgálatra.Ugygondolom,hogy ez a Szentlélek záloga amit ír az írás.

Isten minden benne hívőnek oda akarja adni!De Jézus is mondta,hogy Kérjetek és adatik!!!

A Tanítványok már meg voltak térve,de Jeruzsálembe küldte őket Jézus,hogy várják meg míg a Szentlélek leszáll rájuk.(epi)
Vagyis hogy erőt(karizmát) kapjanak a szolgálatra.

Lehet hogy nem így van,de szerintem ha a megtérés a karizmákkal egy időben történik,akkor nem irna a Biblia két különböző kifejezést.

A Köveket még ne dobjátok rám,még maradjon a kezetekben!  :D :D :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)