Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 253869 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4080 Dátum: 2013 Augusztus 07, 18:33:19 »
Mivel sok helyen ezt tanítják, ezért sokan ebben a tévhitben járnak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4081 Dátum: 2013 Augusztus 07, 18:41:33 »
Akkor ezért élnek remete életet? Mármint úgy gondolom, esetleg otthon bezárkózva keresztények, kintről pedig nem tudja senki.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4082 Dátum: 2013 Augusztus 07, 18:51:41 »
:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4083 Dátum: 2013 Augusztus 08, 07:23:19 »
Köszönöm a csodálatos hozzászólásokat.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4084 Dátum: 2013 Augusztus 08, 07:26:25 »
Isten gyermekeiként növekednünk kell, hogy olyanná legyünk, mint Krisztus. Hogy eljussunk a Krisztussal ékeskedő kornak mértékére.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4085 Dátum: 2013 Augusztus 08, 09:39:17 »
Igen, hiszen azt az elhívást kaptuk, hogy úgy éljünk és úgy járjunk, ahogyan Jézus.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4086 Dátum: 2013 Augusztus 08, 14:09:46 »
De ne utánozzuk őt, hanem tudatosan éljünk, gondolkozzunk és cselekedjünk Jézus tanítása és elvárása szerint.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4087 Dátum: 2013 Augusztus 08, 14:21:56 »
Ha csak utánozzuk, akkor az eredménytelen lesz. A fák nem nyögnek gyümölcsterméskor.
Hagyni kell, hogy Jézus éljen bennünk és Ő majd cselekedik általunk. Mert Ő termi rajtunk a gyömölcsöket.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4088 Dátum: 2013 Augusztus 08, 14:34:47 »
Az utánzás olyan nemkívánatos baleseteket is okozhat amit olvashatunk az Apsel 19-ben:

11. Isten pedig nem mindennapi csodákat tett Pál keze által; 12. úgyhogy még a testén levő kendőket vagy kötényeket is elvitték a betegekhez, és a betegségek eltávoztak tőlük, a gonosz lelkek pedig kimentek belőlük. 13. Erre a vándorló zsidó ördögűzők közül is megkísérelték néhányan, hogy a gonosz lelkektől megszállottak felett kimondják az Úr Jézus nevét. Így szóltak: "Kényszerítünk titeket arra a Jézusra, akit Pál hirdet!" 14. Egy Szkéva nevű zsidó főpap hét fia is ezt tette. 15. A gonosz lélek azonban visszafelelt, és azt mondta nekik: "Jézust ismerem, Pálról is tudok, de ti kik vagytok?" 16. Az az ember pedig, akiben a gonosz lélek volt, rájuk ugrott, legyűrte őket, és föléjük kerekedett, úgyhogy meztelenül és sebesülten futottak ki abból a házból.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4089 Dátum: 2013 Augusztus 09, 10:37:16 »
Igen, mert nem a kimondott szavakon vagy a különféle gyakorlatokon múlik, hanem hogy valóban ismerjük-e Jézust!

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4090 Dátum: 2013 Augusztus 09, 10:59:49 »
Igaz is, és ezt felismerték az efézisi zsidók és görögök is, hogy Isten nevét nem lehet büntetlenül felvenni.
Hiába dicsekszem és cselekszem annak a nevében aki nem ismer engem.

Apostolok Cselekedetei  19, 17   
Tudomására jutott ez minden Efezusban lakó zsidónak és görögnek, úgyhogy félelem szállta meg mindnyájukat, és magasztalták az Úr Jézus nevét.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4091 Dátum: 2013 Augusztus 09, 11:13:01 »
A mai korban pedig az ismeretet felváltotta a hanyatt esés, röhögés, kiabálás és hosszan lehetne sorolni a bizarr Istentiszteleti gyakorlásokat és próbálkozásokat. Isten hitet kér, ami cselekedetekben nyilvánul meg, és nem abban, amit össze se lehet egyeztetni az igével.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4092 Dátum: 2013 Augusztus 09, 11:32:43 »
Ez azért nem jellemző minden keresztény közösségre. Úgy gondolom, hogy nem általánosíthatunk. Igen vannak olyan szuper karizmatikus gyülekezetek ahol a gátlások feloldását Szent Szellem betöltekezésnek ismerik el, de aki ismeri az Úr beszédét az tudja, hogy a Szentlélek nem botránkoztat meg.

Tudom, hogy ezt írja a Biblia, kerestem de még nem találtam rá.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4093 Dátum: 2013 Augusztus 09, 11:38:11 »
Persze hogy nem jellemző minden közösségre, de egyre nagyobb teret kap. A másik felére az jellemző, hogy kegyelem van és bármit tehetünk, üdvösségünk van.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #4094 Dátum: 2013 Augusztus 09, 11:44:26 »
Ott ahol az általad leírt dolgok nyilvánulnak meg ott zavar és rendbontás támad. Isten Igéjét nem lehet zavartaslanul tovább adni, ha be kell fogni a füled, hogy ne halld az ordibálást, erővel kell a figyelmed megfékezni, hogy ne nézd a fetrengőt. Röhögés közben igen csak körülményes az imádkozás, és nem sorolom tovább.

Mert Isten nem a zűrzavarnak, hanem a békességnek Istene.
1Korintus 14,33.