Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 378252 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #570 Dátum: 2008 Március 20, 13:11:38 »
Kedves Gábor,

Tudod én az idézett igéből várom a még hiányzó jeleket  - addig kicsit bizonytalankodó vagyok. Jézus a bűneink búntetését jött megfizetni, hogy megváltásunk legyen, nehogy a kárhozatban maradjunk. 
szeretettel Sándor

Az a helyzet, hogy nemigazán értem mit szeretnél mondani, ha van kedved fejtsd ki bővebben.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #571 Dátum: 2008 Március 20, 21:42:24 »
Kedves Gábor,

Nem akartam senki provokálni és vitát sem akartam kezdeni, csak amikor a Kislánynak azt írod, hogy ti, akik karizmatikus gyülekezet vagytok, kígyókat vesztek fel és ha valami mérgezőt isztok nem árt nektek ...
ezeket a jeleket hiányolom. (ahogy idézted)
Az én általam megélt Istennel járás - a vele való közösség öröme, józansága, világossága nekem egy teljes egész és nincs hiányérzetem. Isten adott lelki ajándékokat is, tudod a presbitériumunk (24 egyfeleségű férfi) minden egyes tagja fontos és a gyülekezetünk teljes múködési feladatait (ami emberileg szükséges) átfogja. Isten összeszerkesztett bennünket és nagyon szeretjük egymást. Egyiknek ez a tálentuma, másiknak egész más és így mindenki egyen egyenként megkapta amit Isten neki szánt. Egy dolgot nagyon fontosnak tartunk mindannyian - ne az érzéseink, ne az eszünk, ne valami lelkesedés, hanem a hitünk által Isten szentlelke vezessen. Komoly imádság és Isten látja a szívünket. Mindenki érti - nehogy többet akarjunk. Mi így éljük hitünket és nagyon boldogok vagyunk, hálásak. Isten megtéréseket ad, küldi az embereket hozzánk - és tényleg a hegyen épült város vagyunk. Többre vágytunk, mint amire mi vagyunk képesek és megadta.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #572 Dátum: 2008 Március 21, 07:00:51 »
Kedves Gábor,

Nem akartam senki provokálni és vitát sem akartam kezdeni, csak amikor a Kislánynak azt írod, hogy ti, akik karizmatikus gyülekezet vagytok, kígyókat vesztek fel és ha valami mérgezőt isztok nem árt nektek ...
ezeket a jeleket hiányolom. (ahogy idézted)
Az én általam megélt Istennel járás - a vele való közösség öröme, józansága, világossága nekem egy teljes egész és nincs hiányérzetem. Isten adott lelki ajándékokat is, tudod a presbitériumunk (24 egyfeleségű férfi) minden egyes tagja fontos és a gyülekezetünk teljes múködési feladatait (ami emberileg szükséges) átfogja. Isten összeszerkesztett bennünket és nagyon szeretjük egymást. Egyiknek ez a tálentuma, másiknak egész más és így mindenki egyen egyenként megkapta amit Isten neki szánt. Egy dolgot nagyon fontosnak tartunk mindannyian - ne az érzéseink, ne az eszünk, ne valami lelkesedés, hanem a hitünk által Isten szentlelke vezessen. Komoly imádság és Isten látja a szívünket. Mindenki érti - nehogy többet akarjunk. Mi így éljük hitünket és nagyon boldogok vagyunk, hálásak. Isten megtéréseket ad, küldi az embereket hozzánk - és tényleg a hegyen épült város vagyunk. Többre vágytunk, mint amire mi vagyunk képesek és megadta.
szeretettel Sándor


Mia a probléma? Sándor te többet akarsz kiolvasni az írásomból, mint amit leírtam.
Nem azt mondtam, hogy ilyen jeleink vannak, hanem azt, hogy ebben ma is hiszünk. A fenti felsorolt jelekből, több, megjelent nálunk, igaz, hogy kígyó nem mart meg, de ha megmarna is elhinném, hogy azige beteljesedne. Mérgezőt nem tudom, hogy ittam-e, de még mindíg élek...
Mellesleg, ha az a problémád, hogy nem látod a jeleket, akkor se a karizmatikusokkal van bajod, hanem az írással, ugyanis az nem csak karizmatikusoknak szól...
Amiket írsz azok nálunk is ugyanúgy működnek, ahogy nálatok.  :igen:

Pusszantás!
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető nyunyo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 86
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #573 Dátum: 2008 Március 21, 07:57:23 »
 Kedves Testvérek!
Előre is bocsánatot kérek, mert írásommal nem akarok senkit megbántani.
Egy ideje nyomon követem az itt történteket, és valamit nem értek. Én azt látom, ha egy karizmatikus be ír, akkor az rögtön meg van marva azért, mert az Igét elhisszük úgy ahogy van. Itt értem pl. a Márk 16/17,18-at is, vagy akár mást is írhatnék. Teljesen mindegy, hogy új fordítás vagy régi, az értelme ugyan az. Ebből nem kívánok vitatémát nyitni, csak leírtam a gondolataimat.
További áldott napot mindenkinek.
Szeretettel: nyunyo    :028: :026:
Az Istennek Útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta;pajzsa Ő mindazoknak,akik bíznak benne
Zsoltárok18/30

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #574 Dátum: 2008 Március 21, 08:30:59 »
Kedves Nyunyo,

Nem kell bocsánatot kérned - ha így érzed, akkor biztos baj van. Az én hozzászólásaimmal nem az a cél, hogy belemarjak valakibe - hidd el. Nem volt célom, hogy valakit is bántsak azért, mert valami gonoszság vezet. Amikor ezekről a jelekről írok, elsősorban az a célom, hogy az igét vegyük komolyan és inkább arról vitatkozzunk. A Márk 16. is és minden ige nekünk szól - és én ugyanebből a célból írtam. Nem bántásból.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető nyunyo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 86
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #575 Dátum: 2008 Március 21, 08:47:32 »
Kedves Sándor!
Nincs baj  :048: Igazad van, az Igét vegyük komolyan, hisz nekünk szól.
Dicsérjük az Urat, legyen áldott az Ő neve
Szeretettel: nyunyo   :105:
Az Istennek Útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta;pajzsa Ő mindazoknak,akik bíznak benne
Zsoltárok18/30

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #576 Dátum: 2008 Március 21, 08:52:59 »
Kedves Nyunyo,

Köszönöm és kérlek is, és mindenkit - ha azt érzi, hogy gonoszság van abban amit írtam - egyből szóljon.

Gábornak szeretnék még üzenni.
Nagyon kérlek, ne próbáld ki. Tényleg tetszik, hogy erős hited van, akár erre is - de ne kísértsük a mi Urunkat. Tudod Pált megmarták a kígyók és mindenki azt hitte kampec lesz mindjárt - aztán mégsem. Nem kell keresni a bizonyságot - azt Isten adja.
szeretettel Sándor

Mindenkinek
Ma van a mi Urunk megáldoztatásának emléke. Nagyon nagyon komoly örömet kívánok minden testvéremnek, örüljetek az Úrban mindenkor, ismét mondom Örüljetek. Minden okunk meg van rá.
Áldást békességet mindenkinek.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #577 Dátum: 2008 Március 21, 09:00:19 »
Drága Sándorom!

Eszem ágában sem volt kipróbálni. Te írtad, hogy hiányolod, reméltem nem azért, mert ezt kellene csinálnunk... ;)
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető nyunyo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 86
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #578 Dátum: 2008 Március 21, 09:02:47 »
Kedves Sándor!
Nehogy félre érts! Én nem kimondottan rád céloztam!!!!!
Összességében nekem ez jött le, az elmúlt napok során.
Szeretettel: nyunyo   :084:
Az Istennek Útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta;pajzsa Ő mindazoknak,akik bíznak benne
Zsoltárok18/30

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #579 Dátum: 2008 Március 21, 09:30:03 »
Kedves Testvérek!
Előre is bocsánatot kérek, mert írásommal nem akarok senkit megbántani.
Egy ideje nyomon követem az itt történteket, és valamit nem értek. Én azt látom, ha egy karizmatikus be ír, akkor az rögtön meg van marva azért, mert az Igét elhisszük úgy ahogy van. Itt értem pl. a Márk 16/17,18-at is, vagy akár mást is írhatnék. Teljesen mindegy, hogy új fordítás vagy régi, az értelme ugyan az. Ebből nem kívánok vitatémát nyitni, csak leírtam a gondolataimat.
További áldott napot mindenkinek.
Szeretettel: nyunyo    :028: :026:


Hadd szóljak ehhez hozzá és nemcsak Nyunyonak címezném, hanem mindenkinek.
Nagyon kell figyelnünk arra, hogy amikor elolvasunk egy hozzászólást, ne feltételezzük a rossz szándékot, szúrkálódást. A fórumokban és a levelezésben nincs személyes kontaktus, ezért nem tudjuk, hogy a másikat milyen motívum, vagy érzelem jellemzi. Kell, hogy a jót feltételezzük, mert itt a fórumon is többször olvastam olyan hozzászölást, ami (szerintem) nem volt rossz szándékból, mégis lehetett piszkálódásnak érteni.
Ezzel tisztában kell lenni. Ez van.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #580 Dátum: 2008 Március 21, 10:01:19 »
 :D


Kedves TESTVÉREK!

Azt gondolom, ha piszkálódásnak érzi valaki, akkor annak kötelessége világosságra hozni.

Gal 1,10 Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.


 :084:



Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #581 Dátum: 2008 Március 21, 10:02:46 »
Miért gondolod?
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #582 Dátum: 2008 Március 21, 10:08:43 »

 :D


Miért gondolod?

Tőlem kérdezed? Kedves Gábor?


 :084:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #583 Dátum: 2008 Március 21, 10:12:36 »
Persze, bocsánat, nem volt egyértelmű.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #584 Dátum: 2008 Március 21, 10:25:04 »
 :D

Előszőr azért, mert testvérnek nevezzük egymást, és ha valamit nem oszthatok meg veled, akkor mitől vagy a testvérem  :047:

Aztán azért, mert ha tényleg volt abban bántás, a szándékom ellenére, akkor hogyan tudom korrigálni.

Már az ószövetségben felhívta Isten az ŐVÉINEK figyelmét, hogy vannak véletlenül elkövetett vétkek is.

Aztán a megbántódásomnak lehet oka:

1. az óemberi természetem
2. Isten igazságát sérti amit a másik írt.

Az 1. esetben sűrgős tisztulásra van szükségem.
A 2. esetben pedig ki kell állnom mellette, ha csak nem akarok a HIT dolgában hajótörést szenvedni.

Vsz, a jó lelkiismeretemet csak így őrizhetem, Isten és az emberek felé.
Az Igazság és a Jogosság talaján csak így állhatok.

Köszönöm, hogy ezt leírhattam.


:084: