Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 384908 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #615 Dátum: 2008 Március 28, 06:21:29 »
 :(

Igen már Ábrahámtól való elválása is ezt bizonyítja, hogy a világi értékek vonzásában volt

:084:

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #616 Dátum: 2008 Március 28, 06:31:51 »


 :(


Idézetet írta: Oswald Chambers
Március 28. 

NINCS ITT VALAMI FÉLREÉRTÉS?

 

     "Menjünk ismét Júdeába. Szóltak neki a tanítványok: ...újra oda mégy?" (Jn 11,7.8) 

Lehet hogy nem értem meg, amit Jézus Krisztus mond, de veszélyes ezért azt állítani, hogy Ő tévedett abban, amit mondott.

Sohasem helyes, ha azt gondolom, hogy engedelmességem Isten szava iránt gyalázatot hoz Jézusra.

Egyedül az engedetlenség hoz reá szégyent.

Sohasem helyes az Ő becsületéről való elképzelésemet odatenni annak a helyébe,
amire világosan indít engem, még akkor sem, ha ez abból az őszinte vágyból fakad, hogy elejét vegyem az Ő nyilvános megszégyenülésének.

Hogy egy indítás Istentől való-e, azt annak csendes állhatatosságából tudom meg.

Ha mérlegelnem kell a mellette és ellene szóló körülményeket és kétely vagy vita támad,

akkor olyan elemet vittem bele, ami nem Istentől való és arra kell következtetnem, hogy az indítás nem volt helyes.
 
Sokan hűségesek vagyunk a Jézus Krisztusról vallott nézeteinkhez, de hányan vagyunk hűségesek Őhozzá magához?

A Jézus Krisztus iránti hűség azt jelenti, hogy oda kell lépnem, ahol semmit sem látok (vö. Mt 14,29);

a saját nézeteimhez való hűség viszont azt jelenti, hogy előbb értelmemmel tisztázom az indítékokat.

A hit nem az értelem meggyőződése, hanem azt jelenti, hogy önként átadom magam egy személynek ott is,
ahol nem látok utat.

Vitatkozol magadban, hogy bizonyos lépést megtegyél-e a Jézusban való hitből, vagy várj addig, amíg megteheted a magad erejéből?

Engedelmeskedj neki vidám, gondtalan örömmel!

Amikor Ő mond valamit és te vitatkozni kezdesz,
ezt azért teszed, mert olyan elképzelésed van az Ő becsületéről,
aminek semmi köze sincs az Ő becsületéhez.

Jézushoz magához légy hű, ne a róla vallott nézeteidhez. Hű vagy-e ahhoz, amit Ő mond neked? "Valamit mond nektek, megtegyétek!" (Jn 2,5) 




Jézushoz magához légy hű, ne a róla vallott nézeteidhez. Hű vagy-e ahhoz, amit Ő mond neked? "Valamit mond nektek, megtegyétek!" (Jn 2,5)



:084:

yeva

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #617 Dátum: 2008 Március 31, 21:13:24 »
 Számomra nagy üzenete van ennek az egész áhítatnak!
De most ami különösen szíven ütött:

A hit nem az értelem meggyőződése, hanem azt jelenti, hogy önként átadom magam egy személynek ott is,
ahol nem látok utat.


Mély mondanivaló! Ahol nem látok utat, ott is átadni magam az Úrnak, és bízni Benne rendületlenül!

Úgy legyen!






Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #618 Dátum: 2008 Március 31, 21:22:00 »
Kedves Yeva!  :063:

Örülök, hogy ismét köztünk vagy, már hiányoltalak. :074:  :068:

Az Úr áldjon gazdagon. :017:

Szeretettel: GLD46 :2smitten:

yeva

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #619 Dátum: 2008 Március 31, 21:29:04 »
Köszönöm, kedves GLD46!  :2smitten:

Eléggé be vannak táblázva napjaim. Elfáradok. Nem igazán van már erőm géphez ülni, bármennyire is szeretnék. Hétvégén pedig vidéken voltam.

De most én is örülök, hogy "látlak"!  :2smitten:

Téged is Isten áldjon meg! :05:

Szeretettel:
yeva

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #620 Dátum: 2008 Április 02, 07:29:22 »
 :D


Gondolom ez a morzsa egy életre szóló kenyér!

Oswald Chambers

Április 2. 

MINDENT FELÜLMÚLÓ DICSŐSÉG

 

   "Az Úr küldött engem..., hogy szemeid megnyíljanak" (Csel 9,17). 

Amikor Pál visszanyerte szeme világát, szellemi látást is kapott Jézus Krisztus személyéről.

Egész hátralevő életében és igehirdetésében nem akart tudni másról,
mint Jézus Krisztusról:

"Elhatároztam, hogy egyébről ne tudjak köztetek, mint Jézus Krisztusról, mégpedig a megfeszítettről" (1Kor 2,2).

Pál szívét és gondolkozását soha többé nem vonzotta más, csak Jézus Krisztus.
Meg kell tanulnunk, hogy minden ízében épségben tartsuk a Jézus Krisztus meglátása által kapott jellemvonásunkat.

A szellemi ember maradandó jellemvonása, hogy önmaga elé állítja Jézus Krisztust, másoknak pedig értésére adja Isten céljait.

Életének minden szenvedélye Jézus Krisztusra van összpontosítva.

 Valahányszor erre az ismertetőjelre bukkansz egy ember életében, megérzed, hogy az Isten szíve szerint való ember.

Ne engedd, hogy bármi is elfordítson téged Jézus Krisztus belső szemlélésétől!

Ez a próbája annak, hogy szellemi ember vagy-e, vagy sem.

Nem szelleminek lenni azt jelenti, hogy más dolgok hatnak rád növekvő vonzóerővel.

Mióta Jézust megláttam Veszni hagytam minden mást.

 Lelkem szomjasan csodálja a Bárányt a Golgotán! 
 



Azt is gondolom, hogy érdemes róla beszélgetni, hogy ezt tartjuk e a legfontosabbnak a gyakorlati életünkben, vagy csak mimeljük a HÍVŐ életet.


:084:

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #621 Dátum: 2008 Április 02, 08:09:51 »
Idézet
Mióta Jézust megláttam Veszni hagytam minden mást.

 Lelkem szomjasan csodálja a Bárányt a Golgotán!
 

Számomra ez itt a kérdés...
Most úgy felmerült bennem... így van-e...?
Valójában veszni hagytam minden mást???
Tényleg nincs semmi fontosabb...?  Jézuson  kívül nem ragaszkodom semmihez...? Valóban...?

Szomjasan csodálom-e a golgotai Bárányt...? Igazán...? Semmi más után nem szomjazom...? Még a saját "hitem" sem fontosabb...? Nem akar az nagyobb lenni mint maga Jézus Krisztus...?

Nem elérhető Anikó ANCSI

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #622 Dátum: 2008 Április 04, 20:27:28 »
Bizalom.... : :108:

Úgy érzem nagyon fontos a türelem és az engedelmeség , hogy Isten akarata és áldása érvényesülni tudjon az életünkben.
Főleg kezdetben ismételt Isten keresésem kezdetén.... nagyon-nagyon bizonytalan voltam egyszerűen döntésképtelen (érzékeny) bizonyos helyzetekben. .Néhány emberben bíztam s utána (ált ha nem megfontolt az ember) sebezhetőnek éreztem magam. Minden ember más és más, gondolatainkban érzelmeinkben külömbözhetünk. Egy adott kérdés esetében is másként vélekedhetnek az emberek. A fórumon is van rá példa. Egyedül feltételek nélkül csak Istenben bízhatunk.MIKEÁS 7,5" Ne higyjetek a barátnak; ne bízzatok a tanácsadóban ; az öledben ülő előtt is zárd be szádnak ajtaját." Szerintem egy közösségen belül sem alakítunk ki mélyebb bizalmi kapcsolatokat mindenkivel.. de fontos, hogy legyen néhány keresztény barátunk testvérünk akikel egymásért imádkozhatunk és véleményt tanácsot is kérhetünk egymástól. Példabeszédek:15,22 "Hiábavalók lesznek a gondolatok, mikor nincs tanács, de a tanácsosok sokaságában előmennek" Példabeszédek: 20,18 " A gondolatok tanácskozással erősek; és a bölcs vezetéssel folytass hadakozást" A szeretethez szükséges a bizalom. Remélem mindinkább sikerül bízni....s sikerül :05:

Szeretettel: Anikó :044:

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #623 Dátum: 2008 Április 04, 22:37:15 »
Olvasva a bizalomról ez az igevers jutott eszembe:

Zsolt. 118,8
Jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni.


Szeretettel szolgáló
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #624 Dátum: 2008 Április 04, 23:13:29 »
Sziasztok!

Ez az igevers pontosan a Biblia közepén van! :05:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #625 Dátum: 2008 Április 04, 23:36:32 »
Sziasztok!

Ez az igevers pontosan a Biblia közepén van! :05:

Szeretettel,
Antee

Igen ez egy fantasztikus dolog, nagyon meglepett engem is amikor megtudtam.



:084:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #626 Dátum: 2008 Április 08, 16:59:12 »
A többi oldalon pedig a magyarázat és indoklás.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #627 Dátum: 2008 Április 17, 23:27:06 »
Sziasztok!  :05:

Szeretnék veletek beszélgetni, erről az igéről:

Mt 15,22-28
"És ekkor egy kánaáni asszony, aki arról a környékrõl jött, így kiáltott: "Uram, Dávid Fia! Könyörülj rajtam! Leányomat kegyetlenül gyötri a gonosz lélek!" Jézus azonban nem válaszolt neki egy szót sem. Erre odamentek hozzá tanítványai, és kérték: "Bocsásd el, mert utánunk kiáltozik." De õ így felelt: "Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz." Az asszony pedig odaérve leborult elõtte, és ezt mondta: "Uram, segíts rajtam!"   Jézus erre így válaszolt: "Nem jó elvenni a gyermekek kenyerét, és odadobni a kutyáknak." Az asszony azonban így felelt: "Úgy van, Uram! De hiszen a kutyák is esznek a morzsákból, amelyek uruk asztaláról hullanak." Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Asszony, nagy a te hited, legyen úgy, amint kívánod!" És meggyógyult a leánya még abban az órában."

Várom a hozzászólásotokat!  :088:



Szeretettel,
Antee

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #628 Dátum: 2008 Április 18, 03:18:51 »
 :044:

Az igét ismerem, de hogy mit vársz azt nem tudom?


:084:

yeva

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #629 Dátum: 2008 Április 18, 08:06:17 »
Sziasztok!

 Kedves Anti! Azt hiszem értem mit szeretnél. Jó öltetnek tartom. Mindenki írjon egy pár mondatot, hogy mire tanítja ez a történet, mi  az üzenet ebből a történetből. Így gondolod?  :05:

Nos, akkor elkezdem.
Ami nekem ebből a történetből örökérvényű tanítás, az ennek az asszonynak az alázata, és a kitartása. Jézus kutyához hasonlította. Elfogadta. De kitartott, nem adta fel.  :05:

Szeretettel:
yeva