Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 385845 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #765 Dátum: 2008 Május 13, 11:35:01 »
Sziasztok!  :088:

Kedves Magda! Az általam feltett kérdés (hogy van-e szelleme az embernek), csupán beszélgetésnek szántam, nem megoszlást keltőnek!
Amíg szeretetben tudunk beszélgetni róla, az nagyon jó! Azért is tettem fel a kérdést, mert engem érdekel.
Senki ne vegye támadásnak a különböző véleményeket. Egyszerű érvek, meglátások hangzanak el, amire Biblikusan válaszolni lehet.

Semmiféleképpen nincs feszegetés vagy megoszlást keltő szándék.
Merítsen mindenki egy jó adag alázatot és jóakaratot, és nem lesz baj!  :088:


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #766 Dátum: 2008 Május 13, 12:52:41 »
AZ a helyzet, hogy talán én értettem félre a helyzetet.
Nem olvastam minden hozzászólást, csak az utóbbikakat. Talán csak az zavar, hogy sokan "tanításokból" élnek. Ami jó, de nem lehet tanításokból fenntartani magunkat. Amikor nem a véleményünket mondjuk el, hanem egy hallott tanításrészletet, az nem jó. Lehet hivatkozni szerzőkre, de kell, hogy a jó dolgokat beépítsük az életünkbe, és arról tegyünk bizonyságot, amit megéltünk, nem amit hallottunk, különben tényleg nem több a hitünk, mint más emberekben és szavukban való hit (mint a samariai asszony beszédére hívő emberek).
MOst kérdezhtené valaki, hogy mi a hitünket nem emberek bizonyságtevéséből nyertük?
Azzal kezdődött. Hittem valakinek, aki beszélt Istenről, így odamentem Istenhez és már tőle tudom, hogy Ő tényleg valós személy...

Visszatérve, igen van az embernek szelleme, lelke és teste. Nem véletlenül tesz különbséget az írás sem. Más dolog, hogy a világi emberek mást értenek a szellemi alatt (pl.: szellemi munka). Azért értenek mást alatta, mert nekik halott ez a részük és nem ismerik. Talán rossz szó a "halott", de mindenesetre nem funkcionál. A szellem az a része az embernek, ami közösségben tud lenni Istennel.
Bárhogyan is, lehet ezekről külön tanítani, beszélni, de a hármat elvben se akarjuk külön megérteni, mert ezek egybe lettek teremtve. Kicsit hasonlít ahhoz, mint amikor összefogsz 3 kártyát és szétnyitod. 3 része van az embernek, de szorosan együtműködve tud az ember az lenni, aminek teremtetett...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #767 Dátum: 2008 Május 13, 13:48:40 »
Sziasztok!  :088:

Kedves Magda! Az általam feltett kérdés (hogy van-e szelleme az embernek), csupán beszélgetésnek szántam, nem megoszlást keltőnek!
Amíg szeretetben tudunk beszélgetni róla, az nagyon jó! Azért is tettem fel a kérdést, mert engem érdekel.
Senki ne vegye támadásnak a különböző véleményeket. Egyszerű érvek, meglátások hangzanak el, amire Biblikusan válaszolni lehet.

Semmiféleképpen nincs feszegetés vagy megoszlást keltő szándék.
Merítsen mindenki egy jó adag alázatot és jóakaratot, és nem lesz baj!  :088:


Szeretettel,
Antee

Akkor elhiszem amit írtál, és reagálok rá

Szellem  -  Lélek  - Test

Van-e az embernek szelleme?
Erre azt kell mondani, hogy nincs.

Eredendően nem rendelkezik vele:
1Kor 2,14
Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy szellemi módon ítéltetnek meg

A teljes ÍRÁS Istentől ihletett, a teljes, tehát a teremtés első betűjétől a Jelenések könyvének utolsó betűjéig.
2Tim 3,16
A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

Pál amikor ezt leírja, még a Jelenések könyvét nem ismerte.
Pál kezét és értelmét használt fel az Örökkévaló, hogy ezt velünk akik majd olvasni fogjuk tudassa.

Miért mondom, hogy nem rendelkeztek a szellemi részükkel?
Jn 3,3
Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

Olyan dolgot mond az Úr Jézus, ami ismeretlen volt Nikodémusz előtt.
Jn 3,5
Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.

A szellem világ léte ismert volt Izrael leszármazottjainak, de nem mindenki fogadta el, és akik elfogadták, azok sem hittek mindannyian benne.
A szadóceusok elutasították, a farizeusok elfogadták, de cselekedeteikkel tagadták, ezért mondom, hogy nem hittek benne.
Ha az ember valamiben hisz, akkor annak megfelelően cselekszik.
Különben pedig magyarázkodik, megmagyarázza a bizonyítványát.
Egész addig nem lehetett az embernek szelleme, ameddig az Úr Jézus Krisztus fel nem támadt.
1Kor 15,45
Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő Szellemmé

A szellemvilág addig is használta az ember testét, erről szólnak az Úr Jézus földi munkálkodásának eseményei.
Az ember maga nem rendelkezett szellemi résszel.

A lelke által élt, és él ma is aki nem hisz a szellemi létben.

Erről nem lehet indulat nélkül beszélni, mert az embergyilkos így zárja ki azokat az örökségükből.
A lelki szintet használta Ádámnál és Évánál, és a lelki szintet használja ma is az embernél.

Meg van írva lelkekkel kereskedik.

Jel 18,13
És fahajat és illatszereket, és kenetet és tömjént, és bort és olajat, és zsemlyelisztet és gabonát, és barmokat és juhokat, és lovakat és kocsikat, és rabokat és emberek lelkeit.

A szellem mint egy kis újszülött kerül az emberbe, és a növekedését akadályozza az uralkodó lélek, állandóan meg kell feszíteni a testünket indulataival és kívánságaival – ami a lélek működése – ahhoz, hogy a szellemünk felnövekedhessen.

Ezt hogyan teheti az aki nem hisz a szellemi részben.
Mivel magam megtapasztaltam, és tapasztalom naponta ezt ezért mertem nektek leírni.
Ezek nem elgondolások, hanem nekem tapasztalati tényeim

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #768 Dátum: 2008 Május 13, 14:46:17 »
Érdekes. Így még nem gondolkoztam a szellemi részről.
Lehet, hogy így van.

Én inkább úgy láttam eddig, hogy a megváltás által a szellem kész lett, ahogy Jézus is mondja, hogy "a szellem kész, de a test erőtelen". Viszont a léleknek meg kell tanulnia hallagatni és engedelmeskedni a szellem hangjára, ami együtt beszél Isten Szellemével ("Abba atyánk"), vagyis ugyanazt mondja, ugyanarról tesz bizonyságot. Ez az a forrás is, ami létrejön bennünk, amikor Jézushoz megyünk.

Mikor elfogadtuk a megváltást, örök életünk lett, de ezt meg is kell tartani a lélek nem csinálhatja a megszokott dolgokat, hanem el kell változni az elme megújulása által, így kell munkálkodni a lelkünk üdvösségén.

Hát erről még sokmindent lehetne írni...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #769 Dátum: 2008 Május 13, 15:09:16 »
Kedves Gábor keresd ki azokat az igéket, ahol a növekedésre szólít fel bennünket a Szent Szellem.
Vagy János levelénél amikor a különböző korúakról úgy ír, mint a levelének cél állomásáról.

A lelki fejlódés ugyan úgy törvényeknek van alá rendelve, mint a testi.

A szellemi fejlődésem pedig naponta tapasztalom, mert a gyümölcs megjelenése ennek a függvénye.

Ezeket lehet lelki történésekkel imitálni, mert ott működik, de meg kell nézni az idős tempomba járóknak indulat kitöréseit, ott már a lelki fékek kezdik felmondani a szolgálatot.

A szellemi részben pedig nem kell erőt kifejteni, ott haladunk a teljes délig.

A fejlődés a növekedésnek egy összegzése, mint a látható világban pl. a növényeknél is.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #770 Dátum: 2008 Május 13, 16:47:16 »
El tudom fogadni, amit mondasz.

Mutatnál olyan igéket, ahol a szellemünkben való növkedésre szólít fel bennünket és biztos nem a lelkünkre vonatkozik?
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #771 Dátum: 2008 Május 13, 17:02:02 »
El tudom fogadni, amit mondasz.

Mutatnál olyan igéket, ahol a szellemünkben való növkedésre szólít fel bennünket és biztos nem a lelkünkre vonatkozik?

 :angel2: :angel: :2angel:

1Pt 2,2 Mint most született csecsemők, a tiszta, hamisítatlan tej után vágyakozzatok, hogy azon növekedjetek;

Nem tudom kell e bizonygatni, hogy itt a ma született csecsemőknek mondja a Szent Szellem, és gondolom nem az értelmet, mint a lelket, akarja vele tovább növeszteni

2Pt 3,18 Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen

A kegyelem szellemi természetű, mint ahogy Isten is Szellem, és az Úr Jézus Krisztus is, mert Pál írja, hogy ha ismertük is test szerint most már nem ismerjük, tehát......

Az Úr Jézus Krisztus ismeretének növekedése is csak szellemi síkon lehetséges-

Aztán hitről hitre megyünk és igazságról igazságra, tehát a tegnapi szellemem befogadó képessége úgy változik, ahogy növekszem.

Persze ezek csak HITBEN való járással lehetségesek.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #772 Dátum: 2008 Május 13, 17:15:09 »
Ha végiggondolod, belefér az én "teoriám"  :05: is. Ha a szellem kész, akkor a léleknek kell felnőni, hogy jó döntéseket hozzon, hogy megújuljon az elme. Nem növeszteni, kell, hanem az éretsségre eljutni, az is növekedés. A növekedésre nem szabad csak úgy gondolni, hogy valami nagyobb lesz, hanem valami, eljut, egyik pontról, a másikba, persze a helyes irányba.

Mindenesetre számomra mindkettő elfogadható.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #773 Dátum: 2008 Május 13, 17:19:41 »
Tulajdonképpen a megismerés is a tudatban képes végbe menni... hát nem tudom... maga az ige mondja, hogy ezek a szellmi dolgok "kibeszélhetetlenek".
Ez olyan, min amikor találkozok Istennel: megpróbálhatom leírni, de a 20%-át sem tudom átadni.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #774 Dátum: 2008 Május 13, 17:33:06 »
Igen az is elfogadható, hogy szellem szó helyett a lélek használatos.

Gondolom azt te is elfogadod, hogy a világban sok embernek az istene a hasa, az istene a pénze, az istene a gyereke, az istene az iskolai végzettsége, az istene az érzelminek nevezett élete - a szex.

Tehát ezek voltak a vezető területeink megtéréünk előtt.

Ezek uralkodtak rajtunk.

Gondolod, hogy önként átadják a teret az új teremtésnek, aki ma született meg.

Isten pedig nem uralkodik rajtunk ezt meghagyja nekünk, ha nem korlátozom a régi főnőköt, hogyan kap helyet az új.

A megváltás lehetősége ingyenes,
de
félelemmel és rettegéssel vigyétek

VÉGBE

az üdvösségeteket.

Mindent leírtam, én részemről befejeztem.

Győzködni emberi erővel teljesen felesleges.

Aki keres az talál, és a zörgetőnek megnyittatik.

Nekem kell keresnem, és nekem kell zörgetnem, más helyettem nem teheti és én sem tehetem más helyett.

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.
.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #775 Dátum: 2008 Május 13, 18:05:29 »
Persze, miért ne lehetne a lélek szót használni a szellem helyett, hiszen sok idős így szokta meg. Amikor én idős leszek (ha megérem) akkor már nekem a szellem szó lesz bevett és biztosan nem fognak lekiabálni a fiatalok. (Ajánlom nekik  :2knuppel:  :01:)

Mindenestre sok mindenben nem fogunk teljes bizonyítékot találni, ez is pont ilyen, de nem is üdvösségi kérdés, hiszen ettől, még hit által megyünk a Mennybe nem attól, hogy elhisszük van-e szellemünk. Ezek emberi szavak, szakreális kifejezések, amelyekkel sokszor dobálozunk. Szeretnénk erőteljesen szétválasztani a kettőt, hátha jobban megértjük őket, de ez így nem fog menni. Hiába akarjuk "növeszteni" csak a lelket, vagy csak a szellemet, mindegyik "mi" vagyunk és mindkettőt érinteni fogja...
Így lettünk alkotva...:2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #776 Dátum: 2008 Május 13, 18:43:56 »
Persze, miért ne lehetne a lélek szót használni a szellem helyett, hiszen sok idős így szokta meg. Amikor én idős leszek (ha megérem) akkor már nekem a szellem szó lesz bevett és biztosan nem fognak lekiabálni a fiatalok. (Ajánlom nekik  :2knuppel:  :01:)

Mindenestre sok mindenben nem fogunk teljes bizonyítékot találni, ez is pont ilyen, de nem is üdvösségi kérdés, hiszen ettől, még hit által megyünk a Mennybe nem attól, hogy elhisszük van-e szellemünk. Ezek emberi szavak, szakreális kifejezések, amelyekkel sokszor dobálozunk. Szeretnénk erőteljesen szétválasztani a kettőt, hátha jobban megértjük őket, de ez így nem fog menni. Hiába akarjuk "növeszteni" csak a lelket, vagy csak a szellemet, mindegyik "mi" vagyunk és mindkettőt érinteni fogja...
Így lettünk alkotva...:2smitten:

Köszönöm ezt a hozzászólásod.
Ezzel hozzásegítettél, hogy betöltsek egy igét, amit eddig nem tudtam betölteni.

Köszönöm mégegyszer

olajág

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #777 Dátum: 2008 Május 13, 19:00:43 »
Kedves Testvérek!

  Tiszteletben tartok valamennyi véleményt, még azt is amivel nem értek egyet.
Egyik hozzászólásra sem akarok reagálni, a saját véleményemet szeretném ebben a témában elmondani.
   Egyrészt, nagyon hálás vagyok Istennek, hogy vannak tanítók, akiket nagy bölcsességgel, és "speciel", a Lélek tanítói ajándékával áldotta meg gazdagon, és ezektől mindig örömmel tanulok. És nagy szükség is van rájuk. :05:
   Másrészt azért is nagyon hálás vagyok, hogy élhetek azzal az Igével, hogy:"...mindent vizsgáljatok meg, a jót tartsátok meg..."
   Továbbá azért is nagyon hálás vagyok, hogy ebben a megvizsgálásban az Úr Szentlelke az, Aki a segítségemre van. Köszönöm azt is, hogy  maga a Szentlélek az én Tanítóm, és hogy csak akkor érthetem világosan a dolgokat, ha hagyom, hogy Ő gyújtson bennem világosságot.  :2angel:
 
   Nem értem a görögöt; sem a héber, sem az arám írásokat. :08: A Károli, és az MBT fordításokat olvasom. Sehol nem olvasok ezekben az Írásokban az ember hármas "felépítéséről", miszerint test, lélek, és szellem. Bibliai ismereteim szerint az ember testből és lélekből áll; és van értelme, agya, és különféle testi szervei. :05:
 
Maga pedig a békesség Istene szenteljen meg titeket teljesen, és őrizze meg a ti lelketeket, elméteket és testeteket teljes épségben, feddhetetlenül a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére. 1Thessz 5,23

Az agyával, az értelmével fogja fel és érti meg a dolgokat... :088:
A lélek pedig az ember halhatatlan része.

Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Mt 10,28

Amikor megtérek, amikor Jézust a szívembe fogadom, a Szent Lélek azonnal lakozást vesz bennem, és Isten gyermekévé leszek.

Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk.Róm 8,16

 Vagy ahogy az 1Kor 6,19-ben olvasom:

Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? 1Kor 6,19

Nos ez az én véleményem, ezt hiszem, erről vagyok meggyőződve. De mint ahogy már említettem is valahol, ettől még mindenki más hihet azt amit jónak lát. Szabadsága van mindenkinek elmondani a véleményét; és szabadsága van azt hinni, amit akar. :2smitten:

Szeretettel:
olajág


Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #778 Dátum: 2008 Május 13, 19:50:10 »
Kedves Testvérek!

Az én véleményem Olajágéval egyező.
Néhány gondolatot leírnék, de szándékomban nincs senkit sem meggyőzni ezekről a dolgokról és messzemenően nem akarok senkit sem megbántani!

Jó, hogy véleményt tudunk cserélni! Szerintem ez is módja Isten tisztogató szeretetének! :2angel:

Szívesen olvasom a hozzászólásotokat! Nem feltételezem senkiről, hogy szeretné megosztani a fórumon lévőket, vagy a maga oldalára igyekezne bárkit állítani. Egyedül az Úr legyen az, aki vezet bennünket és világít közöttünk!


1. A test, lélek, szellem hármas voltát az okkult tanok előszeretettel emlegetik.

2. Én az igei tanulmányaim során testről és lélekről hallottam:
"Egy a test és egy a lélek, miképpen elhívatásotoknak egy reménységében hívattatok el!" Ef.4.4
".......lélekben szolgálunk az Istennek, ................és nem a testben bizakodunk!" Fil.3.3

és sorolhatnék még számtalan ígét, de mindenhol csak testről és lélekről beszél a Szentírás, sehol nincs hármasság!

Megtérésemkor Isten Szentlelkét vettem. Uralomváltás történt az életemben, a trónra Ő került /sajnos nem minden esetben!/. Jézus bennem és én Jézusban, de számomra ez nem azt jelenti, hogy megszületett a szellemem!

A Szentlélek, ha engedem növekszik bennem, de én azt hiszem, semmiképpen nem a szellemem nő, mert nincs énbennem semmi jó!


Szeretettel! :017:
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Magda

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #779 Dátum: 2008 Május 13, 20:58:25 »
Kedves Anti ha lehet javasolok egy kérdést.

Mit jelent az neked, hogy hiszel valamiben?

Ez érdekelne engem más vonatkozásában is.

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D