Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 378229 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #30 Dátum: 2007 Február 19, 16:24:13 »
Antee! Gerendák és kövek nélkül írom.  :igen:

A karizma, ajándékot jelent. Az is egy ajándék, hogy Jézus nevében hírdeted az evangéliumot. Az is ajándék, ha lelkileg gondozol valakit. Az is ajándék, ha bölcsen szólsz valakinek. ..... Egyáltalán nem biztos, hogy az illető tudja, hogy amit csinál, az ajándék, karizma lenne, de teszi a dolgát. Erre írtam, hogy lehet, hogy nem is tud róla, vagy nem használja, vagy....Isten személyválogatás nélkül adja az ajándékokat, karizmákat. Semmi nincs a magunk erejéből. Egy hölgyel beszéltem és neki meg volt a bölcsesség ajándéka. Döbbenet milyen bölcsen tudott reagálni dolgokra és válaszolni rá. Fogalma nem volt róla, csak amikor mondtam neki, hogy ez egy szellemi ajándék az Úrtól.

Kérdésem feléd: Ha valaki megtért, annak van üdvössége?

Téged idézlek: "A Tanítványok már meg voltak térve, de Jeruzsálembe küldte őket Jézus, hogy várják meg míg a Szentlélek leszáll rájuk.(epi)
Vagyis hogy erőt(karizmát) kapjanak a szolgálatra."

Mit gondolsz, amikor kiküldte Jézus kettesével a tanítványokat, akkor nem volt erő rajtuk?
Tudod mikor vették a Szent Szellemet a tanítványok?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #31 Dátum: 2007 Február 19, 16:47:10 »
Sziasztok!

Mária írta:
"Kérdésem feléd: Ha valaki megtért, annak van üdvössége?"

Van kettő fogalom:

-megigazulás
-megszentelődés

A Megigazulás egy egyszer megtörtént dolog.Amikor Isten Jézus Krisztusban igaznak fogadott el.

A megszentelődés egy folyamat,ami halálunk végéig tart.Amikor is formálódunk Jézus természetére.

Annak van Üdvössége,aki Hisz Jézus Krisztusban.És elfogadja a kegyelemből kapott Üdvösséget.Ami nem cselekedetekért van!
De természetesen a Hit együtt működik a cselekedetekkel.Ábrahám a Hit példaképe,de neki is együtt működött a hite cselekedetekkel.
(pl:mikor elindult feláldozni gyermekét)

Nem tartok ki az "igazam" melett,csak jó elemezni a Bibliát.(nehogy szektásnak tartsatok  :D)

Greg Open Beszélt a BP-i gyülekezet egyik tanításán:
(nem tudom szó szerint,de amire emlékszem)

Megtérésem után próbáltam hirdetni az igét.Alig volt pár személy a megtérésem utáni 2 évben,akivel beszélni tudtam volna az igéről.
2 év után elmentem egy xy.-n gyülibe,ahol imádkoztam és kértem az Úrat,hogy adjon meg mindent nekem,amit adni szeretne.
Akkor abban a pillanatban nem éreztem semmiféle változást,de a következő hétben már 2 embernek tettem bizonyságot Isten-ről és figyeltek arra mit mondtam nekik.

Greg-nek beindult az evangélizácio...Most pásztor a Bp-i gyüliben,de sok helyen megfordult már.

Persze nem jelenti azt,hogy elötte nem voltak ajándékai az Úrtol.


Isten áldjon benneteket :igen:
 

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #32 Dátum: 2007 Február 19, 17:00:42 »
Csak az Úrban dicsekszem, de én aznap hírdettem már az Igét többeknek. Nem telt el 24 óra sem.  :igen:

Én se tartok ki az igazam mellett.  :igen:

De nem válaszoltál a kérdésemre, sebaj majd megírom akkor.  :D

Ján. 20,22 És mikor ezt mondta, rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Szellemet!

Jézus Isten Szellemét lehelte rájuk. Majd közli velük, hogy elküldi a Pártfogót, a Vígasztalót. Addig a Szent Szellem, csak azokra volt kitöltve, akiket Isten kiválasztott, papokra, királyokra. A felső házban azután beköltözött a tanítványokba, addig csak rajtuk volt.  Az igazi megtapasztalás a felházban volt látható.

kiscsillag

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #33 Dátum: 2007 Február 19, 21:21:36 »
Az Apcs.2-ben azt olvashatjuk,hogy akiket szíven talált Péter apostol beszéde, azt kérdezik,hogy mit tegyenek!
A válaszban.....ott van,hogy térjenek meg , Jézus nevében keresztelkedjenek meg...bűnök bocsánatára és kapják a Szentlélek ajándékát!

Ebben sem személyválogató Isten...kapja,aki hozzátér! MIndenkinek a saját mértéke szerint,ahova küldeni fogja szolgálni.

Ugyanis,a missziói parancsban a tanítványokat megbízza az örömhír terjesztésével. Erőt kapnak a Lélektől Pünkösd után és  így tudnak menni.
Szolgálatba állítja az embert Isten. Oda ahova elhívja. Ez  pedig különböző és ezért az ajándékok is különbözőek. Nem mindenkinek ugyanaz a feladata,de hiszem ,hogy mindenkit elhív szolgálatra.

Ugy látom,hogy sokan azért is nem látják a saját ajándékaikat,mert nem gondolják ,hogy szolgálniuk kellene. Pedig a szolgálat nem abból áll ,hogy valakit pásztornak hív el Isten vagy "neves" evangélizátornak.
Micsoda szolgálat lehet például egy hívő nagymama élete,ha az imádságra gondolunk....

Nem lehet ok az ,hogy megtértem és az elhívásom nem egy látványos szolgálatra vonatkozik és nem csinálok "semmit".
Akkor hogy növekszem a hitben,a Krisztus ismeretében?
A megtérés nem a végállomás hanem a kezdete a keresztyén életnek.

A Lélek ajándékait az apostolok is a szolgálatra "használták"!




Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #34 Dátum: 2007 Február 19, 23:51:24 »
Szia Mária!

Mária írta:
"Ján. 20,22 És mikor ezt mondta, rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Szellemet!

Jézus Isten Szellemét lehelte rájuk. Majd közli velük, hogy elküldi a Pártfogót, a Vígasztalót. Addig a Szent Szellem, csak azokra volt kitöltve, akiket Isten kiválasztott, papokra, királyokra. A felső házban azután beköltözött a tanítványokba, addig csak rajtuk volt.  Az igazi megtapasztalás a felházban volt látható."


NE haragudj,de én pont fordítva tudom.
Amikor is Jézus rájuk lehelte a Szentlelket,akkor van a Görög Bibliában az "en" előtagocska.Tehát ekkor költözött beléjük!És nem rájuk.
Amikor a felsőszobában voltak akkor szállt rájuk a Szentlélek,vagyis az "epi" - erő a szolgálatra(Karizma).

Lk 24,49   
"És íme, én elküldöm nektek, akit Atyám ígért, ti pedig maradjatok a városban, amíg fel nem ruháztattok mennyei erővel."


Kérdésedre:
"Mit gondolsz, amikor kiküldte Jézus kettesével a tanítványokat, akkor nem volt erő rajtuk?"

Egy kérdéssel válaszolnék.
Közöttük volt a 12 tanítvány?
Közöttük volt Judás?
Talán meg volt térve?

ISten utjai nem a mi útjaink.Nem kell mindent megértenünk.

Azonban ha nem volt a 12 tanítvány közöttük,akkor jövök egy másik igével.

Lk 9,1
"Miután összehívta a tizenkettőt, erőt és hatalmat adott nekik minden ördög felett, és a betegségek gyógyítására."

Ez a felsőszobás eset elött történt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #35 Dátum: 2007 Február 20, 09:27:03 »
Antee! Elgondolkodtató amit írtál. Az is elfogadható a rászemről. Jó egyébként kutakodni, mert én se tudok mindent. Ajjaj, de mennyit nem! Tanulhatunk egymástól, ameddig szeretetben tudjuk ezt tenni. Hiszem, hogy eddig jól működött ez.
De van egy érdekes dolog még. Illés nem volt a felházban, mégis rajta volt Isten Szelleme és ereje. Elizeuson is.... Az ószövetségi kiválasztott szenteken is ott volt Isten Ereje nem csak a felházban pünkösdkor. Luk. 9:1 is jól szemlélteti. De örülök, hogy leírtad, mert tovább lehet kutatni ebben is. A Szent Szellem a templomban élt az ószöv alatt. Jézus halálakor tört ki onnan. Akkor már nem vett ott lakozást, hanem Pünkösdkor mindenkire kiáradt a Szent Szellem, Jóel ezt megprófétálta. Már mi vagyunk Isten szent tempolmai és nem a templomi épületben lakik. De mit jelent, hogy minden testre kitöltöm a Szellememet? Hamár egyszer rajtuk volt Isten Ereje és Szelleme, miért kellett újra venniük a felházban? Az is igaz, hogy nem csak a 12 tanítvány volt ott, hanem 120 fő. Ebben Mária is benne volt. Mire tudok következtetni? Ő is szólt nyelveken.? Ezek nagyon érdekes dolgok és valóban az Úr titkai. A kinyilatkoztatás a miénk csak.

Kérdésedre a válasz: Közöttük volt valószínű. Meg volt térve Júdás? A megtérés a hiszek Jézusban mint megváltóban. Ő pedig hitt a Messiásban. Vagy én tudom rosszul? Nem a cselekedetei miatt mondjuk, hogy meg van térve. Nem attól van üdvösségünk és ezt tudjuk is. Az ószöv. szentek, azok voltak, akik hittek a Messiás eljövetelében, ma pedig, akik hiszik, hogy elvégeztetett a Megváltói munka, vagyis Jézus meghalt, feltámad.... Később Júdásba beleköltözött a sátán. Jézus még nem élt benne, hiszen ott volt közöttük és a Megváltás még nem volt meg addig. Jézus a feltámadás után költözött a Szent Szellemmel az emberekbe.

Isten szuverén Isten és annak adja az Erejét, akinek akarja. Még a pogányokra is kitöltetett, írja a Biblia. Nem igen tudjuk, hogy Júdást használta-e a gyógyítás szolgálatában, lehet, hogy csak azt, aki vele volt, de az is lehet, hogy igen, mert amikor visszamentek Jézushoz, beszámoltak arról, hogy mi mindent tett Isten a szolgálatuk alatt. Ebből én azt vonom le, hogy nem számít ki vagyok, ha használni akar az Úr! Nem magam miatt teszi, hanem Őmaga miatt.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #36 Dátum: 2007 Február 20, 10:50:14 »
Sziasztok!

Én írtam! :D

"Amikor is Jézus rájuk lehelte a Szentlelket,akkor van a Görög Bibliában az "en" előtagocska.Tehát ekkor költözött beléjük!És nem rájuk.
Amikor a felsőszobában voltak akkor szállt rájuk a Szentlélek,vagyis az "epi" - erő a szolgálatra(Karizma)."

A Görög Bibliában nincs előtag szócska az esetekben.

De ugygondolom hogy amikor Jézus rájuk lehelt akkor beléjük költözött.(nem olvashatunk karizma megnyilvánuláskor abban az esetben,igaz nem bizonyít semmit)

Amikor a felső szobában voltak,akkor egyértelműen megnyilvánult a Karizma.

Amikor kiküldte Jézus a 70(72) tanítványt,akkor felruházta Őket erővel!
Amikor a 12 tanítványt kiküldte,szintén felruházta Őket erővel!

Miért mondta hát Jézus hogy maradjanak a városban,míg erőt nem kapnak a Szentlélektől,ha egyszer már felruháztattak erővel?
Ahogy tudjuk,a Karizma is egy ISten akarata szerint megnyilvánulo ajándék.
Nem rendelkezünk mindenkor vele.Ha gyógyító ajándéka van valakinek,nem tud mindenkit meggyógyítani!Hamar munka nélkül maradnának az orvosok.
De természetesen a tanítás ajándéka és több Karizma velünk van és rendelkezésünkre áll mindenkor.
A "nagyobb" Karizmákat Isten a kezébe vette,és Ő irányítja...Mert mi nem tudunk mindenkor helyesen bánni vele.

Ugygondolom hogy amikor kiküldte a tanítványokat,akkor még egy olyan formája volt a Szentléleknek ami nem volt a hívőknek elérhető.
Csak akinek Isten akarta adni.
Viszont a felsőházas eset azt mutatta,hogy MINDENKIRE kitöltetett a Szentlélek!Akik benne hisznek...

Jóel 3,1   
"Azután kitöltöm majd Lelkemet minden emberre. Fiaitok és leányaitok prófétálni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok látomásokat látnak."

 

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #37 Dátum: 2007 Február 20, 13:29:39 »
folytatom
1 Kor. 12,15-21 Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért? És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért? Ha az egész test szem, hol a hallás? ha az egész hallás, hol a szaglás? Most pedig az Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindeniket, amint akarta. Ha pedig az egész egy tag volna hol volna a test? Így azonban sok tag van ugyan, de egy test. Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.

Mindegy, hogy én mit gondolok a te egyházadról, attól az még Istené. A baj akkor van és van, amikor a Test tagjai harcolnak egymással! Képzeld el a testedet csak szemekkel, vagy ahogy a szemed harcol az orroddal, vagy az egyik lábad nem arra akar menni, amerre a másik vagy akezed ellentétesen működik. Kész káosz nem? De sajnos ezek vagyunk mi! Egész jól nézhetünk ki a világ szemében így, meg ha belegondolunk, mi is meg kell lássuk ezt. Minden testrész a saját dolgát akarja tenni, és senki nem akar a Szent Szellemre figyelni, hogy Ő  mit akar! Ha ez nem így lenne, sokkal áldottabbak lennénk. Szükség van az egyházakra és rád  is. Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindenkit, amint akarta. Ő alkotta és nem mi. Isten hozta létre Krisztus Testét! Ezért vigyázzunk mit mondunk az egyházakról, a Testről. Ne hidd, hogy te, mint Krisztus Testének tagja, nem vagy fontos, vagy nem számít, hogy ott vagy-e vagy sem. Igenis számítasz!

1 Kor. 12,22-25 Sőt sokkal inkább, amelyek a test legerőtelenebb tagjainak látszanak, azok igen szükségesek: És amelyeket a test tisztességtelenebb tagjainak tartunk, azoknak nagyobb tisztességet tulajdonítunk; és a melyek éktelenek bennünk, azok nagyobb ékességben részesülnek; A melyek pedig ékesek bennünk, azoknak nincs erre szükségök. De az Isten szerkeszté egybe a testet, az alábbvalónak nagyobb tisztességet adván, Hogy ne legyen hasonlás a testben, hanem ugyanarról gondoskodjanak egymásért a tagok.
 
De önmagukért beszélnek ezek az igék. Melyiket emeli fel Isten? Bizony pont azokat magasztalja fel, amelyeket mi hajlamosak vagyunk alábecsülni.

1 Kor. 12,26 És akár szenved egy tag, vele együtt szenvednek a tagok mind; akár tisztességgel illettetik egy tag, vele együtt örülnek a tagok mind. Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint.

Bennünket mindannyiunkat Isten helyezett Krisztus testébe! Ha szenved egy tag, vele együtt szenvednek a tagok mind. MIÉRT? Mert egyek vagyunk Öbenne! Be kell töltenünk a szolgálatot.

1 Kor. 12,28 És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.

Nem mindenkit, hanem némelyeket hívott el az Úr erre a kegyelmi ajándékra.

1 Kor. 12,29-30 Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é? Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é?
 
Nem, nem vonatkozik mindenkire. Tudok egyházról, ahol ráerőltetik ezeket az ajándékokat a szolgálókra, a nyelveken szólást pedig minden tagra vagy aki beteszi oda a lábát. Nem helyes!

1 Kor. 12,31 Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképpen való útat mutatok néktek.

Vajon mi ez az ÚT? A következő fejezetben tárgyalja ki Pál. A SZERETET! Kitől jön ez a szeretet, agape? Ez egy olyan szeretetről szól, amely Istentől származik.

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #38 Dátum: 2007 Február 20, 13:30:41 »
folytatom: 1 Kor. 12,8-11Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Szellem által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Szellem szerint; Egynek hit ugyanazon Szellem által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Szellem által; Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig szellemeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása; De mindezeket egy és ugyanaz a Szellem cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, amint akarja.

Amikor megkapjuk ezeket az ajándékokat, nem jelenti azt, hogy ez mindig működik, de nem is követelhetem ki. Amikor az ismeret ajándéka elkezd működni az életemben, engem is megdöbbent amikor beteljesedik. Legtöbb esetben egy hátsó csendes hang mondja és nem egy orkánszerű hang. Vagy amikor a gyógyítások ajándékai jönnek működésbe, magam is meglepődök rajta. De a gyümölcsökön meglátszik. Mivel nem én gyógyítok, nem tudom kiket gyógyít meg Isten. Én csak hitben kilépek és teszem a dolgom. Sok rákos, daganatos, epilepsziás, szív-, szembeteg.....gyógyult már meg a szolgálatom során, de nem tudom mikor ki gyógyul meg. Engem is boldogsággal tölt el minden ajándék, amikor felszínre jönnek a gyümölcsök.

1 Kor. 12,12-14 Mert amiképpen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképen a Krisztus is. Mert hiszen egy Szellem által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Szellemmel itattattunk meg.  Mert a test sem egy tag, hanem sok.

Itt a lényeg. A test se egy tagból áll!, van fülünk, lábunk, orrunk, kezünk.... Ha fáj a fejed, az egész tested nyomorultul érzi magát, igaz? Ha a testünk egy bizonyos része szenved, akkor az egész testünk szenved. Mi Krisztus Teste vagyunk. Ide tartoznak a katolikusok, reformátusok, baptisták és bármelyik kisegyház, ami Isten Szelleme által lett. Senki nem mondhatja, hogy ő az igazi egyház! Ez hamis és téves tanítás! Mi mindannyian Krisztus Testének részei vagyunk és testvérek az Úrban. A menybe nem számít melyik gyüliből mentél oda. Azt is bátorság lenne kijelenteni, hogy csak ők egyedül képezik az egyházat és annak fontosságát, mert Jézus csak az övéké, bennük lakikl Gondolj csak bele, mi lenne, ha csak lábad lenne, füled és egyéb tagod nem. A lábad nem tudja elvégezni a szem munkáját..... mi mindannyian együtt alkotjuk Krisztus Testét. Egyek vagyunk Krisztusban és lehet, hogy bizonyos területeken nem értünk egyet, de attól még testvérek vagyunk az Úrban.

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #39 Dátum: 2007 Február 20, 16:06:26 »
Antee írta: "De ugygondolom hogy amikor Jézus rájuk lehelt akkor beléjük költözött.(nem olvashatunk karizma megnyilvánuláskor abban az esetben,igaz nem bizonyít semmit)"

A karizmák működtek, már akkor is, amikor Jézus még velük volt, hiszen ördögöket űztek a tanítványok, gyógyítottak, megtérésre hívták az embereket.... 
Abban az időben a templomban élt a Szent Szellem. A kitörése után várni kellett 50 napot, hogy visszatérjen a földre. Ez volt húsvét után 50 napra. A tanítványok félelemmel voltak telve, hiszen a felházban bevoltak zárkózva, itt gondolj arra, amikor Mária Magdaléna vitte a feltámadás hírét. Ha a Szent Szellem beléjük költözött volna, akkor bizányra nem féltek volna a zsidóktól. Gondolj arra, amikor megtörtént a pünkösd, akkor Péter milyen hatalommal félelm nélkül kezdett el Igét hírdetni a többiekkel együtt. A karizmáknak igazán a működése csak pünkösd után jött el. Ezt látjuk is a szolgálatukban. Ha Isten Szelleme már akkor bennük lett volna, amikor Jézus rájuk lehelt, akkor valószínű ez az Erő már akkor is működött volna. Ezt én így látom. De, tiszteletben tartom a te nézetedet is.

Anttee írta: "Miért mondta hát Jézus hogy maradjanak a városban,míg erőt nem kapnak a Szentlélektől,ha egyszer már felruháztattak erővel?"

Ez igen érdekes kérdés. Feltételezem, hogy ez az Erő amit Jézus rájuk lehelt, az nem volt végleges. Ez is bizonyítja, ha benneük élt volna Isten Szelleme, akkor nem kellett volna pünkösdi kiáradás.

Tegyük fel, hogy beléjük volt költözve már akkor a Szent Szellem, amikor Jézus rájuk lehelt. Akkor mivel magyarázható, hogy csak a felház után volt Erő rajtuk? Netán akkor még nem adott Erőt nekik Isten?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #40 Dátum: 2007 Február 21, 00:49:29 »
Sziasztok!

Mária írta:
"Ha Isten Szelleme már akkor bennük lett volna, amikor Jézus rájuk lehelt, akkor valószínű ez az Erő már akkor is működött volna. Ezt én így látom."

Én ugy gondolom,hogy a rájuklehelés elött még csak mellettük volt a Szentlélek.(ez az első szint a 3-ból)
Amikor rájuk lehelt Jézus,akkor költözött beléjük.(és amikor lakozást vesz bennünk,nem biztos a Karizma.Ez a második szint a 3.-ból)
Amikor a felsőházas eset történt,akkor történt a Szentlélek RÁSZÁLLÁSA(Szentlélekben tulcsordulni) és megjelentek a Karizmák is.
(ez a harmadik szint a 3.-ból)

Rermészetesen történhet együtt a 2. és a 3. szint.
Amint láthatjuk Péter hírdetését Jézusról Joppéban.

De ugye itt marad a tanítványok kiküldetése kérdés.
Szerintem nem tudunk pontos választ adni.
Én így gondolom(egyszerűen :D ): Akorra kaptak egy erőt!Egy időre.
Lehet nem magyaráz meg semmit,de eszembe jutott az,hogy Jézus adta a hatalmat.És nem a Szentléleknek tulajdonította azt.

Azzal a próféciával jövök,mint Péter.

Jóel 3,1   
"Azután kitöltöm majd Lelkemet minden emberre. Fiaitok és leányaitok prófétálni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok látomásokat látnak."

Tehát AKKOR töltetett ki a Szentlélek.(felsőházas eset).
Tehát Jézus megdicsőülése után.

Tehát három szintet tartok egyértelműnek:
1.,Szentlélek mellettünk van.(Jn 16,8   "És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.")
2.,Szentlélek bennünk van.(Jn 14,17   "...ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz.")
3.,Szentlélek rajtunk van.(ApCsel 1,8   "Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek")

Ugyhiszem,hogy amikor mellettünk van a Szentlélek,akkor vezet el az Üdvösségre,Jézus megismerésére.
Amikor lakozást vesz bennünk,akkor ugye Szentlélek temploma leszünk és keresztény megigazult emberek.
A harmadik esetben meg Isten ajándéka száll ránk.Ugyvélem hogy sajnos ez az ajándék sokaknak nem adatik meg,mert rosszul gondolkoznak e-felöl.Talán tenni akarnak érte valamit.Vagy nem hisznek benne.De ennek ellenére Üdvözülhetnek.
Tehát szerintem a Szentlélek záloga ez.Mint amikor a jegygyűrűt(huha...igy kell írni?)adjuk a leendő házastársnak.
Kis ízelítő a Mennyek országából:)

Az igéket remélem hitelesen illesztettem be.
Nem akarom kaszabolni a Bibliát,és kiemelni részeket ami esetleg teljesen másra utal.

Alázatban akarom kutatni az igét  :D

Isten áldjon benneteket!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #41 Dátum: 2007 Március 01, 16:20:46 »
Egy keresztény weboldalról ollóztam: " Kedves testvérek! Az özönvíz óta talán még sohasem volt olyan nagy szükség az emberek megtérítésére, mint most, az utolsó időkben.

A gonoszság szaporodik, istenkáromlás mindenütt. Pénzimádat, intézményesített lopás, csalás, kizsákmányolás, eladósítás, nyomorba döntés. Erkölcsi züllés, abortuszok, házasságtörések, családok felbomlása, a paráznaság és a homoszexualitás nyílt ünneplése. Sátánista rock és modern művészet, okkult, keresztény-ellenes filmek, mágiára csábító gyerekkönyvek, megrontó média. Háborúk szítása és más emberiség-ellenes bűntettek sötét célokért. A gonoszságot ostorozók félresöprése és üldözése. Langyos, megalkuvó, sőt elhajló hivatalos egyház. Sátán teljes erőbedobással dolgozik.

Mint megvadult csorda a szirt széle felé, úgy nyargal az emberiség a végítélet felé. A legtöbb embernek azonban fogalma sincs saját bűnös voltáról és hit általi megtisztulásának szükségességéről, Istenről, a végítélet, a pokol és a mennyország létezéséről, az utolsó napok és az Antikrisztus közeledtéről.

Kedves keresztény testvéreink, ne nézzétek tétlenül ezt a rontást! Nekünk kötelességünk figyelmeztetni az élőket a veszélyre! Isten ránk bízta titkait, papoknak kenettünk fel a Szentlélek által, az evangéliumot kell hirdetnünk."

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #42 Dátum: 2007 Március 01, 16:22:24 »
Ezt is onnan ollóztam:  Az utolsó idők

Az utolsó idők

Sok jel mutat arra, és világszerte számos keresztény véli úgy, hogy az utolsó idők közel vannak.

Befolyásos emberek titkon egy világméretű összeesküvésen dolgoznak azzal a céllal, hogy létrehozzanak egy világkormányt egy világdiktátorral az élén, és rabszolgákká tegyenek minket. Összejöveteleiken háborúkról, forradalmakról, tőzsdeösszeomlásokról, tudományos és ideológiai irányzatokról hoznak döntéseket. A média sohasem tudósít ezekről a színfalak mögötti döntésekről, de az információ azért kiszivárog.

Vezetőink arról próbálnak minket meggyőzni, hogy demokrácia és szabadság felé haladunk. A kérdés az, miért hisszük azt, hogy egy demokratikus társadalomban élünk, ha véleményünket az a média formálja, amelyet egy maroknyi embercsoport tart az ellenőrzése alatt? Miért hisszük azt, hogy szabadok vagyunk, amikor a kormány, a bankok és mások hatalommal rendelkeznek felettünk?

Az emberek ellenőrzésének egyik leghatásosabb módszere az egyre jobban terjedő számítástechnika használata. Személyes, életrajzi, orvosi és pénzügyi adataink egyre halmozódnak egy állandóan növekvő, és az egész világra kiterjedő számítógépes hálózat adatbázisaiban, amelyekbe a rendőrállamok ügynökei és bürokratái egy pillanat alatt beletekinthetnek.

A távközlési vállalatok nagyteljesítményű számítógépei minden telefonbeszélgetést rögzítenek. Az állampolgárok hollétének kiderítéséhez a mobiltelefonok is hatásos eszközök. Nagyon kevesen tudják, hogy a mobiltelefonok bekapcsolás után parányi helymeghatározó eszközökké válnak, közölve koordinátáikat a telefontársaság számítógépével.

E-mail és internet tevékenységeinket is figyelemmel követik, és azokon keresztül az érdeklődési körünket, személyiségünket és barátainkat. Mivel a számítógépek modemjei kétirányú összeköttetésre képesek, ezért nemcsak mi tölthetünk le valamit a világhálón keresztül, hanem a mi gépjeinkről is letölthetőek az adatok (hacsak egy jó védőprogram meg nem akadályozza azt). Velünk csak elhitetik, hogy van magánéletünk, de tulajdonképpen már semmi sincs.

Kém műholdak figyelnek minket éjjel és nappal, amelyeknek olyan nagy a felbontóképességük, hogy meg tudják állapítani annak az újságnak a címét, amelyet az utcán olvas valaki. Videokamerák követnek minket az áruházakban, bankokban, vállalatoknál, metróban, közterületeken és utcákon. Egy részük látható, más részük rejtett, és sohasem tudhatjuk ki figyel minket! A jövő interaktív tévéiben elrejtett kamerák ugyanúgy nézni fognak minket, mint ahogyan mi nézzük a tévét. Ez nagyon hasonlít George Orwell regényében, az Ezerkilencszáznyolcvannégy-ben leírtakhoz.

Ez a globális ellenőrzési rendszer nagyon hatékony és egyre hatékonyabb lesz. Modern rabszolgákká válunk elektronikus pórázakon.

Minél több bankkártyát adnak nekünk és minél több helyen lehet azokat használni, annál kevesebb készpénz van forgalomban. Ez odáig fog fajulni, hogy a készpénzes ügyletek „gyanúsakká” fognak válni, és azt fogják nekünk mondani, hogy készpénzt csak a bűnözők használnak törvénytelen ügyletekre és pénzmosásra. Az igazi ok ellenben az, hogy nyomon akarják követni a pénz mozgását a világon, ami nem lehetséges készpénz esetén. Nemsokára beköszönt a pénznélküli társadalom és pénzügyi ellenőrzés! Gondolkodásunkat finoman és fokozatosan arra hangolták, hogy boldogan és készakarva fogadjuk el ezt a helyzetet. A módszer: fokozatos és alattomos manipuláció, hogy az emberek rá se jöjjenek, hogy átverték és becsapták őket.

Arra kell számítani, hogy a dolgok egyre rosszabbra fognak fordulni, és létre fog jönni egy globális diktatúra egy világdiktátorral az élen, aki valószínűleg a Bibliában [1] megjósolt megpróbáltatás idejének „fenevad”-ja lesz, azaz az Apokalipszis ideje alatt uralkodó Antikrisztus. Senki sem tudja, mikor fog ez bekövetkezni, egyedül csak Isten.

Nemsokára látni fogjuk egy egyetemes biometrikus azonosító, valószínűleg egy testbe ültethető kis készülék, mikrochip bevezetését, amely a kártyákat és személyazonossági igazolványokat fogja felváltani. Nagyon valószínű, hogy ez lesz az a jobb kézre vagy homlokra felteendő „fenevad bélyege”, amelyről János apostol ír a Jelenések könyvében [2]. Azok, akik nem veszik fel a fenevad bélyegét, sem a fenevad nevét, sem nevének számát, ami 666, nem fognak tudni venni vagy eladni — így valószínűleg éhenhalnak. Azokat, akik nem imádják a fenevadat, sem annak képét, ellenben hirdetik az evangéliumot, megbünteti a kegyetlen diktatórikus rendszer, és valószínűleg kivégzik őket [3]. Akik imádják a fenevadat és képét, és bélyegét magukra felveszik, a végén rosszabbul járnak, mert Isten megbünteti, a tűznek tavába veti őket [4].

Mi, keresztények, ne vegyük fel magunkra ezt a bélyeget, bármi is legyen a következménye. Jobb testben meghalni és örök életet nyerni, mint még egy pár évet élni ezen a földön, de az örökkévalóságot a tűzben tölteni. Még nem tudjuk pontosan, mi lesz ez a bélyeg, de fel fogjuk ismerni, ha eljön az ideje. Az Antikrisztust is felismerjük majd, aki minden valószínűség szerint nagyon okos és karizmatikus világdiktátor lesz, egy nagyon gonosz hazudozó és csaló, aki erejét a „sárkánytól”, azaz a Sátántól kapja. Üldözni fogja a keresztényeket és megöli őket [5], de mindenki imádni fogja őt, „a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe, amely a Bárányé, aki megöletett, e világ alapítása óta.” [6] Néhány évig fog uralkodni, azután pedig Isten a tűznek tavába veti őt a hamis prófétával együtt [7].

Az utolsó idők eseményeit a János Jelenések könyve írja le részletesen és szimbólikusan, amelyet a Pátmosz szigetére száműzött János apostol írt kb. Kr. u. 90-ben. „Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van.” (Jelenések 1,3)

Kedves olvasó, ne ess kétségbe, van remény! Jézus Krisztus nem hiába halt meg érettünk. Akik életük során a hitükért szenvednek, vagy mártírhalált halnak, végül elnyerik örök jutalmukat."

Nem elérhető Zs

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • ISTEN SZERET
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #43 Dátum: 2007 Március 28, 00:13:55 »
Sziasztok

Az Írás szerint még nem teljesen tiszta számomra, hogy aki meghal az hová kerül az Utolsó Ítéletig.
De ugye az biztos, hogy van aki egyből a mennybe kerül, hiszen maga Jézus mondta az egyik latornak, aki mellette függött a kereszten, hogy még aznap a mennyben lesz vele.
Ha pedig  mások egyből a pokolra kerülnek, akkor úgy logikus, hogy ott vezekelnek az utolsó ítéletig.
Hiszen annak semmi értelme nincs, hogy feltámassza Krisztus a holtakat is az utolsó ítéletre, ha egyszer így is úgyis a pokolban fogják végezni örökre.
S mivel az alábbi igékben arról van szó, hogy Krisztus hírdette az evangéliumot a megholtaknak is, így lehet abban valami, hogy az utolsó ítéletig vannak, akik 'valahol' vezekelnek, vagy nem tudom mit csinálnak..., mert bizonyára nem azért hírdette a holtaknak is Krisztus az evangéliumot, hogy ne menekülhessenek meg...
Szóval kérdés, hogy az Igében a 'tömlöcz' az hol is van vajh.

Péter 1.3
18.  Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;
19.  A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,
20.  A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;
 
Péter 2.4
5. A kik számot adnak majd annak, a ki készen van megítélni élőket és holtakat.
6. Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.



Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #44 Dátum: 2007 Március 28, 01:22:25 »
Szioka..

Az írásban több különböző helyet említ a halottak, az gonoszok és az engedetlen angyalok és lelkek számára.
Az egyik a Tarzusz, ahol a gonosz angyalok megkötözve vannak és várják az ítéletet.

Amiről te kérdeztél, az a Hádész, más néven Seol! Ha olvastál a gazdag és a Lázár történetéről, akkor ott egy kis betekintést találhatsz.
Ugyanis amikor meghalt a gonosz gazdad és Lázár, akkor MINDKETTEN ide "szálltak" le.
De ennek volt egy jó és egy rossz oldala. Lázár a koldus Ábrahám keblén nyugodott és pihent, míg a gonosz gazdag a rossz részében gyötrődött. Ábrahám valami ilyesmit mondott a gonosz gazdagnak, mikor Lázártól egyhülést kért: Van közöttünk egy nagy szakadék, hogy senki se tudjon átmenni hozzátok és senki se tudjon átjönni hozzánk.

Lukács levelében olvashatunk hogy Jézus a halálakkor leszállt ide.
Lk 4,18
"Az ÚR Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek; azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását; hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat"

Az Ószövetségi Szentek még Jézus Krisztus kereszthalála elött haltak meg. Az Ige beszél arról, hogy lehetetlen hogy állatok vére
bűnt fedezzen el. Péter ír a levelében arról, hogy ebben a Seolban Jézus prédikált a foglyoknak.
Ugygondolom hogy a kegyelem evangéliumát osztotta meg!

Van szerintem egy igen meglepő dolog. Ez a Seol tehát a föld gyomrában van.
Az Ige beszél valahol arról ( nagyon örülnék ha megtalálnátok és elmondanátok nekem hogy hol is van ), hogy ez feneketlen mélység.

A Föld gyomrában nem lehet mélyebre menni, mert csak kifelé tudnánk jutni, mivel a föld kerek.

Ez csak egy része, a kérdéseid megválaszolásának, de biztosan más is ír neked ;)

Isten áldását nektek!
 
 

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)