Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 378232 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #285 Dátum: 2008 Február 04, 15:12:31 »
Húúú... de ciki... :08: :08:
Elnézést... :pirul:

Azt ott valóban Gábornak címeztem... nem igaz már...
Hogy lehetek ilyen figyelmetlen...  :03:
Bocsika...legközelebb körültekintőbb leszek...  :08:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #286 Dátum: 2008 Február 04, 15:13:50 »
'M'egközelebb legyél körültekintőbb... :2funny:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #287 Dátum: 2008 Február 04, 15:15:48 »
...hogy én miilyen aljas vagyok... :071:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #288 Dátum: 2008 Február 04, 15:20:50 »
Arról meg nem is beszélve, hogy az apostolok cselekedeteiben és az evangéliumokban sok csoda hittel való szólással történt: Kelj fel, állj a lábaidra, stb.
Félreértés ne essen nem vagyok kétségbe esve, hogy miért nem tudom, csak érdekes ezen elgondolkozni.

Engedelmeddel...
Szerintem a csoda a hittel való emgedelmességből történt...
Nem azért mert a beteg kimondta... hanem ahogy Jézus kimondta... a beteg hittel elfogadva, engedelmeskedett... nem mondta azt... de Uram... nem tudok felkelni... hanem hitte, hogy Jézus szavára feltud kelni és járni... :088:

Nem a saját szavára..., nem azért mert ezt előtte megvallotta..., szerény véleményem szerint...

De ha valaki ezzel nem ért egyet... nincs semmi gond... ez az én hitem, ez az én megvallásom...
És tolerálom azt, ha valakinek más a nézete, másképp valja...más a hite...  :2smitten:

Szeretettel:
kövecske

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #289 Dátum: 2008 Február 04, 15:21:57 »
...hogy én miilyen aljas vagyok... :071:

Te mondád... :2crazy:

 Én  meg toleráns vagyok... :089:

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #290 Dátum: 2008 Február 04, 15:45:58 »
Lulut idézem: Márk:11:23,24  Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt MONDJA ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem HISZI hogy amit MOND, megtörténik, meg lesz néki, amit MONDOTT. Azért mondom néktek: Amit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.

Amit MONDASZ! Le van ez korlátozva? Nincs. Ezt Isten mondta és nem én. A hegy egy nagyon jó szimbólikus jelkép a problémáinkra. Természetesen mindenki tudja, hogy a valódi hegy nem mozdul ki a helyéből. Állhatunk mi ott naphosszat a hitünkkel. Akkor miről beszél itt Jézus? A hegy a mi problémánk. Mi a probléma? A szükségeink. Pénz, betegség, munkahelyhiány, családi gondok, társhiány stb. Ismeri mindenki. Isten a szükségeinkről gondoskodik. Aki a szívében kételkedik, annak a "hegye" megmarad. Jézus bátorít bennünket arra, hogy higgyünk és meglesz az nékünk. Ezek az Ő szavai. Ki miben hisz, az lesz meg néki. Ez is Isten beszéde. Szükséges, hogy higgyünk, mert az Isten ajándéka az életünkre vonatkozóan. Hit nélkül nem tudunk Istennek tetszeni. Végig tanulmányoztam Isten Igéjét a gyógyulással kapcsolatosan. Azt tapasztalom, hogy vannak esetek, amikor a hit által jön meg a gyógyulás. Jézus szavai: Leányom a te hited megtartott téged. Ezt egy nagy beteg nőnek mondta Jézus. Amikor Názáretben volt, ott nem tudott sok ember meggyógyítani, mert hitetlenek voltak. Lázásnak nem volt hite és az Úr feltámasztotta. Jarius leányának sem volt hite és feltámadt. Az apjának viszont annál nagyobb. Tehát én szükségét látom a hitnek a gyógyulás területén is. Isten viszont szuverén. A hitet senkitől nem veszem el, ha abban hisz, hogy meggyógyult Jézus sebeiben a Golgotán. Ésaiás már előre megprófétálta. Ettől függetlenül, legyen néktek a ti hitetek szerint. A hitet mi kaptuk és azt azért, hogy használjuk még a gyógyulásunk területén is vagy bármi területén ami szükség = hegy az életünkben. Istené a döntés, miénk a hit.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #291 Dátum: 2008 Február 04, 15:55:05 »
Kedves Mária,

A legkedvesebb gyógyítás a vérfolyásos asszonyé - aki hittel érintette Jézust. A tömegben biztos, sokan értek hozzá - de csak ez a nő volt, aki hittel.
A második - mikor négyen hoznak hordágyon, kibontják a tetőt is - és Jézus látta a szemükben a hitet.

A legmeghatóbb viszont a kananeusi asszony - és ez talán a legbeszédesebb. Nem jó a fiak eledelét a kutyáknak adni. Ez az asszony pedig nem csak a hitéről tesz bizonyságot, hanem a kegyelemről is. Itt már a hit mellé még az is párosul, tudja - ő, akár egy kutya, semmi alpja, hogy kéri, teljesen szuverén Isten, könyörül, akin könyörül. Semmit nem tud tenni érte - de ha csak a morzsák is - az is elég és óriási. Nincsenek illuziói.
Isten gyógyít ma is - nincs ebben vita. Sőt. Az lenne normális és természetes, hogy mindenki betegen haldoklik - hogy ez nem így van, az is az Ő szeretete.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #292 Dátum: 2008 Február 04, 15:58:13 »
Istené a döntés, miénk a hit.

Igen, Mária... ezzel így teljesen egyetértek... :088:

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #293 Dátum: 2008 Február 04, 15:59:15 »
Mit tesz a hit az emberek életében? Nézzünk meg egy pár Igét a hit területén:
Mát. 17,19-20
Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni? Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

Márk 6:5-6
Nem is tehet vala ott semmi csodát, csak nehány beteget gyógyíta meg, rájok vetvén kezeit.
És csodálkozik vala azoknak hitetlenségén. Aztán köröskörül járja vala a falvakat, tanítván.

Márk. 9,21-24
És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta. És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk. Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.

Mát. 8,13
És monda Jézus a századosnak: Eredj el, és legyen néked a te hited szerint. És meggyógyult annak szolgája abban az órában.

Mát. 9,22
Jézus pedig megfordulván és reá tekintvén, monda: Bízzál leányom; a te hited megtartott téged. És meggyógyult az asszony abban az órában.  

 Mát. 15,28
Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

Ezek az emberek Jézushoz mentek a hitükkel és meggyógyultak. Mi is odamehetünk bármikor. Voltak akinél a hit hiányzott. Mi lett azokkal? Azt olvassuk, nem gyógyultak meg.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #294 Dátum: 2008 Február 04, 15:59:43 »
Arról meg nem is beszélve, hogy az apostolok cselekedeteiben és az evangéliumokban sok csoda hittel való szólással történt: Kelj fel, állj a lábaidra, stb.
Félreértés ne essen nem vagyok kétségbe esve, hogy miért nem tudom, csak érdekes ezen elgondolkozni.

Engedelmeddel...
Szerintem a csoda a hittel való emgedelmességből történt...
Nem azért mert a beteg kimondta... hanem ahogy Jézus kimondta... a beteg hittel elfogadva, engedelmeskedett... nem mondta azt... de Uram... nem tudok felkelni... hanem hitte, hogy Jézus szavára feltud kelni és járni... :088:

Nem a saját szavára..., nem azért mert ezt előtte megvallotta..., szerény véleményem szerint...

De ha valaki ezzel nem ért egyet... nincs semmi gond... ez az én hitem, ez az én megvallásom...
És tolerálom azt, ha valakinek más a nézete, másképp valja...más a hite...  :2smitten:

Szeretettel:
kövecske

Hop-hop! Mi már két teljesen különböző dologról beszélgetünk.
Ugyanis csak azt kérdeztem, hogy mikor kell könyörögni és mikor kell "parancsolni" (lásd: ...Jézus nevében kelj fel és járj...). Nem a betegről beszélek, hanem arról, hogy Jézus aztmondta: "...ti nagyobb dolgokat fogtok cselekedeni... Vagyis rólunk, akik szeretnénk, hogy a betegek meggyógyuljanak...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #295 Dátum: 2008 Február 04, 16:13:07 »
Akkor szeretnék kérdezni valamit... ha valaki nem gyógyul meg... pedig hívő ember... az azért van mert NINCS HITE?

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #296 Dátum: 2008 Február 04, 16:13:48 »
Nem értem. Ezt tőlem kérdezed?
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #297 Dátum: 2008 Február 04, 16:14:50 »
Kedves Mária,

Amiket felsoroltál - teljesen egyetértek és úgy van az én bibliámban is. Semmi kétségem ezekben a történetekben, még hozzá is tudnék írni néhányat, Messiási jelek. Az Ószövetség legmeghatóbb példáját azért mégis ideírom - Naámán, aki látta annak a kis rableánynak a kétség nélküli, szilárd hitét - egy hihetetlen túrnéra indul. Óriási - ha ilyen hit másokat elindít.
Ami miatt visszafogottabb vagyok - hogy van Pál története, aki háromszor kéri és Isten azt mondja, elég neked az én kegyelmem, nem a hitével volt baj. Timóteust otthagyja betegen - miközben meggyógyít sokakat, sőt. Emiatt van kis megtorpanásom - hogy nem mi rendeljük ki, és a hitünk azért jó, ha van. Dániel könyvében is olvassuk a tüzes kemencét - kétségük nincs, meg tudja szabadítani őket - nem kérdés. Ha nem tenné is - nem kérdés.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #298 Dátum: 2008 Február 04, 16:15:04 »
Róm. 14,22
Te néked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, a ki nem kárhoztatja magát abban, a mit helyesel.

Ésa. 53,4-5
Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől! És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg. Jövő idő.

Jézuson az ostorcsapások a mi sebeinket gyógyította meg. Ez a prófécia beteljesedése.

1 Pét. 2,24
Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: Akinek sebeivel gyógyultatok meg.

Kinek a sebeiben gyógyultunk már meg? Múlt idő.

Gal. 3,13
Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán függ:

Mi az átok? A betegség is. lásd. 5 Mózes 28.


kövecske

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #299 Dátum: 2008 Február 04, 16:18:18 »
Akkor szeretnék kérdezni valamit... ha valaki nem gyógyul meg... pedig hívő ember... az azért van mert NINCS HITE?


Nem Gábor... nem csak Tőled kérdezem a fent elhagzottakat... :088:

Úgy általában... mindenkitől... :2angel: