Szerző Téma: Áldott nevetést  (Megtekintve 93716 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Áldott nevetést
« Válasz #1110 Dátum: 2013 Május 09, 12:39:16 »

Joe, a farmer eldöntötte, hogy a balesetből eredő sérülései elég komolyak ahhoz, hogy a balesetet okozó kamion tulajdonosát bíróság elé állítsa.
A bíróság előtt a társaság rendkívül jó megjelenésű ügyvédje megkérdezte Joe-t:
- Nem azt mondta a baleset helyszínén, hogy 'jól érzem magam!' ?
Joe farmer válaszolt:
- Nos, elmondom mi történt. Épp miután felraktam Bessie-t, a kedvenc öszvéremet ...
- Nem kérdeztem részleteket - vágott közbe az ügyvéd - Csak válaszolja meg a kérdést! Mondta azt a baleset
helyszínén, hogy 'jól érzem magam' ?
Joe azt mondta:
- Nos épp miután felraktam Bessie-t a platóra és elindultam az úton ...
Az ügyvéd újra félbeszakította és azt mondta:
- Bíró úr, azt a tényt szeretném bebizonyítani, hogy a baleset helyszínén ez az ember azt mondta a országúti
járőrnek, hogy jól van. Most pár héttel a baleset után perbe akarja fogni a kliensemet. Az a véleményem, hogy ez
az ember csaló. Kérem, hogy közölje vele, egyszerűen válaszolja meg a kérdést!
De már a bírót is kezdte érdekelni Joe története, ezért azt mondta az ügyvédnek:
- Szeretném hallani, amit mondani akar.
Joe megköszönte a lehetőséget és folytatta:
- Nos, ahogy mondtam, éppen feltettem Bessie-t a kedvenc öszvéremet az utánfutóra és elindultam az úton, amikor ez a nagy pótkocsis teherautó átszáguldott a stop táblán és jobb oldalról eltalálta a kocsimat. Én az egyik árokba zuhantam, Bessie a másikba. Rendkívüli fájdalmaim voltak, nem tudtam megmozdulni. De hallottam Bessie-t nyögni, és sóhajtozni. Hallva a nyögéseket, tudtam, hogy rendkívül rossz állapotban van. Röviddel a baleset után megérkezett a járőr, ő is hallotta nyögni szegény Bessie-t, ezért átment hozzá, és megvizsgálta. Ezután elővette a
fegyverét, felhúzta és homlokon lőtte Bessie-t.
Azután átjött az én oldalamra fegyverrel a kezében és aztmondta:
"A szamara olyan rossz állapotban volt, hogy le kellett lőnöm. Ön hogy érzi magát?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #1111 Dátum: 2013 Május 09, 13:12:01 »
 :045: :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1112 Dátum: 2013 Május 10, 15:22:48 »
Ez tényleg fáj....  :hehe: :2funny:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #1113 Dátum: 2013 Május 10, 18:28:03 »

Joe, a farmer eldöntötte, hogy a balesetből eredő sérülései elég komolyak ahhoz, hogy a balesetet okozó kamion tulajdonosát bíróság elé állítsa.
A bíróság előtt a társaság rendkívül jó megjelenésű ügyvédje megkérdezte Joe-t:
- Nem azt mondta a baleset helyszínén, hogy 'jól érzem magam!' ?
Joe farmer válaszolt:
- Nos, elmondom mi történt. Épp miután felraktam Bessie-t, a kedvenc öszvéremet ...
- Nem kérdeztem részleteket - vágott közbe az ügyvéd - Csak válaszolja meg a kérdést! Mondta azt a baleset
helyszínén, hogy 'jól érzem magam' ?
Joe azt mondta:
- Nos épp miután felraktam Bessie-t a platóra és elindultam az úton ...
Az ügyvéd újra félbeszakította és azt mondta:
- Bíró úr, azt a tényt szeretném bebizonyítani, hogy a baleset helyszínén ez az ember azt mondta a országúti
járőrnek, hogy jól van. Most pár héttel a baleset után perbe akarja fogni a kliensemet. Az a véleményem, hogy ez
az ember csaló. Kérem, hogy közölje vele, egyszerűen válaszolja meg a kérdést!
De már a bírót is kezdte érdekelni Joe története, ezért azt mondta az ügyvédnek:
- Szeretném hallani, amit mondani akar.
Joe megköszönte a lehetőséget és folytatta:
- Nos, ahogy mondtam, éppen feltettem Bessie-t a kedvenc öszvéremet az utánfutóra és elindultam az úton, amikor ez a nagy pótkocsis teherautó átszáguldott a stop táblán és jobb oldalról eltalálta a kocsimat. Én az egyik árokba zuhantam, Bessie a másikba. Rendkívüli fájdalmaim voltak, nem tudtam megmozdulni. De hallottam Bessie-t nyögni, és sóhajtozni. Hallva a nyögéseket, tudtam, hogy rendkívül rossz állapotban van. Röviddel a baleset után megérkezett a járőr, ő is hallotta nyögni szegény Bessie-t, ezért átment hozzá, és megvizsgálta. Ezután elővette a
fegyverét, felhúzta és homlokon lőtte Bessie-t.
Azután átjött az én oldalamra fegyverrel a kezében és aztmondta:
"A szamara olyan rossz állapotban volt, hogy le kellett lőnöm. Ön hogy érzi magát?

JUJUJJJJJJJJJJJJJJ hát én is azt mondtam volna hogy jól vagyok! :2funny: :hehe: :044:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1114 Dátum: 2013 Május 12, 15:31:40 »
Demokratikus vita

Négy pap vitatkozik egy teológiai kérdésről. Hárman képviselik az egyik álláspontot, egyiküknek más a véleménye. Mikor a renitens pap kifogy az érvekből, felkiált:
- Uram, tudom, hogy igazam van! Adj valami jelet, hogy így van!
Hirtelen mennydörög egyet az ég.
- Ugyan már, ez csak véletlen! - mondja a három másik.
- Uram, ha igazam van, adj egy nagyobb jelet, hogy a többiek is elhiggyék!
A derült égből lecsap egy villám.
- Ez csak véletlen! - hitetlenkednek a többiek.
- Uram, adj valamilyen félreérthetetlen jelet, hogy meggyőzd ezt a három hitetlent!
Az égből egy mély hang dörgi:
- IGAZA VAN!
A három hitetlenkedő pap összenéz, majd az egyikük:
 - Na és? Akkor most két vélemény áll hárommal szemben. Ez a demokrácia!

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #1115 Dátum: 2013 Május 12, 15:48:52 »
Hát igen. Tulajdonképpen ugyan ez történik egyes gyülekezetekben, ahol Isten törvényén átlépve emberi rendeleteket hoznak. Majd ezután érvelnek a gyülekezet létszámával, mint ha a világi statisztika az Isten országára is érvényes lenne.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #1116 Dátum: 2013 Október 17, 10:11:43 »
 :hehe:

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #1117 Dátum: 2013 Október 18, 09:12:30 »
 :D
Ez tetszik. Sajnos a mai fiatalok többsége könyvet is már csak elektromos formában olvas. Sajnos akkor lesznek igazán meglepve amikor olyan környezetbe kerülnek ahol nincs áramforrás. Pedig az élet áram nélkül is folytatódik...
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1118 Dátum: 2013 Október 18, 11:40:19 »
 :05: jo vicc..ugyanakkor eleg szomoru,hogy a mai fiatalok nem olvasnak ..
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #1119 Dátum: 2013 Október 18, 11:41:30 »
Igen, sok fiatal nehezen tudja azt elképzelni, hogy gyertyafény mellett ülve könyvet kelljen olvasni. :hehe:

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1120 Dátum: 2013 Október 18, 11:51:05 »
Van aram Testverem nem kell gyertya.   :afro:  :01:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #1121 Dátum: 2013 Október 18, 11:58:04 »
De ha nem volna áram, akkor kellene a gyertya.  :020:

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1122 Dátum: 2013 Október 18, 12:06:19 »
Jah...aztan kormunkre egnee  :01: :01:

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #1123 Dátum: 2013 Október 18, 12:26:49 »
Emlékszem rá, hogy gyerekként nagyon szerettem olvasni. A WC-re is könyvvel mentem (az udvar végében volt elég messze), d e sokszor a közértbe menet közben is olvastam.  Este a szobánkban lekapcsolták a villanyt és sokszor elemlámpával világítva olvastam a könyvet, hogy be tudjam fejezni a megkezdett fejezetet.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #1124 Dátum: 2013 Október 18, 12:31:00 »
:afro: Én sajnos nem mondhatom ezt el magamról, nem voltam sosem az, aki szerette a könyveket olvasni. Ezért a helyesírásom sem volt jó, bár ez a fórum óta változott valamelyest, 21 ezer hozzászólás által a helyesírásom is sokat javult. :hehe: