Szerző Téma: Az Óemberünk visszaköszön!  (Megtekintve 60154 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #15 Dátum: 2007 December 16, 08:15:18 »
Kedves Mária,
A ki érti ezt - kérdésed - azt hiszem nem ilyen felületes. Isten lelke a józanság lelke. Biztos, hogy nem arra vezet, hogy hanyattessek, vagy kukorékoljak a földön hemperegve. Kérlek, ne írj ilyen pongyolán. Teljesen értem Dávid táncát és pontosan értem a hanyattesést is. Kérlek ne keverd össze.
üdv Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #16 Dátum: 2007 December 16, 10:07:53 »
Kedves Sándor! Kérlek olvasd újra amit írtam, mielőtt váddal illetsz.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #17 Dátum: 2007 December 16, 11:20:02 »
Kedves Sándor! :05:

A gyülekezetben levő ujjongást nem látom rossz dolognak, ha az úgy történik, ami illő. Nem az igehírdetés közben, vagy önuralomvesztéssel!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #18 Dátum: 2007 December 16, 13:24:28 »
Kedves Mária és Anti,

Elolvastam mégegyszer. A ki érti ezt - volt a kifogásom.
Természetesen én is örülök, énekelek és nagyon tele a szívem sokszor - mégis józan maradok. Nem kerülök önkivületi állapotba mégsem. Szerintem ez egy nagyon komoly odafigyelést igénylő kérdés - sokan örülnek bűnbocsánat nélkül, kegyelem nélkül - valaminek, valami nagy erőnek és nem tudja abbahagyni a nevetést és meleg neki belül és jó érzés. A másik - nem megbotránkozom ezen, hanem megijjeszt.
Természetesen Jézus református akolja is egy akol, vannak más nyájai is - de ezek az aklok a pásztor hangjára mozdulnak, másra nem. Amit kérni szerettem volna - legyünk pontosak, ha írunk.
szeretettel üdvözlök minden testvéremet Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #19 Dátum: 2007 December 16, 15:52:59 »
Kedves Testvéreim!

Ez a kérdés engem is foglalkoztat, hogy meddig helyes és milyen zenét szabad beengedni a gyülekezetbe.
Mi az ami az Urat dícsőíti és mi az, ami a saját szórakoztatásunkra szól és már nem az Úrra való koncentált figyelem van a zenélőben, hanem magával ragadja a ritmus! Látom a fiatalokat, amint "beindulnak" a zenére. Szerintem sem helyes az ilyen dícsőítés. Legyünk örömmel tele, legyünk boldogok, de tudjuk, hol van a határ!
Jézus vajon zenélne-e így?  ........nem hiszem!
Dicsőítsük Őt alázattal, tisztelettel, Hozzá méltóan, szívünkben boldog, örömmel! :2smitten:
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

kövecske

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #20 Dátum: 2007 December 16, 17:41:49 »
Kedves Testvérek!  :05:

Nem maga a zene az ami dicsőíti az Urat, hanem a szív állapota.
Elnézést kérve idősebb testvéreinktől... és nem is akarva senkit megbántani... elmondanám a saját véleményem, ami persze nem azt jelenti, hogy mindenkinek "muszáj" vele egyetérteni...
Azt viszont nagyon szeretném, hogy ha különböznek is a vélemények... ne ütközzünk, hanem legyünk toleránsak, szeretettel tiszteletben tarva a másik véleményét.

Fiatal korom mellett sem vagyok híve a rockzene stílusu dicsőítésnek. Ám a kicsit pörgősebb zenében nem találok kivetnivalót. A hangszerekhez sem "ragaszkodom". Hisz a Bibliában sok olyan hangszerről olvasunk, amivel ma már nem igazán dicsőítünk...

Zsolt 150,3
Dicsérjétek kürtzengéssel, dicsérjétek lanttal és hárfával!

Zsolt 150,4
Dicsérjétek dobbal, körtáncot járva, dicsérjétek citerával és fuvolával!

Zsolt 150,5
Dicsérjétek csengő cintányérral, dicsérjétek zengő cintányérral!

Ha mindenáron ragaszkodni akarunk az Írásokhoz, akkor ma is így kellene...

De igaz az, hogy minden kornak meg volt/ van a maga zenei kultúrája...

Azt nem tudom, hogy nálunk, a református egyházban miért csak az orgona az elfogadott... és miből következtetik azt, hogy egyéb hangszerrel nem igazán méltó dicsérni az Úrat... :08: :03:
(olvastam valahol, hogy amikor Néró kívégeztette az első keresztyéneket, közben orgonazene szólt...)

Mi fiatalok, szeretjük a gitárkíséretet, vagy esetleg azt is ha egy egész zenekarral dicsőíthetünk... a mai zenei kultúrának megfelelően. Persze azért nem magunkból "kikelve"... de örömmel, szívünkben az Úrat magasztalva, áldva, és imádva. Vigyázva arra, hogy ne a zene ritmusa ragadjon magával, hanem az ének, a szöveg mondanivalója.

Én személy szerint, nagyon szeretem a zongora és hegedű "párosítást"... :05:
Az így előadott dicséreteket... és a lassúbb ritmusvételüt...
De szívesen meghallgatom a pörgősebbett is, és nem okoz botránkozást az sem, ha valaki, esetleg felemelt kezekkel dicsőit...
Hisz "mindenki magának áll, vagy esik"...

Bocsika, na kicsit hosszúra sikerült... :08:


Szeretettel:
kövecske


Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #21 Dátum: 2007 December 16, 18:37:32 »
Kedves Kövecske,
Nagyon örültem a válaszodnak és tudom, mi az ami zavart az üzenetváltásokban. Én is sajnálom.
Szerettem volna arra tenni a hangsúlyt, hogy mi miatt örülök és mitől vezetve. A zenében is ugyanez a helyzet. A zenélés egy lelkület - nagyon hat. A személyiségét kereső fiataloknak Pataki Attila depressziója sokkal hatásosabb, mintha 2 órát beszélgetett volna valakivel. Van felülről és alulról jövő zene, lelkület.
Az óemberünk visszaköszön topicba véletlenül csúsztunk ide - mikor annyit írtam, hogy annyir örülnünk kellene, ha igazán felfogjuk, mennyire szeret minket az Isten (megállított, belenyúlt az életünkbe, meghalt értünk, bűnbocsánatot kaptunk, elkezdte bennünk a jó munkát, új életet, új szívet adott - nem emberi szint egyik sem) - hogy állandóan ugrálnunk kellene örömünkben. Itt kezdődött - mikor néhány gyülekezetben örülnek és ugrálnak (csak nem mindenhol a felsoroltakért). Szerintem az óemberünk is tud örülni - uram uramozni - csak bűnbocsánat ne legyen.
Talán így lehetne visszatérni a topic címére.
Egyetértek azzal, hogy lehetne egy topicot nyitni erről is.
üdvözöllek Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

yeva

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #22 Dátum: 2007 December 16, 19:46:29 »
Igaz, kedves Sándor, hogy óemberünk is tud örülni, de még mennyire hogy tud. Olyannyira, hogy sokszor nem is tudjuk felismerni igazán, hogy ez az örömünk most nem Isten szerinti. Nem annak örülünk ami igazából érték Isten előtt. Amikor sikereinknek örülünk, vagy amikor, szinte észrevétlenül is elkönyvelünk néhány jócselekedetünket. Ez már mind az óemberünk csapdája.

Mikor a  72 tanítvány  visszatérve küldetéséből, nagy örömmel szinte diadalittasan, számol be arról, hogy "még az ördögök is engedtek nekünk a te nevedben". Ebben emberileg nézve nincs semmi rossz. De Jézus látja bennük, hogy ott már rejlik valami óemberi, valami olyan bűszkeség, ami nem igazán az Úrat dicsőíti, és maguknak is tulajdonítanak az elért eredményekből. Ezért azt mondja:
Lk 10,19
Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek.
 Lk 10,20
De ne annak örüljetek, hogy a lelkek engedelmeskednek nektek, inkább annak örüljetek, hogy a nevetek fel van írva a mennyben."


Valóban így van! Nem lehet semmi másban dicsekedésünk, és örömünk, mint abban, hogy meg vagyunk váltva, és nevünk fel van írva a mennyben.  :05:

De három,  20-onegynéhány éves gyermeknek lévén édesanyja, egyetértek Kövecskével is. Én nagyon szeretem az orgonakíséretekre énekelt, Zsoltárokat, Dicséreteket, Hallelujákat, de megértem hogy gyerekeimnek már más az ízlése. Más zenei stílusban énekelnek. Örömmel hallgatom, amikor fiam gitározik, és együtt énekelnek (néha még késő este is)  :03:, olyan ifis dicséreteket, amiket már én is megtanultam. :05:
Nem várom el, hogy hozzám öregedjenek, inkább én fiatalodom hozzájuk. :hehe: :08:


Szeretettel:
yeva


Nem elérhető Eva

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #23 Dátum: 2007 December 16, 20:19:07 »
szervusztok testverek! Igen,Istent dicsoiteni kell, es lehet is, ahogy Kovecske idezett, dobbal, lanttal citeraval...Egy hazi gyulekezetbe jarok, ahol "zenekarunk"1-2 gitar, neha tambura, esetleg harmonika, szajharmonika, es egy dobszeruseg. De azt hiszem, Istent csak kello komolysaggal, osszeszedettseggel szabad dicsoiteni. Istent nem szabad feluletes hozzaallassal, sekely lelkulettel megszolitani...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #24 Dátum: 2007 December 17, 00:04:24 »
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, ami ma fogalmazódott meg bennem. A témával kapcsolatos:

A világ előtt ismert egy zenekar, aminek a neve P.O.D. ( jelentése: elhalálozáskor fizetendő ). A zenekart olyan személyek alkotják, akik tetőtöl-talpig tetoválást hordanak, miközben rock-ot játszanak. Divatos öltözködés raszta haj...stb.
Azonban énekükben Jézust hírdetik. A zenekar tagjai ujjászületett emberek, akiknek családtagjaik, feleségeik is Jézusban hívők.
A Budapesti Golgota gyülekezet lelkipásztora ( Greg Opean ) személyesen is ismeri őket. Ugyanis Ifjúsági lelkipásztoruk volt.
Bizonyságot tett Istenben való életükről, szeretetükről. A P.O.D. zenekar egyik tagja kb: 14 évvel ezelött Baján is szolgált.
Isten használja ezeket a férfiakat. Ott és azokat evangélizálják énekükkel, akiket amúgy nem igazán lehetne megérinteni.
Olyan embereknek és olyan helyen hírdetik az evangéliumot, ahová te és én nem biztos hogy elmennénk.

Sok hívő ember külsőségek alapján megítéli ezeket a férfiakat. Megbotránkoznak rajtuk, hogy az énekünk nem az Úrtól van.
Azonban nem kellene ezen megbotránkozni.


Megjegyzésként: én sem szeretem a rock-ot. :08: ...csak nehogy úgy értelmezze valaki, hogy zenebeállítotságom révén pártolom ezt az együttest.


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #25 Dátum: 2007 December 17, 00:26:54 »
 Szia Antee!

  Te milyen zenét szeretsz?

  Üdv.: diki  :afro:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #26 Dátum: 2007 December 17, 00:27:26 »
Szia Diki. :05:

Minden, ami dicsőítő. Pl: Hillsong
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #27 Dátum: 2007 December 17, 07:34:25 »
Én a könnyűzenét szeretem. Repes a szívem, ungrándozva -a szívemről van szó, nem a testemről- a boldogságtól, amikor Isten dicsőíthetem. Ahogy Anti, kövecske.... én sem zárom ki sem a rock, sem az orgonazenét, sem a többi zenét, bár nem vagyok hódólója, de ha Istent dicsérik, miért ne? Ki ezt a zenei irányzatot, ki azt szereti. Ez így van rendjén. Isten jól tudja, kinek a szívét melyik zenével érintheti meg. Mint írtam a mennyben nicsen csend az imádatkor. Eltudom képzelni, csak képzelni, amikor a mennyei sereg együtt megszólal a harsonákkal, stb. énekkórussal az Atya imádásakor, milyen hangorkán vonul ott végig.  -ugyebár az nem igen csendes pillanat-  Az emberek megszokták az egy orgonával dicsőítést és van akinek elég nehéz attól elrugaszkodnia. A hangszer, kisérő és csodálatos ha azzal szívből dicsőítenek. Én voltam rockdicsőítésen is és semmi bajom vele, attól függetlenül, hogy nem a kedvencem. Az Atyánk nem azt nézi amit mi! Hála legyen ezét neki.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #28 Dátum: 2007 December 19, 21:25:14 »
Én nem zártam ki semmilyen zenét. Nem a műfaj a kérdés, hanem a tárgya, minthogy a hitnek sem a buzgalom a mértékegysége, hanem a hit tárgya (miben, miért hisz - lásd tévedésben hívők igen buzgók).
Lehet egy orgonazene is ördögi és egy rocky tele hálával, tisztán.
üdv.Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #29 Dátum: 2008 Január 20, 01:54:42 »
Gondolatok: Az Irigység
A búsulásban kegyetlenség van; és a haragban áradás; de ki állhaat meg az irigység előtt?

:Jezus04:


Az irigység a bűn állapotában élő ember szellemi bűne.
Az irigy embert jellemzi a teljes önzés; a másik ember előmenetelén; javain, sikerein, jobb helyzetén nem örül, sőt bosszankodik, és azt kívánja magának. Tulajdonát nem tiszteli, hanem megrongálja, megszereti más feleségét, vagy akkár gondolatban is irigykedsz vagy másokra mutogatsz és közben te még rosszabb vagy, ezek Bűnök Isren előtt. Amiből van megtérés, helyre állás.
IPt. 2,1 / 1Levetve tehát minden gonoszságot, minden álnokságot, képmutatást, irigységet és minden rágalmazást, 2mint újszülött csecsemõk a hamisítatlan lelki tejet kívánjátok, hogy azon növekedjetek az üdvösségre; 3mivel megízleltétek, hogy jóságos az Úr.  4Járuljatok õhozzá,.../

Az Újszövetség is elítélő modon nyilatkozik az irigységről.

Én nagyon sok dolgban irigyvagyok, akár a kertek területén, fa virág stb. a pénz miatt, mert neki több van én ezt nemtudom megtenni stb.
Ezek álatlában akkor jönnek ránk, mikor nehézségben szorongatattásban vagyunk, én is aggódok, hogy nem jön a fizetés az Egyetemről és ha nem, máris beleesek a csapdába, kivánom a más pénzét ráadásul úgy, hogy bár elhagyna valaki egy kis pénzt, és ezt felvenném és jóra költeném úgy nem számítom be magamnak, hogy ez Bűn. Vagy ha igen akkor, kis bün, de tudjuk azt, hogy nincs kicsi és nagy. De sajnos ez van.
És megvigasztal a 4. bekezdés jöjjetek hozzám, kérjünk tőlle segítséget arra, hogy megtudjuk venni a jegyet a buszra, villire, betudjunk vásárolni a családnak mindezt, amire szükség van úgy, hogy megbecsüljük és nem mint aki felfúvalkódva, mit nemkem egy egész hallom mindenséget veszek, és aki kin van az utcán, netalán tán ő rászoruló, Ő benne is elindítunk olyan gondolatott ami irigységet foganhat /ne kísérts másokat/. De fogadjunk szót és legyünk alázatosak és emlékezünk, mi is arra, hogy milyenek voltunk. Isten Fia szegényként jött és gazdagon távozott mi is kövessük ezt a fokozatosságot.  :2angel:

Te szoltál irigyleni, magaddal vagy másokkal szembe?
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).