Szerző Téma: Az Óemberünk visszaköszön!  (Megtekintve 59945 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #30 Dátum: 2008 Január 20, 15:04:23 »
Az irígység már következmény, gyümölcs - és nem jó másra, mint észrevenni - rossz fa rossz gyümölcsöt terem. Az alapbajjal kell foglalkozni, ha a következmények megjelennek. Minden bűn, irigység is - lázadás Istennel szemben. Nem akarom ledegradálni a bajod, hogy a fizetésed nem jön időben, engem is bántana - vagy ha az enyém késik - engem is bánt. Nem tudjuk uralni az indulatunkat, nem tudjuk uralni a haragunkat, vágyainkat és magyarázkodásunkat (jóra költenéd) - nagyon leleményes az óember. Az a baj, hogy illuzióink vannak magunkról, hogy uralni tudunk. Pedig egy olyan Úr van aki tényleg uralni tudja - és leszereli, a másik csak fokozza vagy bűntudatot ébreszt. Passzold át Jézusra. (Bízd rá). Tudod nem érdemes neki hazudni - jól látja a helyzetet. Ha már tényleg szabadulni akarsz, hogy teljesíteni kell, bizony megbánhatatlan megtérés van ebből. Az irigység nem azt teszi tönkre akire irigykedsz, hanem téged. Szívből jön. Az óember sohasem lesz önzetlen. Semmit sem kell sajnálni belőle, ha halálba adod - bele kell halnia. Ez a nemes harc - nagyon fájdalmas neki. Jézus uralma a szeretet uralma. Minden abból indul ki, minek az alapja a szeretet és minek egész más. Mind a kettőnek teljesen természetes fejlődési törvénye van. A bűn születési anyakönyve - szeretetlenségből születik. Minden deviáns, embereket tönkretevő gyümölcs a szeretet hiányából (Isten a szeretet) - Istentelenségből származik.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #31 Dátum: 2008 Január 20, 23:27:28 »
:047: Jó bizonyosság és bizonyság én magamról

Tudom, milyen undok és kétszínű vagyok. Az utobbi időkben nagyon gyenge lábakon álló, egykor magabiztos srác, most összeesve sír a bűnei fellet, és kap egy igét IITim. 2.13 Ez a kis rövid igeszakasz döfés volt a sebzett szívén, és megadásra kényszeríti az ördögöt, aki ebben a testben, mident felkavart.
Valóban a  megörülés határához értem, hogy hogyan kezeljem nem tudtam, eddig az időpillanatig.
És lehet, hogy hülyeség ez amit mondok de olyan sok csalodást okoztam a Fórummaml kapcsolatban, ami kihatott a Krisztus Testére is a gyülekezeti tagokra.
Most, hogy így semmi nélkül állva Jézus bátorítására csak azt mondhatom, hogy az eltörött nádat Isten bekötti és a sebek fájdalmait Ő fogja ennyhíteni. Én egy ember vagyok ebben, akit megint becsapott az Ördög és én meg beengedtem, az oka valószínüleg a szeretet elfogyása és Istentől való eltávolódás ami, RIDEGGé tett, minden kapcsolatomat, így veletek is. Peidg szeretlek benneteket ő azt mondatta velem nem tik vagytok a hibások, tik szorúltok orvosra, Én mister tökéletes, most láttom, hogy mennyire tökéletlen vagyok és mennyi hiányosságom van, az Óember megint kibújt. Pedig Tudom, hogy Krisztusban Újteremtés vagyok és mégis elbíztam magam, de jó, mert legelább tudom, honnan is jöttem.
Az utobbi idők gyengélkedései és hazudozásai sok romlott gyümölcsei a gyüliben és az indexemben is ésszre vehető lesz :(.
De remélem, eltudok majd menni hozzátok is tisztázni a dolgot.
A fórummal kapcsolatban, jó lenne ha közössen tudnánk beszélni.
Mert, bár én aktív tagja voltam de sokat is romboltam, de ezeket már máshogy látom, és nem vezet célra se másoknak sem nekem, mert az embert Mindig Istennek kell Moderálni aztán ha nem megy akkor ott vannak a keményebb eszközök, nekem mostanában az utobbiból jutott több, de köszönöm, neked és azt is, hogy immaszívetkben hordoztok.
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #32 Dátum: 2008 Január 20, 23:45:18 »
 Isten áldjon meg...:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Dani

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #33 Dátum: 2008 Január 21, 00:08:08 »
Hasonló a helyzet nállam is,kedves Zoli.Csak nekem másban mutatkozik meg a gyengélkedésem.Pl.:nem tudok megbocsájtani a tesvéreknek pl. vmi rossz beszólás miatt,és emiatt hamar megsértődök.De ugyanúgy nekem is meglátszódik az indexemen is...sajnos. :(
Sokat kell még imádkoznom mindezekért.
Ezenkívűl előjöttek a régi megkötözöttségeim is,pl. káromkodás.Ezért (is) jöttem erre a fórumra,hogy segítséget vagyis imabeli támogatást kérjek tőletek mindezekért.

Dani

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #34 Dátum: 2008 Január 21, 00:13:55 »
Meg kell újulnom,és újrakezdeni mindent.Új év új kezdés.Csak nagyon nehéz cselekedni.Sajnos egyhelyben toprgok a hitemben,sőt visszafelé fejlődök.
Már bocsássatok meg,hogy mindezeket leírom,de azt vettem észre,hogy mostanában Zoli és én nagyon "kivagyunk".
Sorozatban érnek a bajok,a csalódások,a bántások.
Nem tudom Zoli,hogy te hogy érzed ezeket,de én nagyjából megismertelek az évek folyamán,és azt tapasztaltam meg,hogy hasonló vagy belsőleg hozzám..persze nem teljesen de nagyjából.
Na mindegy,tudom hogy az Úr segít rajtunk és nem hagyja hogy a Sátán így kikezdjen velünk!!!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #35 Dátum: 2008 Január 21, 00:21:17 »
Kedves Dani! Elküldöm az imaközösség tagjainak imatémában a kérésedet:

"Ezenkívűl előjöttek a régi megkötözöttségeim is,pl. káromkodás.Ezért (is) jöttem erre a fórumra,hogy segítséget vagyis imabeli támogatást kérjek tőletek mindezekért."

Zoli! Téged is ugyanígy belefoglallak a témába és elküldöm az imaközösségünknek!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Dani

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #36 Dátum: 2008 Január 21, 00:23:10 »
Köszönöm nektek :044:,nagy szükségem van az imatámogatásokra!

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #37 Dátum: 2008 Január 21, 08:36:23 »
Kedves Dani es t.zoli!

Ti most a felnotte valas rogos utjait jarjatok,nem csak fizikailag,hanem lelkiekben is.A fiatalokra jellemzo ebben a korban,hogy mindenkinel okosabbnak erzik magukat,azt hiszik ovek a vilag,hogy ok mindent jobban latnak-tudnak.Es ezt kifejezesre is juttatjak.Sokszor megszoljak a masikat erzeketlenul,meg ki is oktatjak.Viszont nagy kegyelem az a Jo Isten reszerol,hogy mar fiatalon megismertetek ot es elfogadtatok az Ur Jezust szemelyes megvaltotoknak.
Ne csodalkozzatok,ha sok baj es problema er benneteket,ez mind a cselekedeteitek kovetkezmenye,egyben helyzetek amibol tanulni lehet.Probalgatjatok a korlataitokat.Az mar nagyon jo,hogy,ha felismeritek,hogy valami nincs rendben.Ha meg a diagnozis is meg van akkor mar csak azt kell felismerni,hogy ,hogyan lehet megvaltozni.Egyedul BIZTOS nem fog menni.Naponkent megalazkodasra van szukseg es naponkent odaszegezni oemberunk a keresztre.
Isten felmunkat nem vegez,ugyhogy amit elkezdett azt be is fejezi az eletetekben.
Megegyszer kihangsulyozom a ket fontos dolgot aminek meg kell lennie bennunk:alazat es szeretet.
Viszont gyakorolnunk kell kulonben nem fejlodik es nem no nagyobbra.Tudatosan kell gyakorolni.
Egyedul nem lesz sikeres a dolog de Krisztussal igen.Lehet idobe telik,de megeri.

Remelem nem bantottalak meg benneteket hozzaszolasommal,igyekeztem a legnagyobb szeretettel tenni.
Ha megis,akkor probaljatok meg gyakorolni a megbocsatast.En elnezeseteket kerem.
Kulonben a sertodekenyseg mogott mindig az EN megsertodese van.Marpedig azt meg kell oldokolni.
Imadkozni fogok ertetek es hiszem,hogy Isten meghallgatja.

Testveri szeretettel  Edit. :081:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

maria

  • Vendég
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #38 Dátum: 2008 Január 21, 08:37:14 »
Dani! Drága testvérkém az Úrban!  :017:
Szintén az Úr elé viszlek, de szükséges, hogy te is kérd meg az Urat, hogy segítsen megbocsátani azoknak, akikre neheztelsz. Ha nem bocsátasz, meg az Úr sem bocsát meg neked, mondja az igéje. Akkor mi hiába imádkozunk. Biztosan ismered ezt az Igét. Kérlek, hogy a szívedet rendezd le Előtte és kérd meg, hogy vegyen körül a szeretete. Ismerd el, hogy magad nem tudsz megváltozni az Ő segítsége nélkül. Nélküle csak lázadni, haragudni tudsz. Őszintén valdd meg Istennek és Ő a segítségedre lesz. Mond el Neki, hogy adjon szeretet azok felé, akikre neheztelsz és tudjad őket szeretni, ahogy Ő szeret téged. Változtassa meg a gondolataidat és a szíved állapotát. Minden nap a túlcsordult szeretete vezessen. Dani! Te egy csodálatos gyermeke vagy Istennek! Nagyon szeret téged a hibáiddal együtt! Sokat megbocsátott neked és neked is azt kell tenned másokkal. Hidd el, nem vagy ezzel egyedül és mi attól függetlenül szeretünk téged és biztosíthatlak, hogy nem is szűnik meg a szeretetünk. Őszinte és tiszta a szíved mert egy ekkora nyilvánosság előtt bevallottad miben hibáztál. Ez kedves Istennek. Látod, ez nem büszkeség. Nagy érték vagy. Isten áldása legyen rajtad! Szeretünk téged!
:081:

Nem elérhető nyunyo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 86
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #39 Dátum: 2008 Január 21, 09:06:51 »
Szerintem olykor mindannyiunkból előjön az óemberünk. Az a kérdés, hogy felismerjük-e? Ha igen, az jó, akkor tud az Úr nekünk segíteni. Feltéve ha akarunk változni. Folyamatosan változunk és változunk. Újból és újból előbukkan az óemberünknek valamelyik oldala. Akkor újból és újból az Úr elé megyünk. Ő megbocsát és formál, alakít bennünket. Ő a mi kézművesünk, mi pedig agyag vagyunk az Ő kezében. Mások és mi is észrevesszük a változásokat és örülünk, hogy már vannak dolgok, amiben nem vagyunk olyanok mint régen  :043:
Az Istennek Útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta;pajzsa Ő mindazoknak,akik bíznak benne
Zsoltárok18/30

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #40 Dátum: 2008 Január 21, 09:10:46 »
Kedves Testvérek,

Az embergyilkos mindíg azt nézi, mi a gyenge pontod, vagy miben hiszed magad olyan erősnek (elbizakodottság). Szereti tönkretenni az örömödet és mást kínálni helyette, mintha az lenne természetes neked. Megtalálja. Ne vádold az ördögöt - te mentél bele a kidolgozott programjába. Mindíg el akar távolítani attól, aki szeret téged és meg akar őrizni. Ő megbocsátott, nincs feltétele - csak te nem tudod átvenni, mert tele a kezed. Amint elengeded, máris tudod, hogy a tiéd. Semmi nincs feltételhez kötve - erről szól a biblia. Velünk van baj. Amint megérted - máris egy nagyon meghitt, megbánhatatlan vallomásod lesz (tudod, nem kell ott legyek ahhoz, hogy tudjam milyen lesz, úgy örülök - hidd el, ne félj). Tudod nem véletlen semmi, javunkra van minden - hidd el. Nem azért, hogy örlődj és szedd össze magad, hanem hogy kérd őt. Minden más megoldás félrevisz. Hidd el, mikor szólítja az ő juhait - és mondja, juhaim - hallják az ő hangját. A többi juh nem mozdul - pedig ők is juhok. Értsd meg végre, kell az örömödhöz, nem elbizakodottá tesz - hanem hogy örömöd teljes legyen.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #41 Dátum: 2008 Január 21, 10:13:41 »
:044:

Az igazi barát az, aki akkor jön, amikor mindenki más megy.

Tehát, nekem jöttek is/Sándor, Mária, Edit, nyunyo, Antee és a többiek/ és mentek is, de egy valaki mindig marad.
Jézus.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a /..../.

Ezen sokat gondolkoztam és gondolkozok.
Sok mindenbe bele megyek, amit nem is sejtek, mennyire nem is fogom megérteni.

Vannak tökéletes testek és tökéletes arcok. Tökéletes szívek nincsenek.

Így az enyém sem, de még lehet!

Köszönöm a Bátorításat :thanks:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #42 Dátum: 2008 Január 21, 11:24:51 »
Bizony Zoli!

Ján. 8,36
Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.

Az Úr azért jött, hogy megszabadítson bennünket és meg is teszi, mert Ő nem változik. Sokunk életében tett már hatalmas csodákat, a tiédben is fog, csak maradj egyre jobban benne és vele.
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető nyunyo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 86
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #43 Dátum: 2008 Január 21, 11:31:31 »
-Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a /...../. Ez tetszik!!! :fetreng:
Az Istennek Útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta;pajzsa Ő mindazoknak,akik bíznak benne
Zsoltárok18/30

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Az Óemberünk visszaköszön!
« Válasz #44 Dátum: 2008 Január 21, 11:45:00 »
A kacsa sem hüle, csak nála van a probléma...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)