Szerző Téma: Igét kaptam az Úrtól  (Megtekintve 275080 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Igét kaptam az Úrtól
« Dátum: 2007 Január 20, 18:16:39 »
Mert nem szégyelem az evangéliumot,hiszen Isten ereje az,minden hívőnek üdvösségére!Róma 1,16! ;)
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

kiscsillag

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1 Dátum: 2007 Január 28, 21:27:28 »
Egészen mélyen a szivembe helyezte Isten a mai nap folyamán, hogy bizonyosságom  legyen afelől,hogy Ő JÖN!

Jézus betartja az ígéretét! Még várja sokak megtérését,de jön vissza!

Ha ezt naponta tudatosítom magamban és így végzem a "szürke" hétköznapokban a munkámat,akkor a munka szolgálattá lesz. Semmi nem lesz fontosabb csak az,hogy várjam Őt vissza és készen legyek Jézus fogadására. Hűségesnek bizonyuljak ! Azon munkálkodjam,hogy emberek elé éljem Jézust és üdvösségre jussanak!
Ez az életünk értelme és célja!

Jézus Jön! :angel2:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #2 Dátum: 2007 Január 30, 00:24:18 »
Sziasztok!

Kaptam egy Igét az Úrtól.
Gondoltam megosztom veletek  :D

Ismerjük biztosan a Bibliából hogy Péter háromszor tagadta meg Jézust.

Mt 26,69-75
"Péter ezalatt kinn ült az udvaron. Odament hozzá egy szolgálóleány, és így szólt: "Te is a galileai Jézussal voltál."   
Ő azonban tagadta mindenki előtt, és ezt mondta: "Nem tudom, mit beszélsz."   
Mikor pedig kiment a kapuba, meglátta őt egy másik szolgálóleány, és ezt mondta az ott levőknek: "Ez a názáreti Jézussal volt."   
Ő ismét tagadta, mégpedig esküvel: "Nem ismerem azt az embert."   
Kis idő múlva az ott álldogálók mentek oda, és így szóltak Péterhez: "Bizony, közülük való vagy te is, hiszen a kiejtésed is árulkodik rólad."   
Akkor átkozódni és esküdözni kezdett: "Nem ismerem azt az embert." És nyomban megszólalt a kakas.   
Péter visszaemlékezett Jézus szavára, aki azt mondta neki: "Mielőtt megszólal a kakas, háromszor tagadsz meg engem." Aztán kiment onnan, és keserves sírásra fakadt."


Jézus mikor harmadjára jelent meg a feltámadás után tanítványainak,a Tibériás tengernél jelent meg nekik.
Mikor Péter megtudta hogy az Úr az,kiúszott a partra.
Mikor a többiek is odahajóztak,leültek,és ettek.
Akkor Jézus HÁROMSZOR kérdezte meg Pétert,hogy szereti-e!
Szerintem összefüggés van a két történet között.
Szerintem Jézus,a Pétert gyötrő lelkifájdalomból akarta kihúzni.

Ugygondolom,hogy a minket gyötrő,kárhoztató itéletekből ki akar húzni minket Jézus.
Reménytelenül tekintetünket se merjük felé emelni,mert saját kezünkkel vertük be a szegeket a testébe...
De Ő megbocsátott nekünk....a kereszten nem hiába szenvedett!
Teljes reménységgel szaladjunk hozzá,bármit tettünk is!Szerető két kezébe vár minket!

1Jn 1,9   
"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."

Gyönyörű Istenünk van!Álmodni se lehetne szebbet.......
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kicsi alma

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #3 Dátum: 2007 Január 30, 16:32:37 »
 

     "Csak Istennél csendesül el lelkem,
      tőle kapok segítséget."  /Zsolt. 62:2./



  Milyen áldott a bizonyosság, mikor tudom, "tőle kapok segítséget".
  Számíthatok rá. Istentől jön a segítség, és senki mástól.
  Ővé minden dicsőség, mert egyedül Ő tud és Ő fog megszabadítani.
  Bizonyosan megteszi akkor és úgy, ahogy Ő azt jónak látja.
  Megszbadít a kétségekből, a szenvedésekből, a rágalmazásokból,
  és minden szükségünkből. Noha mindennek egyelőre még semmi jelét
  nem látjuk, ne térjünk el semmiképpen se az Úr akaratának teljesítésétől,
  hiszen az Úr irántunk való szeretete és hűsége felől semmi kétségünk sem
  lehet. Nem sokára meglátjuk most még rejtett útjait, ezért Dicsőítsük irgalmáért
  már előre is......
       Ámen.!
                   :angel:

maria

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #4 Dátum: 2007 Január 31, 15:40:08 »
Márk. 1,11
És szózat lőn az égből: Te vagy az én szerelmes fiam, akiben én gyönyörködöm.

Isten szól hozzád a Mennyből, hogy gyönyörködj az Ő Fiában, Akit nagyon szeret. Te is a szerelemes Fia lettél, ha befogadtad Jézust az életedbe. Bármilyen nehézségekkel nézel is szemben, mindig jusson eszedbe, hogy Isten gyermeke vagy.

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #5 Dátum: 2007 Február 07, 11:33:48 »
A napokban sok ígét kaptam az Úrtól
Nagyon nagyon keresem akaratát.
Ef4:2-4
Legyetek mindig alázatosak,szelídek és türelmesek,és isteni szeretettel viseljétek el egymást !
A Szent Szellem a békesseg kötelékével vesz körül,és így köt össze benneteket.
Minden igyekezettel arra törekedjetek,hogy ezt az egységet őrízzétek meg.
Csak egy Test van és egy Szent Szellem,mint ahogy ugyanarra az egy reménységre hívott meg
Isten benneteket.

Gal.6:9
Ne fáradjatok bele,hogy jót tegyetek!
Ha kitartóan végezzük munkánkat akkor időben aratunk ! Rajta hát !
Amíg van lehetőségünk,addig tegyünk jót mindenkivel,de leginkább azokkal
akik hitünk családjához tartoznak.

(egyszerű fordítás-ból)
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #6 Dátum: 2007 Február 09, 15:33:29 »
Ezt a harmadrészt is tűzbe teszem,megtisztítom őket,ahogyan az ezüstöt tisztítják,megpróbálom őket,ahogyan az aranyat próbálják.Ő segítségül hívja nevemet,én pedig meghallgatom őt.Ezt mondom:Népem ő,és ő ezt mondja:Uram,Istenem!(Zak 13,9).
A másik,amit szintén ma reggel kaptam:"Minden mérgesség,fölgerjedés,harag,lárma és káromkodás kivettessék közületek,minden gonoszsággal együtt.(Ef 4,31)


Mind a két ige akkor jött,amikor szükségem volt rá,még nem emésztettem meg,de tudom,hogy már régóta bűnbánatra van szükségem és ezek az igék most megmutatták,a részleteket.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

kicsi alma

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #7 Dátum: 2007 Február 09, 22:43:37 »
"Legyetek egymáshoz jóságosak, irgalmasok."   (Ef.4:32.)






  Nyelvedet--amit Istentől kaptál-kedves, csendes,
  békés beszédre használd, és egy napon Isten ajkáról is
  könyörületes szavakat fogsz hallani... :angel:

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #8 Dátum: 2007 Február 27, 10:05:29 »
Tegnap kaptam egy igét,ami arra utalt,hogy nekünk nem karizmániásoknak,hanem karizmatikusoknak kell lennünk.Iste nad egy igéretet,de azt mondja,addig ne csináljunk semmit,amig Ő azt nem teljesíti be.Meg várakoztat minket.Mi miért nem várunk sokszor?Felemészt,ha olyan dolgokkal foglalkozunk,ami nem a mi dolgunk.A törvényeskedés kioltja a Szent Lelket.Isten Őrülten szerelmes belénk.Nem bizonyságot teszek,hanem én magam vagyok Krisztus tanúja.Bocsi,de ezt ki kellet adnom magamból! :thanks:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

maria

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #9 Dátum: 2007 Február 28, 12:23:24 »
"Mint most született csecsemők, az Ige tiszta, hamisítatlan teje után vágyakozzatok, hogy azon növekedjetek." 1Pét. 2:2

Ezt kell tenned! Ha rászánod az időt, fáradságot, akaratod, és nem csak félig adod oda magad Istennek, akkor elindul a növekedés. Abban a te részednek is ott kell lennie, ahhoz, hogy a Teremtőnk is oda tudja tenni az Ő részét. Ugyanis, nem egyedül mész a fejlődés útján végig! Mindenki képes arra, hogy szellemi érett legyen, ez csak rajtad áll. A növekedés lassú folyamat, amely igénybe veszi az egész életünket. Nem megy egyik napról a másikra. Ez egy folyamat. Azt is tudnod kell, hogy nem az igei ismereted, tudásod - pl. tudod az igehelyeket fejből - hozza meg a növekedést. Ez önmagában kevés. Sokkal többre van szükséged! Élned kell az Ige szerint, vagyis cselekedd azt.

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #10 Dátum: 2007 Március 12, 16:07:38 »
"Azt pedig tudjuk,hogy akik Istent szeretik,azoknak minden a javukra szolgál."-irja Pál apostol(Róm.8,28).Csodálatos igevers egy olyan fontos kijelentéssel,amely néha összezavar olyan keresztyéneket,akik megpróbáltatásokat élnek át,vagy egyéb támadásokat szenvednek el.Valóban mindezek a bajok a javunkra lennének?
 Ahogy az Úr Jézus egykor Pétert kérdezte,úgy kérdez ma minket:"Szeretsz engem?"Ez a döntő,ezen múlik a dolog.Ha Istent valóban szeretjük,akkor mindent jól végez el számunkra.
"Az ÚR javamra dönti el ügyemet.Uram,örökké tart szereteted,ne hagyd el kezed alkotásait!"(Zsolt.138,8) :love:
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #11 Dátum: 2007 Március 21, 16:45:03 »
"Sokféle szándék van az ember szivében,de csak az Úr tanácsa valósul meg."(Péld.19,21)
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #12 Dátum: 2007 Április 28, 09:59:33 »
Tartsatok tehát bűnbánatot,és térjetek meg,hogy eltöröltessenek a ti bűneitek.Ap.csel.3,19


"Miért olyan határozott az üzeneted?Miért beszélsz mindig a bűnről és a bűntudatról,ahelyett,hogy Isten szeretetéről beszélnél,ahogyan azt Jézus is tette?"-szólt hozzám szemrehányóan egy harmincöt éves asszony."Jézus tényleg olyan sokat beszélt a szeretetről és keveset a bűnről?"-kérdeztem."A Bibliában azt olvassuk,hogy a szolgálata kezdetén az Úr Jézus azt mondta az Őt hallgatóknak,hogy térjetek meg,és higgyetek az evangéliumban.(Mk.1,15)Az élete során állandóan arra figyelmeztette az embereket,hogy bánják meg bűneiket és térjenek meg ,különben elvesznek.Ezt a feladatot adta a tanitványainak is,amikor felment az Atyjához.A Lk.24,47 azt mondja:"...Hirdetni kell az Ő nevében a megtérést és a bűnbocsánatot minden nép között."És az Apostolok cselekedeteiből egyértelműen kiderül,hogy a tanitványok milyen engedelmesen teljesitették a rájuk bizott feladatot.Isten megtérésre felszólitó parancsa az első,csak ezután lehet szó Isten szeretetéről.Lehet,hogy ez fájdalmas de mindenképpen egészséges."
Beszélgető partnerem elgondolkodott a válaszomon,majd igy szólt:"Most már értem.Néha nekem is fájdalmat kell okoznom a pácienseimnek,tudja,ápolónő vagyok.De ez szükséges a gyógyulásukhoz.Néha én is sajnálom őket,de ez az egyedüli megoldás."Az ő szakmai tapasztalata jó példaként szolgált erre az igazságra.Meggyőződött ennek a szükségességéről,meghajolt Isten Igéje előtt,és hitt az evangéliumnak.
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #13 Dátum: 2007 Május 03, 11:03:41 »
Jn 13,34
"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

Jézus nagyon egyszerűen beszél a fontos dolgokról. Mindenütt a szeretetre mutat rá. A törvény betöltése, ha szeretjük felebarátunkat, mint magunkat.
És csak úgy tudjuk szeretni Istent is, ha szeretjük felebarátainkat. Hogy azokat cselekedjük embertársainkkal, mint amit mi szeretnénk hogy cselekedjenek velünk.
Rámutat arra Jézus, hogy szeressük Istenünket teljes erőnkből, szívünkből, lelkünkből és elménkből.
Jézus tudta hogy szeretjük magunkat. Csak egy példát hadd mondjak:
Ha egy csoportképet veszel a kezedbe, kinek az arcát keresed meg először?
Vagy elég csak a hétköznapokba néznünk. Kinek nézed meg a tükörben,hogy hogyan áll a haja reggelenként? Kinek mosod meg a fogát?  :D
A törvény betöltése tehát a szeretet.

 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #14 Dátum: 2007 Május 03, 14:08:53 »
Jézus így szólt Lévihez: "Kövess engem!" Az pedig
          felkelt és követte őt. (Mk 2,14)
     
     Csak úgy nézelődünk. Álldogálunk vagy üldögélünk, és
     nézzük a környezetünket. Megfigyeljük az embereket.
     Méregetjük őket. Ruhájukat, mozdulataikat, esetleg egy
     egész cselekvéssorukat megfigyeljük. Próbáljuk
     kitalálni gondolataikat; felfedezni működésükben a
     rációt, vagy elcsípni személyük sajátosságának jeleit.
     Ők az embertársaink. Próbáljuk megtalálni bennük azt a
     pontot, ami közös velünk. Ami kapcsolatban tart velük.
     Az emberlét titkai. Lévi ül a vámszedő helyen. Ül, és
     nézegeti az arra járókat. Méregeti őket. Kapcsolatba
     kerül velük: mit visznek, hova mennek, mennyit
     fizetnek neki. A munkáját végzi. Nem történik semmi
     különleges. Talán már unja is. Jézus megy az úton.
     Megy, és figyel az emberekre. Ő nem a ruhájukat,
     külsejüket méregeti; az embert figyeli. Ő az Isten,
     aki ismeri az emberlét titkát. Látja, mi dolgozik az
     emberben, amikor ül, és csak nézegeti a többieket. Az
     egyedüllét félelme, az embertárstalanság, az
     önmagunkba fojtott szeretetéhség. Megy. Nézi Lévit.
     Kövess engem! Gyere, és mozdulj ki a szeretetlenség
     üres tespedéséből! Kövess engem!
     Lévi felkelt, és követte őt. Hitt.
     
     Jézus szólít, követjük-e
     mi is naponként meghalva és feltámadva az Isten
     szeretetében? Élünk-e az idő teljességében?