Szerző Téma: Igét kaptam az Úrtól  (Megtekintve 169365 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #60 Dátum: 2007 December 01, 21:54:58 »
Köszi Mária! :05:

Tényleg...a morzsák. :05: Még van munka vele...de már alakulgat. A Januári már majdnem megvan. :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szolgáló

• Testvérünk
  • *
« Válasz #61 Dátum: 2007 December 06, 16:17:20 »
Jézus Krisztus megtörte  a halál erejét.(2 Tim. 1,1O)

Mi történik a halál után?

Semmi  sem olyan biztos, mint a halál! A halál nem tesz senkivel kivételt. Gazdag vagy szegény, jó vagy gonosz: mindenkinek meg kell halnia. De a halál után minden tovább folytatódik. Erről a  Biblia részletesen beszámol. A legfontosabb kérdés az: én hol leszek a halál után?
Jézus Krisztus azt mondja: " Aki hallja az én igémet, és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van, sőt ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életre." (János 5,24).
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #62 Dátum: 2007 December 08, 01:19:01 »
Köszönöm Szolgáló, hogy megosztottad velünk! :05:

Valóban, a halál nem válogat...
A halál valódi jelentése az elválasztódás. A halál nem a teljes megsemmisülésnek a fogalma!
A halál egy változás...és valaminek a kezdete!

Egy megszokott példát hoznék, a hernyó és a pillangó példáját. Ez a metamorfózis.
Mi is meg fogunk változni! Lehet, hogy elváltozni! :05:

1Kor 15,52   
"Hirtelen egy szempillantás alatt, az utolsó harsonaszóra; mert meg fog szólalni a harsona, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, mi pedig elváltozunk."

Uram...add kérlek, hogy a kegyelmedből "pillangó" lehessek!

Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2007 December 09, 16:50:00 »
Zsolt. 139,14
Magasztallak, hogy csodálatosan megkülönböztettél. Csodálatosak a te cselekedeteid! és jól tudja ezt az én lelkem.

Arra gondoltam... Mi lett volna ha Isten az embert  azonos külsővel, azonos ujjlenyomattal, azonos hajlamokkal teremtette volna meg? :03:
 Húúú... ez nagyon  vigasztalan lenne...
 De olyan csodálatos, hogy Isten az Ő teremtésében súlyt helyezett az egyéniségre és a sokféleségre...
 Isten előtt minden ember összetéveszthetetlen, mindegyik más. Mindegyiknek meg van a maga "útja", a maga "pályája", a maga küldetése, a maga szolgálata. Isten mindegyik emberben örömét akarja lelni, azt akarja, hogy -  betöltve hivatását - dicsőítse Őt.
De az ember ezt a hivatását csak akkor tudja betölteni, ha Jézus Krisztus vére által megszabadul bűneiből. Csak így tudhatja meg mi az Isten akarata, terve vele. Mi az amire ki van választva, mi a "megkülönböztetett" feladata.  :05:

Uram, add, hogy világos legyen előttem, előttünk!

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető szolgáló

• Testvérünk
  • *
« Válasz #64 Dátum: 2007 December 13, 16:50:03 »
SEGÍTÉSRE KÉSZEN
Legyetek az igének cselekvői, ne csupán hallgatói, hogy be ne csapjátok magatokat. (Jak 1,22)

Az egyik jelzőlámpás kereszteződésben gyakran elaraszoltam a sarkon álló hajléktalan férfi mellett. Kényelmetlenül éreztem magam. Ha messzebbről észreveszem, talán sávot váltok, hogy távolabb legyek tőle, amikor meg kell állnom a sarkon. Napok múltán arra gondoltam, adhatnék neki legalább egy gyümölcsöt, vagy egy üdítőt, de semmi sem volt nálam.
Tegnap az ebédnél összegyűltünk barátaimmal, hogy elolvassuk a napi áhítatot. Azzal a kérdéssel foglalkoztunk: "Hogyan mutattad ki mostanában Krisztus szeretetét valaki felé, aki soha nem tudja azt visszafizetni? " Rögtön a hajléktalan ember jött elém. Bizony, nem keresztyén szeretettel viszonyultam hozzá. Úgy döntöttem, a következő naptól megváltoztatom a hozzáállásomat.
Gondosan beraktam egy kis zacskóba egy almát, egy darabka sajtot, egy müzli szeletet és egy palack ásványvizet. Munkába menet már vártam, hogy ott találjam az embert. De nem volt ott. Szomorúság töltött el, mert elmulasztottam egy Krisztusnak való szolgálatot. Azóta rendszeresen viszek magammal valami ennivalót, hogy adhassak az utcán koldulóknak. Krisztussal szeretnék találkozni.

Imádság: Istenünk, bocsásd meg, amikor átmegyünk az utca másik oldalára, és elfordulunk valakitől. Segíts késznek lenni gondoskodó szereteted közvetítésére. Ámen.

Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Zoli

• Testvérünk
  • *
« Válasz #65 Dátum: 2007 December 13, 20:42:25 »
Ámen.

maria

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2007 December 25, 10:58:19 »
Ha hiszed Isten Igéjét, - nem elég ha csak az elmédben hiszed, akkor ezt be tudod fogadni a szívedbe mint igazságot, akkor ma győztes leszel!

Fill. 4:4-9 Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek! A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt. Az Úr közel! Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt. És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban. Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok. Amiket tanultatok is, el is fogadtatok, hallottatok is, láttatok is éntőlem, azokat cselekedjétek; és a békességnek Istene veletek lesz.  

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #67 Dátum: 2007 December 29, 00:09:48 »
Egy igét kaptam az Úrtól. :05:

Jak 1,2-3
"Teljes örömnek tartsátok, testvéreim, amikor különféle kísértésekbe estek, tudván hogy hitetek próbája állhatatosságot eredményez."

Ez az ige, mindig is elgondolkoztatott. Hogy lehet örömmel fogadni egy kísértést? Azonban az ige, nem a kísértést emeli ki mint örömöt, hanem a hitünk próbáját, majd a győzelmét! De hányszor elbukunk a megkísértéskor...

De ne túlélni akarjuk a kísértést! Hanem azt lássuk meg, hogy Isten mit akar kihozni belőle! Akkor abból győzelem lehet!

Szeretettel,
Antee

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #68 Dátum: 2007 December 29, 09:49:41 »
Nagyon jó, mikor már Isten felügyelete, védelme alatt kerülök kísértésbe - mert céllal történik az én javamra.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Katus73

• Testvérünk
  • *
    • Életem Krisztusban
« Válasz #69 Dátum: 2007 December 29, 16:31:31 »
Idézek William MacDonald-től a Jakab 1,2-3-hoz, nekem sokat jelentett, és jelent, mind a mai napig:
"Ne lázadjatok! Ne lankadjatok meg! Örvendezzetek!
Ezek a problémák nem ellenségek, amelyek azon vannak, hogy tönkretegyenek benneteket.
Ezek barátok, amelyek azért jöttek, hogy segítsenek nektek a keresztyén jellem kifejlesztésében."
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető almácska

• Testvérünk
  • *
  • Jézus ma is él!
« Válasz #70 Dátum: 2007 December 30, 14:13:13 »

"Vigasztaljátok azért egymást, és építse egyik a másikat, amiképpen cselekeszitek is."
(I.Thessalonika 5:11)

A tökéletes korsó...

Élt egyszer egy paraszt, aki szamarára kötött két nagy korsóban hordta mindennap a vizet a forrásról a falujába. Az egyik korsóból - ütött-kopott, tele sérülésekkel, repedésekkel -, az út alatt rendszerint az összes víz kifolyt. A másik: új és tökéletes, egy csepp víz sem folyt ki belőle.
Az öreg repedezett korsó egyre megalázottabbnak és haszontalanabbnak érezte magát, annál is inkább, mivel az új korsó nem mulasztotta el egyetlen alkalommal sem, hogy tökéletességét fitogtassa.
- Én egy csepp vizet sem veszítek el!
Egy reggel az öreg korsó feltárta a szívét gazdája előtt:
- Tudod, tisztában vagyok korlátaimmal, képességeimmel. Időt, fáradtságot és pénzt pazarolsz miattam, hiszen mire a faluba érünk, én már teljesen üres vagyok. Bocsásd meg a gyengeségem és a sérüléseim!
Másnap, az úton, a gazda odafordult a repedezett korsóhoz és így szólt hozzá:
- Nézd csak az út szélét!
- Csodálatos! Telis-tele virágokkal!
- Ez egyedül a te érdemed - szólt a gazda. - Te öntözted mindennap az út szélét. Vettem egy csomag virágmagot, majd elszórtam az út mentén. Anélkül, hogy tudtad volna, mindennap öntözted őket.

Mindannyian tele vagyunk sérülésekkel, sebekkel, ám, ha akarjuk, Isten a mi fogyatékosságunkkal csodát tehet.

Bruno Ferrero nyomán

Jézus Krisztus szeretetével: almácska

Nem elérhető E.Edit

• Testvérünk
  • *
« Válasz #71 Dátum: 2007 December 30, 18:58:44 »
Huuu!Ez nagyon jo gondolat volt. :igen:
Koszi,hogy megosztottad velunk :thanks:
Szamomra sokat momdott.Sokszor kuszkodom a repedezett korso altal elmomdott erzesekkel.Nagyon haszontalannak erzem en is sokszor magam :(
Ha nem ereznem Krisztus szeretetet,nem is tudom mi lenne velem. :szomorkas:
Szerencsere O mindig velem van es batorit :047:
Halleluja :036:

Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

yeva

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2007 December 30, 19:32:31 »
Nagyon tanító jellegű ez a kis történet.  :05:

Ma kaptam én is az iwiw-en, nagyon jó volt!

Nem elérhető almácska

• Testvérünk
  • *
  • Jézus ma is él!
« Válasz #73 Dátum: 2007 December 30, 21:23:16 »
 Ezt a kicsi történetet ma kaptam az internetröl, nekem nagyon tetszik.  Sok szeretettel.

A kréta

Az egyik egyetemen volt egy ateista filozófia professzor. Az volt az elsődleges célja, hogy diákjainak bebizonyítsa, Jézus nem létezik. Az egész szemeszter erről szólt. Senki sem mert vele vitatkozni, mert olyan vehemenciával érvelt, hogy rögtön lehordta azt, aki meg merte kérdőjelezni állításait.

A semester végén a 300 diáknak mindig feltette azt a kérdését: „Van-e még olyan valaki, aki hisz Jézusban? Álljon fel!”

A 20 év alatt soha senki sem mert felállni, pedig voltak a diákok között keresztények is. Tudták, hogyha valaki feláll, akkor ezt fogja neki mondani: „Te egy komplett bolond vagy! Egy egyszerű példa egyből rá is mutat. Ha ezt a krétát, ami a kezemben van leejtem, akkor összetörik. A Mindenható számára – ha tényleg olyan mindenható – nem jelentene gondot, hogy ezt megakadályozza. Mégis minden évben darabokra törne a kréta, ha elengedném.”

Nem olyan régen egy keresztény fiú került a csoportjába. Már hallotta a professzor hírét. Tartott is tőle. A fiú egész tanévben imádkozott azért, hogy majd legyen ereje felállni, és felvállalni a hitét a professzor és csoporttársai előtt.

Végül eljött a nagy nap. A professzor szokásához híven újra feltette a kérdést: „Ha van valaki a csoportban, aki még mindig hisz Jézusban, álljon fel!” A keresztény fiú erőt vett magán és felállt. A 300 fős csoport megdöbbenve nézett rá és kiváncsian várták a professzor reakcióját.

Az azonnal neki rontott és üvöltötte: „Te bolond! Ha létezne, akkor meg tudná akadályozni, hogy ha ezt a krétát a földre dobom, összetörjön!”

Erre, ahogy dühében földhöz akarta vágni a krétát, az hirtelen kicsúszott az ujjai közül, és a nadrágján végig gurulva ért földet, ahol szépen lágyan tovább gurult a diákok felé, és nem tört össze.

Mindenki döbbenten nézett. A professzor elvörösödött, meredten nézett és végül szégyenében kirohant az óráról.

Ezután a keresztény fiú kiállt és bizonyságot tett Jézusról. Megosztotta csoport társaival azt, hogy Jézus igenis élt, él és élni fog, aki szeret minket és eltörölte a bűneinket.

(ismeretlen szerző)
Jézus Krisztus szeretetével: almácska

kövecske

• Vendég
« Válasz #74 Dátum: 2007 December 31, 15:33:55 »
Kedves Testvérek!

Ezzel az Oswald Chambers által írt áhítattal szeretnék itt is nagyon áldott, békés, Istenben gazdag újabb esztendőt kívánni minden kedves fórumozónak, akár aktív tag, akát olvasó, akár Vendég! Isten adjon szebb és boldogabb jövőt mindnyájunknak, amiben reménykedünk is!  :05:

"Követni fog Izrael Istene" (Ézs 52,12).

A tegnapból nyert biztonság.

"Isten visszahozza, ami elmúlt" (Préd 3,15). Az év végén buzgón kutatjuk, mit tartogat Isten nekünk a jövőben, és mégis könnyen felébred bennünk a félelem, ha a tegnapra gondolunk. Mai örvendezésünket Isten kegyelmében könnyen tompítja a múlt bűnei és a vétségek emléke. De Isten a múltnak is Istene; azért engedi meg a tegnapra való visszaemlékezést, hogy a jövőre nézve azok segítségével előbbre vigyen minket, nehogy a jelenben felületes biztonságérzésbe ringassuk magunkat.

Biztonság a holnapra.
 "Mert előttetek megy az Úr" (Ézs 52,12). Ez a drága kijelentés mutatja, hogy Isten akkor is őriz minket, amikor mi elmulasztunk magunkra vigyázni. Ő őrködik, nehogy megint kudarcot valljunk, ami bizonyára bekövetkeznék, ha nem Ő lenne a mi "hátvédünk". Isten keze visszanyúl a múltba és lelkiismeretünket figyelmezteti a visszaemlékeztetés által.

A ma biztonsága.
"Mert ne sietséggel jertek ki" (Ézs 52,12). Amint most a következő' évre "kivonulunk", ne a túláradó öröm "sietségével", de ne is felületes gondatlansággal tegyük, hanem kitartó erővel, hiszen tudjuk, hogy Izrael Istene előttünk megy. A tegnap helyrehozhatatlan bűnökkel vádol: sok alkalmat elmulasztottunk, amelyek soha vissza nem térnek, de Isten ezt a megsemmisítő megszégyenülésünket a jövőre nézve alkotó meggondoltsággá formálja át.

Hagyd pihenni a múltat - de Krisztus szívén pihenjen. A helyrehozhatatlan múltat hagyd ott az Ő kezében és lépj ki - Ővele - a kikerülhetetlen jövőbe.

Oswald Chambers: "Krisztus mindenekfelett"