Szerző Téma: Igét kaptam az Úrtól  (Megtekintve 287826 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Nekóda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1125 Dátum: 2011 Január 24, 21:07:33 »
ezért nincs szeretet drága barátom :
Habakuk könyve:1:4   Azért inog a törvény, és nem érvényesül az igaz ítélet; mert gonosz hálózza be az igazat, azért származik hamis ítélet!

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1126 Dátum: 2011 Január 25, 06:50:39 »
Kolosse 1.10-14.    
"... járjatok méltóan az Úrhoz, teljes tetszésére, minden jó cselekedettel gyümölcsöt teremvén és nevekedvén az Isten megismerésében;
Minden erővel megerősíttetvén az Ő dicsőségének hatalma szerint minden kitartásra és hosszútűrésre örömmel;   
Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a szentek örökségében való részvételre a világosságban;   
A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;.    
Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;"
Ámen.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1127 Dátum: 2011 Január 25, 07:51:49 »
Kolosse 1.10-14.    
"... járjatok méltóan az Úrhoz, teljes tetszésére, minden jó cselekedettel gyümölcsöt teremvén és nevekedvén az Isten megismerésében;
Minden erővel megerősíttetvén az Ő dicsőségének hatalma szerint minden kitartásra és hosszútűrésre örömmel;   
Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a szentek örökségében való részvételre a világosságban;   
A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;.    
Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;"
Ámen.
Köszönöm Uram!
Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1128 Dátum: 2011 Január 28, 07:59:17 »
 :062:
Idézet
Sir 2,11 Elsenyvedtek szemeim a könyhullatástól, belső részeim háborognak, májam a földre omlik az én népem leányának romlása miatt, mikor elalélt a kis gyermek és a csecsszopó a város utczáin.

  :pityereg:

Idézet

Hab 2,3 Mert e látomás bizonyos időre szól, de vége felé siet és meg nem csal; ha késik is, bízzál benne; mert eljön, el fog jőni, nem marad el!
 
 Zsid 10,37 Mert még vajmi kevés idő, és a ki eljövendő, eljő és nem késik.

:angel2:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1129 Dátum: 2011 Január 29, 17:03:46 »
„Mivelhogy azért ilyen ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat minden testi és szellemi tisztátalanságtól, Isten félelmében vivén véghez a mi megszentelésünket.”
II. Kor. 7:1.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1130 Dátum: 2011 Január 30, 07:22:24 »
Mindenkor örüljetek.
Szüntelen imádkozzatok.    
Mindenben hálákat adjatok; mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus által ti hozzátok.
A Lelket meg ne oltsátok.   
A prófétálást meg ne vessétek,    
Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!   
Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!    
Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére. ÁMEN.

1Tessz.5.16-23.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1131 Dátum: 2011 Február 01, 16:43:57 »
 :063:
Csel 24,16 Ebben gyakorlom pedig magamat, hogy botránkozás nélkül való lelkiismeretem legyen az Isten és emberek előtt mindenkor

Mennyire összekapcsolódik.


Csel 24,16 Ebben gyakorlom pedig magamat, hogy botránkozás nélkül való lelkiismeretem legyen az Isten és emberek előtt mindenkor


1Tim 1,19 Megtartván a hitet és jó lelkiismeretet, melyet némelyek elvetvén, a hit dolgában hajótörést szenvedtek;



Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1132 Dátum: 2011 Február 02, 10:23:41 »
 :angel2:

Idézet
Zsolt 119,71 Jó nékem, hogy megaláztál, azért, hogy megtanuljam a te rendeléseidet
:063:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1133 Dátum: 2011 Február 05, 19:01:07 »
 2. Zsoltár 

1. Miért csődültek a népek, és gondolnak hiábavalót a nemzetek,
2. összeállanak a föld királyai, és együtt tanakodnak a fejedelmek az Örökkévaló és az ő fölkentje ellen?
3. Szakítsuk szét kötelékeiket, s vessük le magunkról bilincseiket!
4. Az égben trónoló nevet, az Úr gúnyolódik rajtuk,
5. akkor beszél hozzájuk haragjában és hevében megrettenti őket:
6. Hisz én iktattam be királyomat Cziónon, az én szent hegyemen. -
7. Hadd adok hírt törvényről! Az Örökkévaló szólt hozzám: fiam vagy, én ma szülőd lettem.
8. Kérj tőlem, s majd adok nemzeteket birtokodul s tulajdonodul a földnek végeit;
9. majd megtöröd őket vaspálczával, mint a fazekasedényt szétzúzod őket!
10. Most tehát királyok, térjetek észre, okuljatok, földnek birái;
11. szolgáljátok az Örökkévalót félelemben és ujjongjatok remegés közt.
12. Hódoljatok a fiúnak, nehogy haragudjék s elvesznétek az úton; mert kevés híján felgyúl a haragja. Boldogok mind, kik benne keresnek menedéket!


     ámen, ámen, kegyelem   :2smitten:   :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1134 Dátum: 2011 Február 06, 11:21:25 »
„Áldom az Urat minden időben, dicsérete mindig ajkamon van…
 Megkerestem az Urat, és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem.
 Akik Őrá néznek, azok felvidulnak, és arcuk meg nem pirul.
 Ez a szegény kiáltott, és az Úr meghallgatta, és minden bajából kimentette őt.
 Az Úr angyala tábort jár az Őt félők körül, és kiszabadítja őket.
 Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki benne bízik.”
 34. Zsoltárból
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1135 Dátum: 2011 Február 06, 11:58:09 »
„Áldom az Urat minden időben, dicsérete mindig ajkamon van…
 Megkerestem az Urat, és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem.
 Akik Őrá néznek, azok felvidulnak, és arcuk meg nem pirul.
 Ez a szegény kiáltott, és az Úr meghallgatta, és minden bajából kimentette őt.
 Az Úr angyala tábort jár az Őt félők körül, és kiszabadítja őket.
 Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki benne bízik.”
 34. Zsoltárból




A M E N !   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1136 Dátum: 2011 Február 06, 12:10:31 »
 :angel2:

Idézet
3.  Mivelhogy az ő isteni ereje mindennel megajándékozott minket, a mi az életre és kegyességre való, Annak megismerése által, a ki minket a saját dicsőségével és hatalmával elhívott;
4.  A melyek által igen nagy és becses ígéretekkel ajándékozott meg bennünket; hogy azok által isteni természet részeseivé legyetek, kikerülvén a romlottságot, a mely a kívánságban van e világon.
5.  Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,
6.  A tudomány mellé pedig mértékletességet, a mértékletesség mellé pedig tűrést, a tűrés mellé pedig kegyességet,
7.  A kegyesség mellé pedig atyafiakhoz való hajlandóságot, az atyafiakhoz való hajlandóság mellé pedig szeretetet.
8.  Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem tesznek titeket hivalkodókká, sem gyümölcstelenekké a mi Urunk Jézus Krisztus megismerésére nézve.
9.  Mert a kiben ezek nincsenek meg, az vak, rövidlátó, elfelejtkezvén a régi bűneiből való megtisztulásáról.
10.  Annakokáért, atyámfiai, igyekezzetek inkább a ti elhívatástokat és kiválasztatásotokat erőssé tenni; mert ha ezeket cselekszitek, nem ütköztök meg soha.
11.  Mert ekképen gazdagon adatik majd néktek a mi Urunknak és megtartónknak, a Jézus Krisztusnak örök országába való bemenetel.
12.  Annakokáért nem mulasztom el, hogy mindenkor emlékeztesselek titeket ezekre, hogy tudjátok ezeket, és erősek vagytok a jelenvaló igazságban.
13.  Méltónak vélem pedig, a míg ebben a sátorban vagyok, hogy emlékeztetés által ébresztgesselek titeket;
:017:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1137 Dátum: 2011 Február 09, 13:35:14 »
„Uram, az égig ér a Te kegyelmességed, a Te hűséged a felhőkig!
  Mert nálad van az életnek forrása, a Te világosságod által látunk világosságot.
  Terjeszd ki kegyelmességedet a Te ismerőidre, és igazságodat az igaz szívűekre!”

  Zsoltárok 36:6, 10-11.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1138 Dátum: 2011 Február 11, 11:16:24 »
1Péter 1.3-9:
    
Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szűlt minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,   
Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra,   
A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.   
A melyben örvendeztek, noha most kissé, ha meg kell lenni, szomorkodtok különféle kísértések között,   
Hogy a ti kipróbált hitetek, a mi sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor;   
A kit, noha nem láttatok, szerettek; a kiben, noha most nem látjátok, de hisztek benne, kibeszélhetetlen és dicsőült örömmel örvendeztek
Elérvén hitetek czélját, a lélek idvességét. ÁMEN.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Igét kaptam az Úrtól
« Válasz #1139 Dátum: 2011 Február 11, 12:12:40 »
Ámen!!!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63