Szerző Téma: Szekták nyomában  (Megtekintve 81887 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szekták nyomában
« Válasz #615 Dátum: 2010 Szeptember 06, 10:12:43 »
"Jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt, és rossz fa sem teremhet jó gyümölcsöt.
 Gyümölcseikről ismeritek meg őket."  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szekták nyomában
« Válasz #616 Dátum: 2010 Szeptember 06, 16:13:36 »
„Nagyon szomorú ez, ugyanez van a mormonoknál is, hamis tanítások sorozata."

Szeretném leszögezni, hogy nem vallom és nem is a hitem a Mormon vallás!!!

Az ő vallásuknak az egyik legnagyobb bökkenője az, amit a Hitvallásukban is leírnak:
/Hisszük, hogy a Biblia Isten szava, amennyiben fordítása helyes; azt is hisszük, hogy a Mormon könyve Isten szava./

Mert mi tudjuk, hogy nincs más könyv, amiben Isten szava lenne leírva csak a Biblia!! Már a többnejűséget is tiltják 1890 óta.
                            Dicsőség az Úrnak érte!!
:2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Szekták nyomában
« Válasz #617 Dátum: 2010 Szeptember 06, 17:58:15 »
Bocsánat, tudom, hogy ez nem a mormonokról szól, de ezt találtam a neten róluk:

http://www.irr.org/mit/is-mormonism-christian-hungarian.html

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szekták nyomában
« Válasz #618 Dátum: 2010 Szeptember 06, 19:27:00 »
Kedves Dr Dee es Gyongyike! :05:

A mormonokat erinto hozzaszolasokat athelyeztem a Szektak nyomaban topicba.

Lehet nemsokara nyitni fogok egy topicot a mormonok szektajarol, csak kellene egy "szaki" aki jol ismeri oket. :05:

:2smitten:
Én alakulok "szakivá" :igen:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szekták nyomában
« Válasz #619 Dátum: 2010 Szeptember 06, 19:29:32 »
Akkor csak tanulmanyozd es ha keszen allsz, megnyitom a topicot. :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Szekták nyomában
« Válasz #620 Dátum: 2010 Szeptember 06, 19:34:23 »
Antee.
Lehet én is be tudok segiteni Dr Dee-nek   :D  a mormon dologban.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szekták nyomában
« Válasz #621 Dátum: 2010 Szeptember 06, 19:39:27 »
Akkor nincs mese, megnyitom a topicot!  :afro:
Lehet szerzunk majd nehany morgo mormont, akinek nem fog tetszeni. :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Szekták nyomában
« Válasz #622 Dátum: 2010 Szeptember 06, 19:40:46 »
 :afro: :hehe:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető v. kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Szekták nyomában
« Válasz #623 Dátum: 2010 Szeptember 06, 21:11:59 »
A tévtanítások 90%-a igaz. Ez itt a lényeg: ne lehessen könnyen felismerni a hazugságot. Lassan, de biztosan pusztít. Van olyan rágcsálóirtó szer is, amelyiktől nem pusztul el mindjárt az állat.
8. Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szekták nyomában
« Válasz #624 Dátum: 2010 Szeptember 06, 21:20:52 »
A tévtanítások 90%-a igaz. Ez itt a lényeg: ne lehessen könnyen felismerni a hazugságot. Lassan, de biztosan pusztít. Van olyan rágcsálóirtó szer is, amelyiktől nem pusztul el mindjárt az állat.

Ez szép hasonlat volt :140:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szekták nyomában
« Válasz #625 Dátum: 2010 Szeptember 06, 21:35:00 »
Igaz. :04: Nagyon oda kell figyelni.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Szekták nyomában
« Válasz #626 Dátum: 2010 Szeptember 06, 21:56:48 »
Az ortodoxia, rendes nevén a görögkeleti egyház keresztény, sőt még a pravoszláv egyház is az.
Az áldás nem egyenlő az üdvösséggel, habár kétségtelenül összefügg vele. Az üdvösség egyszeri elfogadás maradandó eredménye és nem függ a cselekedeteinktől valamint az óemberünk és újemberünk közti "meccs" állásától. (Ld. Charles C. Ryrie: Teológiai alapismeretek 57. fejezet - A hívő biztonsága) Habár ez a topic nem erről szól, nekem pedig nem feladatom, hogy bárkit is meggyőzzek, ha ebben az ügyben mást tanítanak a gyülekezetében.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szekták nyomában
« Válasz #627 Dátum: 2010 Szeptember 06, 21:58:30 »
Az ortodoxia, rendes nevén a görögkeleti egyház keresztény, sőt még a pravoszláv egyház is az.
Az áldás nem egyenlő az üdvösséggel, habár kétségtelenül összefügg vele. Az üdvösség egyszeri elfogadás maradandó eredménye és nem függ a cselekedeteinktől valamint az óemberünk és újemberünk közti "meccs" állásától. (Ld. Charles C. Ryrie: Teológiai alapismeretek 57. fejezet - A hívő biztonsága) Habár ez a topic nem erről szól, nekem pedig nem feladatom, hogy bárkit is meggyőzzek, ha ebben az ügyben mást tanítanak a gyülekezetében.

Ez kinek szólt?:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Szekták nyomában
« Válasz #628 Dátum: 2010 November 09, 12:05:07 »
Érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy a katolikus egyház minket nevez szektának. Rátaláltam egy honlapra, ahol az ő szempontjukból vannak leírva a pünkösdisták, Hit Gyüli, adventisták stb.
Keresztény Egység Titkársága 1986. májuis 2-án így határozta meg a szekták  fogalmát: "Olyan vallási közösségek, amelyek, valamely nagy kultúra vallási közösségének  tanaiból  és gyakorlatából  származtatják magukat,  de  azzal  mégsem  kívánnak  azonosulni". Vagyis a szekták legfõbb ismertetõjegye a "kontra-jelleg", a  kiindulásul vett vallási közösség hátbatámadása. Sokat mond már  a szó eredete is. A szekta szó a sequor (követ) latin szóból származik, azt  foglalja magába, hogy egyeseket félrevezettek, elkolompoltak  a nyájtól.  S valóban, minden szektára jellemzõ az elkülönülés és  valamilyen különleges irányzat felvállalása, ahol igen lényeges a vezetõ, a guru, az alapító személye és vele szemben a már-már szolgai alávetettség.
          A  szekták  modern  rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik magukban, ami a személyiség feladásához vezethet.


Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Szekták nyomában
« Válasz #629 Dátum: 2011 Február 28, 09:51:05 »
Én ezt a meghatározást találtam:
Szekta

A fogalmi értelmezés

A szekta a latin sequi szóból származtatható, jelentése: követni. A szekta fogalom mai használata viszonylag pontatlan és kevéssé szelektáló. Egyik jelentése: az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok, a másik jelentés szerint: szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül. A szó mind a köznyelvben, mind a publicisztikában pejoratív tartalmú. Eredeti értelmében azonban – és vallásszociológiai használatában is – értékmentes: egy sajátos vallásos közösségi forma megjelölésére használják. A vallásszociológia megkülönbözteti a szektákat az új vallási mozgalmaktól, valamint a (destruktív) kultuszoktól.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5