Szerző Téma: Pogány vallások  (Megtekintve 64202 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #225 Dátum: 2010 Január 02, 21:39:07 »
Én, már ezek után csak azon gondolkodom, hogy miért is lettem moderálva? :hehe:

Szia Robikám!
:044:

Én ezen a fórumon még nem tapasztaltam azt, hogy valakit az igei meggyőződése miatt moderáltak volna...

'Sajnos minden zsidó személy elvész, aki nem fogadja el Krisztusnak Jézust'

Ezen valószínűleg senki sem háborodik fel itt a fórumon!

Viszont ezt a bibliai tényt olyan kifejezésekkel is letudnám írni, hogy Mária, Antee, vagy Jules sikítva moderálna, senkit nem érdekelne, hogy a mondandóm igei, ha a körítés gyalázatos!
Remélem érted már a lényeget!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re: Pogány vallások
« Válasz #226 Dátum: 2010 Január 02, 21:43:15 »
Daba írta: Viszont ezt a bibliai tényt olyan kifejezésekkel is letudnám írni, hogy Mária, Antee, vagy Jules sikítva moderálna, senkit nem érdekelne, hogy a mondandóm igei, ha a körítés gyalázatos!

Na ebben biztos lehetsz!  :2funny: Sikítva törölnélek.  :2knuppel: :hehe:

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #227 Dátum: 2010 Január 02, 21:55:36 »
El is várnám tőletek!
:2smitten:

:2funny:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re: Pogány vallások
« Válasz #228 Dátum: 2010 Január 02, 22:08:31 »
A sikítást?  :2police: :2funny:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pogány vallások
« Válasz #229 Dátum: 2010 Január 02, 23:34:39 »
 :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pogány vallások
« Válasz #230 Dátum: 2010 Január 09, 20:05:26 »
A topicot megtisztítottam!?  :hehe:

A Beszélgessünk szabadon topicban megtaláljátok az áthelyezett hozzászólásokat.

Figyelmeteket szeretném kérni, hogy a megfelelő topicba írjátok a hozzászólásotokat.  :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re: Pogány vallások
« Válasz #231 Dátum: 2010 Január 10, 11:48:33 »
isten nem a valásoságra alapszik ha nem a hitre.

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Pogány vallások
« Válasz #232 Dátum: 2010 Február 14, 03:02:44 »
Hátha érdekel valakit.Nagyon tanulságos cikk.

http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/199908/a_maria_kultusz_eredete
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #233 Dátum: 2010 Február 14, 10:22:18 »
 :igen:
Kedves ermaha!!!  :2smitten:

Nagyon-nagyon köszönöm ezt a rendkívül jó cikket!!!!!  :2smitten:
Ezt mindenkinek türelmesen végig kell olvasnia! Egyik oka a magyarországi  szellemi sötétségnek pont ez az ősi kultusz! Olvastam már róla több helyen is, de ilyen remek összefoglalásban még nem!

Mindenkinek ajánlom elolvasásra!  :afro:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

maria

  • Vendég
Re: Pogány vallások
« Válasz #234 Dátum: 2010 Február 16, 07:49:42 »
Idézek belőle:

"Valóban zavarbaejtő, hogy a római katolikus felekezet minden év augusztus 15-én Magyarországon fényes külsőségek között a Nagyboldogasszonyt ünnepli, amely köztudottan a magyarság ősi pogány istennője. Sőt az esztergomi érsek vezetésével minden évben mint patrónának – azaz védőasszonynak – neki ajánlják fel az egész országot. A bibliai kinyilatkoztatástól radikálisan eltérő régi, pogány magyar elképzelések szerint az ég hét egymás fölötti szintre tagolódik, mindegyikben egy-egy úrnő, azaz régi magyar nyelven "boldogasszony" uralkodik, közülük a hetedik, a Nagyboldogasszony a leghatalmasabb. Ennek ismeretében még különösebb, hogy a római egyház nemcsak a Nagyboldogasszonyt ünnepli, hanem az egyházi naptár rendje szerint külön ünnepe van a Gyertyaszentelő Boldogasszonynak (február 2.), a Gyümölcsoltó Boldogasszonynak (március 25.), a Sarlós Boldogasszonynak (július 2.) a Havas Boldogasszonynak (augusztus 5.), a Kisboldogasszonynak (szeptember 8.). Közülük a Nagyboldogasszony, a Kisboldogasszony és a Sarlós Boldogasszony ünnepe egészen 1948-ig egyben hivatalos állami ünnepnap is volt. Ekkor az országgy?lés törölte őket azok sorából.
Mindez korántsem magyar specialitás, hiszen például a lengyel katolikus egyház július 2-án a "Gyümölcsök Istenanyját" (Matka Boska Jagodna) ünnepli, augusztus 15-én a "Gyógyfüvek Istenanyját" (Matka Boska Zielna), szeptember 8-án pedig a "Vetések Istenanyját" (Matka Boska Siewna)."

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #235 Dátum: 2010 Március 05, 10:08:24 »
"Valóban zavarba ejtő, hogy a római katolikus felekezet minden év augusztus 15-én Magyarországon fényes külsőségek között a Nagyboldogasszonyt ünnepli, amely köztudottan a magyarság ősi pogány istennője. Sőt az esztergomi érsek vezetésével minden évben mint patrónának – azaz védőasszonynak – neki ajánlják fel az egész országot."

Tegnap olvastam erről egy cikket, hogy I. István király a szent koronában mint jelképben ajánlotta fel a magyar nemzetet és országát Máriának.
Erről az a véleményem, hogy valóban csodálatos a korona és a királyi múlt, de nagyon vigyázni kell, mert már szinte bálványként tisztelik!
Az igaz, hogy a magyar királyság a hit, az igazság, a hűség és a  becsület védelmezője volt - valamikor ( :(), de mára sajnos már nagyon távol állunk ettől... Tehát számomra a korona egy gyönyörű és kedves, régészeti emlék, ami Magyarország dicső múltjára emlékeztet, de elhatárolom magam attól, hogy úgy tekintsek rá, mint "személyre", vagy mint a nemzet megtestesítőjére...
 :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #236 Dátum: 2010 Május 17, 15:50:30 »
Már régen beszélgettünk itt.

Szerintetek melyik társadalmi forma a legjobb? A királyság vagy a demokrácia? S egyáltalán mi a teokrácia? Ez a teológiai kifejezés az elmúlt évben lett ismertté, és egyre gyakrabban hallunk róla.  :061:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pogány vallások
« Válasz #237 Dátum: 2010 Május 17, 16:52:40 »
Én a királyság mellett vagyok, ahol Isten a király! Milyen jó lehetett Izráelnek, mégis egy halandó királyért kiáltottak... :118:
Bocsánat Tünde, tudom nem ez volt a kérdés, de ez jutott eszembe róla. :pirul:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #238 Dátum: 2010 Május 17, 17:45:55 »
De, Antee! Ez is része a válasznak, mert szerintem is a királyság a legjobb! Persze csak akkor, ha a király az Úrnak engedelmeskedik, mint pl. annak idején Dávid! Akkor még óriási "hatalma" és tekintélye volt az Úr prófétájának is! Nem úgy, mint mostanság, amikor a "nép uralkodik demokrácia címén", és mindenki azt csinál, amit akar = csupán a többség megszavazásának a kérdése sok dolog... :118:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #239 Dátum: 2010 Május 17, 22:58:59 »
Sziasztok!

A Teokrácia tulajdonképpen Isten alkotmányos rendjét jelenti!
Ma a teokráciát ugyanúgy valósíthatjuk meg mint Mózes idejében: Isten kinyílatkoztatásait tekintjük mindenben mérvadónak!

Írnék egy igét, ahol Pál apostol a Teokratikusrend egy szegletének helyreállítása mellett kardoskodik a gyülekezetek előtt!

'Merészel valaki ti közületek, ha peres dolga van a másikkal, az igaztalanok előtt törvénykezni, és nem a szentek előtt?

'Ha tehát hétköznapi ügyekben pereskedtek, akkor azokat ültetitek a bírói székbe, akik semmit sem számítanak a gyülekezet előtt?

Megszégyenítésetekűl mondom néktek! Ennyire nincs közöttetek egyetlen bölcs sem, aki íazságot tudna tenni testvérei között?
Sőt testvér a testvérrel pereskedik, méghozzá hitetlenek előtt.'
1Kor. 6.fejezet újref. -fordítás
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13