Szerző Téma: Úrvacsora  (Megtekintve 51326 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #15 Dátum: 2009 November 10, 20:38:14 »
Daba!  :119:

Aki szemmel láthatóan bűnben él, az azt jelenti, hogy VISSZAÉL A KEGYELEMMEL! Tudatosan vétkezik, vagy egyszerűen olyan langyos, hogy képtelen bűnbánatot tartani.
Így érti ermaha. Az ilyen tényleg ne vegyen úrvacsorát, mert ítéletet eszik!  :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #16 Dátum: 2009 November 10, 21:01:48 »
Daba!  :119:

Aki szemmel láthatóan bűnben él, az azt jelenti, hogy VISSZAÉL A KEGYELEMMEL! Tudatosan vétkezik, vagy egyszerűen olyan langyos, hogy képtelen bűnbánatot tartani.
Így érti ermaha. Az ilyen tényleg ne vegyen úrvacsorát, mert ítéletet eszik!  :119:
   

Szia Tündi! :044:
 Bocsi, de azt,hogy 'valaki szemmel láthatóan bűnben él', azt én írtam, s nem Ermaha :hehe:
Ezért merem remélni, hogy legalább ennek értem a jelentését!
:fetreng:
Amit továbbra sem értek, az az, amit Ermaha az ige tükrében sem ért!
:pirul:

Szóval a kérdésem az, hogy mi az, amit Ermaha nem ért!
Vagy már én sem értem, hogy mit nem értek!
:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #17 Dátum: 2009 November 10, 21:40:47 »
 :2funny:   :hehe:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Úrvacsora
« Válasz #18 Dátum: 2009 November 11, 05:00:11 »
Szóval Dabám,nem akartam ennyire nyíltan,de szóval,pl,aki poharat, ill,üveget tart a kezében és néha felönt a garatra,vagy aki mindig majszol,eszik,nassol,van aki dohányzik,ezek is mind bűnök,de hiába szeretne az illető szabad lenni tőle nem megy,bár tudja bűnt követ el.És itt hiába mondja valaki,hogy képtelen bűnbánatot tartani,ez nem igaz,sőt mindazzal tudatában van,hogy bűn,vétkezik, Isten Igéje ellen is---mert a testünk a Szent-szellem temploma,---Vannak ilyen bűnök,sok,most ezek jutottak eszembe,ezeket a bűnöket amik láthatóak ezeket állítottam szembe neked a pletykával.Így már érthetőbb.Aki a kezével vétkezik az a saját teste ellen vétkezik,de aki a nyelvével vétkezik,az másnak okoz bajt!Ől, gyilkol a beszéde által,sőt megkötözi vele!Még azokat is ellene fordítja akiknek segíteni kellene az ilyen emberen!Nagyon sok mindent lehetne erről írni.
Isten Igéje kimondja -ahol ketten hárman összegyűlnek a nevemben én ott vagyok,ha ketten hárman kérnek valamit az én nevemben,én megcselekszem azt.Így már felfogod a pletyka jelentőségét.Szóval nem vita képen írtam le,de nagyon sokszor a láthatatlan bűnök amiket nem látnak a többiek,nagyobbak,mint a láthatóak.Az Ige is meg mondja a képmutató másnak teteti magát,tehát nem látható,csak Isten látja,de itt a földön az emberek, :2smitten: sőt a keresztények is a láthatóakra néznek és abból ítélnek.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #19 Dátum: 2009 November 11, 09:27:12 »
Az biztos, hogy azok a bűnök, amiket más nem lát, csak Úr, azok is éppúgy fertőznek és pusztítanak a gyülekezetben, mint a nyilvánvalóak.  :118:
Ezért van szükség újra és újra őszinte bűnbánatra, időtöltésre Isten színe előtt! :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #20 Dátum: 2009 November 11, 14:12:29 »
Szóval Dabám,nem akartam ennyire nyíltan,de szóval,pl,aki poharat, ill,üveget tart a kezében és néha felönt a garatra,vagy aki mindig majszol,eszik,nassol,van aki dohányzik,ezek is mind bűnök,de hiába szeretne az illető szabad lenni tőle nem megy,bár tudja bűnt követ el.És itt hiába mondja valaki,hogy képtelen bűnbánatot tartani,ez nem igaz,sőt mindazzal tudatában van,hogy bűn,vétkezik, Isten Igéje ellen is---mert a testünk a Szent-szellem temploma,---Vannak ilyen bűnök,sok,most ezek jutottak eszembe,ezeket a bűnöket amik láthatóak ezeket állítottam szembe neked a pletykával.Így már érthetőbb.Aki a kezével vétkezik az a saját teste ellen vétkezik,de aki a nyelvével vétkezik,az másnak okoz bajt!Ől, gyilkol a beszéde által,sőt megkötözi vele!Még azokat is ellene fordítja akiknek segíteni kellene az ilyen emberen!Nagyon sok mindent lehetne erről írni.
Isten Igéje kimondja -ahol ketten hárman összegyűlnek a nevemben én ott vagyok,ha ketten hárman kérnek valamit az én nevemben,én megcselekszem azt.Így már felfogod a pletyka jelentőségét.Szóval nem vita képen írtam le,de nagyon sokszor a láthatatlan bűnök amiket nem látnak a többiek,nagyobbak,mint a láthatóak.Az Ige is meg mondja a képmutató másnak teteti magát,tehát nem látható,csak Isten látja,de itt a földön az emberek, :2smitten: sőt a keresztények is a láthatóakra néznek és abból ítélnek.

Kedves Ermaha!
Köszönöm, hogy konkrétizáltál!
A dohányzás és az alkohol elsősorban függőség, másodsorban bűn!
Az alkoholistának lényegesen nagyobb esélye van rá, hogy tönkretegyen másokat, mint egy dohányosnak!
A 'Szentlélek templomát' pedig nem az fertőzteti meg, ami bemegy a szájon, hanem ami kijönn rajta!
Én soha sem javasolnám, hogy tíltsanak el egy testvért az Úrvacsorától, mert dohányzik!
Viszont:
'Avagy nem tudjátok-é, hogy aki a paráznával egyesül, egy test vele?
Mert ketten lesznek lesznek, úgymond egy testté.
Aki pedig az Úrral egyesűl, egy lélek Ő vele.
KERÜLJÉTEK A PARÁZNASÁGOT. MINDEN BŰN, MELYET AZ EMBER CSELEKSZIK, A TESTEN KÍVŰL VAN, DE AKI PARÁZNÁLKODIK, A MAGA TESTE ELLEN VÉTKEZIK.
Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?'
1Kor. 6:16-19

Érted már szövegösszefüggésében az igehelyet?!

Az a pásztor, vagy presbitérium aki dohányzás miatt tílt el valakit az Úrvacsorától, nem biblikus!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

bundas777

  • Vendég
Re: Úrvacsora
« Válasz #21 Dátum: 2009 November 11, 16:23:21 »
Ámmen! :afro:

 

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #22 Dátum: 2009 November 18, 15:47:51 »
Szerintem sem a dohányzás sem pedig az alkohol nem bűn. Az alkhoholizmus igen, a mértéktelen dohányzás is az. Ettől függetlenül, az úrvacsorát pont azért vesszük, hogy Isten az által a szövetségét velünk megújítsa és kegyelmével erősítsen bennünket, hogy a következő héten újult erővel hirdessük a világban az Ő dicső tetteit, és hogy Jézust kövessük.
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #23 Dátum: 2009 November 18, 18:25:11 »
 :nem:

Bocsi, de nem osztom a véleményedet4
Szerintem igenis bűn az alkoholizmus is és a dohányzás is!

Pál egyértelműen tanítja, hogy a "ti testetek a Szentlélek temploma, aki megrontja ezt a templomot, megrontja azt az Isten!"

Úgy gondolom, hogy semmilyen templomot nem "illik" beszennyezni, de a Szentlélekét leginkább nem!
Valakitől hallottam, hogy ha a dohányzás természetes lenne, akkor Isten kéményt is tervezett volna a fejünkre...

Egyébként arra is figyelmeztet Pál testvérünk, hogy VIGYÁZZUNK, "NEHOGY A MI SZABADSÁGUNK ÜRÜGY NE LEGYEN A TESTNEK!" Azaz ne legyünk szabadosok!  :2tickedoff: :2tickedoff:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #24 Dátum: 2009 November 18, 19:00:44 »
Szia Tündi!
Szerintem félreértetted Athinasius szavait!
Ha az alkohol bűn lenne, Jézus bevezette volna a kollektív bűnőzést az Úrvacsorával!
:hehe:

A dohányzás sem bűn önmagában!

Ahogy Athinasius írja a 'mértéktelenségen' van a hangsúly!
A 'Szentlélek templomát' nem szennyezedbe ezekkel, viszont az egészségnek ártasz vele!

Ha megnézed 'feljebb' is a hsz-eket, ott már foglalkoztunk ezzel!
Persze ez nem azt jelenti, hogy részegen, vagy  kezében cigarettával bárkit is az Úr asztalához  kellene engednünk!
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #25 Dátum: 2009 November 19, 00:19:25 »
Egyet értek veled. Így gondolom magam is. Az Úr asztala egy szövetségi lakoma és oda ünnepélyesen kell járulni, nem pedig hétköznapi módon.
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re: Úrvacsora
« Válasz #26 Dátum: 2009 November 19, 08:21:57 »

 Nekem az a véleményem, hogy Isten mindenhol lát!    :2smitten:
 Képmutató az, aki a hétköznapokban iszogat, cigizget, pipázgat, stb, és elmegy Úrvacsorát venni!

 Én úgy gondolom, hogy főleg manapság, feszesen kell járni az Úrral és semmi esélyt se adni a bűnnek, amennyire csak tőlünk telik!
 Ha valaki szándékosan követ el bűnt, úgymond szabadságból, az sokkal rosszabb, mintha tudatlanságból tenné. És találgatni, kockáztatni se jó, hogy vajon Istennek tetszik-e ez! Ha nem biztos, akkor inkább ne tegyük!

 Isten TISZTA edényeket keres, akiket betölt Szellemével, kenetével.

 Semmilyen módon nem jó megalkudni a tisztátalansággal! Szentnek kell lennünk, mert Isten szent!

 Az alkohol öli a sejteket, főleg az agysejteket, a nikotin rongálja a tüdőt, pl. nekünk pedig nincs jogunk a testünkkel azt tenni, amit csak akarunk, mert Isten adta azt, Ő rendelkezik az életünkkel is. Mert akkor ilyen alapon az öngyilkosság sem lenne bűn!

 Nem gondolnám, hogyha valaki megkérdezi az Urat, hogy rágyújtson-e, akkor azt fogja mondani, hogy persze, csak nyugodtan fiam, az jó lesz neked, áldásom rá!

 Ha valki alkoholos befolyásoltság alatt van, nem biztos, hogy helyes döntéseket tud hozni! MINGIG elérhető állapotban kell lennünk Isten szolgálatára! Ha Ő szól, akkor készen kell lennünk a feladtara, nem pedig azt mondani, ha egyáltalán meghallanánk, és ha egyáltalán szólna nekünk ilyen állapotunkban, hogy várj Uram, míg tiszta leszek teljesen az alkoholtól!

 Könnyen lemaradhatunk az elhívásról a szolgálatra pl., és keres Isten olyat, aki kész = okos szűz!! 

 
 szeretettel: Kamilla   :119:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #27 Dátum: 2009 November 19, 09:17:30 »
Ámen Kamilla szavaira!

Kedves Daba! Nem azt írtam, hogy bűn az alkohol, hanem azt, hogy bűn az alkoholizmus!  :119:

Ettől függetlenül tartom fenti véleményemet!  :2police:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #28 Dátum: 2009 November 19, 10:26:23 »
Kedves Tündi és Kamilla!

Nem én mondom, hanem Krisztus:
'Nem az fertőzteti meg az embert, ami bemegy a szájon, hanem ami kijönn rajta'!

Nem én mondom, hanem Pál:
'A paráznaság az egyetlen bűn, amellyel az ember megfertőzheti a 'Szentlélek templomát'!

Ugyanakkor nem én mondom, hanem Pál:

'Mindent szabad nékem, de nem minden használ'

Ahogy Jules már korábban írta, az egyházfegyelmezést nem az Úr asztalánál kell kezdeni!

Ahogy pedig ermaha célzott rá, a 'csípős nyelvek' mélyebb sebeket ejtenek, mint az alkohol!

Nem az a képmutató, aki dohányos létére az Úr asztalához járúl, hanem aki bűntelen szentnek tartja
magát és úgy járúl oda!
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #29 Dátum: 2009 November 19, 13:34:47 »

 Nekem az a véleményem, hogy Isten mindenhol lát!    :2smitten:
 Képmutató az, aki a hétköznapokban iszogat, cigizget, pipázgat, stb, és elmegy Úrvacsorát venni!

 Én úgy gondolom, hogy főleg manapság, feszesen kell járni az Úrral és semmi esélyt se adni a bűnnek, amennyire csak tőlünk telik!
 Ha valaki szándékosan követ el bűnt, úgymond szabadságból, az sokkal rosszabb, mintha tudatlanságból tenné. És találgatni, kockáztatni se jó, hogy vajon Istennek tetszik-e ez! Ha nem biztos, akkor inkább ne tegyük!

 Isten TISZTA edényeket keres, akiket betölt Szellemével, kenetével.

 Semmilyen módon nem jó megalkudni a tisztátalansággal! Szentnek kell lennünk, mert Isten szent!

 Az alkohol öli a sejteket, főleg az agysejteket, a nikotin rongálja a tüdőt, pl. nekünk pedig nincs jogunk a testünkkel azt tenni, amit csak akarunk, mert Isten adta azt, Ő rendelkezik az életünkkel is. Mert akkor ilyen alapon az öngyilkosság sem lenne bűn!

 Nem gondolnám, hogyha valaki megkérdezi az Urat, hogy rágyújtson-e, akkor azt fogja mondani, hogy persze, csak nyugodtan fiam, az jó lesz neked, áldásom rá!

 Ha valki alkoholos befolyásoltság alatt van, nem biztos, hogy helyes döntéseket tud hozni! MINGIG elérhető állapotban kell lennünk Isten szolgálatára! Ha Ő szól, akkor készen kell lennünk a feladtara, nem pedig azt mondani, ha egyáltalán meghallanánk, és ha egyáltalán szólna nekünk ilyen állapotunkban, hogy várj Uram, míg tiszta leszek teljesen az alkoholtól!

 Könnyen lemaradhatunk az elhívásról a szolgálatra pl., és keres Isten olyat, aki kész = okos szűz!! 

 
 szeretettel: Kamilla   :119:

Azt gondolom, hogy az alkohol és a dohány démonizálása sokkal többet ártott a keresztyén tanúbizonyságnak, mint amennyi agysejtet vagy légcsőcsillót megmentett. Az USÁban a szesztilalom, amit a pietista keresztyének nyomására fogadtak el, egyrész példátlan bűnözést alakított ki, másrészt szépen megtanította a keresztyéneket arra, hogy hogyan legyenek képmutatók, illetve a bűnt az ivás nemivás illetve rágyújtás - rá nem gyútás dichotómiájára élezte ki. Sokkal jobban lenézték azt aki mondjuk cigizett és ivott, de mondjuk szolgált, mint aki nem ivott, nem cigizett, de pl. állandóan kibeszélt mindenkit a gyülekezetben.

Szerintem mindkettőre adhat az Úr szabdságot, lelki nyugalmat és áldást. Ha mértékletesen és törvényesen használjuk. Én meghagylak abban, ha erre nem vagy szabad és bátorítalak, hogy másokat ne ítélj el emiatt.

Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat