Szerző Téma: Úrvacsora  (Megtekintve 29385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
Re: Úrvacsora
« Válasz #45 Dátum: 2009 November 20, 07:39:42 »

Drága tesvérem Daba!    :2smitten:

Csak óvatosan megkérdezném: te cigizel??   :pirul:

Kamilla   :119:

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2009 November 20, 07:49:09 »

Athanasius írja:

'Manapság, szerintem van egy új jelenség kialakulóban, sőt mára már elfogadottá vált: healtism. Vagyis minden ami egészségtelen az bűn. Mi ennek a bibliai alapja? Én nem látom. Én például nagyon szertem a kólát - egyebek mellett - de egészségtelen (egyesek szerint). Isten az élvezeti cikkeket azért teremtette, hogy - na mit gondoltok? - hog yélvezzük felelősséggel.'

Csak  érdekességként írom le, hogy az elmúlt 7 évben milyen keresztyén álláspontokkal találkoztam ez ügyben.

'Az égetett szesz a sátán műve, a tápláló gyümölcsöt halálos méreggé változtatta'

'A cigaretta sátán műve, az indiánokat használta fel, hogy megrontsák a keresztyénséget'

'A kola és a hamburger a sátán műve, hogy halálra hizlalja a keresztyéneket'

'A rágógumi a sátán műve, gusztustalan és erkölcstelen, nem illik egy keresztyénhez'

'A televízíó a sátán műve, hogy kimossa a keresztyének agyát'

'A H1N1- védőoltás az antikrisztusi hatalom kiterjesztését készítí elő'

És amit nem hallottam a keresztyénektől:

A rosszindulat a sátán műve!

A pletyka a sátán műve!

Az alaptalan rágalom a sátán műve!

A nacionalizmus a sátán műve!

A 'gerenda' a saját szememben a sátán műve!

És amit ezen felűl ezektől a keresztyénektől nem hallottam soha:

'Ma, méltatlan vagyok az Úr asztalához!'

:044:

fején találtad a szöget...

Nagyon szép és igaz.
Csakhogy, ahogy a világi közmondás is mondja: "Az ördög a részletekben rejlik."
Könnyű azt mondani a pletykára, hogy bűn, de megítélni magunkban rossznak, amit mi is csinálunk, az már nem könnyű...
Mondhatjuk valamire, hogy mértékletességgel jó, de azért nem árt számba venni: Mi is az? Miért is csinálom? Mit is okoz?
Talán még több kérdést is fel lehet tenni és ezekre adott válaszokból lehet tudni, hogy érdemes-e odaadni neki az életem.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2009 November 20, 09:16:59 »

Drága tesvérem Daba!    :2smitten:

Csak óvatosan megkérdezném: te cigizel??   :pirul:

Kamilla   :119:

Drága Testvérnőm, Kamilla!
:2smitten:

Óvatosan elmondom neked, :hehe: hogy 28 éves koromig nem dohányoztam, egész másfajta életet éltem, de nem voltam hívő ember!
Igazából sosem voltam erős dohányos, inkább az a 'buli kedvéért tipus'.

Megtérésem után is dohányoztam és el kell mondjam neked, semmivel sem szerettem és tiszteltem kevésbé Istent, mint ma!
Ettől függetlenűl egyszer sem vettem Úrvacsorát, amíg dohányoztam!
Miért nem?!
Mert a kedves testvérek elültették bennem a lelkiismeret furdalás magját.
Aztán Isten kegyelméből 3 éve leszoktam a dohányzásról!
Ettől függetlenűl előfordul velem, hogy ha meg is hívnak és el is megyek :hehe: akkor is csak szemlélője maradok az Úrvacsorának, pedig nem dohányzom!

De benneteket és Athanasiust hallgatva lehet, hogy ismét rágyújtok néha!
:fetreng:

Kedves Kamillám, nem magam miatt 'rugdalódzom' a dohányzás kérdésében, hanem azok miatt, akiket ilyen módon megfosztanak az Úr asztalától!

Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2009 November 20, 09:26:10 »

Drága Daba!!   :169:

:017:             :037:                 :pityereg:

:2smitten:     :2smitten:         :2smitten:          :2smitten:

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2009 November 20, 10:02:23 »
Az Úrvacsora nem a jóknak való, hanem a kegyelemre szorulóknak. Ha valaki jutalomból veszi a teljesítményért - ott valami komoly gellert kapott. Az angol baptista egyház kiadta 20 éve Spurgeon igehírdetéseit, ilyen kis 6 oldalas füzetek - néhány címlapján ott van Spurgeon. Meglepődtem, hogy pipázik. Valószínű, hogy kérte Isten szabadítását és vette az Úrvacsorát - mert az életét Isten akarata alá szerette volna tenni minél jobban. Ebben még a vallásoskodó érdeklődők is kétség nélkül egyetértenek. Isten pedig nem vette el tőle - hanem hagyta, azt hiszem - alázatban is tartotta őt azt hiszem.
Kegyelemre szoruló emberek vagyunk - és boldogok. A mindenható Isten a saját vérén váltott meg bennünket. Az Úrvacsora Jézus halálát hírdeti. Méltatlanul az veszi az úrvacsorát, aki azt hiszi, hogy méltó.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2009 November 20, 10:20:44 »
 Gábor írja:

'Nagyon szép és igaz.
Csakhogy, ahogy a világi közmondás is mondja: "Az ördög a részletekben rejlik."
Könnyű azt mondani a pletykára, hogy bűn, de megítélni magunkban rossznak, amit mi is csinálunk, az már nem könnyű...'

Teljesen igazad van Gábor!
A pletykát még a rosszindulatnál is nehezebben veszi észre magában az ember!
Erre pont Te döbbentettél rá engem a napokban!

Köszönöm!

katacs

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2009 November 20, 10:28:04 »
Nem üdvösségi kérdés az, ha valaki dohányzik. Viszont nagy hibát követnek el azzal, ha valakit elküldenek az úrvacsorai asztaltól, mert dohányzik. Egyébként, a bibliában sehol nincs írva a dohányzás tilalmáról. Első sorban, aki ezt teszi, saját egészségének árt és nem Istennek, sem a közösségének. A bor fogyasztás is egészséges lehet, ha szinten van tartva, hiszen vannak jótékony hatásai a szervezetre. Szerintem az számít alkolholistának, akiről a biblia eképpen ír: Kora reggel (vagy hajnalba) részegítő italra szomjazik.
Ha vannak a közösségekbe "túlfűtött alkolholt szeretők" őket sem kizárni kéne, hanem segíteni nekik, persze, ha engedik.

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
    • Reformált Evangéliumi Egyház
« Válasz #52 Dátum: 2009 November 20, 14:11:55 »
Az Úrvacsora nem a jóknak való, hanem a kegyelemre szorulóknak. Ha valaki jutalomból veszi a teljesítményért - ott valami komoly gellert kapott. Az angol baptista egyház kiadta 20 éve Spurgeon igehírdetéseit, ilyen kis 6 oldalas füzetek - néhány címlapján ott van Spurgeon. Meglepődtem, hogy pipázik. Valószínű, hogy kérte Isten szabadítását és vette az Úrvacsorát - mert az életét Isten akarata alá szerette volna tenni minél jobban. Ebben még a vallásoskodó érdeklődők is kétség nélkül egyetértenek. Isten pedig nem vette el tőle - hanem hagyta, azt hiszem - alázatban is tartotta őt azt hiszem.
Kegyelemre szoruló emberek vagyunk - és boldogok. A mindenható Isten a saját vérén váltott meg bennünket. Az Úrvacsora Jézus halálát hírdeti. Méltatlanul az veszi az úrvacsorát, aki azt hiszi, hogy méltó.
szeretettel Sándor

Tudomásom szerint Spurgeon nem vívódott különösebben affelől, hoyg most bűn-e dohányozni vagy sem. Ha mégis tette, az meg az ő dolga volt.

Az Úrvacsorát méltatlanul venni a textusból kiindulva elsősorban azt jelenti, hogy ha valaki a gyülekezetet megosztja, azaz szabdalja a Krisztus testét, az méltatlanul veszi. A korintusiaknak ez volt a fő bűnük, hogy pártoskodás volt a gyülekezetben.

Az Úrvacsora egy kegyelmi eszköz és egy dicsőséges örömteli lakoma, ahol miután Isten egybehívott minket, megtisztított és megszentelt, itt velülnk közösségben van, majd pedig kiküld minket a következő hétre. Emiatt az Úrvacsorát hetente kell venni, higsz része Isten szövetség megújításának.
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2009 November 20, 14:21:14 »
Nem üdvösségi kérdés az, ha valaki dohányzik. Viszont nagy hibát követnek el azzal, ha valakit elküldenek az úrvacsorai asztaltól, mert dohányzik. Egyébként, a bibliában sehol nincs írva a dohányzás tilalmáról. Első sorban, aki ezt teszi, saját egészségének árt és nem Istennek, sem a közösségének. A bor fogyasztás is egészséges lehet, ha szinten van tartva, hiszen vannak jótékony hatásai a szervezetre. Szerintem az számít alkolholistának, akiről a biblia eképpen ír: Kora reggel (vagy hajnalba) részegítő italra szomjazik.
Ha vannak a közösségekbe "túlfűtött alkolholt szeretők" őket sem kizárni kéne, hanem segíteni nekik, persze, ha engedik.

Ez a mai probléma a korábban említett 'healthism', vagyis egészség-hisztéria, melynek mottója: ami egészségtelen az bűn. Mi ennek a bibliai alapja? Az ÓSZ áldozati rendszerben sok egészségtelen zsírsavat és kolesztrerint ettek a papok. Egészségtelennek mondják az orvosok és infarktussal meg ilyen-olyan betegséggel riogatnak. Teház bűn mert ez kvázi öngyilkosság? Szerintem nem. Isten szerint mi a hosszú élet titka? Szeresd az Urat, tartsd meg parancsolatait és akkor jó dolgod és hosszú életed lesz. Szerintem...

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2009 November 20, 14:32:00 »
 Az Úrvacsora valóban kegyelem közvetítő, de átkot , ill. ítéletet is tud közvetíteni, az Ige szerint.
 "Ezért van sok beteges és erőtlen köztetek..."

Júdásnak sem használt!!!

Kamilla   :119:

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2009 November 20, 14:47:56 »
Az Úrvacsora valóban kegyelem közvetítő, de átkot , ill. ítéletet is tud közvetíteni, az Ige szerint.

Júdásnak sem használt!!!

pontosan! Ez egy nagyon lényeges pontja

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2009 November 20, 14:50:45 »

Júdásnak sem használt!!!

Igen, ebben igazad van Kamilla!

Judás esetéből láthatjuk a 'méltatlanság definícíóját' :Úgy ült az Úr asztalához, hogy már magában eldöntötte, hogy elárúlja, megtagadja az Úrat!

Így lehet, ma is méltatlanúl odajárulni, amikor olyan lelkűlettel megy oda valaki: 'Na ezt is gyorsan letudom, aztán megyek a dolgomra'

Se önvizsgálat, sem pedig bűnbánat nem előzi meg ilyenkor az Úrvacsorát, na ez tényleg gáz!

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2009 November 20, 15:06:06 »

Júdásnak sem használt!!!

Judás esetéből láthatjuk a 'méltatlanság definícíóját' :Úgy ült az Úr asztalához, hogy már magában eldöntötte, hogy elárúlja, megtagadja az Úrat!

Így lehet, ma is méltatlanúl odajárulni, amikor olyan lelkűlettel megy oda valaki: 'Na ezt is gyorsan letudom, aztán megyek a dolgomra'

Se önvizsgálat, sem pedig bűnbánat nem előzi meg ilyenkor az Úrvacsorát, na ez tényleg gáz!

Igaz, de mindez az istenisztelet egy korábbi szakaszában kell, hogy megtörténjen, mert maga az Úrvacsora és ünnepélyes és relaxált tevékenység. A confessio az IT elején van, az Úrvacsora pedig a consecratio, vagyis az igehirdetés és igeolvasás után. Nem lehajtott fejjel és mélabúsan 'méltatlanul', hanem emelt fővel, örömmel és hálatelt szívvel venni és enni meg inni.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2009 November 20, 15:19:18 »

Júdásnak sem használt!!!

Igaz, de mindez az istenisztelet egy korábbi szakaszában kell, hogy megtörténjen, mert maga az Úrvacsora és ünnepélyes és relaxált tevékenység. A confessio az IT elején van, az Úrvacsora pedig a consecratio, vagyis az igehirdetés és igeolvasás után. Nem lehajtott fejjel és mélabúsan 'méltatlanul', hanem emelt fővel, örömmel és hálatelt szívvel venni és enni meg inni.

Ámen!

Ezért nem lehet az Úrvacsorára 'véletlenszerűen
becsöppeni', arra fel kell készűlni, az nem egy 'lakoma'!
Más különben csak esszük, s 'nincs az Úrvacsorával való ÉLÉS,' csupán ítélet!

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2009 November 20, 21:42:17 »

Júdásnak sem használt!!!

Ámen!

Ezért nem lehet az Úrvacsorára 'véletlenszerűen
becsöppeni', arra fel kell készűlni, az nem egy 'lakoma'!
Más különben csak esszük, s 'nincs az Úrvacsorával való ÉLÉS,' csupán ítélet!

Valójában mégis lakoma, hiszen az az ÓSZ-i békeáldozat Krisztus által betöltött sákramentuma. Az volt az egyetlen olyan áldozat, amit a hívek együtt ettek a papokkal, azaz szimbolikusan Istennel. De tényleg nem lhete belecsöppenni csak úgy. Az Istentiszteletnek van egy kezdete a 'hívás', itt kezdődik a szövetség megújítás.