Szerző Téma: Úrvacsora  (Megtekintve 51325 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Úrvacsora
« Dátum: 2009 November 09, 15:01:25 »
Mivel ilyen topic még nincs, ezért nyitottam egyet! :088:

Sokszor hallottam már másoktól, hogy a lelkipásztora nem hagyta úrvacsorázni, mivel bűnben élt.
Mennyire Biblikus és helyénvaló ez?

Elgondolkoztam ezen, mivel a Bibliában nem emlékszem olyan részre, ami ezt alátámasztaná!
Jézus azt mondta, hogy aki méltatlanul veszi, az ítéletet eszik és iszik magának.
Pál pedig arról írt, hogy azért vannak erőtlenek és betegek a gyülekezetben, mert méltatlanul veszik az úrvacsorát.

A méltatlan szerintem különbözik a bűnös szótól.
Továbbá, ha valaki bűnben is él, veheti úgy az úrvacsorát, hogy ezáltal felkiált Istenhez szabadításért.

Várom a hozászolásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Úrvacsora
« Válasz #1 Dátum: 2009 November 09, 15:19:56 »
Szerintem az, hogy méltó, vagy méltatlan-e valaki az úrvacsora vételére, csak részben a bűn kérdése... az igéből kitűnik, hogy pl. az is méltatlan, aki nem veszi tényleg komolyan, hogy ez egy szent dolog: "Mert kiki az ő saját vacsoráját veszi elő az evésnél".

Az általad hozott ige így folytatódik: "Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.  Mert ha mi ítélnők magunkat, nem ítéltetnénk el. De mikor ítéltetünk, az az Úrtól taníttatunk, hogy a világgal együtt el ne kárhoztassunk."

Az, hogy Pál ítéletet említ, számomra világossá teszi, hogy itt a bűnről beszélt.

Az megint más kérdés, hogy azt mondja: "Próbálja meg azért az ember magát" meg "ha mi ítélnők magunkat", tehát ha egy pásztor meg akarja tiltani valakinek az úrvacsorával való élést, mert szerinte bűnben van, akkor túllépi a hatáskörét, mert az Ige egyértelműen önmagunk, és nem egymás megítéléséről beszél az úrvacsorával kapcsolatban.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Úrvacsora
« Válasz #2 Dátum: 2009 November 09, 15:22:33 »
Szerintem már eleve ott bukik az egész, hogy ki milyen jogon ítélkezik a másik fölött és megmondja hogy bűnben él vagy sem. Hiszen mindenkinek saját magában kell eldönteni és megítélnie saját magát és saját életét. S ha erre valaki nem képes, vagy nem ismeri fel a figyelmeztetésnél tovább nem szabad menni.  :05:

A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Úrvacsora
« Válasz #3 Dátum: 2009 November 09, 15:23:52 »
szinte ugyanezt mondtam csak gyorsabb voltál és nem is láttam mit írtál  :2funny:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Úrvacsora
« Válasz #4 Dátum: 2009 November 09, 15:29:21 »
Jó dolog is az egyetértés....   :afro:

Annyiban azért kiegészítenélek, Döndikém  :169:, hogy egy pásztornak feladata a nyájra vigyázni, tehát, ha úgy látja, hogy valaki bűnös életet él, meg kell fegyelmeznie, hogy a világgal együtt el ne vesszen, különben, ha nem teszi, és az az ember a bűnében maradva eltávolodik Istentől és végül elkárhozik az Úr a pásztoron fogja számon kérni (Ezékiel 3:17-19).

Viszont ezzel együtt sincs joga eltiltani valakit az úrvacsorától, ami a Jézussal való szövetségünk gyakorlásának egy formája.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #5 Dátum: 2009 November 09, 17:08:26 »
 :044:
De az Úr Jézus azt is mondja, hogy "aki nem eszi az Ő testét és nem issza az Ő vérét, nincs élet abban!"  :119:

Nekem az a véleményem, hogy az úrvacsora előtt fontos rendezni, ha bűn jött az életünkbe! Az Úr látja a szívünket, és ha őszinte a bűnbánat, akkor lehet élni az úrvacsorával. Pont azért, hogy életet vegyünk magunkhoz - a fent említett idézet alapján.
A gyülekezeti életbe akkor jön az alvás és a lelki halál, ha TUDATOSAN ÉS FELELŐTLENÜL élnek a testvérek az úrvacsorával akkor is, amikor folyamatos a bűnözés.  :062:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #6 Dátum: 2009 November 09, 22:02:30 »
Sziasztok!

Ez az Úrvacsora kérdés bizony a 'tablettás' kategoriába tartozik nálam, viszont mostanában egyátalán nincs kedvem vitatkozni!
Ott kezdődik a dolog, hogy ahol a pásztornak egyszemélyben kell döntésthozni az Úrvacsoráról történő eltíltásról, már eleve nem biblikus az egyházmodell!
Az egyházfegyelmezés kérdését pedig ne keverjük össze az ítélkezéssel, mert pont ettől korcsosúl el a keresztyénség!
Aki pedig keresztyénként szemmel láthatóan  bűnben él, annak nem csak hogy az Úr asztalánál, de a gyülekezetben sem lenne helye!
'Az ilyenekkel ne egyetek  egyűtt, még csak ne is köszöntsétek őket'!
De azért Úrvacsorázzunk egyűtt az ilyen testvérrel?!
Hát így lehet az Úr asztalát az ördögök asztalává tenni!
Ez a mai keresztyénség:
'Bármit lehet, csak ne hogy ítélkezéssel vádoljanak bennünket!'
Ne feledjétek tesókáim, Jézus is korbácsot ragadott, amikor a templomot bemocskolták!
Az Úr asztalát sem hagyhatjuk beszennyezni!
Ha pedig a bűnöst távol tartják neki kedveznek, hogy ne egyék és igyék ítélete önmagára!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Úrvacsora
« Válasz #7 Dátum: 2009 November 10, 00:14:58 »
Dabám, sok  igazság van abban amit írsz, de sajnos amiről tudok, hogy eltiltottak valakit az úrvacsorától, a legtöbb esetben a pásztor önkényes döntése volt, méghozzá a saját vélt igazának az alátámasztására, mintegy zsarolásként.

Ja, és nem úgy értettem, hogy tűrjük meg a bűnt, inkább, minthogy ítélkezőnek véljenek, hanem, hogy az úrvacsora előtti önvizsgálat szerintem mindenkinek személyes dolga Istennel, és nem látom biblikusnak, hogy a fegyelmezést itt kezdjük.

Egyébként igenis, van helye a fegyelmezésnek, sőt, ha kell, a bűnös kizárásának is a gyülekezetben.  :2knuppel:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Úrvacsora
« Válasz #8 Dátum: 2009 November 10, 03:43:13 »
Dabám,nem vita képen.---Aki pedig keresztyénként szemmel láthatóan  bűnben él, annak nem csak hogy az Úr asztalánál, de a gyülekezetben sem lenne helye!---milyen bűnökre gondolsz,mert vannak szemmel látható bűnök és láthatatlanok,vagyis amikor az ember a szájával követi el a bűnöket!Gondoljál arra amit Jakab apostol ír.Tudom,most húzósat írtam,de van amikor a látható bűn,sokkal kisebb mint amit valaki a szájával követ el.Az egyik saját magát a másik pedig mást mérgez vele. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #9 Dátum: 2009 November 10, 08:12:07 »
Sziasztok Tesókák!
Jules tesókám, ismét mondom, ahol a pásztor egyszemélyben dönt egyházfegyelmi kérdésekben, ott diktatúra van és nem biblikus egyházkormányzás! Abban teljesen igazad van, hogy a fegyelmezést nem az Úrvacsorától való eltíltásnál kell kezdeni!
Aki egy biblikusan műkődő gyülekezetben odáig eljút, annak bőven van vaj a fején!
Ermaha!
Kérdésedre azt tudom mondani, hogy az emberi szemmel nem látható bűnökben nem lehet egyházfegyelmezést gyakorolni.
Ha a gyülekezetnek nincs tudomása egy testvér tévelygéséről, akkor felelősségük sincs vele szemben!
1Kor. 5:7-13, Efézus 5:1-21 az én szavaimnál sokkal bölcsebben tárgyalja az egyházfegyelmezés alapelveit!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Úrvacsora
« Válasz #10 Dátum: 2009 November 10, 09:13:52 »
Sziasztok!

Ez az Úrvacsora kérdés bizony a 'tablettás' kategoriába tartozik nálam, viszont mostanában egyátalán nincs kedvem vitatkozni!
Ott kezdődik a dolog, hogy ahol a pásztornak egyszemélyben kell döntésthozni az Úrvacsoráról történő eltíltásról, már eleve nem biblikus az egyházmodell!
Az egyházfegyelmezés kérdését pedig ne keverjük össze az ítélkezéssel, mert pont ettől korcsosúl el a keresztyénség!
Aki pedig keresztyénként szemmel láthatóan  bűnben él, annak nem csak hogy az Úr asztalánál, de a gyülekezetben sem lenne helye!
'Az ilyenekkel ne egyetek  egyűtt, még csak ne is köszöntsétek őket'!
De azért Úrvacsorázzunk egyűtt az ilyen testvérrel?!
Hát így lehet az Úr asztalát az ördögök asztalává tenni!
Ez a mai keresztyénség:
'Bármit lehet, csak ne hogy ítélkezéssel vádoljanak bennünket!'
Ne feledjétek tesókáim, Jézus is korbácsot ragadott, amikor a templomot bemocskolták!
Az Úr asztalát sem hagyhatjuk beszennyezni!
Ha pedig a bűnöst távol tartják neki kedveznek, hogy ne egyék és igyék ítélete önmagára!

:fel: :taps:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Úrvacsora
« Válasz #11 Dátum: 2009 November 10, 10:33:05 »
Az Igével tisztába vagyok és nem is kérdőjelezem meg.De amiről én írtam másról szól,szeretnék valamit megérteni évek óta,de nem megy.Még az Ige tükrében sem és azt hiszem sőt vallom is,hogy a pletyka ami nem látható módon zajlik,talán sokkal nagyobb bűn mindennél.Ez az ami sok kereszténynek,akiről pletykálnak,képes tönkre tenni a Krisztusban való életét.És az olyan nyugodt lelkiismerettel meg Úrvacsorázik,sőt szent és sérthetetlen emberként kezelik.
Tehát van egy látható szint és egy láthatatlan.Igy már érted? :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #12 Dátum: 2009 November 10, 12:00:43 »
Az Igével tisztába vagyok és nem is kérdőjelezem meg.De amiről én írtam másról szól,szeretnék valamit megérteni évek óta,de nem megy.Még az Ige tükrében sem és azt hiszem sőt vallom is,hogy a pletyka ami nem látható módon zajlik,talán sokkal nagyobb bűn mindennél.Ez az ami sok kereszténynek,akiről pletykálnak,képes tönkre tenni a Krisztusban való életét.És az olyan nyugodt lelkiismerettel meg Úrvacsorázik,sőt szent és sérthetetlen emberként kezelik.
Tehát van egy látható szint és egy láthatatlan.Igy már érted? :2smitten:
Szia Ermaha!
Nem biztos még most sem, hogy jól értem, amit mondasz!
A pletyka romboló hatásáról és a pletykáló 'szentségéről' beszélsz?!
Mert az ilyenek ellen  szól az ige több helyűtt is!
A pletyka pedig 'nem láthatatlan'
Van aki szólja és van aki hallgatja!
Ha a 'hallgatóság' nem válik 'terjesztővé', és ha ezt tudtára is adja a pletyka 'forrásának' a pletyinek is elejét lehet venni!
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Úrvacsora
« Válasz #13 Dátum: 2009 November 10, 12:06:33 »
Nem tudom másként fogalmazni.

Aki pedig keresztyénként szemmel láthatóan  bűnben él, annak nem csak hogy az Úr asztalánál, de a gyülekezetben sem lenne helye!

Ezt a kijelentésedet taglaltam.Vagyis szemmel látható módon!-igy érted már amit fel szeretnék fogni. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #14 Dátum: 2009 November 10, 14:17:55 »
Nem tudom másként fogalmazni.

Aki pedig keresztyénként szemmel láthatóan  bűnben él, annak nem csak hogy az Úr asztalánál, de a gyülekezetben sem lenne helye!

Ezt a kijelentésedet taglaltam.Vagyis szemmel látható módon!-igy érted már amit fel szeretnék fogni. :2smitten:
         

Szióka!
Ne hariz, ma nehéz a felfogásom! :pirul:  :pirul:
:pirul:

Nem értem! S.O.S!
 :2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13