Szerző Téma: Vallások  (Megtekintve 27775 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #135 Dátum: 2013 Július 12, 09:00:09 »
Tanult emberek. Olvassák és " ismerik " a Bibliát. Mégis tudatosan szembe helyezkednek Istennel, a pénz miatt.

9. Akik pedig meg akarnak gazdagodni, kísértésbe meg csapdába, sok esztelen és káros kívánságba esnek, amelyek az embereket pusztulásba és romlásba döntik. 10. Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme, amely után sóvárogva egyesek eltévelyedtek a hittől, és sok fájdalmat okoztak önmaguknak. 11. Te pedig, Isten embere, kerüld ezeket. Ellenben törekedj igazságra, kegyességre, hitre, szeretetre, állhatatosságra, szelídlelkűségre. 12. Harcold meg a hit nemes harcát, ragadd meg az örök életet, amelyre elhívattál, amelyről vallást tettél szép hitvallással sok tanú előtt.
1Tim 6, 9-12
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #136 Dátum: 2013 Július 12, 10:05:20 »
Így van. Azért mondja a Jézus, hogy aki hallja de nem cselekszi meg az Ő akaratát, azok a fövényre építették a házukat (Lk 6,47-49). Cselekedni is kell az akaratát és így menekülhetünk meg.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #137 Dátum: 2013 Július 12, 11:33:59 »
Valójában az történik, hogy az embeek nem törődnek a holnappal, a mának élnek. Majd amikor "másnap" felépbrednek akkor fogják felismerni, hogy eltékozolták idejüket, lehtőségeiket és életüket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Vallások
« Válasz #138 Dátum: 2013 Július 12, 13:50:46 »
Udv Testverek! Olvasgattam amiket irtatok,es kozbe esembe jutott egy gondolat amit regebben hallottam.Minden vallas amit az emberek talaltak ki,arrol szol,hogy az emberek mit kell tegyenek azert,hogy udvozuljenek,azert,hogy kedvesek legyenek istenuknek....Viszont az igazi VALLAS arrol szol,hogy mit tett Isten ERTUNK. Hal aNeki,hogy nem kell tevhitben elnem!!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #139 Dátum: 2013 Július 12, 13:54:41 »
Isten hozott Jácint, de jó hogy újra közöttünk vagy.
Nagyon jól  megvilágítottad, valóban az a fontos, hogy mit tett éerünk Isten.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Vallások
« Válasz #140 Dátum: 2013 Július 14, 07:58:06 »
Bizony. Hiszen nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük Őt, hanem, hogy Ő szeretett minket. Annyira, hogy egyszülött Fiát adta értünk, hogy aki benne hisz el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Vallások
« Válasz #141 Dátum: 2013 Július 14, 09:07:09 »
Bizony. Hiszen nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük Őt, hanem, hogy Ő szeretett minket. Annyira, hogy egyszülött Fiát adta értünk, hogy aki benne hisz el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


ÁMEN!!!!!! :afro:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #142 Dátum: 2013 Július 19, 11:14:24 »
Bizony. Hiszen nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük Őt, hanem, hogy Ő szeretett minket. Annyira, hogy egyszülött Fiát adta értünk, hogy aki benne hisz el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

1János levele 3,16    
"Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért."

Ez a valódi szeretet; a bűntelen odaadta az életét a bűnösért, Isten meghalt az emberért.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #143 Dátum: 2013 Július 19, 21:37:03 »
1 János  2, 6   
Aki azt mondja, hogy őbenne van, annak magának is úgy kell élnie, ahogyan ő élt.


Ez így lenne rendjén. Ha JÉZUS BENNEM VAN AKKOR Ő VEZET, azt cselekszem amit ő akar, vagy ő tenne.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #144 Dátum: 2013 Július 19, 22:23:55 »
Így van Testvérem. Minden nap rengetegszer van választásunk arra nézve, hogy most a saját akaratunkat cselekedjük, vagy hagyjuk hogy az Úr cselekedjen általunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)