Szerző Téma: Vallások  (Megtekintve 27767 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Vallások
« Válasz #30 Dátum: 2008 December 01, 08:17:57 »
Én úgy gondolom, hogy nem minden bálvány imádó katolikus, de minden katolikus bálványimádó.
Azok, sajnos. Ezen nem kell sokat rágodni. Ott van a bibliában.
2Móz 20:4  Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. 
2Móz 20:5  Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

Aki ilyet tesz, az gyűlőli az Istent, ide van írva.
Reménylánya
Magam is ismerek ilyen figurákat. "Nagy az Isten állakertje, szokták mondani." :hehe:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #31 Dátum: 2008 December 01, 08:57:37 »
2.Kir. 5.fejezet
17.  És monda Naámán: Ha nem; adj kérlek a te szolgádnak e földből annyit, a mennyit elbír két öszvér; mert a te szolgád többé égőáldozattal, vagy egyéb áldozattal nem áldozik idegen isteneknek, hanem csak az Úrnak.
18.  Ebben a dologban legyen az Úr kegyelmes a te szolgádnak, hogy mikor bemegy az én uram a Rimmon templomába, hogy ott imádkozzék, és ő az én kezemre támaszkodik, ha akkor én is meghajlok a Rimmon templomában: azt, hogy én meghajlok a Rimmon templomában, bocsássa meg az Úr a te szolgádnak ebben a dologban.

maria

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #32 Dátum: 2008 December 01, 09:18:11 »
Sajnos de erdeinek igazat adok. Nem csak akkor nem imádok bálványt, ha nem térdelek le egy szobor előtt, hanem az is, amikor Isten helyett másokhoz imádkozom. Pl. Mária, szet József stb stb. Ők is ugyanolyan bűnös emberekként születtek a földre mint mi és nekik is kellett a Megváltó. Máriának is, hiába ő szülte meg a Fiút! Neki nem adatott volna, ha Isten nem választja ki. A bálványimádás minden amit Isten elé teszek. Ha valaki többet imádkozik Máriához és kéri egy halott segítségét, akkor az bizony az. Sajon, de ők azt hiszik ez az igazság. Nem kell szépíteni és félni, hogy megharagszik bármelyik katolikus testvérünk, de még ők sem ismerik el, hogy bálványt imádnak, mert amivel szenyezett az ember, annak bűzét nem ismerik föl. Tehát a katolikus soha nem fogja elismerni, hogy ő bálványimádó. Én is az voltam. Katolikusnak kereszteltek és templomba járó voltam. Igaz felnőttként már ritkán tértem be, attól még az voltam a felismerésig. Senkit ne tévesszen meg, de azok. Ameddig a Mária a közben járójuk meg Péter és József, addig nem beszélhetünk másról. Nem lehet egy keresztény a strucpolitikába. Nevén kell nevezni a bűnt. Nem az a szeretet mint irtam az előbb, hogy nem szólunk, mert senkit nem akarunk megbántani, mert jobban szeretem ha engem mindenki szeret és jó véleménnyel vannak rólam. Akkor nem vagy Jézus követője! Ha valaki súlyosan hibázik, még akkor is fel kell tárni, ha éppen most nem kedves neki. Arra viszont vigyázni kell, hogy őszinte szeretet vezessen abban. A langymeleget az Úr kiköpi. Nem véletlenül volt reformáció! Ha Lutherék a földbedugták volna a fejüket, akkor most nem lennénk ott, ahol vagyunk. Nekik se volt könnyű a sok támadás miatt, de elvégezték, mert nem az embertetszés vezette őket.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Vallások
« Válasz #33 Dátum: 2008 December 01, 09:27:00 »
Magdám

Ezt most a katolikusokra írtad? Mármint a Námánt? Mert ha igen, akkor nem nagyon űl a dolog. Ez a példa nem menti fel őket, a szobrok előtt való hajlongástól.
Isten nem várta el Námántól, hogy Őt szolgálja. A törvények sem vonatkoztak rá.

Ellenben aki Krisztust követik, azokra ezek a szabályok viszont vonatkoznak:
1Kor 10:7  Se bálványimádók ne legyetek, mint azok közül némelyek......
1Kor 6:9  Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, .......
A bálványimádásra nincs mentség. Ki kell jönni belőlle. A legjobb az lenne, ha a vezetők felismernék ezt (mármint azon egyházak vezetői akik ezt gyakorolják) és megszüntetnék ezt a helytelen gyakorlatot.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Vallások
« Válasz #34 Dátum: 2008 December 01, 09:33:44 »
Igen Máriám, és még nagyon sokféle bálványimádás létezik az "egyházak" gyakorlatában. Mást ne mondjak, mint a "kegyhelyekre" való zarándoklást. Vagy halott emberek darabjainak, (ereklye) a mutogatása, tisztelete.Stb.  :118:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

maria

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #35 Dátum: 2008 December 01, 09:36:34 »
erdei! Nem csak a katolikusok bálványimádók, hanem a kis egyházak is. Amikor imádják a lelkészüket és szent minden szavuk és azt követik a Biblia helyett vakon. Ha valaki a TV-t nézi amikor az Úr hívja imádatra, az is az. Van aki a pénzt imádja jobban az Úrnál, hívő létére. Van aki a társát bálványozza, teszi Isten elé.  Szóval van bálványunk nekünk is bőven, amit fel kell ismerni és megszabadulni tőle.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #36 Dátum: 2008 December 01, 10:08:36 »
 :igen:
Arra írtam, hogy a külső szemlélő mit lát, - mit cselekszem -, és AKI a szíveket vizsgálja mit lát - miért cselekszem -, nem én döntöm el, hogy az bálványimádás, vagy nem.

Attól még, hogy a katolikus templomba jár, vetheti a HITÉT az ÉLŐ ISTENBE, és az ÉLŐ ISTEN vezetheti oda is, mert alkalmasnak tartja arra, hogy ott szolgálja ŐT, úgy ahogy Ő akarja.

Nem az a nehéz, hogy ami a szemem előtt jónak tetszik megcselekedjem, hanem az a nehéz, ami jelenleg nem látszik jónak azt is megcselekedjem.

A keresztre feszítés a legrosszabbnak látszott.
Ahogy ŐT KÜLDTE AZ ATYA úgy küld bennünket a világban.


Az alábbi ÍGE nekem nagyon tanulságos, még a kezed csinálmánya is lehet bálvány, mert abban bízol, amiben bízol azzal paráználkodsz.

Hós 5,4 Nem engedik őket az ő cselekedeteik megtérni az ő Istenökhöz, mert paráznaság lelke van közöttük, és nem ismerik az Urat.

Tudom ez nagyon kemény beszéd!

 :2smitten:

maria

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #37 Dátum: 2008 December 01, 10:38:15 »
Magda! Tudom erdeinek írtad, de reagálnék valamire: "Arra írtam, hogy a külső szemlélő mit lát, - mit cselekszem -, és AKI a szíveket vizsgálja mit lát - miért cselekszem -, nem én döntöm el, hogy az bálványimádás, vagy nem."

A bálványimádást én eldönthetem. Isten megmondta az Igében mi a bálványimádás. Azt csak akkor vagyok képes eldönteni, ha felismertem, mert ha nem ismerem föl, nem is tudom, hogy bálványt imádok. Ezért kell időnként külső segítség, aki rávilágít.

Te írtad: Az alábbi ÍGE nekem nagyon tanulságos, még a kezed csinálmánya is lehet bálvány, mert abban bízol, amiben bízol azzal paráználkodsz.

Ez így igaz, tehát felimerhetjük az Ige tükrében mi is a bálvány. Az biztos, hogy az embert nem nevezhetem addig bálványimádónak ameddig nincs kijelentésem róla.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #38 Dátum: 2008 December 01, 10:49:37 »
Drága Mária, nem én döntöm el, hogy nálad az bálványimádás e ami esetleg annak látszik?! :hehe:

Azt persze nekem kell felismernem, ha én abban vagyok, de tapasztaltom szerint a mankókra lassan leszek figyelmes, ahogy rávezet a SZENT SZELLEM.
Jó a só, de ha sóbálvánnyá válik akkor emlékoszlop lesz  :089:

 :2smitten:

Nekem azért csodálatos végig követni a Pátriárkák életét, mert az is kitetszik belőle, ahogy hitről-hitre haladnak előre és ahogy a nehézségi fokokat növeli Isten.
Valóvan a mi taníttatásunkra  IS íratott meg a teljes írás, ebből a szempontből is.
Mert ott van pl. a rézkígyó bálvánnyá válása.

Nagyon de nagyon izgalmas felfedező út az ISTENNEL VALÓ JÁRÁS  :hehe:

maria

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #39 Dátum: 2008 December 01, 11:07:23 »
Drága Mária, nem én döntöm el, hogy nálad az bálványimádás e ami esetleg annak látszik?!  :hehe:
Előtte írtad amire én válaszoltam: .. nem én döntöm el, hogy az bálványimádás, vagy nem."


Magdám! Akkor figyelj. Mondjuk én egy szobor elé térdelek imádkozni a szemed láttára. Te elmész mellettem és azt mondod: - Szegény ha ismerné az igazságot, tudná mit csinál! Sajnos én nem mondhatom el neki, mert nem biztos, hogy amit tesz, az az is aminek én látom.  :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #40 Dátum: 2008 December 01, 11:15:59 »
Én úgy gondolom, hogy nem minden bálvány imádó katolikus, de minden katolikus bálványimádó.
Azok, sajnos. Ezen nem kell sokat rágodni. Ott van a bibliában.
2Móz 20:4  Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. 
2Móz 20:5  Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

Aki ilyet tesz, az gyűlőli az Istent, ide van írva.
Reménylánya
Magam is ismerek ilyen figurákat. "Nagy az Isten állakertje, szokták mondani." :hehe:

Kedves Erdei!  :05:
Hadd javítsalak ki! Nem minden katolikus bálványimádó! Vannak ugyanis, akik felismerték az igéből, hogy egyetlen közbenjáró vam ember és Isten között, Ő pedig: Jézus! Nem is imádkoznak Máriához vagy egyéb szentekhez.

Bármennyire hihetetlennek is hangzik, de vannak ilyen testvérek. Lehet őket megújjult katolikusoknak is nevezni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #41 Dátum: 2008 December 01, 11:23:00 »
Mondjuk én egy szobor elé térdelek imádkozni a szemed láttára. Te elmész mellettem és azt mondod: - Szegény ha ismerné az igazságot, tudná mit csinál! Sajnos én nem mondhatom el neki, mert nem biztos, hogy amit tesz, az az is aminek én látom.  :2smitten:

Így igaz!

 :2angel:
Úram Te látod, Máriát, és te látsz engem, kérlek segíts neki, és segíts nekem, hogy azt tegyem amit Te akarsz, hogy ne legyek más dolgába avatkozó!
Ámen

 :2smitten:

Hilda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #42 Dátum: 2008 December 01, 11:25:23 »
Bocsánat az őszinteségemért, de a véleményem szerint, aki a katolikus egyházban meg akar újulni, el kell hagynia.

Isten Szelleme soha nem fog közösséget vállalni az ott folyó gyakorlattal!

Most néztem a Luther című filmet, nagyon jó! mindenkinek ajánlom!

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #43 Dátum: 2008 December 01, 11:27:03 »
Szia Hildácska, én is végig bömböltem  :hehe:

Hilda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #44 Dátum: 2008 December 01, 11:30:00 »
Én is, főleg, mikor az újszövetség német fordítását, saját nyelvükön alig olvashatták, sokáig nem is lehetett,
elgondolkodtam, hogy nekünk minden megadatott, de tényleg minden, és nem tudjuk kellőképpen megbecsülni!
Szomorú voltam...