Szerző Téma: Vallások  (Megtekintve 27766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Vallások
« Válasz #120 Dátum: 2013 Július 10, 08:42:05 »
A vallás nekem valami merev, földhöz ragadt dolgot jelent, nem élő hitet az Élő Istenben.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #121 Dátum: 2013 Július 10, 09:58:32 »
Nekem is ez jut az eszembe mikor azt hallom valakitől, hogy ő gyakorolja a vallását. Megszokott liturgia és nincs benne Élet, vagyis Jézus.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #122 Dátum: 2013 Július 10, 10:59:48 »
Valamikor nekem is az tűnt fel, hogy amíg a borozóban voltam jöttek a templomból hazafelé jövet férfiak közénk. Nem az volt a probléma, hogy megitták a sörüket, vagy azt az egy-két pohár bort, hanem az, hogy semmiben sem különböztek tőlünk. Ugyan úgy benne voltak a cikézesekben, veszekedésekben, káromkodásokban mint bármelyikünk. Néha volt egy-egy valaki aki Istenről is  beszélt. Azt meghallgattuk, de amikor arról beszéltek, hogy nekünk is járni kellene a templomba akkor ellenálltunk. Minek nekünk a vallás, ha minden megmarad úgy,ahogy volt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #123 Dátum: 2013 Július 10, 11:24:01 »
Na ez az, ha azt mondjuk hogy Jézus él bennünk, akkor az meg fog látszani. Jézus valósággal szabaddá tesz a bűn cselekvésétől, de ha még mindig abban a fertőben vagyunk, akkor Jézus még nem lett Úrrá az életünkön.

Arról amit írtál István testvérem az a mondás jutott eszembe, hogy "bort iszik és vizet prédikál". Őket úgy nevezik, hogy hiteltelenek és állhatatlanok.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #124 Dátum: 2013 Július 10, 12:31:11 »
Igazad van Anti testvérem, csak a bibi az volt az egészben, hogy ők meg voltak győződve arról, hogy mivel templomba járnak szent és felsőbbrendű emberek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #125 Dátum: 2013 Július 10, 13:11:48 »
Áldozatnak élik meg, hogy hetente néhány órát üldögélnek az Istentiszteleten. De Isten inkább szeretetet, benne való ismeretet és engedelmességet kér mint áldozatot.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Vallások
« Válasz #126 Dátum: 2013 Július 10, 13:23:19 »
Igazad van Anti testvérem, csak a bibi az volt az egészben, hogy ők meg voltak győződve arról, hogy mivel templomba járnak szent és felsőbbrendű emberek.

Fordult már elő, hogy valaki, akinek bizonyságot tettem, azzal jött, hogy biztos különbnek gondolom magam.
Egész meglepődött, amikor azt válaszoltam, hogy ellenkezőleg: ugyanolyan bűnös ember vagyok mint ő, a különbség csupán annyi, hogy én megragadtam a kegyelmet, amit ő épp elutasít.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #127 Dátum: 2013 Július 11, 07:47:48 »
Jules testvérem, minden kereszténynek úgy kellenne gondolkodnia, mint ahogy leírtad. Mégis sokan lenézik azokat akik kegyelemre szorulnak. Erről a farizeus és a vámszedő példája jut az eszembe:

10. "Két ember ment fel a templomba imádkozni: az egyik farizeus, a másik vámszedő. 11. A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: rabló, gonosz, parázna, vagy mint ez a vámszedő is. 12. Böjtölök kétszer egy héten, tizedet adok mindenből, amit szerzek. 13. A vámszedő pedig távol állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Isten, légy irgalmas nekem, bűnösnek. 14. Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát, megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik."
Lukács 18, 10-14
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Vallások
« Válasz #128 Dátum: 2013 Július 11, 10:05:28 »
Véleményem szerint jaj annak az embernek, aki úgy próbál megállni Isten előtt, hogy ő nem bűnös.
Ismerjük Isten törvényét, igazságait, de képtelenek vagyunk folyamatosan azok szerint élni, ahogy Pál is írja:

Hiszen amit teszek, azt nem is értem, mert nem azt cselekszem, amit akarok, hanem azt teszem, amit gyűlölök.
Ha pedig azt cselekszem, amit nem akarok, akkor elismerem a törvényről, hogy jó.
Akkor pedig már nem is én teszem azt, hanem a bennem lakó bűn.
Mert tudom, hogy énbennem, vagyis a testemben nem lakik jó, minthogy arra, hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem, nincs.
Hiszen nem azt teszem, amit akarok: a jót, hanem azt cselekszem, amit nem akarok: a rosszat.
Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor már nem én teszem, hanem a bennem lakó bűn.
Azt a törvényt találom tehát magamban, hogy - miközben a jót akarom tenni - csak a rosszat tudom cselekedni. 
(Róma 7:15-20)


Ha ő így beszél magáról, mennyivel inkább mi?
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #129 Dátum: 2013 Július 11, 10:36:11 »
A magát bűntelennek valló embernél szokott elkezdődni az ítélkezés. Mindenkit magához hasonlít, mert saját magát feddhetetlennek tartja. pedig az Úr Jézus világosan és érthetően kijelentette:

1. "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! 2. Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. 3. Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? 4. Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! - mikor a magad szemében ott a gerenda. 5. Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát."
Máté 7, 1-5
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #130 Dátum: 2013 Július 11, 13:24:32 »
Igen, a mércénk nem a másik ember, hanem az Úr igéje. Mi is az által leszünk megítélve,hogy cselekedtük-e az Ő akaratát vagyis beszédét/igéjét.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Vallások
« Válasz #131 Dátum: 2013 Július 11, 17:25:06 »
Itt egy jó példa arra, hogy mit tesz az üres vallás...  :hehe:

http://index.hu/belfold/2013/07/11/a_katolikusok_remalman_is_tultesz_a_trafikbiznisz/

"Legrosszabb rémálmainkban sem képzeltük, hogy dohánybolt verhet tanyát egy egyházi tulajdonú épületben – írja legutóbbi számában az Új Ember katolikus hetilap.

Az újság szerkesztőségi cikkben számol be arról, hogy a Ferenciek terén a kegytárgybolt melletti helyiségben alakították ki a belváros egyik új dohányboltját.

Az épület a ferences rend tulajdonában van, és korábban az Ecclesia Szövetkezet boltjaként funkcionált. A forgalom azonban vélhetőleg nem volt elég ahhoz, hogy a vallási tárgyú kereskedelmi profilt fenntartsák, ezért a rend egy ideje étteremtulajdonosokkal és élelmiszerüzlet-lánccal is tárgyalt az üzlethelyiség hasznosításáról."

"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vallások
« Válasz #132 Dátum: 2013 Július 11, 17:58:11 »
Volt ennél rosszabb is. A búcsúcédulák árulása...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vallások
« Válasz #133 Dátum: 2013 Július 11, 18:29:56 »
Meglep, hogy egészségromboló termékeket forgalmaznak. Nem is tudok mit hozzáfűzni.
Szomorú
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Vallások
« Válasz #134 Dátum: 2013 Július 12, 08:48:17 »
Hát ez nagyon szomorú. Nem jut eszükbe az, amikor Jézus kikergette a kufárokat Isten házából? Pedig azok nem dohányárut árultak.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63