Szerző Téma: Vallások  (Megtekintve 27906 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Vallások
« Válasz #75 Dátum: 2009 Január 06, 19:58:55 »
Kedves Magda !

Nem :( . De rájöttem, hogy vannak cselekedetek, melyek bálványok lehetnek és, ha ezeket felismerjük, akkor Istentől kérhetjük a szabadulást. A beleszületésbe pedig nem szólhatunk bele.
 
 Én csak a személyes véleményemet mondtam el, hogy miért jó, hogy ezzel a fejjel, ami nekem van, miért vagyok az, ami/aki.       :integet:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #76 Dátum: 2009 Január 07, 09:43:01 »
Sziasztok!

Szerintem, ha az emberek egyszerűen elhinnék, hogy a kereszten egyszer s mindenkorra minden "elvégeztetett", akkor végre megszűnnének a "holt cselekedetektől". Holt cselekedet lehet bármilyen kegyes, vallásos tett, vagy szellemibbnek tűnés, amivel az ember megpróbálja önmagát igazolni akár Isten, akár mások, akár a maga szemében. Isten szeret, önmagát adta értünk, hogy végre bemehessünk a teljes elfogadottságba. Ez az a nyugalom, szeretet, identitás, amire minden ember vágyik.

Úgy látom, sok keresztény ma sem tud meghalni az önigazolásnak. Igyekeznek bizonygatni önmagukat. Az én meggyőződésem, és megélt hitem szerint viszont nincs feltámadás és isteni erő meghalás nélkül. Jézus utolsó szava ez volt: "Atyám, a Te kezedbe teszem lelkemet". És ekkor halt meg, és győzött.

Hiszem, hogy Isten nem vallásos cselekedeteket vár el tőlünk, sem szelleminek tűnést. Éppen ők voltak Jézus leghevesebb vitaparnterei. Isten azt várja el - amihez a bizalmat az Ő irgalmassága adja -, hogy "okos istentiszteletként szánjuk oda neki testünket élő és szent áldozatul." (Róma 12:1).

A Zsidók levele 3-4 elmondja, hogy Izrael éppen a kemény szív és hitetlenség miatt nem tudott bemenni az ígéret földjére, a Kánaánba. Kánaán nem a menny jelképe, hiszen voltak csaták ott, és tudjuk, hogy a mennyben már nem lesznek. Kánaán inkább a keresztény élet jelképe: a hitben való megnyugvás általi győzelemé.

A kereszténynek nem kell semmit sem tennie - ez botrányosan hangzik. Ehelyett a kereszténynek hit által meg kell halnia. Jézus ha tett volna valamit a kereszten, az az lett volna, hogy leszáll róla. De Ő nem szállt le, hanem lelkét az Atyának ajánlva meghalt. Tehát a kereszténynek meg kell halnia, és át kell adnia teljesen életét Istennek. Akkor tudja őt Isten "feltámasztani" az ő szándékai céljára.

Erről sokat tudnék beszélni. Vannak életszakaszaink, amikor Isten megengedi, hogy teljesen ki legyünk szolgáltatva a körülményeknek. Ilyenkor dől el, hogy meg tudunk-e halni Istenbe bízva, vagy küzdünk az életünkért és nem megyünk fel a keresztre. De aki kiállja a próbát, az egy életre örök nyugalmat és békét talál! Én így értettem meg, hogy életem nem az én kezemben van, így a szolgálatom sem az én kezemben van, a sikereim sem, a jövőm sem, és semmim nincs, ami ne fentről adatna. Innentől kezdve nincs miért aggódnom. Isten az Ő végtelen bölcsességében ad és elvesz, áldott legyen az Ő neve.

Teljes önátadás. Ez Jézus követésének a titka. Enélkül az ember a saját erejéből csak próbál keresztényként élni, és megfelelni szabályoknak, de mivel mint tudjuk, az önigazolás "büdös", így mindvégig képmutató marad. Nincs más út: Jézus. Jézus útja pedig a kereszt! A feltámadás csak a keresztrefeszítés után jön el életünkben.

Bátorítlak hát benneteket, ne féljünk kimondani Istennek:
"Atyám, a Te kezedbe teszem le lelkem. Kérlek, legyen meg a Te akaratod, tégy velem, amit jónak látsz, és formálj olyanná, amilyenné szeretnéd, hogy legyek. Jézus nevében kértelek, ámen."

Szerintem ez az egyetlen igaz vallás (okos istentisztelet).

Szerettel:
ATTee
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #77 Dátum: 2009 Január 07, 10:00:53 »
ATTee az oltárra csak az Új teremtést lehet tenni, különben az is vallásos cselekedet lesz.

Az Egyiptomból való kivonulás adja meg nekünk is a példát.
Ha ment előttük a Felhő, a Tűzoszlop, akkor menni kellett - és ehhez egy csomo feladatot el kellett látni.
Ma megállt a Felhő, a Tűzoszlop, akkor meg kellett állni - és ekkor is el kellett látni feladatokat.
A MANNÁT pedig mindég szedni kellett.

Szóval vallásos cselekedetet mindenből lehet csinálni, és bizony az ember erre téved el leghamarabb.
Ami tegnap HITBŐL volt, az ma lehet már vallásos cselekedet.

A rendelt idő kivárása a legnehezebb  :062:

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #78 Dátum: 2009 Január 07, 10:46:28 »
Nem értlek kedves Magda, miért akarsz hozzátenni Krisztus tökéletes, befejezett váltságművéhez. Tulajdonképpen ilyenkor - mivel hozzátenni akarásoddal annak tökéletességét vitatod - önmagad számára érvényteleníted.
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #79 Dátum: 2009 Január 07, 10:54:45 »
Hogy úgy tegyem fel a kérdést:

Meg tudtok nyugodni a kereszt fényében egyszerűen abban, hogy Isten tökéletesen szeret és elfogad benneteket, és nem kell semmit sem tennetek ezért Isten számára? Én ezt nevezem az óember halálának. Kezdetben sokkal nehezebb így élni, megnyugodni Jézus befejezett munkájában, mint tenni valamit Istenért.

Hány és hány évig nem értettem a keresztet, és próbáltam "valami" lenni, holott nem vagyok semmi. Mennyi kárt okoztam ezzel környezetemnek. Mert "Isten iránti buzgóság volt bennem, de nem a helyes ismeret szerint."

Jézus, amikor betániában járt, és vendégül látták, azt mondta Mártának, aki testvérénél, Máriánál sokkal "odaszántabbnak" és "szellemibbnek" tűnt volna egy mai karizmatikusabb testvér számára: "Sok minden felől aggódsz, pedig kevésre van szükség: valójában csak egyre. Mária a jobbik részt választotta, amit senki sem vehet el tőle." Pál hasonlóan zárja nagy evangéliumi értekezését a Róma 8 legvégén: "Sem halál, sem élet, ... sem semmilyen teremtmény nem választhat el bennünket Isten szeretetétől, ami megjelent..." - hol jelent meg? A szolgálatban? Az odaszánásban? Nem, hanem: "Jézus Krisztusban, a mi Urunkban".

Jézus azt mondta önmagára utalva, maradjunk a szőlőtőn. Ő az élet, ő az élet forrása. Ha nem maradunk rajta, nem teremjük a Lélek gyümölcsét, a szeretetet. És az a legviccesebb az egészben, hogy valahol ottmaradni sokkal könnyebb, mint helyet változtatni. Az ottmaradáshoz nem kell tennünk semmit. Az eltávolodáshoz kell erőt kifejtenünk. Okoskodnunk, cselekednünk, méltatlankodnunk, bizonygatnunk, stb...

"Maradjatok Énbennem." Magyarul ne akarjunk hozzátenni a kereszthez. Egyszerűen csak csodáljuk Isten ingyen kegyelmét, fenséges hatalmát, hűségét, gondviselését ugyanazzal a gyermeki ámulattal, ahogy annak idején vettük. Ahogy Márk kezdte írását: "Ez Jézus Krisztus, az Isten Fia evangéliumának kezdete." Ez az Ő evangéliuma. Az Ő munkája. Az Ő győzelme. Hagyjuk meg Jézusnak, hogy mindvégig az Ő evangéliuma maradjon, s ne váljon a "miénkké". Ha meghagyjuk az evangéliumot neki, akkor nagy dolgokra számíthatunk életünkben, és megtapasztaljuk a feltámadás erejében való örökre nyugodt életet.

Ez a kegyelem evangéliuma. Aki ezt megérti: örökre boldog ember.
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #80 Dátum: 2009 Január 07, 11:18:15 »
Én pedig kedves ATTee, azt nem értem,
hogy nem érted,
hogy a hit cselekedet nélkül halott,

te pedig belemagyarázod, hogy én valamit hozzá akarok tenni, a MEGVÁLTÁSHOZ.

Az Új teremtés az ÚJ nem egy új ruha, nem egy új PC, hanem ÚJ egész más mint az addigi.

Ilyen soha eddig nem volt, ÚJ!

A TEREMTŐ nem megjavít, hanem ÚJAT ALKOT,
Prototipus az ÚR JÉZUS - A FELTÁMADOTT - belém költözött - és használja a kezem, lábam, szám, szemem Ő AZ AKI CSELEKSZIK.

ÉRTED :2angel:

Általában aki folyton bizonygat valamit az nem hiszi el, hogy a Szent Szellem elvezet minden igazságra.

Ez egy vissza-visszatérő vesszőparipád.

Ami hitből nincs az bűn.

Gondolom eszel - ha van mit! Ezzel nem teszel hozzá  :020:

 :2smitten:

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #81 Dátum: 2009 Január 07, 11:24:53 »
Kedves Magdám,

Tőlem, ha akarsz, pártold a cselekedetet. Nem foglak leállítani ebben. Majd Isten kegyelméből egyszer eltörik a forgócsontod, elveszted életed felett az irányítást és az uralmat, és akkor tényleg muszáj leszel mindent Istennek átadni. De ez az Ő dolga és feladata lesz. Elválasztani az óember által imitált "Krisztust" a valóditól.

Meglelted már azt a békességet, ami minden értelmet felülhalad?
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #82 Dátum: 2009 Január 07, 11:26:55 »
Tőlem, ha akarsz, pártold a cselekedetet. Nem foglak leállítani ebben. Majd Isten kegyelméből egyszer eltörik a forgócsontod, elveszted életed felett az irányítást és az uralmat, és akkor tényleg muszáj leszel mindent Istennek átadni.

Meglelted már azt a békességet, ami minden értelmet felülhalad?

Ments Isten, hogy ez valakivel is megessen  :2angel:

A nem cselekvés is cselekvés, csak azt tudnám minek mész plántálni  :hehe:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #83 Dátum: 2009 Január 07, 11:28:13 »
Kegyelemből van üdvösségünk hit által és nem a cselekedetekből!
A lator sem cselekedett jót, hanem a megtérése után rövidesen meghalt.

Itt arról van szó, hogy ha Istenhez tartozunk, aki lakozást vett bennünk, akkor cselekedetek is születni fognak, mert ez így természetes.
Kegyelemből van üdvösségünk hit által, ami pedig nem hitből van, az bűn!

Jézus tehát azért mondta, hogy a gyümölcseiről ismerjük meg az embereket. Aki Krisztusban van, jó termést hoz (cselekedetet).

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #84 Dátum: 2009 Január 07, 11:33:11 »
Kedves Magda, köszönöm a gúnyolódást.

Egyáltalán nem magamért megyek plántálni. Nem is azért, mert szellemi vagyok. Én egy roncs vagyok, egy végtelenül romlott szívvel rendelkező, de nagy kincsre talált bűnös. Nem is azért megyek, hogy Istennél valamit elérjek. Sőt, nem is azért maradok, mert hú de odaszánt vagyok. Találd ki, a bűntelen Jézus miért merítkezett be a bűnök bocsánatába. Semmi szellemi hókuszpókusz nem volt benne. De volt valami, amiért bemerítkezett az emberekkel együtt. Ha ezt megérted, rájösz, miért mentem plántálni, mi vezérel engem.

Unom már azt, amikor az emberek a maguk szellemiességével és odaszántságával elámítják az egyszerű testvéreket.
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Vallások
« Válasz #85 Dátum: 2009 Január 07, 11:38:35 »
Így van, Anti.

Olyan ez, mint a Rózsaszín Párduc. Terem, terem, terem-terem-terem-terem-tereeeem.   :D

Épp ezért nem a cselekedeteket kell hangsúlyozni, hanem azt, hogy megmaradjunk Krisztusban. A szőlő magától hoz termést. Van Szőlősgazda, aki műveli, locsolja, beoltja, vagdossa, tisztítja. A szőlő csak ott van és terem, terem, terem-terem-terem-terem-tereeeem.

 :D
Immánuel - Velünk az ISTEN.

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #86 Dátum: 2009 Január 07, 11:44:53 »
Kedves Magda, köszönöm a gúnyolódást.

Egyáltalán nem magamért megyek plántálni. Nem is azért, mert szellemi vagyok. Én egy roncs vagyok, egy végtelenül romlott szívvel rendelkező, de nagy kincsre talált bűnös. Nem is azért megyek, hogy Istennél valamit elérjek. Sőt, nem is azért maradok, mert hú de odaszánt vagyok. Találd ki, a bűntelen Jézus miért merítkezett be a bűnök bocsánatába. Semmi szellemi hókuszpókusz nem volt benne. De volt valami, amiért bemerítkezett az emberekkel együtt. Ha ezt megérted, rájösz, miért mentem plántálni, mi vezérel engem.

Unom már azt, amikor az emberek a maguk szellemiességével és odaszántságával elámítják az egyszerű testvéreket.

Látod, látod lassan kibújik a szög a zsákból!

Ez a második unom már!

Dehogy gúnyolodom és a te munkádon, távol legyen, sőt nem is kívánok neked Jákobi próbákat, minek is, hisz azt elhordozta értünk az Úr Jézus, meg kificamodásokat sem kívánok senkinek, mert eléggé kificamodott az Úr Jézus teste a kereszten.

Csak azt kívánom, hogy valósággá váljon az életedben amit másnak mondasz a nyugodalomba bemenetelről.

A MAGAM CSELEKEDETEITŐL én is megnyugodtam, csak mivel kergeted azokat aki TANÍTVÁNYOK, szóltam, de most már át adom ezt is az ILLETÉKESNEK!
 :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #87 Dátum: 2009 Január 07, 11:47:09 »
Remélem, hogy egymás forgócsontját épségben meghagyjátok!  :2knuppel: :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

ircsi

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #88 Dátum: 2009 Január 07, 12:01:22 »
Kedves testvérek!

Ugye tudjátok a kimondott szónak ereje van, és következménye ,én távoltartanám magam az ilyen mondásoktól.   :08:

Idézet
Majd Isten kegyelméből egyszer eltörik a forgócsontod,
 
Idézet
Vagy a tied

Arra hívattunk el,hogy áldásokat mondjunk és nem rossz kívánságokat egymásra,még viccből sem.   :nem:

Magda

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #89 Dátum: 2009 Január 07, 12:17:47 »
Ircsike kedves Testvérem, köszönöm a figyelmeztetést, teljesen úgy van ahogy írtad!
Megyek és kijavítom!

 :2smitten: