Szerző Téma: Vallások  (Megtekintve 27768 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Vallások
« Dátum: 2006 Október 04, 23:13:07 »
Magyarországon a bejegyzett egyházak száma: 143

Ebben megtalálható az Iszlám vallástól kezdve,a buddhista valláson át a hindu vallásig.

Kiemelném a keresztény vallást,amihez a Bibliát vesszük tanításul!
Sajnos a kereszténységen belül is sokrészre szakadtak(nem értettek egyet) és kiváltak.

Ezt nevezhetjük szektáknak?

Szerintem a szekta definíciója ez!

Van több olyan keresztény vallás,ahol ugy tanítanak hogy Jézus,nem is a Krisztus!
Hogy más út is van!
És ezt a Bibliával is próbálják alátámasztani.

Úgy gondolom,hogy sikertelenül!

Előhozok pár igeverset:

1,(1Jn 4,3)
Amelyik lélek pedig nem vallja Jézust, az nem az Istentől van. Ez az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljön, most pedig már a világban van.


2,(2Jn 1,7)
Mert sok hitető jött el a világba, akik nem vallják, hogy Jézus Krisztus testben jött el: ez a hitető és az antikrisztus.


3,(1Jn 2,22)
Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.


Szerintem okoskodásnak nincs helye,az ige világosan beszél.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #1 Dátum: 2006 Október 05, 00:11:54 »
Sajnos a vallások körébe bekerült a sátánizmus "vallás" is.

Elfogadott vallásnak is számit többek között az Egyesült Királyságban,és USA-ban.

Leírok pár "parancsolatot" amit ők gyakorolnak.

1,Amikor közterületen jársz, ne háborgass senkit. Ha valaki téged háborgat, szólítsd fel, hogy hagyja abba. Ha tovább háborgat, pusztítsd el.

2,Sátán bosszúállást hirdet, ahelyett, hogy odafordítanánk a másik orcánkat!

3,Ha a tanyádon egy vendég bosszant, bánj el vele kegyetlenül.

Nem szörnyű?

Emberek vagyunk,ne viselkedjünk állati természettel!

Hasonlítsuk össze a kereszténységgel:

1,(Jn 15,13)
Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja barátaiért.


2,(1Kor 13,4)
A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

3,(Jn 3,16)"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

(1Kor 16,14)
Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #2 Dátum: 2006 Október 07, 10:10:04 »
Mormon vallás

Alapítója Joseph Smith Jr. (1805-1844). Joseph Smith gyermekkori élménye szerint 1820-ban megjelent neki Isten Jézus Krisztussal és kijelentették, hogy az egyházak "mind tévelyegnek" és hogy Smith által fogják visszaállítani az evangélium teljességét és az igaz egyházat. Majd 1823-ban egy Moróni nevű angyal hozzájuttatta aranylemezekhez, amelyekre egy egykori amerikai civilizáció története volt rávésve. Smith lefordította ezeket az írásokat és 1830-ban kiadta mint A Mormon Könyve.

A pirossal kiemelt részt,nem véletlenül emeltem ki.
Mit mond erről a Biblia?

Várom hozzászólásaitokat
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #3 Dátum: 2006 November 12, 10:21:11 »
Jehova Tanúi

Jehova Tanúi Istent Jehovának nevezik, ami a Jahve (יהוה) héber szóból származik.
Tagadják a Szentháromságot. Krisztust és Mihály arkangyalt egy személynek tartják.
Szerintük Jézus nem kereszten, hanem kínoszlopon halt meg.
Szerintük az utolsó időkben élünk. A csecsemőkeresztséget bűnnek tartják.
Minden napot egyformának tartanak, így még a születésnapot sem ünneplik (ez bűnnek számít).
Fontos számukra a térítés.

Az Amerikai adventista(világvégét várók) egyház több csoportra szakadt egy be nem teljesedett prófécia miatt,
amit William Miller "prófétált" a világvégéről.

Krisztus,és Mihály arkangyal egy személy?
Nincs is Szentháromság?
Kínoszlopon halt meg Jézus?


Huha...talán itt is a szövegkörnyezet nem elolvasása alakította ki ezt a felfogást?



"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #4 Dátum: 2007 Január 07, 21:21:54 »
Szeretném felhívni a figyelmet arra,hogy ez a Topic NEM a különböző vallásos emberek összeugrásáért nyilt meg ;)
Csak szelíden,és alázatosan!

Fogadjuk el egymás vallásos nézeteit,és gondoljunk abba bele,hogy egy Test vagyunk.

De arra kérek mindenkit,hogy Bibliai alátámasztásokkal irjanak.

Róm 8,31b
"Ha ISten velünk,ki lehet ellenünk?"

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #5 Dátum: 2007 Május 11, 11:13:06 »

A Jelenések könyvében olvashatunk a 144 000 megpecsételt emberről a nagy nyomorúságban.
Több "egyház" vallja magáról, hogy Ők az a bizonyos 144 000 ember, aki a nagy nyomorúságban él.

Azonban kis teológiai nehézségbe jutottak, mikor már meghaladta a 144 000 főt.

Jel 7,4
"És hallottam a pecséttel megjelöltek számát: száznegyvennégyezer pecséttel megjelölt Izráel fiainak minden törzséből:"

Számomra nagyon érdekes, hiszen az ige világosan mondja, hogy Izrael törzséből lesznek az elpecsételtek.
A nagy nyomorúság elött még meg fog történni az elragadtatás...ugytudom még nem történt meg, hiszen itt vagyok  :D :D :D

Lehet azért is gondolják magukat a 144 000-nek, mert különlegesnek érzik magukat. Az emberek szeretnek a főhelyeken ülni, de ne így legyen közöttünk!
Aki nagy akar lenni, az legyen mindenki szolgálja!
 
 


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re: Vallások
« Válasz #6 Dátum: 2007 Június 17, 23:08:44 »
 Mi a helyzet a keresztség (baptizálás) üdvösségszerző voltával?

Hogyan vélekedtek arról, hogy baptizálás nélkül nincs üdvösség, nincs örök élet?

Elválasztható-e a hit (megtérés) és a baptizálás
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #7 Dátum: 2007 Június 17, 23:15:38 »
Én nem vagyok vízben, azonban Szentlélekben meg vagyok keresztelve.
A víz miután kijöttél elpárolog, a Szentlélek benned marad.

Nem vagyok vízzel megkeresztelve, de hiszem ( tudom ) hogy üdvösségem van. :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re: Vallások
« Válasz #8 Dátum: 2007 Június 17, 23:20:57 »
Nos kedves Antee, ezt azért tettem fel ezt a kérdést, mert nekem, baptistának baptisták igen gyakran jönnek ezzel a teóriával. Mármint a hit és a víz együt...

Igei választ szeretnék adni. Elfogadom a meggyőződésedet, ezt én is vallom, de ez itt azt hiszem kevés.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #9 Dátum: 2007 Június 17, 23:25:42 »
Én se merítkeztem be, pedig Baptista gyüliben tértem meg és még most is járok ( mikor tehetem ).

Írtam a keresztségről a Márk evangéliuma tanulmányozáskor, talán segít:

Ide Kattints
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re: Vallások
« Válasz #10 Dátum: 2007 Június 17, 23:32:39 »
Én se merítkeztem be, pedig Baptista gyüliben tértem meg és még most is járok ( mikor tehetem ).

Írtam a keresztségről a Márk evangéliuma tanulmányozáskor, talán segít:

Ide Kattints

Idézet
Jézus azzal folytatja, hogy aki megkeresztelkedik. Itt nem János vízkeresztségéről van szó, hanem a Szentlélek keresztségről.

Ezt mire alapozod?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #11 Dátum: 2007 Június 17, 23:36:02 »
Petya!

A Hitemre és meggyőződésemre alapozom! Aki fogadja el, hát, fogadja el.  :D

Mk 1,8   
Én vízzel kereszteltelek meg titeket, õ pedig Szentlélekkel fog megkeresztelni."




"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re: Vallások
« Válasz #12 Dátum: 2007 Június 18, 07:07:10 »
Petya!

A Hitemre és meggyőződésemre alapozom! Aki fogadja el, hát, fogadja el.  :D

Mk 1,8   
Én vízzel kereszteltelek meg titeket, Ő pedig Szentlélekkel fog megkeresztelni."

Nagyra becsülöm a hitedet, s el is fogadom. De én igei alátámasztást kértem.

Miért keresztelünk egyáltalán vízzel?

Ha a gondolatmenetedet értékelem, akkor semmi értelme. S azt hiszem abban megegyezhetünk, hogy ettől azért árnyaltabb a helyzet...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vallások
« Válasz #13 Dátum: 2007 Június 18, 10:02:48 »
Jézus beszél arról is, hogy nem az a tisztátalan ami bemegy a gyomorba, hanem ami kijön az emberből.

Mk 7,15
"Nincs semmi, ami kívülrõl jutva az emberbe tisztátalanná tehetné õt; hanem ami kijön az emberbõl, az teszi tisztátalanná."

Az étel ami nincs hatással a szellemünkre hogyan befojásolhatná Istennel való kapcsolatunkat, vagy Üdvösségünket?
És a víz, ami percek alatt elpárolog a testünkről?

Azért keresztelünk vízzel, mert az egy jelképe IStenhez való odaszántságunknak. Életünk átváltozásának jelképe és fontos azért,
hogy az emberek lássák bizonyságunkat ( vízben való megmerítkezésünket ). Jelképe az, hogy amikor lemegyünk a víz alá akkor a bűn és a régi óember lennmarad, és amikor feljövünk egy új embert kapunk.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Vallások
« Válasz #14 Dátum: 2007 Június 18, 22:05:21 »
"Vízkeresztség (Bemerítés) A bemerítéskor a hívő teste teljesen a víz alá merül. Ez egy engedelmességbeli és hitbeli tett, amelyben a hívő azonosul Jézus Krisztus halálával, eltemettetésével és feltámadásával.

A bemerítés feltétele a Jézus Krisztushoz való megtérés és a belé vetett hit.

A bemerítés jelképezi : a bűnök eltörlését, az óember megfeszítését és eltemetését, a föltámadott életre való újjászületést, a szív körülmetélését és a Krisztus Testébe, az Eklézsiába (Gyülekezet, Egyház) való beépülést.'