Szerző Téma: Különös jelenségek  (Megtekintve 21408 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Különös jelenségek
« Válasz #30 Dátum: 2011 Február 21, 16:06:11 »
Mit gondoltok ezekről?

A videót törölték a youtube-ról, ezért kiszedtem a hozzászólásból. ***Antee***
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Különös jelenségek
« Válasz #31 Dátum: 2011 Február 21, 16:20:43 »
Nem tudom.Őszintén mondom.Amikor végignéztem egy másik videót, félelem ment végig a gerincemen és valami megmagyarázhatatlan érzésem volt belül.De ettől még lehet természetes magyarázata is,pl. egy visszatükröződő fény vagy ilyesmi.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Különös jelenségek
« Válasz #32 Dátum: 2011 Február 21, 16:30:29 »
A második videót házilag is meg lehet csinálni ugyan ilyen minőségben. Két filmet egymásra tesznek, kicsit kivágják, egyes elemeket élesítenek és máris kész.

Az első videót is meg lehet csinálni.

Itt a kérdés az, hogy mennyi a szemtanú.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Különös jelenségek
« Válasz #33 Dátum: 2011 Február 21, 16:32:35 »
A Reuters Hírügynökség vette fel.Megvizsgálták az eredeti videót és nem manipulálás.

Bejárta a világsajtót az a különös felvétel, amit az egyiptomi zavargások idején rögzített a Reuters hírügynökség stábja. A kairói Tahrir tér közelében az összecsapások közepett egyszer csak egy sárga, áttetsző szellemlovas jelenik meg. A hologramszerű lény – amely a kommentárok többsége szerint az Apokalipszis egyik lovasára emlékeztet – keresztülvágtat a tömegen, a képernyő aljától a jobb széléig.

A felvételt először a Euronews mutatta be, majd sorra átvette több nagy televíziós társaság, a CNN-től az NBC-ig. Bár sokan hamisításra gyanakodtak, a Reuters megvizsgálta a felvételt, és kizárta a manipuláció lehetőségét. A rövid klipet már több tízmillióan megnézték a különböző videó megosztó portálokon.

Az Apoklaipszis négy lovasa a leírás szerint felfordulást, háborút és éhséget szabadít rá a világra. Az utolsó, sárga színű lovas a halált jelképezi, akinek nyomában pusztulás söpör végig a földön. A kairói jelenségre ennél biztatóbb magyarázat lehet azonban az, ha a végzet lovasa csupán a környező épületekről visszaverődő fény, amint azt mások feltételezik.

atv.hu / Euronews
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Különös jelenségek
« Válasz #34 Dátum: 2011 Február 21, 16:45:38 »
Sajnos sok mindenre rávarrják az eredeti-t, miközben később kiderül, hogy nem is volt az. Bocsánat, de szkeptikus vagyok ilyen téren.
De ugyanakkor fenntartom a lehetőségét annak, hogy tévedek és valódi a felvétel.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Különös jelenségek
« Válasz #35 Dátum: 2011 Február 21, 18:08:32 »
Kedves körtevirág!

Kapcsolódik a Mi újság topicban olvasható cikk befejező szakasza ahhoz, amit bemásoltál a Reuterstől.
 :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Különös jelenségek
« Válasz #36 Dátum: 2011 Február 21, 18:38:49 »
Köszi,olvasom.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Különös jelenségek
« Válasz #37 Dátum: 2011 Február 21, 21:07:01 »
A Reuters Hírügynökség vette fel.Megvizsgálták az eredeti videót és nem manipulálás.

Bejárta a világsajtót az a különös felvétel, amit az egyiptomi zavargások idején rögzített a Reuters hírügynökség stábja. A kairói Tahrir tér közelében az összecsapások közepett egyszer csak egy sárga, áttetsző szellemlovas jelenik meg. A hologramszerű lény – amely a kommentárok többsége szerint az Apokalipszis egyik lovasára emlékeztet – keresztülvágtat a tömegen, a képernyő aljától a jobb széléig.

A felvételt először a Euronews mutatta be, majd sorra átvette több nagy televíziós társaság, a CNN-től az NBC-ig. Bár sokan hamisításra gyanakodtak, a Reuters megvizsgálta a felvételt, és kizárta a manipuláció lehetőségét. A rövid klipet már több tízmillióan megnézték a különböző videó megosztó portálokon.

Az Apoklaipszis négy lovasa a leírás szerint felfordulást, háborút és éhséget szabadít rá a világra. Az utolsó, sárga színű lovas a halált jelképezi, akinek nyomában pusztulás söpör végig a földön. A kairói jelenségre ennél biztatóbb magyarázat lehet azonban az, ha a végzet lovasa csupán a környező épületekről visszaverődő fény, amint azt mások feltételezik.

atv.hu / Euronews

itt van egy  video is róla


Ghost Horseman of the Apocalypse in Cairo Egypt
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Különös jelenségek
« Válasz #38 Dátum: 2011 Február 22, 07:13:17 »
Sajnos sok mindenre rávarrják az eredeti-t, miközben később kiderül, hogy nem is volt az. Bocsánat, de szkeptikus vagyok ilyen téren.
De ugyanakkor fenntartom a lehetőségét annak, hogy tévedek és valódi a felvétel.

:2smitten:



Talán nemis feltétlen szkepticizmus, csak reális az ember, mert általaban ez szokott bebizonyosodni, hogy ezek a videok 'mesék'... :088:

Amennyiben, ez hiteles, egyebkent, nyílván, az itt leirt veleményemnek, nem sok jelentosege van.  :088:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Különös jelenségek
« Válasz #39 Dátum: 2011 Február 22, 11:20:16 »
Sajnos sok mindenre rávarrják az eredeti-t, miközben később kiderül, hogy nem is volt az. Bocsánat, de szkeptikus vagyok ilyen téren.
De ugyanakkor fenntartom a lehetőségét annak, hogy tévedek és valódi a felvétel.

:2smitten:

Talán nemis feltétlen szkepticizmus, csak reális az ember, mert általaban ez szokott bebizonyosodni, hogy ezek a videok 'mesék'... :088:

Amennyiben, ez hiteles, egyebkent, nyílván, az itt leirt veleményemnek, nem sok jelentosege van.  :088:


Jogos a kételkedés, mert nem voltunk ott. Tehát vagy nem igaz, de igaz is lehet.  Keresztények a jel.6-ból a 4. pecsét felnyitására asszociálnak a felvétel kapcsán:

Jel 6,8    
És látám, és ímé egy sárgaszínű ló; és a ki rajta üle, annak a neve halál, és a pokol követi vala azt; és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Különös jelenségek
« Válasz #40 Dátum: 2011 Február 24, 01:21:29 »
Nem az előző történethez szeretnék hozzászólni, egy ismerősöm beszámolóját adnám közre. Akiknek elmeséltem, úgy vélték, angyallal találkozott.
"Egy ilyen alkalommal éppen a pusztai viharról akart felvételeket készíteni. Motorra szállt és kiment a rónaságra. Az égiháború előszele felfrissítette a levegőt. Üdítően hatott Jemitre. Határtalanul szabadnak érezte magát. A természet felpezsdült, felkészült a zivatar fogadására. Az állatok menedéket keresve elbújtak fészkeikbe, odúikba. A rovarok felélénkültek. A nyári naptól elgyötört, csenevész növények az életet adó vízre várva nyújtóztak az ég felé. Jemit leszállt a motorról és gondosan letakarta a vízhatlan pléddel. Elővette a fényképezőgépet. Felnézett. Az égen félelmetes fekete felhők tornyosultak. Minden készen állt. Megkezdődött a világ legférfiasabb bulija. A távolban villámok cikkantak és megdördült az ég. A szél viharossá vált. Jemit úgy állt a motorja mellett a puszta közepén, mint Don Quijote a lovával, Rocinantéval. Porszem volt, mégis méltósággal viselkedett. Nem hagyta magát zavartatni a természet erőitől. A zuhogó esőben rendíthetetlenül csattogtatta a fényképezőgépét. Egyre közelebb jött a vihar központja. Jemit nem mozdult. Bevárta. A mennykövek már a közvetlen közelében hullottak a földre. Éppen felemelte a gépét, hogy egy különleges színű felhőt lekapjon, amikor tőle néhány méterre csapott le egy villám. Egyetlen szőke hajszálacskája végigsimította Jemit mellkasának bal oldalát. Hősünk szíve kiakadt. Amikor néhány másodperccel később magához tért, egy fiatalember térdelt mellette és szívmasszázst adott neki. Jemitnek fogalma sem volt, honnan került elő hirtelen a teljesen néptelen pusztából.
- Mi történt? - nyögte erőtlenül.
- Kapott egy villámcsapást. - felelte a fiatalember. - Most jöjjön, támaszkodjon rám, beviszem a legközelebbi csárdába.
- A motorom… mi lesz vele? Nem akarom itt hagyni. - ijedezett Jemit.
- Ne aggódjon miatta, majd én elhozom. - nyugtatta meg a srác.
Jemit erőtlennek érezte magát. Bőrig ázott. Az inge bal oldala szétégett. Mellkasán olyan seb volt, mintha szöges korbáccsal verték volna végig. Remegve kapaszkodott fel a fiatal férfi vállára, aki elkísérte a legközelebbi fogadóhoz. A kapuban elájult. Körülbelül egy óra múlva tért magához egy vendégszoba ágyán, a mellén egy hatalmas kötéssel. A sebe nagyon érzékeny volt. Lázasnak érezte magát. Azonnal összeszedte minden erejét és kijött a vendéglőbe, hogy a csapostól kérjen egy fájdalomcsillapítót. Amint ezt megtette rögtön az őt odakísérő fiatalember iránt érdeklődött. A pultos, aki már attól is megdöbbent, hogy meglátta, még jobban elcsodálkozott.
- Milyen fiatalember? Ön egyedül jött el idáig.
- És a motorom? - kérdezte Jemit.
- Miféle motor? Gyalog volt! - értetlenkedett a csapos.
Jemit ijedten rohant oda az ablakhoz. Először azt hitte, hogy kirabolták. Aztán eszébe jutott, hogy értékes fényképezőgépe mellette volt ébredésekor. A csapos követte, mert látta, hogy a láz miatt alig állt a lábán. Nem akarta, hogy megint összeessen. Mindketten döbbenten néztek ki az ablakon. A motor, a hűséges paripa ott pihent a csárda előtt. Jemit semmit sem értett. Nem is próbálta. Vállat vont. Úgy gondolta, hogy a villámcsapás egyfajta részegséget okozott neki és lázasan képzelődött. Az ugyan nem fért a fejébe, miként adhatott neki szívmasszázst egy testetlen látomás és hogyan támaszkodhatott arra teljes súlyával több száz méteren keresztül egy kiadós zakó nélkül. Mégsem tépelődött az eseten. Eltette ezeket a kérdéseket az utókorra váró megoldandó rejtélyek közé. Törjék rajta a fejüket az UFO-mániás csodabogarak! Szerencsére a szíve erős és egészséges volt. Egy kis gyengélkedés után hamar rendbejött. Csak hetekkel később jött rá, hogy mi történt vele."
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Különös jelenségek
« Válasz #41 Dátum: 2011 Február 24, 08:10:35 »
Crossw TV: Angyalok küldetésben


http://hu.cross.tv/48076
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Különös jelenségek
« Válasz #42 Dátum: 2011 Február 24, 13:00:43 »
Kedves cermidoff!  :2smitten:

Nagyszerű történet! Igen, az Úr az angyalokat a szolgálatunkra, védelmünkre küldi! Hiszem, hogy napjainkban is történnek ilyen csodák! Hallottam már hasonló beszámolókat!  :168:

Kedves Zsuzsa!  :2smitten:

Örülök ennek az angyalos linknek! Jó pár évvel ezelőtt láttam ezeket a filmeket videokazettán. Jó, hogy most már ilyen formában is hozzá lehet jutni! Nagyon építőek!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Különös jelenségek
« Válasz #43 Dátum: 2011 November 03, 16:18:55 »


Vérholdak és napfogyatkozások a 2014-2015-ös években bibliai jelek?


Mark Biltz pásztor - El Shaddai Ministries USA/Bonney Lake - hold- és napfogyatkozásokra hívja fel a figyelmet, amelyek az Örökkévaló ünnepeire esnek és Jesua/Jézus második eljövetelére utalhatnak. Véleményezi: Isten szeretné, hogy a bibliai kalendáriumot megnézzük. Azért, mert az Ő megjelenésének közeledtét akarja jelezni. Azonban tudnunk kell, mire figyeljünk. A bibliai ünnepekre kell figyelnünk!
A karácsony, húsvét, Mária mennybemenetele, a három királyok ünnepe stb. bibliai ünnepek lennének? Nem, hiszen sehol az Írásban nincsenek elrendelve! Az Ószövetség Írásaiban, különösen a Tórában/Mózes öt könyvében találjuk az ünnepeket, amelyeket az Örökkévaló/Isten az Ő népének elrendelt. (Jézus Krisztusban hívővé lett népének is! Megj. ford.) De nem csak azt, Ő azt is mondja, hogy mikor kell ezeket ünnepelni. Sajnos a hagyományos keresztény egyház ezeket az ünnepeket elutasította és helyette hamis ünnepnapokat nevezett ki.
Az Örökkévaló a teremtés által lehetőséget adott nekünk, hogy amiknek be kell következniük azokra a különleges jelek által felfigyeljünk. Jesua is utal arra, hogy az idők jeleire figyelni kell Mt.16,3; 24,3.
1.Mózes 1,14-15-ben olvassuk: És mondta Isten: Legyenek világító testek az ég boltozatán, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelül időknek napoknak és éveknek. És világítsanak az ég boltozatán,és világítsanak a Földre! És úgy lett.
Több Biblia fordításban hiányzik a "jel" szó! Azonban sok helyen van szó a Bibliában jelekről mint szignálokról, amire figyelni kell. Mark Biltz hozzáfűzi: A héber szó nem csak szignált jelent, hanem egy szignálra utal amelyik jele az Ő jövetelének, megjelenésének. Az -ünnepnapok- kifejezésnek szintén jelentősége van az Örökkévaló kalendáriumában. Ha az -ünnep- szót halljuk, gyakran az evésre gondolunk. A héber kifejezésnek nem az evéshez van köze. Ennek egy isteni dátumhoz van köze, mintha az Örökkévalónak a kalendáriuma lenne.
Ha mi az égi jelekkel ebben az értelemben foglalkozunk, nem azonos az asztrológiával. Joél 3,4-ben olvassuk: A Nap sötétre változik és a Hold pedig vérré, amikor az Örökkévaló/JHWH nagy és rettenetes napja jön.
Az Újszövetség írásaiban mondja Jesua: Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a Hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.
És akkor megjelenik az Ember Fiának jele az égen; és akkor sír az ország (Izráel!) minden nemzetsége, és meglátják az Embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. Mt. 24,29-30
Az ember gondolhatná, hogy itt egy kozmikus katasztrófáról van szó. Amikor Mark Biltz érdeklődése úgy a hold- mint a napfogyatkozásra esett, és a NASA internet oldalát tanulmányozta, egy ritka, négy egymást követő teljes holdfogyatkozásról szerzett tudomást, amit vérholdnak is neveznek.
Vérholdak
Mi az a vérhold? Ez tulajdonképpen egy teljes holdfogyatkozás. Természetesen a totális holdfogyatkozásnál sem láthatatlan a Hold - sokkal inkább a barna-narancsszínű fény variációjában jelenik meg.
Az elkövetkező 2014-2015-ös években 4 vérhold lesz megfigyelhető, ami további évszázadokig nem fog bekövetkezni. A 16., 17., 18. és 19. évszázadokban nem volt e jelenség. A 20. században kétszer fordult elő, mégpedig 1949-50-ben Izráel államalapítása(!) (1948) után és 1967-68 Jeruzsálem felszabadítása(!) (1967) után.
E különös, négy egymást követő sorozata a vérholdaknak 2014-ben és 2015-ben következik be újra:
2014. április 15. és október 8.
2015. április 4. és szeptember 28.
Ezek érdekes tények és figyelemmel kellene követni, ha az ember tudja, hogy az Örökkévaló az égitesteket mint jeleket teremtette a számunkra. Ez egy nagyon ritka jelenség. Még figyelemre méltóbb az a tény, hogy minden alkalommal peszah/páska vagy szukkot/lombsátrak ünnepekor jelenik meg.
Napfogyatkozások
A 2015-ös év egy egészen különleges év lesz, mert két napfogyatkozás lesz benne: március 20. és szeptember 13. Ez az égi jel ezt az évet egyedivé teszi.
Bibliai kalendárium
A fentiekben megnevezett dátumok nagyobb jelentőséget kapnak, ha a bibliai kalendárium fényében tekintjük meg őket. Ez a bibliai kalendárium tulajdonképpen az Örökkévaló/JHWH kalendáriuma, amit sajnos sem a keresztények sem a zsidók nem követnek.
A mai zsidó kalendáriumot a 4-ik században a farizeusok számolták ki, azonban a 11-ik században vezették be, és idegen kultúrák elemeivel áthatottak, különösen a babiloni exil idejéből. Ez a zsidó naptár nem felel meg a bibliai naptár kritériumainak. A bibliai naptár kizárólag a Hold után irányul és úgy a holdévhez mint a napévhez orientálódik.
A legtöbb országban a Gregoriánus kalendáriumot használják, amit a 16. században készítettek és ez a Juliánus kalendáriumot váltotta fel a húsvét időpontjának problémája miatt. Ez a (Gregoriánus) kalendárium a Naphoz orientálódik.
A bibliai kalendárium alapján az év tavasszal az árpa érésekor kezdődik.
2.Móz. 12,2: Ez a hónap legyen néktek a hónapok feje! Első legyen ez néktek az esztendő hónapjai között. (Ezen első hónap neve: Abib, jelenti az árpának azt az érettségi fokát, amikor pörkölve már ehető, de még nem aratás érett. Megj. ford.) A Bibliában ez a hónap az Abib kalászhónapnak van nevezve, és az Örökkévaló fontos ünnepeket rendelt el benne. Ebben a hónapban volt az első peszah/páska:
... A hónak tizedikén mindenki vegyen magának egy bárányt az atyáknak háza szerint, házanként egy bárányt. 2.Móz. 12,3
És legyen nálatok őrizet alatt e hónap tizennegyedik napjáig, és ölje meg Izráel községének egész gyülekezete estennen. 2.Móz. 12,6 És legyen ez a nap néktek emlékezetül, és ünnepnek szenteljétek azt az Örökkévalónak; örök rendtartásként nemzetségről nemzetségre. 2.Móz. 12,14
Az Örökkévaló ezen rendelkezését ugyanazon részben háromszor is megismétli 17-ik és 24-ik versek és mint "szolgálat!" nevezi meg. Ez nem csak Izráelre vonatkozott, hanem az idegenekre is, akik az Egyiptomból való kivonuláskor velük tartottak: Egy törvénye legyen az ott születettnek és a jövevénynek, aki közöttetek tartózkodik. 2.Móz. 12,49
További két ünnepét a bibliai kalendáriumnak a keresztények nagy része nem veszi figyelembe: Jom Kippur/Ki-engesztelés napja, és a Szukkot/Lombsátrak ünnepe.
A 3.Móz. 16,29-31-ben az Örökkévaló a Jom Kippur-al kapcsolatban beszélt Mózessel: Örökkévaló rendtartás legyen ez nálatok: a hetedik hónapban, a hónapnak tizedikén alázzátok meg lelketeket/magatokat (böjtöljetek) és semmi munkát ne végezzetek, se a benszülött, se a közöttetek tartózkodó jövevény. Mert ezen a napon engesztelés lesz értetek, hogy megtisztítson titeket; minden bűnötöktől megtisztultok az Örökkévaló előtt. Szombatok szombatja ez néktek, alázzátok meg azért leketeket/magatokat (böjtöljetek) - örökkévaló rendtartás ez.
3.Móz. 23,26-28: És beszélt az Örökkévaló Mózeshez, mondván: Ugyanennek a hetedik hónapnak tizedikén az engesztelés napja van. Szent gyülekezéstek legyen néktek, és alázzátok meg lelketeket/magatokat (böjtöljetek), és tűzáldozattal áldozzatok az Örökkévalónak. Semmi dolgot/munkát ne végezzetek azon a napon, mert engesztelésnek napja az, hogy engesztelés legyen érettetek az Örökkévaló előtt, a ti Istenetek előtt.
Ez egy különösen fontos ünnep, a sabbat sabbat-ünnepe! Ugyanebben a részben szól tovább az Örökkévaló: Szólj Izráel fiainak, mondván: Ugyanennek a hetedik hónapnak tizenötödikén a lombsátorok ünnepe legyen az Úrnak hét napig. 3.Móz. 23,24
Lombsátorokban lakjatok hét napig, minden benszülött lombsátorokban lakjék Izráelben. Hogy megtudják a ti nemzetségeitek, hogy lombsátorokban lakattam Izráel fiait, a mikor kihoztam őket Égyiptom földéről. Én vagyok az Örökkévaló, a ti Istenetek. 3.Móz. 23,42-43
A nemzetekből való hívők fel kell hogy ismerjék, e hét napon át tartó ünnep számukra is jelentőséggel bír, hiszen a jövőben az ő részükre is ünnep lesz: És lészen, hogy a kik megmaradnak mind ama népek közül, amelyek Jeruzsálem ellen jőnek: esztendőről esztendőre mind felmennek, hogy hódoljanak a Királynak, a Seregek Urának, és megünnepeljék a lombsátorok ünnepét. Zak. 14,16
Még egy észrevétel a bibliai kalendáriummal kapcsolatban: Mint mondottuk ez hold-kalendárium. A 2.Móz. 12,2-ben a következőt olvassuk: Ez a hónap legyen néktek a hónapok elseje; első legyen ez néktek az esztendő hónapjai között. A héber szövegben hachodes újhold-at jelent. Ez a chadas szóból származik, ami megújítás-t jelent. Tehát az új év akkor kezdődik, amikor az újhold mint vékony sarló az égen látható lesz, mégpedig röviddel az árpa érés előtt, ami Izráelben kora tavasszal van.
Mivel a bibliai kalendárium és a bibliai ünnepek a holdciklusokhoz ill. az újholdakhoz igazodnak, szükséges, hogy figyelemmel kísérjük, ha a jelek a Holddal összefüggésben vannak.
Vérholdak és az Örökkévaló ünnepnapjai
A 2014-2015-ös években a vérholdak sorozata nem esik összhangba az általunk használt Gregoriánus kalendáriummal.
Ha azonban az összefüggést a bibliai kalendáriummal figyeljük meg, akkor valami megdöbbentőt fedezünk fel! Mindegyik dátum bibliai ünnepre esik!
2014-ben két teljes vérhold (totális holdfogyatkozás) lesz: április 15-e és október 8-a. Az április 15-e pontosan 15 nappal azután jön miután a Hold 'megújult', mert március 30-án lesz újhold. Az újhold látható megújulása, azaz a vékony holdsarló, a következő napon, 2014. március 31-én lesz látható. 15 nappal később április 15-én van a páska ünnepe. Tehát a páska ünnepe 2014. április 15-én lesz, és ezen a napon megjelenik a Hold vérvörösen!
Most a 2014. október 8-ai, ezen év második vérholdjával foglalkozunk. Ez a nap a hetedik holdciklus (ill. hetedik hónap). Pontosan e napon október 8-án van a szukkot/lombsátrak ünnepe! Ezuttal ugyancsak egy vérhold szignáljával!
És nem csak ez: A következő évben ugyanezek a vérholdak ugyanezeken az ünnepnapokon lesznek! Ezenkívül röviddel ezelött, március 20-án egy totális napfogyatkozás lesz!
Ezen a helyen itt az ideje annak, hogy e két - páska és szukkot/lombsátrak - ünneppel foglalkozzunk.
Mint előzőleg már említettük, a páska az a nap, amikor minden család Egyiptomban egy bárányt levágott. A vérét felkenték az ajtófélfára és a homlokfára. Az Örökkévaló népe ette e báránynak a húsát - az őrködés éjszakáján - mégpedig nem egy kulináris ünnepi étkezésként - hanem a szabadulás várakozásában. És ilyen módon egyétek azt meg: Derekaitokat felövezve, saruitok lábaitokon és botjaitok kezetekben. És nagy sietséggel egyétek azt. Mert az Örökkévaló páskája ez. 2.Móz. 12,11
Később Jesua mint a páska-bárány beszélt magáról; az Ő vére amit értünk ontott, védelmünk az éjszakában, amikor az Örökkévaló ítéletét Egyiptom istenein - azaz e világon - végre hajtja. A páska szó jelentése: Isten ítélete áthalad - ami jönni fog. Ezek a vérholdak jelek lennének arra nézve, hogy az ítélet közel van?
A szukkot/lombsátrak ünnepe ellenben az öröm ünnepe, hiszen a termés betakaríttatott! 5.Móz. 16,13 Hét napon át ünnepelnek és a nyolcadik nap egy pihenőnap 3.Móz. 23,36
Az ünnep utolsó nagy napján pedig felállt Jesua/Jézus és kiáltott, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék! Aki hisz én bennem, amint az Írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből. Ján. 7,37-38
A 2015-ös évben mindegyik vérholdat egy napfogyatkozás jelenti be. Van-e jelentősége ezen égi jelek e különleges halmozódásának?
Bibliai kijelentések és előrejelzések az égi jelekről
Lásd, az Örökkévalónak napja jő szörnyű búsulással és izzó haraggal, hogy a Földet kietlenné tegye, és annak bűnöseit elveszesse arról. Mert az ég csillagai és csillagképei nem ragyogtatják fényöket! Sötét lesz a nap feljövetelekor, és a Hold fényét nem tündökölteti. És meglátogatom a Földön a gonoszságot, és az istenteleneken az ő bűneiket, és megszüntetem az elbizakodottak kevélységét, és az erőszakoskodóknak gőgjét megalázom. Ézs. 13,9-11
Megremeg előttük a Föld, és megrendülnek az egek; a Nap és Hold elsötétednek, a csillagok is bevonják fényüket. És megzendül az Örökkévalónak hangja az Ő serege előtt, mert felette nagy az Ő tábora; mert hatalmas az ő Szavának végrehajtója. Bizony nagy az Örökkévalónak napja és igen félelmetes! Ki állhatja ki azt? Joél 2,10-11
A megújított szövetség írásaiban mondja Jesua a Máté 24-ik részében, ami 'Kis Jelenések/Kinyilatkoztatások'-ként is ismeretes:
Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.
És akkor megjelenik az Ember Fiának jele az égen; és akkor sír az ország (Izráel!) minden nemzetsége, és meglátják az Embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. Máté 24,29-30
Azután láttam, mikor a hatodik pecsétet felnyitotta: és egy nagy földrengés lett, és a nap fekete lett mint a szőrzsák, és az egész Hold olyan lett, mint a vér; Jel. 6,12
Márk újra idézi Jesua kijelentését: De azokban a napokban, azután a nyomorúság után, a Nap elsötétedik, és a Hold nem fénylik, Mk. 13,24
Lukács ugyancsak tudósít erről: És lesznek jelek a Napban, Holdban és csillagokban és a Földön nemzetek/pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog. Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e Föld kerekségére következnek, mert az egek erősségei megrendülnek. És akkor meglátják az Embernek Fiát eljőni felhőben, hatalommal és nagy dicsőséggel. Lk. 21,25-27
Szokkot/lombsátrak ünnepén idézte Péter Joél próféciáját: 20. A Nap sötétséggé változik, és a Hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja. És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik. ApCs. 2,20-21
A Jelenésekben János kibővíti ezt a próféciát: Azután láttam, mikor a hatodik pecsétet felnyitotta: és egy nagy földrengés lett, és a nap fekete lett mint a szőrzsák, és az egész Hold olyan lett, mint a vér; És az ég csillagai a Földre hullanak, miképen a fügefa hullatja gyümölcseit, mikor nagy szél rázza. Jel. 6,12-13
A 2014-2015-ös napfogyatkozások és vérholdak hogy mit jeleznek nem tudjuk. Azonban nagyon figyelemre méltó, hogy az Örökkévaló ünnepeivel összhangban állnak, mely ünnepeknek jelentőségük van az utolsó napokban. Figyeljünk az idők jeleire!
Forrás: Kol Hesed
Fordította: Katharina Becker
Forrás:http://www.zsidok-keresztenyek.eu/honlap2/
Nagyon érdekes volt újból olvasni ezt.Bizony elgondolkodtató.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Különös jelenségek
« Válasz #44 Dátum: 2011 November 15, 10:34:40 »
BERMUDA HÁROMSZÖG

Nem azért süllyed el a hajó, mert gázmérgezésben elpusztult a személyzet, hanem fordítva: a gázömlés miatt elsüllyed a hajó, és a személyzet a tengervízbe fullad
Cikk a nyomtatott kiadásból Tenger alatti gázkitörés a Bermuda-háromszög megoldása?
   
Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
2002. február 26. kedd, 06:00 | Szerkesztőség

Nekotevits Oszkár A Bermuda-háromszög láthatatlan gyilkosa című könyvében a gázkitörésekkel magyarázza a hajók és a repülőgépek rejtélyes eltűnését.

Nekotevits Oszkár A Bermuda-háromszög láthatatlan gyilkosa című könyvében a gázkitörésekkel magyarázza a hajók és a repülőgépek rejtélyes eltűnését. A Föld különböző óceánjainak, tengereinek aljzatán több tízezer kilométeres hosszúságban repedésvölgyek húzódnak (például az Atlanti-hátság középvonala), a tengerfenéket más mélytengeri árkok, például a Puerto Rico-árok tagolják. Ezek mentén az izzó magma a szilárd kérget áttörve az óceán aljzatára ömlik, és ilyenkor az óceán vizével közvetlenül érintkezésbe kerül. Hasonlóan a felszíni vulkánkitöréseknél tapasztalható gázkiáramlásokhoz, az óceán fenekére ömlő láva gyakran elképesztő mennyiségű gáztömeggel érkezik. Ez a gáz a tengervízbe, majd természetesen a felszínre kerül.

A víz alatti lávaömlést, lávakitörést követően az odakerült gázok „buborékjai” a tengervíz áramlása miatt eltávolodhatnak attól a helytől, ahol a vízbe jutottak, tehát úgy mozoghatnak a vizben, mint a légtérben a felhők. Felszínre kerülésük egyben a víz alatti útjuk végét is jelenti, a folyadéktól elkülönülnek, intenzív pezsgés kiséretében, majd a szódavíz buborékaihoz hasonlóan a levegőbe jutnak. Bizonyos magasságban, réteges vagy amorf formában felhalmozódnak, és különböző fizikai és kémiai hatásokon alapuló rendellenességeket okozhatnak.

Ez az elmélet a vízből kilépő gázok járművekre (hajókra, repülőgépekre) kifejtett hatásával mint elsődleges hatással számol, és gázok emberekre gyakorolt hatását csak másodlagos, de mindenképpen ható tényezőként veszi figyelembe. Vagyis nem azért süllyed el a hajó, zuhan le a repülőgép, mert gázmérgezésben elpusztult a személyzet és képtelen a gépek irányítására, hanem fordítva: a gázömlés miatt elsüllyed a hajó, lezuhan a repülőgép, és eközben a személyzet vagy a tengervízbe fullad, vagy gázmérgezés végez vele. Először azonban ki kell zárni minden más lehetséges okot.

Robbanás?

Hajó és repülőgép gyors eltűnésekor ez reális ok lehet, de mindkét esetben a tenger felszínén roncsok, vagy legalább olajfoltok maradnak. Mivel roncsokat és olajfoltokat egyetlen hírforrás sem említi, a robbanást mint katasztrófalehetőséget az esetek túlnyomó többségében ki kell zárni.

Mechanikai sérülés a hajón?

Voltak olyan hajók, amelyek külsérelmi nyomok nélkül átélték a katasztrófahelyzetet. ĺgy valószínűleg a hajószerencsétlenségek jelentős részét nem mechanikai roncsolóhatás váltotta ki.

Üzemzavar a repülőgépen?

Néhány esetben a repülőgépek közölni tudták a balesetet megelőző fizikai rendellenességeket (az iránytű össze-vissza jelez stb.), de a készülő katasztrófa okára vonatkozó tájékoztatást nem tudtak adni. Mechanikai sérülést egyetlen esetben sem jeleztek. Ha a repülőgépet sérülés nem éri, csak úgy kerülhet a tengerbe, ha sebessége egy határérték alá csökken, vagy a sebességének iránya kedvezőtlenül alakul.

Ha a vízből nagy tömegben gázok áramlanak ki, akkor lecsökken a víz felszíni rétegének sűrűsége, a hajó így mélyebbre merül, akár víz alá is kerülhet.

A repülőgép minden hajtóművének egyidejű leállását az is okozhatja, hogy a levegő oxingéntartalma olyan mértékben csökken, hogy a hajtóművek üzemét lehetővé tevő gyors égés nem folytatódhat. Nem támasztja alá tapasztalati tény, hogy ilyen ok következtében valaha is repülőgép zuhant volna le. Pontosabban fogalmazva: ilyen ok következtében esetleg történhetett már balaset, de hogy ennek oxigénhiány volt az oka, erről nincs tudomásunk. Elvileg tehát az óceán feletti repüléskor az oxigénhiány a repülőgépek hajtóműveinek leállását és ezzel a katasztrófájukat is okozhatja.

Egy katasztrófa forgatókönyve

Induljunk ki abból a feltételezésből, hogy az óceán mélyén gázkitörés következett be. Egy ilyen gigantikus gázkitörés alkalmával a víz alatti tűzhányó hatalmas mennyiségű, több tíz MPa nyomású gázkeveréket juttathat az óceán vízébe. A mélyben lezajlott vulkánkitörés gázai megtisztulva és a tengervíz hőmérsékletére hűlve a tenger felszínére érkeznek. A felszíni vízréteg sűrűségét, az átbuborékoló, kitáguló gázok hirtelen lecsökkentik. A megtisztult gázokat már nem látni, csak akkor, ha a hajó már pezsgő vízben halad. Ekkor viszont késő védekezni, mert a víz intenzív pezsgésével egy időben a személyzet legnagyobb megrökönyödésére a hajó merülése rohamosan nő, egyik pillanatról a másikra kritikus méreteket ölthet. Nehéz elképzelni, hogyan reagál ilyen váratlan eseményre a hajó kapitánya és legénysége. Feltételezhető, hogy látva a megmagyarázhatatlan süllyedést, utolsó mentségül a vízbe vetik magukat, a legjobb esetben valamilyen mentőalkalmatossággal felszerelve. A vízben azonban szörnyű dolgokat tapasztalnak: a víz nem úgy viselkedik, mint ahogy azt eddig megismerték. Kezük és lábuk csapásai támasz nélkül maradnak, mert a közeg, amelybe kerültek, könnyedén kitér végtagjaik nagy sebességű mozgása elől. Testük súlya nagy erővel húzza őket lefelé, erejük gyorsan fogy és nem tudnak tovább fennmaradni. (i-t)


FORRÁS UJSZO.COM
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4