Szerző Téma: Különös jelenségek  (Megtekintve 21414 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Különös jelenségek
« Válasz #15 Dátum: 2009 November 17, 12:16:31 »
Talán túl beszűkült vagyok, de nem hiszek a nagy elektromos szörnyekben...  :hehe:
Pedig van ám elektromos szörny, azok még a lakásban is képesek elcsípni (megcsípni) az embert, amikor megrázza az áram. Milyen rossz is az.

Na igen, de ezt a 'szörnyet' az ember 'teremtette' !
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Különös jelenségek
« Válasz #16 Dátum: 2009 November 17, 12:18:42 »
Talán túl beszűkült vagyok, de nem hiszek a nagy elektromos szörnyekben...  :hehe:
Pedig van ám elektromos szörny, azok még a lakásban is képesek elcsípni (megcsípni) az embert, amikor megrázza az áram. Milyen rossz is az.

Neeeem. Én nem tartok elektromos ráját...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Különös jelenségek
« Válasz #17 Dátum: 2009 November 17, 15:12:04 »
Talán túl beszűkült vagyok, de nem hiszek a nagy elektromos szörnyekben...  :hehe:
Pedig van ám elektromos szörny, azok még a lakásban is képesek elcsípni (megcsípni) az embert, amikor megrázza az áram. Milyen rossz is az.

Neeeem. Én nem tartok elektromos ráját...  :hehe:

Pedig egy csomópénzt megtakríthatnál az akvárium fűtésén, s még a teknőcök is fellennének villanyozva!
:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Különös jelenségek
« Válasz #18 Dátum: 2009 November 18, 07:35:51 »
 :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Különös jelenségek
« Válasz #19 Dátum: 2009 November 18, 09:01:18 »
Szóval a villanynál maradva,hajnalban az M-en ment késő kapcsoltam be.Az elektromos holmik a lakásban a szobában mekkora veszélyt jelentenek számunkra!-ez ment-elektrosztatikus feltöltődés,erről volt szó,.arról,hogy milyen mellékhatásokat okoznak a szervezetünkben,olyan mint a szomjúság,fáradtság,kialvatlanság.stb.Arról beszéltek ez valós veszély,ha csak egyedül egy elektromos óra van a szobában az is.Elektorszmog keletkezik a szobában,lakásban a cuccoktól,a legnagyobb veszély a mikró.Arra is kitért,hogy terméketlenséget is okoz.A gépek,a TV,számítógép,meg ami van,nagyfrekvenciás sugárzást bocsájt ki,akkor amikor ki vannak kapcsolva,áramtalanítva akkor valós veszélyt jelentenek a szervezetre.Ennyire soha nem gondolkoztam el rajta. :010: :018: :009:
Szóval nem vicc.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Különös jelenségek
« Válasz #20 Dátum: 2009 November 18, 10:13:29 »
Elektroszmog létezik és nem egészséges több elektronikai cikkel egy helyiségben lenni, de vannak, amikor nem tehetünk mást, ilyenkor egyes darabokat kikapcsolunk, nem kéne még stand-by üzemmódban sem menjen, de okos emberek feltalálták a levegő ionizáló készüléket, ami negatív ionokat bocsát ki,  s elnyeli a az elektromos szennyeződést és tisztítja a levegőt.
 
 Okos emberek általuk vélt buta embereket könnyen megtéveszthetnek Bermuda-háromszögekkel s egyebekkel, pl. Holnapután-nal. Míg nem volt fejlett technológia s tilos volt, mindenféle hírt kiszivárogtatni, addig a rossz hírek, legendák jobban érvényesültek. Nem mondom, hogy nem lesz elsivatagosodás, vagy jégkorszak, netalán hatalmas árvíz, de ezek nem az elkövetkező 10-20 évben fog megtörténni. Lassan megtörténik, de több ezer év múltán. Az ehhez hasonló filmek figyelemfelkeltésre is jó, s nem csak azért fog ez létrejönni, mert az ember szennyezi a környezetét, hanem, mert régen is voltak ilyen periódusok. Véleményem szerint Isten azért teszi mindezt, hogy a Föld nevű bolygó fellélegezzen, hisz 6 év elteltével a termőföldet is pihentetni kellett.

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Különös jelenségek
« Válasz #21 Dátum: 2009 November 18, 11:42:53 »
 :119:

"...lesznek éhségek és földrengések mindenfelé. A vajúdás kínjainak kezdete ez... " Máté 24:7-8.

"Az idő közel! ...mindenfelé nagy földrengések, járványok és éhínségek lesznek, rettenetes dolgok történnek, és hatalmas jelek tűnnek fel az égen..." Lukács 21:10.

"Az Ő hangja akkor csak a földet rendítette meg, most azonban ezt ígéri: Még egyszer megrendítem nemcsak a földet, hanem az eget is."  Zsidók 12:26.

"És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban, és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog. Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek." Lukács 21:25-26.

Botorság azt gondolni, hogy mindig is voltak hasonló "korszakok"!  Az üdvtörténet olyan, mint egy hatalmas puzzle. Aki belemélyed az Írásokba és ezzel párhuzamosan nyomon követi napjaink eseményeit, az azonnal rálát az összefüggésekre.
AZ IDŐ ITT VAN!
S ez nem félelemmel kell, hogy eltöltsön, hanem hálaadással, mert sokan kívánták volna látni ezeket a beteljesült próféciákat!
Jézus azt mondta:
"Amiképpen pedig a Noé napjaiban volt, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele..." Máté 24:37.
MOST VAN a Noé idejéhez hasonló idő! Nemcsak az agresszivitás miatt, hanem a sodomizmus  miatt, ugyanis több államban már legális a homoszexuálisok együttélése és házasodása.

Nem félelemkeltés, amikor felismerjük az apokaliptikus jelenségeket. Az ige azzal bátorít, hogy "örüljetek és örvendezzetek, mert a ti megváltásotok elközelgett!" Igen! ahogy közeledik a végső kifejlet, úgy érünk ahhoz a pillanathoz, amikor Jézus magával viszi a gyülekezetet, az Ő felkészített menyasszonyát!

Tehát legyetek éberek, nyissátok jól  ki a szemeteket, és elmélyedve kutassátok az Írásokat!  :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Különös jelenségek
« Válasz #22 Dátum: 2009 November 18, 11:48:09 »
Én azt gondolom, hogy ami ebben a világban van, szinte minden megölhet. Ha kilépsz az utcára elcsap egy autó, ugyanott vagy, szóval olyan mind1 mi mit okoz. Ennek én soha nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Kidobálni úgyse fogja soha senki akármilyen veszélyes is se a mikrot se a Tv-t se semmit ami árammal megy. :167: :167: :167:
Vagy igen?  :167:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Különös jelenségek
« Válasz #23 Dátum: 2009 November 18, 18:17:09 »
Én azt gondolom, hogy ami ebben a világban van, szinte minden megölhet. Ha kilépsz az utcára elcsap egy autó, ugyanott vagy, szóval olyan mind1 mi mit okoz. Ennek én soha nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Kidobálni úgyse fogja soha senki akármilyen veszélyes is se a mikrot se a Tv-t se semmit ami árammal megy. :167: :167: :167:
Vagy igen?  :167:

Csak ha van már az új cuccra pénz!
Ezzel meg a környezetet szennyezik tovább!
Én a Tv-t biztosan nem fogom kidobni!
:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

katacs

  • Vendég
Re: Különös jelenségek
« Válasz #24 Dátum: 2009 November 18, 18:49:22 »
Én már annyi mindent kidobtam :036: és annyi mindenről írt már a média, hogy mi árt az emberi szervezetnek. Arról viszont mindig késve értesítik az embereket, hogy melyik élelmiszer volt méreggel átitatva, csak akkor amikor már több ezer darabot megvásároltak az emberek belőle. Lassan már nem lehet tudni, hogy mitől betegszik meg az ember.
Az egyetlen szerencsénk, hogy Isten ügyel ránk és hamarább le tudjuk küzdeni a betegségeket vagy el sem kapjuk.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Különös jelenségek
« Válasz #25 Dátum: 2010 Május 12, 14:45:25 »
Ez lehet, hogy a Jelenések könyve magyarázatához fog tartozni.  :119:
Ott írja az ige, hogy a nap nagy hévséggel fog tűzni...



A Föld túl forróvá válik az emberiség számára

Kincses Gábor, Wed, 2010/05/12 - 11:28

   
A cikk az Amerikai Tudományos Akadémia folyóiratában, a PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences) legújabb számában látott napvilágot.

Az ausztrál Új-Dél-Walesi Egyetem, valamint az egyesült államokbeli Purduei Egyetem kutatói szerint a növekvő hőmérséklet miatt némely térségben olyan viszonyok alakulnak ki, amelyekhez az emberi szervezet nem lesz képes alkalmazkodni.

„Ez a folyamat akkor kezdődik, amikor a globális felmelegedés miatt az átlagos hőmérséklet 7 Celsius-fokkal emelkedik meg” – hangsúlyozzák tanulmányukban a kutatók.

Amennyiben 11-12 Celsius-fokkal növekszik az átlaghőmérséklet, az emberi életre alkalmatlan régiók száma megnövekszik, s bolygónk népessége egyre kisebb területen zsúfolódik össze.
...
Gondot nem csupán a hőmérséklet emelkedése jelent: a „hő-stresszt” a magasabb hőmérséklet és a növekvő páratartalom együttes hatása okozza.

„Nem tehetünk túl sokat, hogy megváltoztassuk az éghajlatot a következő egy-két évtizedben, ám több eszköz áll a rendelkezésünkre, ha hosszú távon meg akarjuk fordítani a dolgok menetét” – hangsúlyozta Sherwood professzor.

(pnas.org)
                      *  *  *

Matthew Salzer, az Arizonai Egyetem kutatója kollégáival együtt a kivágott fák évgyűrűinek tanulmányozása során fedezték fel a globális felmelegedés jeleit – tudósít a Der Spiegel című német lap internetes kiadása (www.spiegel.de). A fák évgyűrűi mindig aktuális életkörülményeikről árulkodnak. Minél szélesebb egy gyűrű, annál gyorsabban növekedett a fa az adott évben, tehát annál több víz, tápanyag, fény vagy melegebb levegő állt a rendelkezésére.

A kutatók megállapították, hogy a fák 1950 óta gyorsabban nőnek, mint valaha az azt megelőző 3700 évben. A vizsgált példányok Nevadában, a Pearl Peak nevű hegycsúcs lejtőjén álltak, 150 méterrel a fahatár felett. A megfigyelt jelenség csupán azoknál az egyedeknél volt megfigyelhető, amelyek növekedése szinte kizárólag a hőmérséklettől függ – tudósítanak a kutatók az amerikai tudományos akadémia folyóiratában. Így a többi tényezőt gyakorlatilag ki lehetett zárni.

(Impulzus)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Különös jelenségek
« Válasz #26 Dátum: 2010 Június 08, 13:45:48 »
 :119:
Nem akarok úgy feltűnni, mint aki szereti a vészjósló híreket, de ha ilyet olvasok, mindig a Jelenések könyve jut eszembe. Nem olyan távoliak már az előrejelzések...
Bár ez a cikk a Jelenések könyve kommentáraként is aktuális, mégis inkább ide másolom. Aztán ha marad is, át lehet tenni a "másodpéldányt" a kommentbe.

Tehát nekem az ugrott be, amikor János azt írja, hogy olyan hévséggel fog tűzni a Nap, amit már nem lehet elviselni, és "az emberek káromolni fogják Istent az erős sugárzás miatt és még sem térnek meg bűneikből."
(Talán nem egészen vág ide, de én láttam a KÉPLET c. filmet az Ezékiel 1. alapján. Arról szintén János próféciái jutottak eszembe.) Tehát a tudományos cikk:


Űrkutatás
Felébred a Nap, figyelmeztet a NASA

    * Index

2010. június 7., hétfő 16:02

Heinrich Schwabe német csillagász az 1800-as évek közepén ismerte fel, hogy a napfolttevékenységben körülbelül 11 éves periodicitás mutatkozik. A mostani periódus 2008-ban érte el a naptevékenység minimumát, a mérések szerint tavalyelőtt száz éve nem látott szintre esett vissza a napszél, a napfoltok megjelenése és az elektromos viharok aktivitása.

A NASA azonban most arra figyelmeztet [1], hogy a békés időszaknak vége, a Nap felébredt, és várhatóan 2013-ig meredeken nőni fog az aktivitása, aztán lassú csökkenéssel 2020 körül éri el újra a mostani szintet. Az amerikai űrhivatal Space Weather Enterprise Forum néven konferenciát hívott össze, ahol a naptevékenység veszélyeit ismertetik.
napfolt.gif
A napfolttevékenység alakulása a NASA grafikonján

A napviharok elsősorban a műholdakra, illetve a műholdakon keresztül folytatott kommunikációra (gps, légiirányítás, pénzügyi szolgáltatások, energiaellátó hálózatok irányítása) lehet veszélyes. A kutatók arra figyelmeztetnek, hogy ha egy napvihar kiüti a műholdas kommunikációt, annak az gazdaságban húsz Katrina hurrikánnal felérő károkat képes okozni.

Az ilyen károk nagy része kivédhető azzal, ha a napvihar idejére a műholdakat csökkentett, biztonsági üzemmódba kapcsolják, ehhez azonban az kell, hogy megbízhatóan előre tudjuk jelezni a Nap hirtelen megnövekvő aktivitását, a napkitöréseket és viharokat.
hirdetés

Az űridőjárás-előrejelzés még gyerekcipőben járó tudomány, de a kutatók egyik jelentős áttörést a másik után érik el. Jelenleg a NASA három műholdrendszere figyeli a Napot, a STEREO (két műhold a Nap ellentétes oldalain, a csillag felszínének 90 százalékára látnak rá), a februárban felbocsátott SDO, ami a Nap UV-kibocsátását méri, és a napszelet mérő ACE, ami 30 perccel képes előre jelezni a Földet fenyegető napviharokat.

A konferencián a csillagászok várhatóan további, még jobb Nap-figyelő műszerek csatasorba állítását fogják kérni a NASA-től, illetve az Obama-kormánytól, és a kritikus földi és űrbeli infrastruktúra megerősítésére figyelmeztetnek majd.

*   *    *
 :08:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Különös jelenségek
« Válasz #27 Dátum: 2010 Július 27, 18:04:54 »


Vérholdak és napfogyatkozások a 2014-2015-ös években bibliai jelek?


Mark Biltz pásztor - El Shaddai Ministries USA/Bonney Lake - hold- és napfogyatkozásokra hívja fel a figyelmet, amelyek az Örökkévaló ünnepeire esnek és Jesua/Jézus második eljövetelére utalhatnak. Véleményezi: Isten szeretné, hogy a bibliai kalendáriumot megnézzük. Azért, mert az Ő megjelenésének közeledtét akarja jelezni. Azonban tudnunk kell, mire figyeljünk. A bibliai ünnepekre kell figyelnünk!
A karácsony, húsvét, Mária mennybemenetele, a három királyok ünnepe stb. bibliai ünnepek lennének? Nem, hiszen sehol az Írásban nincsenek elrendelve! Az Ószövetség Írásaiban, különösen a Tórában/Mózes öt könyvében találjuk az ünnepeket, amelyeket az Örökkévaló/Isten az Ő népének elrendelt. (Jézus Krisztusban hívővé lett népének is! Megj. ford.) De nem csak azt, Ő azt is mondja, hogy mikor kell ezeket ünnepelni. Sajnos a hagyományos keresztény egyház ezeket az ünnepeket elutasította és helyette hamis ünnepnapokat nevezett ki.
Az Örökkévaló a teremtés által lehetőséget adott nekünk, hogy amiknek be kell következniük azokra a különleges jelek által felfigyeljünk. Jesua is utal arra, hogy az idők jeleire figyelni kell Mt.16,3; 24,3.
1.Mózes 1,14-15-ben olvassuk: És mondta Isten: Legyenek világító testek az ég boltozatán, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelül időknek napoknak és éveknek. És világítsanak az ég boltozatán,és világítsanak a Földre! És úgy lett.
Több Biblia fordításban hiányzik a "jel" szó! Azonban sok helyen van szó a Bibliában jelekről mint szignálokról, amire figyelni kell. Mark Biltz hozzáfűzi: A héber szó nem csak szignált jelent, hanem egy szignálra utal amelyik jele az Ő jövetelének, megjelenésének. Az -ünnepnapok- kifejezésnek szintén jelentősége van az Örökkévaló kalendáriumában. Ha az -ünnep- szót halljuk, gyakran az evésre gondolunk. A héber kifejezésnek nem az evéshez van köze. Ennek egy isteni dátumhoz van köze, mintha az Örökkévalónak a kalendáriuma lenne.
Ha mi az égi jelekkel ebben az értelemben foglalkozunk, nem azonos az asztrológiával. Joél 3,4-ben olvassuk: A Nap sötétre változik és a Hold pedig vérré, amikor az Örökkévaló/JHWH nagy és rettenetes napja jön.
Az Újszövetség írásaiban mondja Jesua: Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a Hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.
És akkor megjelenik az Ember Fiának jele az égen; és akkor sír az ország (Izráel!) minden nemzetsége, és meglátják az Embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. Mt. 24,29-30
Az ember gondolhatná, hogy itt egy kozmikus katasztrófáról van szó. Amikor Mark Biltz érdeklődése úgy a hold- mint a napfogyatkozásra esett, és a NASA internet oldalát tanulmányozta, egy ritka, négy egymást követő teljes holdfogyatkozásról szerzett tudomást, amit vérholdnak is neveznek.
Vérholdak
Mi az a vérhold? Ez tulajdonképpen egy teljes holdfogyatkozás. Természetesen a totális holdfogyatkozásnál sem láthatatlan a Hold - sokkal inkább a barna-narancsszínű fény variációjában jelenik meg.
Az elkövetkező 2014-2015-ös években 4 vérhold lesz megfigyelhető, ami további évszázadokig nem fog bekövetkezni. A 16., 17., 18. és 19. évszázadokban nem volt e jelenség. A 20. században kétszer fordult elő, mégpedig 1949-50-ben Izráel államalapítása(!) (1948) után és 1967-68 Jeruzsálem felszabadítása(!) (1967) után.
E különös, négy egymást követő sorozata a vérholdaknak 2014-ben és 2015-ben következik be újra:
2014. április 15. és október 8.
2015. április 4. és szeptember 28.
Ezek érdekes tények és figyelemmel kellene követni, ha az ember tudja, hogy az Örökkévaló az égitesteket mint jeleket teremtette a számunkra. Ez egy nagyon ritka jelenség. Még figyelemre méltóbb az a tény, hogy minden alkalommal peszah/páska vagy szukkot/lombsátrak ünnepekor jelenik meg.
Napfogyatkozások
A 2015-ös év egy egészen különleges év lesz, mert két napfogyatkozás lesz benne: március 20. és szeptember 13. Ez az égi jel ezt az évet egyedivé teszi.
Bibliai kalendárium
A fentiekben megnevezett dátumok nagyobb jelentőséget kapnak, ha a bibliai kalendárium fényében tekintjük meg őket. Ez a bibliai kalendárium tulajdonképpen az Örökkévaló/JHWH kalendáriuma, amit sajnos sem a keresztények sem a zsidók nem követnek.
A mai zsidó kalendáriumot a 4-ik században a farizeusok számolták ki, azonban a 11-ik században vezették be, és idegen kultúrák elemeivel áthatottak, különösen a babiloni exil idejéből. Ez a zsidó naptár nem felel meg a bibliai naptár kritériumainak. A bibliai naptár kizárólag a Hold után irányul és úgy a holdévhez mint a napévhez orientálódik.
A legtöbb országban a Gregoriánus kalendáriumot használják, amit a 16. században készítettek és ez a Juliánus kalendáriumot váltotta fel a húsvét időpontjának problémája miatt. Ez a (Gregoriánus) kalendárium a Naphoz orientálódik.
A bibliai kalendárium alapján az év tavasszal az árpa érésekor kezdődik.
2.Móz. 12,2: Ez a hónap legyen néktek a hónapok feje! Első legyen ez néktek az esztendő hónapjai között. (Ezen első hónap neve: Abib, jelenti az árpának azt az érettségi fokát, amikor pörkölve már ehető, de még nem aratás érett. Megj. ford.) A Bibliában ez a hónap az Abib kalászhónapnak van nevezve, és az Örökkévaló fontos ünnepeket rendelt el benne. Ebben a hónapban volt az első peszah/páska:
... A hónak tizedikén mindenki vegyen magának egy bárányt az atyáknak háza szerint, házanként egy bárányt. 2.Móz. 12,3
És legyen nálatok őrizet alatt e hónap tizennegyedik napjáig, és ölje meg Izráel községének egész gyülekezete estennen. 2.Móz. 12,6 És legyen ez a nap néktek emlékezetül, és ünnepnek szenteljétek azt az Örökkévalónak; örök rendtartásként nemzetségről nemzetségre. 2.Móz. 12,14
Az Örökkévaló ezen rendelkezését ugyanazon részben háromszor is megismétli 17-ik és 24-ik versek és mint "szolgálat!" nevezi meg. Ez nem csak Izráelre vonatkozott, hanem az idegenekre is, akik az Egyiptomból való kivonuláskor velük tartottak: Egy törvénye legyen az ott születettnek és a jövevénynek, aki közöttetek tartózkodik. 2.Móz. 12,49
További két ünnepét a bibliai kalendáriumnak a keresztények nagy része nem veszi figyelembe: Jom Kippur/Ki-engesztelés napja, és a Szukkot/Lombsátrak ünnepe.
A 3.Móz. 16,29-31-ben az Örökkévaló a Jom Kippur-al kapcsolatban beszélt Mózessel: Örökkévaló rendtartás legyen ez nálatok: a hetedik hónapban, a hónapnak tizedikén alázzátok meg lelketeket/magatokat (böjtöljetek) és semmi munkát ne végezzetek, se a benszülött, se a közöttetek tartózkodó jövevény. Mert ezen a napon engesztelés lesz értetek, hogy megtisztítson titeket; minden bűnötöktől megtisztultok az Örökkévaló előtt. Szombatok szombatja ez néktek, alázzátok meg azért leketeket/magatokat (böjtöljetek) - örökkévaló rendtartás ez.
3.Móz. 23,26-28: És beszélt az Örökkévaló Mózeshez, mondván: Ugyanennek a hetedik hónapnak tizedikén az engesztelés napja van. Szent gyülekezéstek legyen néktek, és alázzátok meg lelketeket/magatokat (böjtöljetek), és tűzáldozattal áldozzatok az Örökkévalónak. Semmi dolgot/munkát ne végezzetek azon a napon, mert engesztelésnek napja az, hogy engesztelés legyen érettetek az Örökkévaló előtt, a ti Istenetek előtt.
Ez egy különösen fontos ünnep, a sabbat sabbat-ünnepe! Ugyanebben a részben szól tovább az Örökkévaló: Szólj Izráel fiainak, mondván: Ugyanennek a hetedik hónapnak tizenötödikén a lombsátorok ünnepe legyen az Úrnak hét napig. 3.Móz. 23,24
Lombsátorokban lakjatok hét napig, minden benszülött lombsátorokban lakjék Izráelben. Hogy megtudják a ti nemzetségeitek, hogy lombsátorokban lakattam Izráel fiait, a mikor kihoztam őket Égyiptom földéről. Én vagyok az Örökkévaló, a ti Istenetek. 3.Móz. 23,42-43
A nemzetekből való hívők fel kell hogy ismerjék, e hét napon át tartó ünnep számukra is jelentőséggel bír, hiszen a jövőben az ő részükre is ünnep lesz: És lészen, hogy a kik megmaradnak mind ama népek közül, amelyek Jeruzsálem ellen jőnek: esztendőről esztendőre mind felmennek, hogy hódoljanak a Királynak, a Seregek Urának, és megünnepeljék a lombsátorok ünnepét. Zak. 14,16
Még egy észrevétel a bibliai kalendáriummal kapcsolatban: Mint mondottuk ez hold-kalendárium. A 2.Móz. 12,2-ben a következőt olvassuk: Ez a hónap legyen néktek a hónapok elseje; első legyen ez néktek az esztendő hónapjai között. A héber szövegben hachodes újhold-at jelent. Ez a chadas szóból származik, ami megújítás-t jelent. Tehát az új év akkor kezdődik, amikor az újhold mint vékony sarló az égen látható lesz, mégpedig röviddel az árpa érés előtt, ami Izráelben kora tavasszal van.
Mivel a bibliai kalendárium és a bibliai ünnepek a holdciklusokhoz ill. az újholdakhoz igazodnak, szükséges, hogy figyelemmel kísérjük, ha a jelek a Holddal összefüggésben vannak.
Vérholdak és az Örökkévaló ünnepnapjai
A 2014-2015-ös években a vérholdak sorozata nem esik összhangba az általunk használt Gregoriánus kalendáriummal.
Ha azonban az összefüggést a bibliai kalendáriummal figyeljük meg, akkor valami megdöbbentőt fedezünk fel! Mindegyik dátum bibliai ünnepre esik!
2014-ben két teljes vérhold (totális holdfogyatkozás) lesz: április 15-e és október 8-a. Az április 15-e pontosan 15 nappal azután jön miután a Hold 'megújult', mert március 30-án lesz újhold. Az újhold látható megújulása, azaz a vékony holdsarló, a következő napon, 2014. március 31-én lesz látható. 15 nappal később április 15-én van a páska ünnepe. Tehát a páska ünnepe 2014. április 15-én lesz, és ezen a napon megjelenik a Hold vérvörösen!
Most a 2014. október 8-ai, ezen év második vérholdjával foglalkozunk. Ez a nap a hetedik holdciklus (ill. hetedik hónap). Pontosan e napon október 8-án van a szukkot/lombsátrak ünnepe! Ezuttal ugyancsak egy vérhold szignáljával!
És nem csak ez: A következő évben ugyanezek a vérholdak ugyanezeken az ünnepnapokon lesznek! Ezenkívül röviddel ezelött, március 20-án egy totális napfogyatkozás lesz!
Ezen a helyen itt az ideje annak, hogy e két - páska és szukkot/lombsátrak - ünneppel foglalkozzunk.
Mint előzőleg már említettük, a páska az a nap, amikor minden család Egyiptomban egy bárányt levágott. A vérét felkenték az ajtófélfára és a homlokfára. Az Örökkévaló népe ette e báránynak a húsát - az őrködés éjszakáján - mégpedig nem egy kulináris ünnepi étkezésként - hanem a szabadulás várakozásában. És ilyen módon egyétek azt meg: Derekaitokat felövezve, saruitok lábaitokon és botjaitok kezetekben. És nagy sietséggel egyétek azt. Mert az Örökkévaló páskája ez. 2.Móz. 12,11
Később Jesua mint a páska-bárány beszélt magáról; az Ő vére amit értünk ontott, védelmünk az éjszakában, amikor az Örökkévaló ítéletét Egyiptom istenein - azaz e világon - végre hajtja. A páska szó jelentése: Isten ítélete áthalad - ami jönni fog. Ezek a vérholdak jelek lennének arra nézve, hogy az ítélet közel van?
A szukkot/lombsátrak ünnepe ellenben az öröm ünnepe, hiszen a termés betakaríttatott! 5.Móz. 16,13 Hét napon át ünnepelnek és a nyolcadik nap egy pihenőnap 3.Móz. 23,36
Az ünnep utolsó nagy napján pedig felállt Jesua/Jézus és kiáltott, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék! Aki hisz én bennem, amint az Írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből. Ján. 7,37-38
A 2015-ös évben mindegyik vérholdat egy napfogyatkozás jelenti be. Van-e jelentősége ezen égi jelek e különleges halmozódásának?
Bibliai kijelentések és előrejelzések az égi jelekről
Lásd, az Örökkévalónak napja jő szörnyű búsulással és izzó haraggal, hogy a Földet kietlenné tegye, és annak bűnöseit elveszesse arról. Mert az ég csillagai és csillagképei nem ragyogtatják fényöket! Sötét lesz a nap feljövetelekor, és a Hold fényét nem tündökölteti. És meglátogatom a Földön a gonoszságot, és az istenteleneken az ő bűneiket, és megszüntetem az elbizakodottak kevélységét, és az erőszakoskodóknak gőgjét megalázom. Ézs. 13,9-11
Megremeg előttük a Föld, és megrendülnek az egek; a Nap és Hold elsötétednek, a csillagok is bevonják fényüket. És megzendül az Örökkévalónak hangja az Ő serege előtt, mert felette nagy az Ő tábora; mert hatalmas az ő Szavának végrehajtója. Bizony nagy az Örökkévalónak napja és igen félelmetes! Ki állhatja ki azt? Joél 2,10-11
A megújított szövetség írásaiban mondja Jesua a Máté 24-ik részében, ami 'Kis Jelenések/Kinyilatkoztatások'-ként is ismeretes:
Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.
És akkor megjelenik az Ember Fiának jele az égen; és akkor sír az ország (Izráel!) minden nemzetsége, és meglátják az Embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. Máté 24,29-30
Azután láttam, mikor a hatodik pecsétet felnyitotta: és egy nagy földrengés lett, és a nap fekete lett mint a szőrzsák, és az egész Hold olyan lett, mint a vér; Jel. 6,12
Márk újra idézi Jesua kijelentését: De azokban a napokban, azután a nyomorúság után, a Nap elsötétedik, és a Hold nem fénylik, Mk. 13,24
Lukács ugyancsak tudósít erről: És lesznek jelek a Napban, Holdban és csillagokban és a Földön nemzetek/pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog. Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e Föld kerekségére következnek, mert az egek erősségei megrendülnek. És akkor meglátják az Embernek Fiát eljőni felhőben, hatalommal és nagy dicsőséggel. Lk. 21,25-27
Szokkot/lombsátrak ünnepén idézte Péter Joél próféciáját: 20. A Nap sötétséggé változik, és a Hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja. És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik. ApCs. 2,20-21
A Jelenésekben János kibővíti ezt a próféciát: Azután láttam, mikor a hatodik pecsétet felnyitotta: és egy nagy földrengés lett, és a nap fekete lett mint a szőrzsák, és az egész Hold olyan lett, mint a vér; És az ég csillagai a Földre hullanak, miképen a fügefa hullatja gyümölcseit, mikor nagy szél rázza. Jel. 6,12-13
A 2014-2015-ös napfogyatkozások és vérholdak hogy mit jeleznek nem tudjuk. Azonban nagyon figyelemre méltó, hogy az Örökkévaló ünnepeivel összhangban állnak, mely ünnepeknek jelentőségük van az utolsó napokban. Figyeljünk az idők jeleire!
Forrás: Kol Hesed
Fordította: Katharina Becker
Forrás:http://www.zsidok-keresztenyek.eu/honlap2/
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Különös jelenségek
« Válasz #28 Dátum: 2010 Július 28, 07:45:03 »
Én nagyon szeretem a csillagászatot. Hiszem, ahogy a biblia is írja, hogy ezek a jelek Jézus visszajövetelének a közelségét mutatják. Azt nem tudom, hogy a 16. 17. 18. stb században mennyi teljes holdfogyatkozás volt, de azt tudom, hogy én már láttam két teljes holdfogyatkozást, volt olyan, amikor tudtam, hogy van, de felhős volt az ég. Azonkívül láttam több részleges holdfogyatkozást.
Csak azért írom, mert ilyenek nem csak 1949-50-ben fordultak elő. Ez nem ritka jelenség manapság.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Különös jelenségek
« Válasz #29 Dátum: 2010 Július 28, 09:36:06 »
Kedves Tünde!Nagyon érdekes,amit írtál!
Kedve Tothg!Érdekes,én nagyon szívesen nézem a csillagokat,már amennyire lehet a városban és érdekel a csillagászat.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63