Szerző Téma: Keresztyén gyermeknevelés  (Megtekintve 23563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztyén gyermeknevelés
« Dátum: 2009 November 27, 22:07:17 »
Athanasius kérésére megnyitottam ezt a topicot!  :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #1 Dátum: 2009 November 27, 22:40:50 »
Persze, ráfogod Athanasiusra, közben csak le akarod nyúlni a keresztény gyereknevelés fogásait a kis Farkas számára mi??  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #2 Dátum: 2009 November 27, 23:05:24 »
A kis Farkas még nem bújt elő! Még van időm!  :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #3 Dátum: 2009 November 27, 23:05:40 »
Kis Farkas  :2funny: reméljük nem szó szerinti kis farkas  :2knuppel:  :2funny:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #4 Dátum: 2009 November 27, 23:06:04 »
Na igen, egy kisbabát várunk azt helyette lesz egy kis farkas, vagy egy kis krokodil.  :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #5 Dátum: 2009 November 28, 00:20:07 »
Na igen, egy kisbabát várunk azt helyette lesz egy kis farkas, vagy egy kis krokodil.  :hehe:

Ne csinájjad má Főnök, a 'Dzsungel könyvét' is át kell írnom?!
:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #6 Dátum: 2009 November 28, 05:12:43 »
  :167:  :hehe:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #7 Dátum: 2009 November 28, 06:19:03 »
Csak azért,hogy én is beleszóljak,honnan tudod,hogy egy kis farkas???-a farkasok soha nem szoktak egyedül magányosan járni??? :angel2: :taps: :fetreng: :026:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #8 Dátum: 2009 November 28, 06:29:46 »
   :053:  már ikreket prófétáltok?  :040: :045: :happy02:      
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #9 Dátum: 2009 November 28, 08:28:12 »
Ikrek!? Vá-vá-várjatok, egyelőre egy is kihívás!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #10 Dátum: 2009 November 28, 09:59:51 »
Antikám, minden jó ajándék felülről való,nekünk csak elfogadni kell. Különben én nem beszéltem, csak a gondolataimat írtam le. :angel2: :fel: :018: :019: :?:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #11 Dátum: 2009 November 28, 10:08:24 »
Sziasztok!

Örülök ennek a topicnak. Ugyan még mi is gyermekvállalás előtt állunk, mint Adminék, és rengeteg kérdés van bennem.
Magam körül sok különböző példát látok a hívő szülők és gyerekeik környékén.

Láttam olyat, hogy valaki szigorúan, következetesen hitre próbálta nevelni a gyerekeit, azok mégis egy idő után fellázadtak, elfordultak Istentől, és csak sokára, vagy még nem tértek vissza.
Ugyan ezt láttam megengedő szülők esetében is: az ifjoncok elindultak a maguk útján, aztán vagy megtértek, vagy még nem.

Látok - hála Istennek - rengeteg olyan családot is, ahol valahogy magától értetődik, hogy Jézus mintegy tagja acsaládnak és ez nagyszerű...

Kedves tapasztalt szülők, szerintetek mi a követendő, ha az ember hitben akarja felnevelni a gyerekeit, hogy az Úrral való járás természetes legyen számukra?
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #12 Dátum: 2009 November 28, 10:55:10 »
 Tibi fiam 10 éves volt,mikor megtért,a döntést ő hozta. Megtérés előtt rengeteg problémám volt a gyerkőccel, de ezeknek meg kellett
 történnie ahhoz,hogy én is megismerjem Jézust. Tibike megtérése után,nagy változások történtek. Magatartási problémái rövid időn
 belül pozitív változásnak indultak. Kb 4 évig rendszeresen eljárt az alkalmakra és szeretet is járni. Majd egyik napról a másikra a világi barátaival
 töltötte az időt, két évig volt,hogy két- három hónapig sem vett részt az alkalmakon. A világ felé fordult, sajnos. Többször mondtam neki
 Tibikém gyere az alkalomra kiesel az áldásokból. Mindig megígérte majd a jövőhéten, de nem jött el. Kértem,könyörögtem Istennek
 hozza vissza a fiam az ő népe közé. Nem olvasta a bibliát,nem imádkozott,teljesen vissza ment a világba. Majd két éve elkezdett járni alkalmakra,
 de sajnos az én unszolásomra történt. Jött az Isten tiszteletre,de csak az én kedvemért. Mikor aludt,többször imádkoztam érte kézrátéttel.
 Istenhez kiáltottam,Uram mit csinálok rosszul,hogy a fiam a világot jobban szereti. Isten szólt:Engedjem el a fiam,neki kell döntést hozni.
 Rendben elengedtem a fiam, letettem az Úr lábai elé Tibikét. Tavaly nyáron elment a kadarkúti táborba... és egy új gyerek tért haza. Visszajött Isten
 népe közé. Rendszeresen eljár az alkalmakra, olvassa az igét, imádkozik. Látom a gyümölcsöket az életében. Minden dicsőség,hála,tisztelet az
 Úré.

 Már tudom, oda kell adjuk a gyermekünket az Úrnak. Isten akarata legyen meg a gyerekek életében is.

 Tudok olyan keresztény anyukáról,apukáról aki felpofozta a gyerekét, mert nem ment az alkalmakra. Erőszakkal nem megyünk semmire!

 Szeretettel: Moncsi :2smitten:
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #13 Dátum: 2009 November 28, 14:47:43 »
 :168:
Ámen!
Hiszem, hogy a gyermekeink ajándékok, EL KELL VELÜK SZÁMOLNUNK, és néha ...  :061:  ... azt kell mondanom... mintha "kölcsön" kaptuk volna őket. Mert igazából ők az Úréi.  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #14 Dátum: 2009 November 28, 17:10:51 »
Azt is mondhatjuk, hogy adoptáljuk őket az Úrtól!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)