Szerző Téma: Keresztyén gyermeknevelés  (Megtekintve 23566 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #90 Dátum: 2011 Május 26, 11:10:26 »
ooo köszönöm  :169: :169:
A humorérzékkel nincs baj :) lehet az a baj hogy eleinte viccesnek tartottuk, bár akkor még nem az ételnél hanem a cuminál vagy bármi másnál csinálta ami nem kaja... Igen elszoktam venni előle és mindig elmondom neki hogy nem szabad, és egyszer csak abba hagyja. Igazából arra is gondoltunk már, hogy ezzel jelzi ha nem kell neki, de aztán egyszer csak megnyugszik és folytatja az evést. Szóval nem igazán értem... sokan azt is mondják hogy baba dolog... elkezd valamit amire azt látja, hogy vicces és mások nevetnek ezért folytatja plusz gyakorolja is ha valami új dolgot talál ki...  :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #91 Dátum: 2011 Május 26, 11:17:50 »
Nekem is lenne kérdésem. Mostanában Beki új szokása az étel fújása...  :118: Ami azt illeti nem tudom, hogy honnan szedte de nem tetszik amikor az ételt fújja. Elég nehéz róla leszoktatni és ha rájön akkor csinálja ha akarjuk ha nem... Már többször rászóltunk (nem mosolyogva) hogy nem szabad de elég sokszor elkezdi.... Ti mit tennétek???  :168:

Kedves DöNdIkEeE, amikor megtörténik akkor nem mosolyogtató, de lehet, hogy a meleg étel fújását tőletek leste el.

Eszembe jutott amikor a fiam a spenótot, na nem fújta, hanem az arcomba prüszkölte - hú de mérges voltam.
Ez persze látszott is.

Attól kezdve tisztes mennyiségű ételt tettem   a szájába, inkább semmit, mint valamit így aztán inkább nyalogatta.
Amikor jól belejött az evésbe, akkor növeltem a kanálba levő mennyiséget.

Aztán amikor már ő is fogta velem a kanalat, akkor is előbb kevés mennyiséget tettünk az étkezés kezdetén a kanálba.

Persze ahogy Irma írta én is folyton mondtam mit is csinálunk.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #92 Dátum: 2011 Május 26, 12:11:59 »
Hát ha kezdetben vicces volt?????????? lehet, hogy azt várja, hogy most is az legyen. De tényleg baba dolgok ezek. Sokszor olyan hamar hagyják abba, ha csökken az érdeklődés, mintahogy elkezdte. Ilyenkor úgy néz ki mikor folyton ugyanazokat a dolgokat mondjuk mint ha beszélnénk bele a vakvilágba, gyermekünk meg megy a saját feje után, aztán egyszercsak mégis megváltozik az addigi rossz gyakorlat. A gyereknevelés egyik legfontosabb eszköze - szerintem - a jó humorérzék. Kivánok belőle mindennapra elegendőt!!! :D
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #93 Dátum: 2011 Május 26, 12:13:21 »
köszönöm :)
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #94 Dátum: 2011 Június 05, 08:35:29 »
A gyermek intelmei szüleihez


Ne kényeztess el! Tudom jól, hogy nincs mindenre szükségem, amit kérek, csupán kipróbálom, hogy mit csikarhatok ki Tőled.

Légy velem határozott. Ez azért fontos nekem, mert ezáltal érzem magam biztonságban

Ne engedd, hogy rossz szokásokat vegyek fel. Te vagy az egyetlen, aki ezekre még idejekorán figyelmeztethet.

Ne viselkedj úgy velem, mintha fiatalabb lennék, mint amilyen valójában vagyok. Ezzel csak azt éred el, hogy ostoba módon "nagy"-ként próbálok viselkedni.


Ne javíts ki mások előtt. Sokkal többet érsz el, ha kettesben, csendesen megmagyarázod, hogy miben hibáztam.


Ne tégy úgy, mintha a hibáim bűnök lennének. A kettő összekeverése megzavarja bennem az érfékek megtanulását.


Ne védj meg cselekedeteim következményeitől! Néha szükségem van arra, hogy - fájdalmak árán - magam tapasztaljam a következményeket.

Ne vedd rossz néven, ha azt mondom: "nem szeretlek". Legtöbbször nem Te vagy az, akit nem szeretek, hanem azt a hatalmat, ami megakadályoz, hogy kedvem szerint cselekedjek.


Ne törődj sokat egészségi panaszaimmal. Néha csak azt szeretném elérni, hogy figyeljenek rám.


Ne korholj állandóan! Ha folyton zsörtölődsz, csak úgy tudok védekezni, hogy siketnek tettetem magam.


Ne felejtsd el, hogy nem tudom mindig pontosan kifejezni magam. Ezért tűnik úgy néha, mintha nem lennék "becsületes".

Ne rázz le, ha kérdésekkel fordulok Hozzád. Ha nem válaszolsz, egy idő után azt veszed majd észre, hogy abbahagyom a kérdezést, és máshol keresek választ a kérdéseidre.


Légy következetes. Ha nem vagy az, zavartnak érzem magam, és nem tudok többé bízni Benned.


Ne mondd nekem, hogy a félelmeim butaságok. Nagyon is valóságosak ezek a félelmek és csak úgy tudsz segíteni nekem, ha megpróbálsz megérteni.


Sose tégy úgy, mintha tökéletes és tévedhetetlen lennél. Túlságosan nagy lesz a csalódásom, mikor rájövök, hogy egyik sem vagy.


Ne gondold, hogy elveszíted a tekintélyed, ha bocsánatot kérsz tőlem. Becsületes bocsánatkérés meleg érzéseket ébreszt bennem irántad.


Ne felejtsd el, hogy szeretek kísérletezni. Kérlek, nyugodj bele a próbálkozásaimba, nem tudok meglenni ezek nélkül.


Ne felejtsd el, hogy milyen gyorsan felnövök. Biztos nehéz Neked velem lépést tartani, de kérlek, legalább próbáld meg.

Ne felejtsd el, hogy nem tudok létezni szeretet és megértés nélkül, talán nem is kell ezt Neked hangoztatnom. Vagy mégis?


Kérlek, tartsd magad jó kondícióban és légy egészséges. SZÜKSÉGEM VAN RÁD!


Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #95 Dátum: 2011 Június 05, 09:11:55 »
Köszönöm Gyöngyike érdekes olvasmány volt, és minden szülőnek megszívlelendő, ehhez nem kell Megváltottnak lenni.

Érdekes a tökéletes szó ismét visszaköszön, mint tagadása valaminek.

Sokan összekeverik a tökéletest, a probléma mentessel, a késszel, a "mittudom" :hehe: én mivel

Nekem a tökéletes egy alap állapot, viszonyítás mentes, mert ha tudomásul veszem, hogy különb tőlem minden ember  :pirul:
akkor én tökéletesen olyan vagyok amilyennek az engem alakító Aki bennem elkezdte a jó munkát, és Ő az aki be is fejezi.

A korongra rátett agyag darab tökéletesen képlékeny - ha tökéletesen képlékeny - arra, hogy belőle megfelelő edény készüljön, különböző munka fázisokon kell keresztül mennie, persze ha ezt nem hiszi, akkor nem képlékeny, akárhogy igyekszik, nem marad a mester keze között, hanem landol a földön.
Bizonyságul annak, hogy magában soha sem lesz edény, ehhez csak a mester ért.
Amikor egy esztergályos ráteszi a megmunkálandó anyagot a gépre, és 1 órát dolgozik rajta akkor az tökéletesen olyan amilyennek 1 óra munka alatt lennie kell.
Persze hozzá nem értők szemében én nem vagyok tökéletes, de a hozzáértő- ben bízom, NEKI, hiszek, és a kárhoztatóra nem hallgatok.
:2funny:

Tökéletes vagyok, mert tökéletesen BENNE hiszek.

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #96 Dátum: 2011 Június 05, 10:09:34 »
Drága Gyöngyike!
Köszönöm szépen.Nagyon megszívlelendő tanácsok.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #97 Dátum: 2011 Június 06, 10:51:48 »
Gyöngyike
Ezek nagyon bölcs sorok
köszönöm

ági
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #98 Dátum: 2011 Június 07, 18:12:21 »
Idézet
Sose tégy úgy, mintha tökéletes és tévedhetetlen lennél. Túlságosan nagy lesz a csalódásom, mikor rájövök, hogy egyik sem vagy.

A tévedhetetlenség mint tulajdonság emberi kitaláció, mert senki ember nem tévedhetetlen, csak az EMBERFIA, volt itt lenn a földön tévedhetetlen.

De akkor nézzük a tökéletest.

Ez mitől függ egy szülő vonatkozásában?
Engem valójában ki tett szülővé, és ki tett engem gyermekké, és ki tesz engem öreggé?

Kit értékelek?
Amikor magamat, vagy bárkit tökéletlennek ítélek, kit értékelek?
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #99 Dátum: 2011 Június 07, 19:43:50 »
Drága  Ditte és Ági! :2smitten:

Szívesen. Egy baptista keresztyén oldalról vettem le, innen:

http://www.vbm.hu/

Bocsánat, hogy csak most írom ide.

Szeretettel:

Gyöngyi

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #100 Dátum: 2011 Június 07, 19:47:11 »
Egy szülő monológja gyermekéhez


Életet adtam neked,
de nem élhetem le azt helyetted.


Taníthatlak,
de nem kényszeríthetlek arra, hogy tanulj.


 Szabadságot biztosíthatok számodra,
de neked kell számot adnod arról, hogy mire használod.


Elvihetlek a gyülekezetbe,
de nem juthatok hitre helyetted. ...
 

Megmondom, mi helyes, és mi helytelen,
de nem dönthetek helyetted.


Tanácsot adhatok neked,
de azt nem fogadhatom meg helyetted. ...


Szerethetlek,
de nem kényszeríthetem rád szeretetemet.


Taníthatlak arra, hogy adakozó légy,
de nem kényszeríthetlek rá arra, hogy áldozatkész, irgalmas légy.



Tanácsolhatom, hogy kit válassz barátodnak,
de nem kereshetek barátot számodra.


Tanácsolhatlak a szexualitásban,
de nem tarthatlak meg tisztának.


Figyelmeztethetlek az alkohol veszélyére,
de nem mondhatok le helyetted a szeszes italról.


Figyelmeztethetlek a kábítószer veszélyére,
de nem tarthatlak vissza attól, hogy ne használd.


Beszélhetek neked magasröptű célokról,
de nem érhetem el azokat helyetted.


Beszélhetek arról, hogy légy kedves,
de nem kényszeríthetlek rá arra, hogy légy szeretetreméltó.


Óvhatlak a bűntől,
de nem lehetek helyetted erényes.


Szerethetlek mint gyermekemet,
de nem kényszeríthetlek arra, hogy Istennel élj.


Beszélhetek neked az Úr Jézusról,
de nem kényszeríthetlek arra, hogy Őt életed Urának elfogadd.


Elmondhatom neked, hogyan kell élned,
de nem adhatok neked örök életet.


Imádkozhatok érted,
de nem imádkozhatok helyetted.

Forrás: http://www.vbm.hu/

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Keresztyén gyermeknevelés
« Válasz #101 Dátum: 2011 Június 07, 20:09:26 »
Drága Gyöngyikém!

Nagyon építő mind a két szemszögből leírt bülcsesség mondás sorozat. Néha pedig mi szülők mennyire tennénk azt amit tényleg nem tehetünk meg a gyermekünk helyett. Adjon Isten nekünk szülőknek még több kitartást abban amit viszont tehetünk : mindenkor imádkozhatunk gyermekeinkért.

 :ima02:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12