Szerző Téma: Egészségmegőrzés, testünk ápolása, sport...  (Megtekintve 48366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Egészségmegőrzés, testünk ápolása, sport...
« Válasz #345 Dátum: 2019 Február 10, 17:30:50 »
Nem olvastam el minden hozzászólást, ne haragudjatok ha valami olyat írok, amit már esetleg valaki más megtett. De az ismétlés a tudás atyja és most hozzá is szólhattok esetleg, amit a régebbi hozzászólásokkal már nem biztos, hogy megtehettek, mert sajnálatos módon látom, hogy csak kevés aktív felhasználó van a rengeteg tag között.
Szóval: Tudjuk, hogy ha olvassuk a Bibliát, akkor mindíg találunk benne olyat ami tegnap biztosan nem volt benne. Gondolom, tudjátok, hogy miről beszélek vagyis írok. Minden nap más megvilágosításból, más szemszögből olvashatjuk ugyanazt az igét. Minden nap valami mást (is) üzenhet a számunkra ugyanaz a kijelentés. Minden nap elkerüli valami a figyelmünket vagy ellenkezőleg, valami megragadja. Így van ez velem is. Már tudom, hogy a Biblia nem csak a lelkünket ápolja, hanem a testünket is és törödik az egészségünkkel is. Ma azt szokták mondani, hogy azok vagyunk amiket megeszünk. Meg, hogy a helyes táplálkozás nagyban befolyásolja az életünk minőségét vagyis az egészségünket. És milyen igaz ez a megállapítás. A Biblia számos helyen említ ételeket és étkezési alapanyagokat, melyeket úgy vélem, hogy nem ok nélkül tesz. Minden leírott szónak jelentősége és haszna van, így van ez az ételekkel is. Vegyük például az olivaolajat, ami nem csak a Szentlélek jelképe, de egy nagyon fontos táplálék és alapanyag volt már több ezer évvel ezelőtt, a mai orvostudomány pedig már pontosan meg is tudja nevezni, hogy miért. Nos lássuk, hogy mit tudhatunk ma erről a kincsről: "A mediterrán népeknél alacsonyabb a szív- és érrendszeri megbetegedés, ennek oka, hogy az olívában lévő telítetlen zsírsavak redukálják az érelmeszesedés és szívkoszorúér kialakulását okozó LDL-szintet a vérben. A rendszeresen fogyasztott jó minőségű olajnak vérnyomáscsökkentő hatása is van. A hidegen sajtolt extra szűz olívaolaj jelentős vegyülete a hidroxi-tirozol is, amely csökkenti a vérzsírszintet; már napi 20 gramm megvédhet a vérzsírok egészségkárosító hatásaitól. A korfui lianoliából készült olaj fogyasztása megoldást nyújthat az osteoarthritis, a krónikus ízületi gyulladás egyik fajtájára, amely a csontokat és a porcokat is érinti; belsőleg és külsőleg alkalmazva csökkenti a reumás fájdalmakat." (részlet az origo.hu-n olvasható Olívaolajjal a fogyásért, a szívbetegség és az ízületi gyulladás ellen című írásból)

Jézus által oly sokszor látogatott Gecsemáné kert az olajfák hegyének lábánál van, magyarul annyit jelent ez a héber kifejezés, hogy: az olajprés helye.

Fogyasszunk minnél több oliva olajat, hogy minnél tovább megőrizhessük szívünk jó fizikai állapotát. De természetesen tápláljuk Isten igéjével is, mert ebben van az igazi élet! :273:


Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egészségmegőrzés, testünk ápolása, sport...
« Válasz #347 Dátum: 2023 Október 21, 18:49:00 »
SPORT

"Steven Gerrard azt mondta, hogy Isten adja az embernek a tehetséget, ami azonban kemény munka nélkül semmit sem ér.
Úgy éreztem, ez rólam szól. Keményen dolgoztam a tehetségem mellett és most itt vagyok.”

Szoboszlai Dominik futballista (internetről)


Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egészségmegőrzés, testünk ápolása, sport...
« Válasz #348 Dátum: 2023 November 17, 16:34:12 »
SPORT

"A magyar labdarúgó válogatott ereje a csapategységen, egymás kisegítésén, támogatásán alapszik."

"Ami a legnagyobb erénye ennek a társaságnak, hogy sosincs egymásra mutogatás és ha valaki hibázik, akkor mindenki azon dolgozik, hogy kijavítsa a hibát."

internetről