Szerző Téma: Áldott üzenetek  (Megtekintve 136317 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kövecske

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #45 Dátum: 2007 Szeptember 28, 15:56:29 »
        A legfontosabb

    1990-ben éppen véget ért a norvég síbajnokság. Egy ismeretlen sífutó az ország nyugati partjáról, két bajnoki címet nyert meg, és a verseny hőse lett. Természetes, hogy az újságírók erről az emberről, aki minden esélyest legyőzött, többet akartak megtudni. Egyik interjú alkalmával megkérdezték a bajnokot, hogy a közeljövőben mi a legfontosabb célja, és vajon reméli-e, hogy az olimpiai játékokon érmet fog nyerni.

    „Számomra a legfontosabb, hogy másokat megmentsek” – válaszolta Kristen Skjeldal. A következő reggelen minden újságban megjelent ennek a bibliolvasó keresztyén sífutónak a fényképe, aki joggal viselte a „Kristen” nevet, ami azt jelenti: Keresztyén.

     Hallgassuk meg, hogy ez a keresztyén sífutó hogyan beszél a hitéről: „Amit én gyermekként tanultam, az még a mai napig is hitemnek alapja. De ahogy idősebb lettem, saját döntésemmel kellett szembesülnöm. Követtem ugyan szüleimet, de az ember nem építheti  saját hitét elődeinek hitére. Személyesen kellett döntenem az Úr Jézus mellett, Aki engem is elfogadott. Azóta Ő gondoskodik rólam, és tudom, hogy soha nem fog elhagyni. Nagyon sokat adott nekem, nélküle az egész életem üres lenne.

     Bizonyára élhet az ember ezen a földön anélkül, hogy hinne Krisztusban. Sokan ezt teszik, de ami engem illett: én hiszek az örök életben, amelyet csak az Úr Jézus Krisztus által nyerhetünk el. Senki nem szolgálhatja meg sem pénzzel, sem jó cselekedetekkel, mert Isten ajándékként kínálja fel azt. Ezt a lehetőséget meg kell ragadni amíg nem késő…”

    Igen addig, amíg van rá lehetőség, amíg utolsőt nem dobban a szívünk. Utána minden elveszett!
    „Ma, ha az Ő szavát halljátok, ne keményítsétek meg a szíveteket…”  Zsid 3,7-8

 
Vetés és Aratás

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #46 Dátum: 2007 Szeptember 28, 22:54:16 »
             
Mester! Éritntsd meg a szívem!

Hogy megújoljon a lelkem.
Hogy begyógyuljon sok sebem,
Hogy viselhessem keresztem,
Hogy lássa arcod két szemem.
Hogy szikla legyen a hitem,
Hogy hallja szavad a fülem,
Hogy Te légy minden reményem,
Hogy áldássá legyen kezem,
Hogy bocsájtassék sok vétkem,
Hogy dícsérhessen énekem,
Hogy Tiéd legyen életem,
Mester! Érintsd meg a szívem!

Dömötör Tibor
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

kövecske

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #47 Dátum: 2007 Október 23, 14:01:29 »
       
        Nincs selejt!
       (Zsoltár 139,14)


- Anya, látnod kellene az új gyereket az osztályunkban - mondta Tomi, miközben a frissen sült csokis süteményért nyúlt.
- Miért, mi van vele? - kérdezte az édesanyja.
- Olyan furcsa. Senki sem szereti - felelte a fiú.
- És miért nem? - ráncolta az anya a szemöldökét.
- Hát azért, mert annyira furcsa az öltözködése -idézte maga elé Tomi nevetve. - Olyan ruhákat hord, amik húsz éve kimentek a divatból.
- Talán nincs pénzük — vélekedett az édesanya. Tomi vállat vont és így válaszolt:
- Nem csak a ruhája furcsa. Az orra is olyan tökéletlen... És a haja olyan, mint... Eközben a fiú beleharapott a következő süteménybe, és figyelte az édesanyját, aki kezdte szétválogatni az elkészült édességet. Egyenként szemügyre vette, majd tányérokra osztotta szét.
- Mit csinálsz? - kérdezte a gyerek.
Édesanyja fogta a legjobban megrakott tányért, és a szemetesvödör felé indult.
- Vannak sütemények, amelyek nem olyan jól sikerültek. Ez a selejt. Csak kidobom - válaszolt.
- Ki ne dobd! - háborodott fel Tomi, mint aki alig hisz a fülének.
- De hát nem tökéletesek, kisfiam. Nézd, ezek nem szépen sültek meg, ezeknek meg nem teljesen kerek a formájuk - magyarázta az édesanya.
- Attól még jók! - fejezte ki határozott ellenvetését Tomi. - El kell fogadni, hogy mások mint a többi -mondta habozva, majd halkan hozzátette: - Mint az új gyerek, igaz? Az édesanya egyetértőén bólintott:
- Mint az új gyerek. Mint minden gyermek, minden férfi és nő. Isten mindegyiket különbözőnek teremtette, és mindannyiukat szereti. Azt akarja, hogy az Ő szeretetét sugározzuk feléjük mi is. Azután a „selejtes" tányért fia felé nyújtotta.
- Nincs selejt - mondta Tomi, és újra vett egy sutit.

Te hogy vélekedsz? Nehezedre esik olyan embereket szeretni, akik másképpen öltözködnek, beszélnek, vagy bármiben is különböznek tőled és a barátaidtól? Emlékezz, hogy Isten teremtette őket olyannak, amilyenek! Te is fogadj el mindenkit!

(Részlet „A zárba illő kulcs 3. " c. gyermek¬könyvből - Evangéliumi Kiadó)
 

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #48 Dátum: 2007 Október 23, 15:03:43 »
kövecske! Akkor mi nagyon szeretjük Antit, úgye?  :2funny: Tudod? az orra...

kövecske

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #49 Dátum: 2007 Október 23, 16:22:51 »
Persze, Mária...  :05:
Mernék mást mondani..."  :08:
Anti már többször is ezzel a szmájlival jött:  :2knuppel:  :2funny:

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #50 Dátum: 2007 Október 23, 17:21:23 »
 :igen:  :2funny:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #51 Dátum: 2007 Október 23, 17:29:08 »
Nem akarom beleütni az ORROMAT, de lassan teli lesz minden topic az orromról írottakkal. :2knuppel:

De még jó, hogy értem a viccet. :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #52 Dátum: 2007 Október 23, 17:34:57 »
Igen, Anti... az tök jóóó... :05: :afro:

De igérem... hogy nem lesz szükség mindegyikre... annyira nem nagy...  :2funny:
Látva azt a gumibotot, inkább most már hallgatok... erről többet nem írok  :neee:

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #53 Dátum: 2007 Október 23, 17:45:58 »
Anti! Nem mi vagyunk a hibássak, hanem te, mert te kezdted.  :2funny: Minek hagytad, hogy beleüssük az orrunkat.  :2funny:
Nehogy elkezdj imádkozni, hogy kisebb legyen. Jó az úgy, ahogy van. Nekünk kövecskével semmi bajunk az orroddal. :D

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #54 Dátum: 2007 Október 23, 17:51:12 »
Pedig már kezdtem azon gondolkodni, hogy plasztikáztatom... :2laugh:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #55 Dátum: 2007 Október 23, 17:53:02 »
Elég érdekes diskurzus :2laugh:

kövecske

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #56 Dátum: 2007 Október 23, 17:53:43 »
Anti! Nem mi vagyunk a hibássak, hanem te, mert te kezdted.  :2funny: Minek hagytad, hogy beleüssük az orrunkat.  :2funny:
Nehogy elkezdj imádkozni, hogy kisebb legyen. Jó az úgy, ahogy van. Nekünk kövecskével semmi bajunk az orroddal. :D

A "fórumszabályzat" szerint, ahogy mondani szokás:

Teljes mértékben egyetértek, az előttem szólóval... :afro: :2funny:

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #57 Dátum: 2007 Október 23, 17:58:35 »
Szia diki! Hát egy kicsit jó kedvünk van az Úrban.  :D

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #58 Dátum: 2007 Október 23, 18:00:38 »
Sziasztok!
Örülök neki :igen:

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #59 Dátum: 2007 Október 23, 18:05:00 »
Akkor állj be a csatasorba és örülj velünk és Anti testvérünkkel. Áldott humorral áldotta meg őt Isten és most azon nevetgélünk. Nagyon szeretjük őt.  :2smitten:  :igen: Persze nem itt kezdődőtt el, csak itt is van utalás és hát...