Szerző Téma: Áldott üzenetek  (Megtekintve 136318 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kicsi alma

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #15 Dátum: 2007 Április 12, 19:43:33 »
-Nem azok a legjobb vadászok, akik folyvást fújják a kürtöt.
-Ne tarts magasra egy lámpát azért, hogy jobban lássák a Napot!
-Ne állítsd meg az ekét, hogy megfogj egy egeret!
-Senki sincs Istentől teljesen eltaszítva, mindaddig míg Istenhez vágyodik!
-Egy szem tett értékesebb, mint egy zsák elhatározás!
-Némely ember azért böjtöl, hogy lelkét büszkeséggel etesse!
-Senkit sem tudsz kisegíteni a fertőből, ha te magad is abban vagy!
-Urunktól kapott "fizettségünk" nem érdem szerint való díjazás, hanem jóságának adománya"
-Mennyire vak az, aki nem látja a NAP alkotójának keze nyomát!


                             :angel:

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #16 Dátum: 2007 Április 19, 09:33:34 »
Tanulságos lehet:

- Lehet, hogy lehetetlen helyzetben vagy, de így tanulsz meg bízni Őbenne.
- Elmehetsz a száraz "pataktól", de akkor nem bíztál meg Istenben!
- Bizony fájdalmas is lehet a szárazság, de rá kell jönnöd, hogy Isten ott van veled.
- Olyan helyzetekbe vagyunk időnként, amiből nem látjuk a kiutat.
- Isten belevezethet egy új helyzetbe bennünket, de Ő tudja mit csinál!
- Nem bírják el mások a te gondjaidat, néha még a sajátjukat sem, de te csak mondod és mondod.

kicsi alma

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #17 Dátum: 2007 Április 29, 12:14:03 »
--Egy kicsi kö a cípöben sántíkálásra kényszeríti a vándort.
--Az a baj, hogy sokszor a vílág szabja meg az egyház dívatját,
   holott az egyháznak kellene megszabni a vílág dívatját.
--Azt tudni amit Isten akar, az az egyetlen tudomány.
--Abban van-e életcélod, hogy pénzt keres, és minden idödet és minden erödet,
   erre fordítsd, hogy elérd-e célt?? Akkor ne csodálkozz rajta, ha lelked nyomorult.!
--Az az ember, aki minbig a maga kiválóságában tetszeleg, a végén üressé és
   felfuvalkodott lesz!!!!
--Isten sohasem szégyeli a múltadat, ha a jelened és a jövöd az övé.
--Legyetek porrá, a port nem lehet megsérteni.
--A szeretet az egyetlen zsebkendö, amely felszárítja a megszomorodottak könnyeit.




         :mozgó:):

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #18 Dátum: 2007 Május 10, 16:44:07 »
i: "Krisztus Egyháza egy abban az értelemben, ahogy Krisztus egy és csak egyetlen Szent Teste van. Az Egyház népe az, ami megosztott. Ha a keresztények képesek felülemelkedni azokon az akadályokon, amelyek elválasztják őket, és amelyek a Szentírás szerint meghiúsítják a hit, a szeretet és Isten imádásának megvalósulását közöttünk, akkor az Atya meg fogja hallgatni isteni Fia egykor elmondott imáját:

 Amint te, Atyám bennem vagy és én tebenned, úgy legyenek ők is egy mibennünk, és így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem” (Jn 17,21)."


Miért tanítank mást az egyházak? Az elszakadás az oka. Más ruhában vagyunk öltözve, de azonos a cél. Mimódon teszi meg, hogy mégis egységesíteni fogja az Egyházát? Ez lesz az igazi csoda Istentől! Egyenlőre ez még az Ő titka, de mi imádkozzunk tovább az egységesítésért a teológiai harcok, viták helyett. A világ számára se jó a keresztények széthúzása. Rossz példa előttük."

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #19 Dátum: 2007 Május 16, 13:36:18 »
MI A FONTOS?

Nem az a fontos,hogy Isten teljesítse a kívánságainkat,hanem az,hogy megtegyük az Ő akaratát.

Nem az a fontos,hogy mit gondolnak és mondanak rólunk mások,hanem az,hogy Isten milyennek lát bennünket.

Nem az a fontos,hogy csak egyre nagyobb bibliaismeretre törekedjünk,hanem az,hogy az ismereteket gyakoroljuk az

életünkben.

Nem az a fontos,hogy mindig boldogok legyünk,de jobb és fontosabb,hogy a környezetünket boldoggá tegyük.

Nem az a fontos,hogy a fájdalmaktól megkíméljük magunkat,hanem az,hogy szenvedéseink által Isten elérje célját az

 életünkben.

Nem az a fontos,hogy sokáig éljünk,hanem az,hogy naponta engedelmeskedjünk Istennek.



Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #20 Dátum: 2007 Május 19, 07:37:15 »
Az igazság bizonyitéka

Egy fiatal olasz lány- szemmel láthatóan elmerülve egy kis könyv olvasásában- egy gyümölcsös elárusítóhelynél üldögélt.Egy úr megállt,hogy gyümölcsöt vegyen,és megkérdezte,hogy mit olvas olyan nagy érdeklődéssel.Meglehetősen szégyenlősen válaszolta a lány:
- Isten szavát,uram!
De a férfi kételkedő ember volt,azt kérdezte tehát:
- Ki mondta önnek,hogy a Biblia Isten szava?
A lány gyermekes egyszerűséggel válaszolta:
- Isten maga.
- Isten? Lehetetlen!Hogyan mondta?Sohasem látta,sohasem beszélt vele!Hogyan mondta volna?
A lány zavarba jött,és néhány pillanatig csendben volt.Azután felnézett,és tiszteletteljesen azt mondta:
- Uram,ki mondta önnek,hogy van egy Nap ott fenn,az égen?
Az úr meglehetősen gőgösen válaszolta:
- Ki mondta nekem?Senki.Nincs szükségem arra,hogy valaki mondja.A Nap saját maga beszél erről.Felmelegít engem.Szeretem a fényét.
A fiatal olasz lány komolyan válaszolta:
- Világosan mondta,uram,ami a Napot illeti.Én a Bibliát olvasom,az felmelegíti a szívemet.Világosságot ad.Szeretem a fényét és a melegét.Senki más,csak Isten tudja adni ezt a fényt és a meleget,amelyet és kapok ebből a könyvből.
A férfi a lány egyszerű hitétől zavarba hozva csendesen továbbment.

                                                                                                            S.D.Gordon

"Az Úr törvénye tökéletes,felüdíti a lelket.
 Az Úr intő szava határozott,bölcsé teszi
 az együgyűt."(Zsolt.19,8).
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #21 Dátum: 2007 Május 25, 16:16:16 »
május 25.

KRISZTUS ILLATA

"Az Ő ismeretének illatját minden helyen megjelenti mi általunk. Krisztus jó illatja vagyunk." 2Kor 2,14-15

Jézus ismeretét nem csak hallani lehet, nem csak beszélni róla, hanem érezni az illatját. Minél jobban megismered Őt, annál jobban érzed. Mindenkiből valami légkör árad. Haragnak, szeretetlenségnek illatja, esetleg az öndicséret szaga. Körülötted illat van, vagy az éned kellemetlen szaga? Ha megszólalsz, kíséri-e beszéded a Krisztus jó illatja? Nem illatszer, nem mesterkélt, hanem az Úrral való kapcsolatnak a levegője. Jézus-illat! Az Élet Valaki, akinek illata van. Jó lenne csendben befelé figyelni: bennem van ez a Valaki? Kiáradhat belőlem? Jób könyvében beszél arról az Ige, hogy a fának reménysége van, ha levágják, újra kihajt, még ha megaggodik is földben gyökere. "A víznek illatától kifakad, ágakat hajt, mint a csemete" (14,9). Amikor az élő víz, Isten szava illata áradni kezd, a legöregebb, legavasabb, legkivágottabb fa is ki tud hajtani. Árad-e belőlünk ez az élő víz, amit mindenkinek éreznie kell?! Ahhoz, hogy ez az illat áradhasson, valamit tenni kell. Bethániai Mária összetörte az edényt, hogy a ház megteljen a kenet illatával. Lehet, hogy nem törtél még össze. Befogadtad Jézust, de nem jön ki az illat. Zárt edény ez a szép alabástromedény nincs még összetörve. Bethániai Mária mindent odaadott az Úrnak. Gyakorlati életedben minden az Úrért van? Vajon hálaadásodnak, imádságodnak illata naponta fölszáll az Úrhoz? Vajon mindent Neki csinálsz a nap első percétől az utolsóig? Az illatozásnál valami ég. Ég-e az életed? Miközben Érte égsz, megtelik a ház a kenet illatával."

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #22 Dátum: 2007 Május 31, 14:32:42 »
Választani még ma: „válasszátok ki még ma, hogy kit akartok szolgálni…” Józsué 24:15.

Ha azt akarod ma, hogy életed Istent dicsőítse, és mások áldására legyen, válaszd szívedből az alábbi hét dolgot:

Válaszd a szeretetet: Ne adj alkalmat a keserűségnek, még akkor se, ha úgy gondolod, van rá okod. (1Korintus 13:3-8)

Válaszd az örömöt: Hiszen Isten irányítja lépéseidet! Amikor kísértés alatt vagy, hogy elutasító vagy félénk legyél, állj ellen neki! (Zsolt. 37:23)

Válaszd a türelmet: Ne szitkozódj arra, aki elvette a helyed, inkább add át neki szívesen. Ahelyett, hogy a hosszú várakozás miatt panaszkodnál, adj hálát a pillanatért, hogy imádkozhatsz. (Róma 5:3-4)

Válaszd a kedvességet: Legyél kedves a szegényekhez, mert ők gyakran magányosak. Legyél kedves a gazdagokhoz, mert ők gyakran nyugtalanok. Legyél kedves azokhoz is, akik egyáltalán nem kedvesek, és megérted, hogyan hordoz Isten téged is. (Kol. 3:12)

Válaszd a jóságot: Legyél gyorsabb a belátásra, mint a vádolásra. Ne legyen baj, ha nem vesznek észre, és nem dicsekednek veled. Inkább érd be a kevesebbel, minthogy megszerezz valamit, ami valójában nem illet meg téged.

Válaszd a hűséget: Tartsd meg ígéreteidet, nehogy az emberek megbánják, hogy bíztak benned; nehogy a barátaid megkérdőjelezzék minden szavadat; és nehogy a családod csalódjon az irántuk való szeretetedben. (1Kor. 4:2)

Válaszd a szelídséget: Erőszakkal semmire se jutsz. Csak akkor emeld fel a hangod, amikor Istent akarod vele dicsőíteni. Csak akkor szorítsd ökölbe a kezed, amikor imádkozni akarsz vele. Ha pedig van valamilyen követelményed, azt legelőször magadtól várd el. (Jak. 3:17)

És ha sikerül ma ezek szerint élned, akkor este teljes békességgel feküdhetsz le, megérdemled a jó éjszakát!

Áldott napot! Saját érdekedben mond ki

„Hanem legyen a ti igenetek igen, és a ti nemetek nem, hogy ítélet alá ne essetek.” (Jakab 5:12)

 Vannak olyanok, akiknek azt a legnehezebb kimondaniuk, hogy „nem”. Nem a kiejtése nehéz - egyszerűen csak nehéz kimondani. Különösen, ha valakit úgy neveltek, hogy a jó keresztyén, a felelős szülő, a segítőkész társ, és az elkötelezett munkás sosem mondhat nemet. Bűntudatot érzünk, amikor nemet mondunk. Félünk, hogy az emberek nem fognak szeretni minket emiatt. De tudod mit? Némelyikük tényleg nem fog! Jézus azt mondta: „Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket.” (János 15:18)

Az igazság az, hogy egyetlen módon kerülheted el a kritikát: ha mindig azt mondod, amit az emberek szeretnének hallani. De akkor sajnos hamis prófétává válsz.

Mikor valaki folyamatosan kihasználja a kedvességed, és te csupán azt mondod, vagy úgy teszel, hogy: „Nem bánom, minden rendben” – akkor nem az igazságot mondod. Ez nem helyes! Mert igenis bánod a szíved mélyén! Amit mondasz az valójában nem igaz! Igen, az emberek jót mondhatnak rólad; de ha közben kizsákmányolják az életed, akkor annak az ára, hogy elfogadjanak: túl magas lesz!

Minden alkalommal, amikor azt mondod, hogy „igen”, de valójában úgy érzed belül, hogy: „nem”, három nem igazán jó dolog történik veled.

1.  Elveszíted az önbecsülésedet.
2.  Haragot táplálsz magadban, amit gyakran végül olyanra adsz ki, aki nem érdemeli meg.
3.  Elnyomod az érzelmeid és emiatt letörtté, elszigeteltté válsz.

Ne hagyd, hogy így kelljen leélned még egy napot! Hallgasd Jézus szavait: „ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem, ami pedig túlmegy ezen, az a gonosztól van.” (Máté 5:37)

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #23 Dátum: 2007 Június 09, 09:16:26 »
"Minden oldalról körülfogtál,kezedet rajtam tartod". Zsolt.139,5.

Védelem

Ha valami nagyon értékeset akarok elpostázni,azt minden oldalról jól becsomagolom.Törékeny dolgokat annyira meg kell védjek,hogy ha az bármi ütésnek lesz kitéve,mégis épen célba érkezzen.Saját életem a legnagyobb értéknél is drágább.Kire bízom ezt?Mit érek,ha életem megrázkodtatásai olyan erősek lesznek,hogy sem ember,sem pénz ebben nem segíthetnek?De ha azokat Jézus Krisztusra bízom,örök életet nyerek és mindenkor az Ő tulajdona maradok,Ő a mennyei céljába fog vezetni."Senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből"(Jn.1o,28).Jézusnak eme ígérete mindenkire érvényes,aki bizalmát benne vetette.
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #24 Dátum: 2007 Augusztus 07, 00:10:07 »
Azt mondod: "Lehetetlen".
Isten azt mondja: Minden lehetséges. (Lk 18:27)

Azt mondod: "Túl fáradt vagyok"
Isten azt mondja: Én felüdítelek Téged. (Mt.11:28-30)

Azt mondod: "Engem senki sem szeret igazán."
Isten azt mondja: Én szeretlek. (Jn 3:16, Jn 13:34)

Azt mondod: "Nem tudom tovább folytatni."
Isten: Elegendő az én kegyelmem. (1Kor.12:9, Zsolt 91:15)

Azt mondod: "Nem tudom, merre tovább."
Isten azt mondja: Vezetni fogom a lépteidet. (Péld. 3.5-6.)

Azt mondod: "Nem bírom ki."
Isten: Mindent elviselsz. (Fil. 4:13)

Azt mondod: "Nem vagyok képes rá."
Isten azt mondja: De én képes vagyok. ( 2Kor.9:8)

Azt mondod: "Nem érdemes."
Isten azt mondja: Érdemes. (Róm. 8:28)

Azt mondod: "Nem tudok megbocsátani magamnak."
Isten azt mondja. DE ÉN MEGBOCSÁTOK NEKED. (1.Jn.1:9, Róm. 8:1)

Azt mondod: " Nem sikerül."
Isten: Majd mindent megadok szükséged szerint. (Fil.4:l9)

Azt mondod: "Félek."
Isten azt mondja: Én nem adtam neked a félelem lelkét. (2.Tim.l.7.)

Azt mondod: "Állandóan aggódom és csalódott vagyok."
Isten: Minden gondodat hagyd RÁM. (l.Pét.5:7)

Azt mondod: "Nincs elég hitem."
Isten azt mondja: Mindenkinek mértéke szerint adtam hitet. (Róm.12:3)

Azt mondod: "Nem vagyok elég okos."
Isten: Adok neked bölcsességet. (1.Kor.1:3o)

Azt mondod: "Teljesen egyedül érzem magam."
Isten azt mondja: Én nem hagylak el, nem hagylak Téged cserben soha. (Zsid.13:5)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #25 Dátum: 2007 Augusztus 10, 09:52:06 »
- Miért másban keresed a hibát? Mert magadban nem találod, úgy elrejtetted.
- Isten akkor kezd el használni, amikor a zsenialításod végére értél és az Ő rendelkezésére állsz.
- Szellemi növekedéshez tapasztalatra van szükséged.
- Egyre közelebb kerülsz az Igazsághoz, Istenhez.
- Itt a földön nem jutsz oda, hogy az ellenség ne támadjon meg.
- Nem növöd ki a megpróbáltatásokat.
- Mi csak átutazók vagyunk és ne fészkeljük be magunkat ide, úgy mintha örökké itt kellene éljünk.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #26 Dátum: 2007 Augusztus 18, 01:22:19 »
LÁBNYOMOK

Egy ember egy éjszaka azt álmodta, hogy az Úrral sétál a tengerparton.
Jelenetek villantak fel az életéből. Minden egyes jelenetnél két, párhuzamos
lábnyomot látott a homokban: az egyik az övé volt, a másik az Úré.
Amikor élete utolsó jelenete is véget ért, visszafordult, és szemügyre vette
a homokban látható lábnyomokat.
Meglepődve vette észre, hogy élete során több alkalommal csak egy sor
lábnyomot lát. Arra is rájött, hogy ezek éppen élete legnehezebb és
legszomorúbb időszakaira esnek. Nem hagyta nyugodni a dolog, s megkérdezte az Urat:

- Uram! Azt ígérted, ha úgy döntök, hogy követlek, akkor mindig velem
leszel. De íme, épp a legnehezebb időkben csak egyetlen sor lábnyom látható.
Nem értem, miért hagytál el épp akkor, amikor a legnagyobb szükségem lett volna Rád?
Az Úr így felelt:

- Drága gyermekem! Szeretlek, és soha el nem hagynálak. Azért látsz néhol
csak egyetlen sor lábnyomot, mert amikor a legnehezebb időszakokat élted át,
amikor igazán szenvedtél, akkor a karjaimban vittelek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #27 Dátum: 2007 Augusztus 24, 15:19:08 »
Derűs hétköznapi hálaadás

Tudjátok mi ? Nincs is olyan rossz napom.Tulajdonképpen hálás vagyok, hogy:

- Fizethetek adót, - mert ez azt jelenti, hogy van munkahelyem.
- Takaríthatok a tegnapi vendégek után - mert vannak barátaim.
- A templomban a mögöttem ülő hölgy hangosan énekelt - eszerint még hallok.
- Csak messzi találtam parkolót - mert lám, - úgy látszik - még tudok járni és autóm is van.
- Kissé szűkek már a ruháim - mert bőségesen van mit ennem.
- Öt szatyorral jövök haza a bevásárlásból, - mert van mit venni, van miből és még haza is tudom vinni.
- Megint tele van a szennyeskosár - mert van ruhám , amit fölvehetek.
- Meghozta a postás a fűtőszámlát - mert melegedhettem.
- Este fáradtan dőlők az ágyba - mert tudtam dolgozni és van ágyam.
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #28 Dátum: 2007 Augusztus 28, 15:19:06 »
Kőbe vésve...
Két barát ment a sivatagban. Kirándulásuk alkalmával összevesztek, és az egyik barát képen törölte a másikat, aki megsértődött, és anélkül, hogy szólt volna bármit is, beleírta a homokba: "Ma a legjobb barátom lekevert egyet!"
Mentek tovább, egy oázishoz értek, ahol elhatározták, hogy megfürödnek. Az a barát, aki a pofont kapta, fuldoklani kezdett, de a másik kimentette. Magához térve kőbe véste: "Ma a legjobb barátom megmentette az életemet!"
Az a barát, aki lekevert egyet, majd megmentette társát, megkérdezte:
– Mikor megütöttelek, homokba írtad. Most meg kőbe vésted. Miért?
A másik azt válaszolta:
– Amikor valaki megbánt, azt csak homokba szabad írnunk, hogy a megbocsátás szele eltörölje a szavakat. De ha valaki jót tesz velünk, véssük kőbe, hogy senki se törölhesse el.
Tanuld meg sérelmeidet homokba írni, jószerencsédet pedig kőbe vésni!


Azt mondják, egy különleges emberrel találkozni, akit tisztelsz, egy pillanat műve. Megszeretni egy nap elég, de az illető elfelejtéséhez már lehet, hogy kevés az élet.
(Forrás: Internet: www.radio.hu)

Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

maria

  • Vendég
Re: Áldott üzenetek
« Válasz #29 Dátum: 2007 Szeptember 11, 09:47:21 »
Séta

- Ha átsétál a sátán a gyülekezeteden, akkor az romokban fog heverni
- Ha átsétál a sátán az életeden, akkor romokban fogsz heverni
- Ha átsétál a sátán a szíveden, akkor az összefog törni
- Ha átsétál a sátán a házadon, akkor az összefog dölni

- Ha átsétál az ember a gyülekezeten, nem lesznek gyümölcsök
- Ha átsétál az ember az életeden, megfog bántani
- Ha átsétál az ember a szíveden, összefogja törni
- Ha átsétál az ember a házadon, kifogja rabolni

- Ha átsétál Isten a gyülekezeteden, akkor az épülni fog
- Ha átsétál Isten az életeden, akkor áldottan fogsz élni
- Ha átsétál Isten a szíveden, meg fogsz változni
- Ha átsétál Isten a házadon, bőségben fogsz élni ámen