Szerző Téma: Abortus - magzatemberkék  (Megtekintve 33277 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #105 Dátum: 2012 Január 10, 19:44:46 »
Érdekes, elgondolkodtató, ugyanakkor bizonyos értelemben rémisztő, ez nem csak az Abortuszról szól, hanem az emberek tudatlanságáról.
Magyar felírás a "CC" gombnál

http://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI#ws

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #106 Dátum: 2012 Január 10, 21:35:58 »
Megdöbbentem én is a tudatlanságtól, a cinizmustól. Sok esetben a válaszok utáni reakcióm az lett volna, hogy további beszélgetésre kár pazarolni a megkérdezettre az időt. A riporter elszántsága és a jól vezetett kérdés sorozata viszont megnyitotta a helyes út felé vezető kaput. Felismerték a riportalanyok, hogy ismeretük hiányos és torz, sőt hozzáállásuk és véleményük is szinte teljes "pálforduláson" ment keresztül.

Köszönöm Zoli testvérem a filmet.
A fordítás magyar nyelvre nekem csak a You Tube oldalain jött össze.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #107 Dátum: 2012 Január 11, 15:23:15 »
Pintér Béla csodálatos ének mindig időszerű:

http://www.youtube.com/watch?v=mFIMozwOPyI#ws


Én régebben egy olyan alapítványnál voltam önkéntes, ahol az olyan lányoknak, asszonyoknak próbáltunk segíteni, akik valamiért válságba kerültek terhességük miatt.  Amikor ez a szolgálatom abbamaradt a telefon, ami addig segélyvonalként müködött az én nevemre került átírásra, és és azóta többször volt már segítségetkérő telefonom válságba kerülő pároktól. Ami számomra nagyon elgondolkodtató, hogy a pár férfi tagjai telefonálnak, mintha nagyobb felelősséggel lennének, mint a hölgyek. Sokkal oda figyelőbben állnak ehhez a nagyon-nagyon fontos kérdéshez. Isten tegye a szívükre a fiataloknak: az élet nem az övék, csak Isten rájuk bizta és egyszer számot kell adni róla! Az Ige azt mondja : az anyahméh gyümölcse jutalom! Bárcsak igy tudna mindenki tekinteni rá!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #108 Dátum: 2012 Január 11, 16:47:38 »
Nahát Irma! Ez nagyszerű szolgálat volt :063: Nem is tudtam hogy létezik ilyen.
Miért maradt abba ha szabad kérdeznem...? Hiszen ilyen szinte minden nap van.  :118: Mindig szükség lenne ilyen szolgálatra :03:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #109 Dátum: 2012 Január 11, 16:58:59 »
Drága Irma!
Köszönöm ezt a gyönyörű dalt. Isten áldja meg szolgálatodat!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #110 Dátum: 2012 Január 11, 18:01:09 »
Szia Anti!

Igen van még ilyen, csak én sajnos időhiány miatt nem tudok benne részt venni. Kiálltás az életért! - a neve az alapítványnak, és felekezetközi szolgálat, főként önkéntesek szolgálnak. Sajnos nagyon nehéz helyzetben vannak, nem túl nagy az ismertsége, de Isten Szelleme azért vezet mindig olyanokat, akiknek szükségük van bátorításra, hogy ne a rossz döntést hozzák meg azok, aik oda betérnek.  A legmegrázóbb az a történet volt, amikor egy adventista leány bukott el a kisértés óráján, és azért nem mert megszülni  a babáját, mert attól félt, hogy akkor kizárják az egyházból. Sajnos őt nem lehet emiatt a döntésében megingatni. De voltak, akik a szolgálat nyomán mégis megtartották a babát, sokszor vállalva ezzel nagyon kemény helyzeteket. De én hiszem, hogy minden ilyen pozitív döntés Isten kegyelme által megtámogatásra kerül. Nekem nagyon a szivemen van ez a kérdés, mert  az elmúlt évtizedek altt több mint 6 millió magyar gyermeket abortáltak el, és az ártatlanul kiontott vér az égre killt.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #111 Dátum: 2012 Január 11, 18:04:22 »
Hatmillió élet.  :( :060:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #112 Dátum: 2012 Január 11, 18:22:07 »
Drága Testvérem!

Már több, mint 6 millió, és ez a szám csak növekszik. És van egy másik szomorú jelenség, az elhagyott babák. Aiket otthagynak a kórházban, mert nem tudják hova hazavinni. Csak Borsodban tavaly 42 újszülöttet hagytak ott a kórházakban, és az új összesítő számokat még nem is tették közre.
Nagyon szomorú világ a sérülékenyebbek számára, mint a kicsinyek, öregek, betegek. Isten legyen hozzánk irgalmas!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #113 Dátum: 2013 Szeptember 02, 11:53:02 »
Bécsbe mennek abortuszra a magyar nők

Egyre több magyar nő keres fel bécsi klinikákat azért, hogy a művi beavatkozás helyett gyógyszeres úton vessen véget nem kívánt terhességének. Míg Magyarországon minden bizonnyal jó ideig nem lesz elérhető a tablettás magzatelhajtás, addig Ausztriában legálisan elvégzik a terhességmegszakítás ezen formáját is. Beindult az abortuszturizmus, 140 ezer forintért még választani is lehet.

A tejes cikk itt olvasható: http://index.hu/belfold/2012/10/26/abortuszturizmus/

Világi szemmel nézve elfogadott egy születendő élet elvétele, ha az anya úgy dönt, hogy nem akarja különböző okok miatt megszülni a babát.  De keresztényként elítélendő. Bár ha azt nézzük, az élet kioltása a világban is bűnnek számít. De a világi szemlélet határt szabott annak, hogy egy magzat mikor tekinthető élő személyiségnek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #114 Dátum: 2013 Szeptember 02, 14:28:59 »
Nagyon szomorú ez... Isten igéje világosan kimondja, hogy a még meg nem született gyermeknek teljes értékű élete van:

2Mózes 21,22-23
"Ha férfiak veszekednek és meglöknek valamely terhes asszonyt, úgy hogy idő előtt szűl, de egyéb veszedelem nem történik: bírságot fizessen aszerint, amint az asszony férje azt reá kiveti, de bírák előtt fizessen. De ha veszedelem történik: akkor életért életet adj."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #115 Dátum: 2013 Szeptember 03, 07:53:45 »
"Ha valaki testi sértést követ el honfitársán, azzal úgy bánjanak, ahogyan ő cselekedett:
törést törésért, szemet szemért, fogat fogért. Amilyen testi sértést követett el, olyat kövessenek el rajta is"
3Mózes 24, 19-20


Igen, mi azt az időszakot tartjuk barbár kornak, de abban a korban nagyobb tisztelete volt az életnek, mint napjainkban.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12