Szerző Téma: Abortus - magzatemberkék  (Megtekintve 33263 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #15 Dátum: 2010 Február 11, 21:30:33 »
:2funny:

Antikám, a hit valóban nem hokuszpokusz!
7 évvel ezelőtt egy adventista vén azt mondta nekem:
'Csaba!
Ha Isten meg akar tartani, egy atombombát is mellém dobhatnak, semmi bajom sem történhet!'
Kiröhögtem! :pirul:
Aztán idővel elém kerűlt Sidrák, Misák és Abednégó!
Szóval ma már tudom, hogy igaza volt Vili bácsinak!
Főként, hogy a három Héber ifjú ezt mondta:
'DE HA NEM TENNÉ IS, legyen tudtodra, oh király, hogy mi a te isteneidnek nem szolgálunk, és az arany állóképet, amelyet felállíttatál nem imádjuk!'
A világ sok 'arany állóképet állított már fel', amiről a keresztyének sokszor nem veszik észre, hogy mi is az valójában.
Elhangzott, hogy a Te álltalad felhozott szitú egy hatalmas hit-próba, ezért nincs jogunk senkinek sem előírni, hogy miként cselekedjék egy ilyen helyzetben!
Ez így igaz!

Az én meggyőződésem, hogy a halál nem a legrosszabb, ami egy keresztyénnel történhet...
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #16 Dátum: 2010 Február 12, 04:24:37 »
Valamikor hosszú évekkel ezelőtt,még nagyon fiatal voltam.Olvastam egy tragédiáról:volt egy fiatal nő,aki gyógyíthatatlan szívbeteg volt,férjhez ment és terhes lett.A gyereket nem lett volna szabad megtartania.De ő úgy döntött kihordja,a vége az lett,valóban nem élte túl.De a szerelmét megajándékozta egy gyermekkel.De akkor sem élt volna sokáig,ha ezt nem vállalja.Csak valameddig.
---Viszont ismerek olyat aki,méhen belül súlyos elváltozású magzatot hordott,tudta és szerették,azt mondták Istenre bízzák,ő képes rá,hogy ez a magzat egészségessé váljon.Nekik igy is kellett volna,szerették és várták.//pedig nem élt volna sokáig//Imádkoztak a gyógyulásáért.De sajnos félidőbe meg kellett szülnie.Nagyon fájt nekik az elvesztés.De tudták Istennél van.Majd pár hónapra jött a csoda.Kapott egy újabb esélyt.Nemrégen láttam.Egy csodálatosan szép és egészséges gyermek.Isten ajándéka.Pedig a férj valamikor azt mondta,ekkora fájdalomnak többet nem teszi ki a feleségét,mint a gyermek elvesztés.De Isten az ő csodálatos szeretetével ezt felülbírálta.Ő ennyire szereti az embert
és adott nekik benne egy olyan ajándékot amire soha sem gondoltak volna.
--Antikám majd megtudod,annál nagyobb boldogság talán nincsen,mikor két pici kar átöleli a nyakadat és oda bújik  hozzád.Mindent megadnál érte. :016:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #17 Dátum: 2010 Február 12, 06:18:16 »
A hit valóban nem hokuszpókusz, hanem egy valóságos cseleket. Elhiszem azt, hogy Isten ezt a helyzetet is ismeri és még ezt a nagyon kemény helyzetet is kézben tartja. Olyan esetben, amikor a magzat veszélyezteti az anya életét akkor orvosi szempontból az anyát kell menteni, de mindig az anya dönt / persze az apával egyetértésban /. De én számtalan esetről tudok, amikor a hivő keresztények nem vállalták fel, hogy döntsenek az élet ellen és Isten megmentette a babát is és a mamát is. Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy én nem kerültem ilyen döntési pozicióba, de azt hiszem, mint minden igazi édesanya, én is azt mondtam volna : hadd éljen a gyermek. De ez szélsőséges eset, azok akik az abortusz mellett döntenek, általában nincsennek ilyen kényszerhelyzetben. Döntenek az élet, ellen mert : "...még nincs itt az ideje..... vagy mert épp most kezdtema karrieremet épiteni. ,,,, éppen most szakitottam a barátommal...." ilyen és ehhez hasonló kifogások hangzanak el , amikor a válságterhességi központban az erre elhivott keresztény szolgálók beszélgetnek a meggondolatlan leányokkal, asszonyokkal. Meghoznak egy olyan döntést, amivel áthuzzák a Teremtő Isten akaratát...... aztán lehet, hogy mig élnek bánni fogják.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #18 Dátum: 2010 Február 12, 10:34:34 »
Igen Irma, az szörnyű, mikor olyan helyzetek miatt oltanak ki egy életet.  :062:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #19 Dátum: 2010 Február 12, 10:34:51 »

--Antikám majd megtudod,annál nagyobb boldogság talán nincsen,mikor két pici kar átöleli a nyakadat és oda bújik  hozzád.Mindent megadnál érte. :016:

Remélem hamar eljön ez az idő!  :igen: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #20 Dátum: 2010 Február 12, 11:41:44 »
hajrá! :fel: :017:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #21 Dátum: 2010 Február 19, 18:36:12 »
Czeizel Endre: Nő az abortuszveszély a bécsi és pozsonyi módszerrel

2010.02.01 09:19

Czeizel Endre genetikus szerint sok abortuszhoz vezethet az a Bécsben és Pozsonyban is alkalmazott módszer, amellyel a magzatnak már hét hetes korában kiderül a neme. A mesterséges terhességmegszakítás műtéttel 12 hetes korig engedélyezett. A szakember úgy véli, van más eljárás.
 
A terhesség hetedik hetében anyai vérvizsgálattal meg lehet állapítani a magzat nemét. Bár ezt a vizsgálatot Magyarországon nem, Pozsonyban és Bécsben el lehet végezni - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Czeizel Endre, aki hangsúlyozta: ez a vizsgálat nem jó arra, hogy kimutassa a magzati rendellenességeket.

A genetikus hozzátette: mivel Magyarországon a magzat 12 hetes koráig lehet abortuszt végrehajtani, attól tart, hogy a szülők a vizsgálat elvégzése után, ha nem az a gyerek neme, amit szerettek volna, megszakítják a terhességet.

A szakemberhez évi 1200 pár jut el egy évben, 10 százalékuk azért megy hozzá, mert kifejezetten fiút vagy lányt szeretnének. Czeizel Endre szerint sok ezerrel nőne a születések száma, ha a szülők biztosan tudnák, milyen nemű gyerekük születik. Erre nemcsak a vérvizsgálat a megoldás, hiszen már léteznek egyéb módszerek is, mint például az ondósejtek megfestése.

Miért kellenek a magzatvédő vitaminok?

A genetikus elmondta azt is, hogy már 1984-ben elkezdték a kutatást a magzatvédő vitaminokkal kapcsolatban. Akkor még azt hitték, hogy a súlyos fejlődési rendellenességeket (például a nyitott gerincet) táplálkozási hiány, a B11 vitamin, vagyis a folát alacsony mennyisége okozza.

A magzatvédő vitamin éppen a hiányzó vitaminmennyiséget pótolja., ám a későbbi kutatások során kiderült, hogy nemcsak táplálkozási hiányról van szó, hanem arról, is hogy a szervezetünkben a fehérjék lebomlásakor méreg, úgynevezett homocisztein keletkezik, amely ha nem bomlik le, akkor az különösen veszélyes lehet az állapotos nőknél.

A méregtelenítést egy gén irányítja, de a magyar emberek 11 százalékában nem, 45 százalékuknál pedig rosszul működik, vagyis a magzati rendellenességeket nem elsősorban táplálkozási hiány, hanem genetikai hajlam okozhatja.

A genetikus hozzáfűzte: rengeteg magzatvédő készítmény van, de csak az az ő általa kifejlesztetett vizsgálták emberen, szám szerint 10 ezer várandóson.

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-330702
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #22 Dátum: 2010 Február 19, 20:47:20 »
Koszi Ermaha az infot. :2smitten:

Szerintem pedig tobb ezerrel novekedne a meg nem szuletett gyermekek szama, mert nem olyan nemu gyermek szuletne, amelyet a szulo szeretne...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #23 Dátum: 2010 Február 20, 04:40:15 »
Antikám --sajnos a mai társadalom és a benne lévő emberek,ők akarnak mindent megszabni.Még Isten áldását is.
Isten jutalomként,áldásként, adja a gyermeket,ránk bízza,ami nem a mienk,hanem az Övé.
'
Móz:49, 22-26
,22.    
Termékeny fa József, termő ág a forrás mellett, ágazata meghaladja a kőfalat.
23.    
Keserítik, lövöldözik és üldözik a nyilazók:
24.    
De mereven marad kézíve, feszülten keze karjai, Jákób Hatalmasának kezétől, onnan, Izráel pásztorától, kősziklájától.
25.    
Atyád Istenétől, a ki segéljen; a mindenhatótól, a ki megáldjon, az ég áldásaival, onnan felülről, a mélység áldásaival, mely alant terül, az emlők és anyaméh áldásaival.
26.    
Atyád áldásai meghaladják az ős hegyek áldásait, az örök halmok kiességeit. Szálljanak József fejére, a testvérek közűl kiválasztatottnak koponyájára.


   
   
Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.Nem volt elrejtve előtted az én csontom, mikor titokban formáltattam és idomíttattam, mintegy a föld mélyében.    
Látták szemeid az én alaktalan testemet, és könyvedben ezek mind be voltak írva: a napok is, a melyeken formáltatni fognak; holott egy sem volt még meg közülök.

Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #24 Dátum: 2010 Február 20, 09:28:06 »
 :(
Szerintem már Istennek is elege van abból, hogy az ember istenként tartja magát számon. Úgy, ahogy Bábel tornyánál, most is közbe lép hamarosan, még mielőtt mindennapi gyakorlattá válna például a klónozás... Csak a szépet, jót és egészségeset...  :062:

Isten hosszútűrő, de egyszer "betelik a pohár" és jön az ítélet.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

maria

  • Vendég
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #25 Dátum: 2010 Március 02, 08:09:12 »
Ezek ám a megdöbbentő sorok:
"A Te véleményed is számít. Vetesse-e el a gyermeket, vagy ne? Mérlegelj! Szavazz! A többség dönt." Mert ez a lényege a műsornak, a közönség szavazata alapján dől el, egy-egy terhesség sorsa. Jelenleg a show amatőr színészekkel dolgozik, megtörtént események alapján, de ki tudja, mit hoz a jövő. Heti két alkalommal jelentkeznek új esetekkel. Minden adásban három olyan nő történetét dolgozzák fel, aki valamilyen okból nem kívánt terhességgel keresi fel nőgyógyászát.

Elég hihetetlen, de az alkotók azt vallják, az inspirációt és a kezdő ötletet maga Obama elnök adta, a Notre Dame Egyetemen tartott beszédében, ahol azt taglalta, hogy itt az ideje a nemkívánt terhesség dilemmájával küzdő nőkkel folytatott sikeres kommunikációnak. Valószínű nem erre a típusú eszmecserére gondolt, ám Dominic Iocco producerben ez az ötlet fogant meg."

forrás: http://tinkmara.freeblog.hu/archives/2010/02/23/Bump_az_Abortusz_Show/




Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #26 Dátum: 2010 Március 02, 08:16:17 »
Máriám,ide akartam betenni,de nem találtam rá.--pedig nagyon kerestem.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #27 Dátum: 2010 Március 02, 22:33:01 »
Megrendítő, hogy mennyi azoknak a nőknek a  száma, akik nem kívánják a terhességet, és megszakítattják. Pár hónappal ezelőtt egy nő azt mondta nekem, milyen bátrak vagyunk, hogy a mai világban 3 gyereket merünk vállalni. Akkor terhesen és most, hogy egy újabb csodát foghatunk a férjemmel a kezünkben, nem fordul meg a fejünkben, mit fogunk enni adni a gyermekeinknek 3 vagy öt év múlva.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
2.    Lk 12,29    
Ti se kérdezzétek, mit egyetek vagy mit igyatok; és ne kételkedjetek. Mert ezeket a pogányok kérdezik.

10 hetes voltam a mostani terhességemmel, amikor elmentem a nőgyógyászhoz, hogy megerősítse, amiben reménykedtünk. Az ultrahangon hosszas nézelődés után azt mondta. itt két kisbaba volt, de az egyik már szívódik felfelé. Két petezsák volt látható, ahol az egyikben egy fejlődő magzat volt, a másikban már csak egy pontocska volt látható.
Mikor haza mentem, a férjemnek sírva mondtam, hogy iker babák lettek volna, de az egyik felszívódik.
Ma is hiszem, ha mostanra ketten születnek meg február 6.-án a méhemből, akkor az Isten a gondoskodását duplán adta volna.
Ma már 4 gyermekünk lenne, de az Úrnak hála a legkissebb lányunk is, csak úgy, mint az előző két gyermekünk, egészségesen jött világra.
Dicsőség Istennek.
BIZZATOK ISTENBEN ASSZONYOK, SZÜLJETEK GYERMEKEKET, ISTEN DICSŐSÉGÉRE, A VILÁG JOBBÁ TÉTELÉRE.
Akarom azért, hogy imádkozzanak a férfiak minden helyen, tiszta kezeket emelvén föl harag és versengés nélkül.
9.    
Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,
10.    
Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.
11.    
Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.
12.    
A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
13.    
Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
14.    
És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:
15.    
Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel.

Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #28 Dátum: 2010 Március 04, 10:59:26 »
Drága Testvérem ! Isten áldjon meg ebben a csodálatos állapotban, mert anyaméh gyümölcse jutalom!!! Nem egy vállalni való nehézség, hanem : jutalom! És én hiszem hittel, elkötelezett hittel, hogy akik az Úrban biznak azokat Isten nem hagy megszégyenülni. :026: :rozsa2:

Legyetek áldottak és az Isten öröme és békessége nyugodjon meg családotokon! :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re: Abortus - magzatemberkék
« Válasz #29 Dátum: 2010 Március 31, 12:15:06 »
Megrendítő, hogy mennyi azoknak a nőknek a  száma, akik nem kívánják a terhességet, és megszakítattják. Pár hónappal ezelőtt egy nő azt mondta nekem, milyen bátrak vagyunk, hogy a mai világban 3 gyereket merünk vállalni. Akkor terhesen és most, hogy egy újabb csodát foghatunk a férjemmel a kezünkben, nem fordul meg a fejünkben, mit fogunk enni adni a gyermekeinknek 3 vagy öt év múlva.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
2.    Lk 12,29    
Ti se kérdezzétek, mit egyetek vagy mit igyatok; és ne kételkedjetek. Mert ezeket a pogányok kérdezik.

10 hetes voltam a mostani terhességemmel, amikor elmentem a nőgyógyászhoz, hogy megerősítse, amiben reménykedtünk. Az ultrahangon hosszas nézelődés után azt mondta. itt két kisbaba volt, de az egyik már szívódik felfelé. Két petezsák volt látható, ahol az egyikben egy fejlődő magzat volt, a másikban már csak egy pontocska volt látható.
Mikor haza mentem, a férjemnek sírva mondtam, hogy iker babák lettek volna, de az egyik felszívódik.
Ma is hiszem, ha mostanra ketten születnek meg február 6.-án a méhemből, akkor az Isten a gondoskodását duplán adta volna.
Ma már 4 gyermekünk lenne, de az Úrnak hála a legkissebb lányunk is, csak úgy, mint az előző két gyermekünk, egészségesen jött világra.
Dicsőség Istennek.
BIZZATOK ISTENBEN ASSZONYOK, SZÜLJETEK GYERMEKEKET, ISTEN DICSŐSÉGÉRE, A VILÁG JOBBÁ TÉTELÉRE.
Akarom azért, hogy imádkozzanak a férfiak minden helyen, tiszta kezeket emelvén föl harag és versengés nélkül.
9.    
Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,
10.    
Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.
11.    
Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.
12.    
A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
13.    
Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
14.    
És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:
15.    
Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel.


Kedves Gyermek!
Isten áldjon meg, adjon Nektek sok-sok örömet a drága gyermekeitek nevelésében, nagyon köszönöm ezt a nagyon építő hozzászólásodat!
Én sem aggódom, pedig a semmiből jöttem. Nemrég született a harmadik gyerekünk, Réka, aki kb. fél órás vajudás után 10 perc alatt született! Vagyis tényleg megtartatik a hívő nő... :05:
Attil