Szerző Téma: Képek és információk a bibliai helyekről  (Megtekintve 19749 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:Képek és információk a bibliai helyekről
« Válasz #30 Dátum: 2011 December 27, 20:39:23 »
1. Olajfák hegye a Templom hegyröl nézve (keletre tekintve)
2.Kilátás az Olajfák hegyéröl a jeruzsálemi Óvárosra (Templom, vagy Sion hegye)
3.Kilátás az Olajfák hegyéröl a jeruzsálemi Óvárosra (Templom, vagy Sion hegye)
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #31 Dátum: 2011 December 27, 20:42:11 »
Több, mint ezer éves (némelyek szerint 2000 éves) olajfák a Gecsemáné kertben
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #32 Dátum: 2011 December 27, 21:39:12 »
Köszönöm Testvérem a képeket. Lehet Jézus még ezek az olajfák között járt-kelt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2011 December 27, 21:43:58 »
Lehet, nem tudom.

Amikor ott jártam, különös érzés volt, olyan közel és ismerössé váltak ezek a helyek. Egyébbként az Olajfák hegyi képénél lent az út, ahol az autók látszanak, az a Kidron völgye. Olyan közel vannak ezek egymáshoz.

:2smitten:

Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #34 Dátum: 2012 Január 10, 15:52:20 »
En Gedi   עין גדי Jelentése: Bak/Bakocska forrása

En Gedi a Negev sivatagban egy forrásokban gazdag oázis. Évezredekkel Krisztus előtt is már lakott terület volt. Jeruzsálemtől délkeletre 37 km tavolságban, a Holttenger nyugati partján van. Ez a sivatag kieteln vidékén növényekben gazdag oázis nehezen elérhető, ezért is volt Dávid Királynak ideális menedékhely.

1. És Dávid elméne onnan, és Engedi erősségei közt tartózkodék.
2. Lőn pedig, hogy a mikor visszatért Saul a Filiszteusok üldözéséből, megizenték néki, mondván: Ímé Dávid az Engedi pusztájában van.
3. Maga mellé vőn azért Saul az egész Izráel közül háromezer válogatott embert, és elment, hogy megkeresse Dávidot és az ő embereit a vadkecskék kőszikláin.
4. És eljutott a juhaklokhoz, a melyek az útfélen vannak, hol egy barlang volt; és beméne Saul, hogy ott szükségét végezze; Dávid pedig és az ő emberei a barlang rejtekeiben valának.
5. Akkor mondák Dávidnak az ő emberei: Ímé ez az a nap, a melyről azt mondotta az Úr néked: Ímé kezedbe adom ellenségedet, hogy úgy cselekedjél vele, a mint néked tetszik. Felkele azért Dávid, és elmetszé orozva Saul ruhájának szárnyát.

1Sám 24,1-5 (1Sám 23)

En Gedi körül a sivatagi zord sziklahegyekben sok barlang is van. Ide rejtőzhetett el Dávid.

Ez volt Júda törzsének is a területe.

1. A Júda fiai nemzetségének sors által való része pedig az ő családjaik szerint ez vala: Edomnak határa felé a Czin pusztája délre, a déli határnak végén.
 2. Vala pedig az ő déli határuk a Sóstengernek szélétől, a tengernyelvtől fogva, a mely délfelé fordul.

Józs 15,1.2

Josafát ellen is ir gyölekezett az ellenség:

1. És lőn ezek után, eljövének a Moáb fiai és Ammon fiai, és velök mások is az Ammoniták közül, Jósafát ellen, hogy hadakozzanak vele.
2. Eljövének pedig a hírmondók, és megmondák Jósafátnak, mondván: A tenger tulsó részéről nagy sokaság jön ellened Siriából, és már Haséson-Tamárban vannak; ez az Engedi.

2Krón 20,1-2

Az Énekek Éneke könyve is említést tesz ez óázis:

13. Olyan az én szerelmesem nékem, mint egy kötés mirha, mely az én kebeleim között hál.
14. Mint az Engedi szőlőiben a cziprusfürt, olyan nékem az én szerelmesem.

Énekek 1,13-14

Ezékiel látomásában is szó van Engediről:

8. És mondá nékem: Ez a víz a keleti tájékra foly ki, és a lapáczra megyen alá, és a tengerbe megyen be, a tengerbe szakad, és meggyógyul a víz.
9. És lészen, hogy minden élő állat, a mely nyüzsög, valahova e folyam bemegyen, élni fog; és a halaknak nagy bőségök lészen, mert ez a víz bement oda, és azok meggyógyulnak, és él minden, valahova e folyó bement.
10. És lészen, hogy halászok állanak rajta Éngeditől Énegláimig: varsák kivető helye lészen; nemök szerint lesznek benne a halak, mint a nagy tenger halai, nagy bőséggel.

Ez 47,8-10

Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2012 Január 10, 16:26:22 »
Dréga Elisabeth!
Köszönöm szépen.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #36 Dátum: 2012 Január 10, 23:06:23 »
Elisabeth testvérem, végignéztem a képeket. Nagyon tetszik, hogy nagyon jó magyarázatot, ismertetőt írtál róluk. Ha már személyesen nem tekinthetem meg, legalább így gyönyörködhetem bennük.

:afro:

Ha esetleg megengeded akkor néhány képet (az ismertetőiddel együtt) feltennék a honlapunkra.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Mrs :D
« Válasz #37 Dátum: 2012 Január 12, 12:15:11 »
Köszönöm Testvérem a képeket. Lehet Jézus még ezek az olajfák között járt-kelt.

Belegondolni is gyönyörűséges  :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #38 Dátum: 2012 Január 12, 15:16:38 »
Ahol én lakom, az is van emlitve a Bibliában. Hoztam róla valamit a wikipediából és azért nem másolom, hanem a cimet, mert raktak fel fényképeket is.

http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Lod&ei=puoOT_H_F82UOqut_Y4D&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CDAQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DLod%26hl%3Dhu%26prmd%3Dimvns

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2012 Január 12, 15:24:55 »
Ezt a fényképet kimásoltam, mert tényleg ez a városközpont, ahova én gyalog szoktam járni. Tőlünk úgy fél órányi kényelmes gyaloglással elérhető.

LOD VÁROSKÖZPONT

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #40 Dátum: 2012 Február 20, 18:52:39 »
A legcsodálatosabb Szent Föld, Izrael

Nagyon szép képekkel (helyek neve aláírva) és gyönyörü zenével....

http://www.youtube.com/watch?v=bjFE8uoN_Yc#
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #41 Dátum: 2012 Február 21, 21:17:08 »
Nagyszerű utazás volt, köszönöm Elisabeth! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2012 Február 21, 21:20:31 »
Nagyon szivesen! Kívánom, hogy egyszer élöben is legyen rá lehetöségetek eljutni arra a Földre, ahol Megváltónk is élt, és amit Szentnek nevez Isten Ígéje.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #43 Dátum: 2012 Február 21, 21:23:57 »
Ámen! :afro:

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2012 Március 04, 18:43:59 »
Légi felvételek a Szent Földröl, Izraelröl:

http://www.youtube.com/watch?v=3WFgeI3CXAU#

Zsolt 143,10