Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 124153 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Életjelek
« Dátum: 2010 Április 18, 11:34:44 »
Ez a topic Guti Tünde gondolatainak lett megnyitva! :afro:

www.gutitunde.hu

Várjuk az írásaidat Tünde!  :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #1 Dátum: 2010 Április 18, 13:34:07 »
Puha szív


Tegnap fergeteges dicsőítésben volt részünk a gyülekezetben! Az Úr megajándékozott az Ő drága jelenlétével, ami valóságos szabadságot hozott, Istentől jövő  üzeneteket és belső gyógyulást közvetített. Boldogan dicsértem én is az Urat, és azt éreztem, hogy ez mindent megér, mert az isteni jelenlétben  mindig megpuhul a szívem, új erőt veszek és jobban megérthetem az Ő akaratát.

Éneklés közben ilyen gondolataim támadtak és Isten mutatott egy szívet. Egy igazi szívet, amit egy erős kéz hol gyengédebben, hol erősebben gyúrt. Megértettem, hogy a fazekas keze formázza, puhítja az "agyag szívet". Hányszor nem esik jól ez a művelet, pedig a hozzá értő, meleg atyai tenyér nyomkodása puhán tart és nem enged kiszáradni, lehűlni,  megkeményedni.

Igen, hadd gyúrjon csak az Úr! Javamra válik. Szeretném, ha minden körülmények között  puha és érzékeny maradna a szívem!


2009. 05. 11.                                     Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #2 Dátum: 2010 Április 19, 09:14:06 »
Szemmel tartva



Szokásos napi bevásárlásomból hazafelé, a járdán szembe jött velem egy fiatal anyuka  láthatóan szaporázva lépteit, miközben gondolataiba mélyedt.

Önkéntelenül is belenéztem a babakocsiba, ahol egy 6-8 hónapos baba feküdt meglehetősen duzzogó arccal, szemöldökét kissé összevonva, cumiját a nyakába lökve. Megmosolyogtam, s a babáról az anyukára néztem.

Felidéztem gondolatban, mennyire nem szerettem soha, ha a babakocsit menetirányba fordítják és úgy tolják a szülők. Amikor én még babáztam, úgy toltam a kocsit, hogy a kisfiam szemben üljön vagy feküdjön, és tudjunk egymásra mosolyogni. Mindig beszéltem hozzá. Három dolog volt fontos számomra:

1. láttuk egymást  2. "beszélgettünk"  3. nem látott ijesztő, ismeretlen dolgokat úgy, hogy közben ne látott volna engem.

Ahogy elhaladt mellettem a babakocsi, elképzeltem, milyen jó hozzánk az Úr, aki sose fordít minket úgy menetirányba, hogy ne látnánk Őt és ne lennénk bizonyosak védelmében! Az Ige szerint: "Szemmel tartom a föld hűségeseit." (Zsoltárok 101:6.) Más helyen pedig ezt mondja:  "Szemeimmel tanácsollak." (Zsoltárok 32:8./b)  S még egy: "Az Úr szemmel tartja az Őt félőket." (Zsoltárok 33:18.)

Az út menti és az úton emelkedő akadályok nem ejtenek kétségbe és nem tehetnek kárt bennünk, mert Atyánk figyelő tekintete rajtunk nyugszik, és békességben maradunk, ha mi is folyamatosan Őrá figyelünk.

2009. 05. 13.                                                 Guti Tünde

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Életjelek
« Válasz #3 Dátum: 2010 Április 19, 10:36:13 »
Mennyire igaz! :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Életjelek
« Válasz #4 Dátum: 2010 Április 19, 11:14:05 »
Áldásos! :fel:

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #5 Dátum: 2010 Április 20, 13:21:12 »
A keresztnél

 

Milyen csodálatos, hogy van egy hely, ahol nem vetik örökösen a szemünkre múltbeli hibáinkat, botlásainkat! De jó, hogy van egy hely, ahol  ÚGY  fogadnak el,  AHOGY  vagyok! Itt elengedik tartozásaimat, amit úgysem tudnék soha kifizetni!

Ez a hely Jézus keresztjénél van, Istenem és mennyei Atyám szerető, védelmező karjaiban. Mindig itt akarok maradni! Itt van oltalom és biztonság.



Elkészített jócselekedetek

 

Tedd meg, amit fontosnak látsz és a szíved s lelked ezt diktálja! Ha nem teszed meg, gyötörni fog a lelkiismeretfurdalás. Nap mint nap ott vannak előttünk az Isten által előre elkészített helyzetek, jócselekedetek. Éljünk ezekkel a lehetőségekkel, és mi leszünk a leggazdagabbak, a legboldogabbak!

2007.                                           G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Életjelek
« Válasz #6 Dátum: 2010 Április 20, 13:44:23 »
Igen, nap mint nap van lehetosegunk a jo cselekvesre. Megis tobbszor elmegyunk mellette es kozben kerjuk az Urat, hogy hasznaljon fel valamire!

Eloszor a kicsin legyunk huek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re: Életjelek
« Válasz #7 Dátum: 2010 Április 20, 20:53:08 »
Ez a topic Guti Tünde gondolatainak lett megnyitva! :afro:
www.gutitunde.eoldal.hu

Várjuk az írásaidat Tünde!  :2smitten:

Köszi Antee, ez jó ötlet.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re: Életjelek
« Válasz #8 Dátum: 2010 Április 20, 20:54:56 »
Mennyire igaz! :igen:

...és hasznos lesz a babakocsi kiválasztásánál is.  :063: :044:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re: Életjelek
« Válasz #9 Dátum: 2010 Április 20, 20:57:02 »
Szemmel tartva



Szokásos napi bevásárlásomból hazafelé, a járdán szembe jött velem egy fiatal anyuka  láthatóan szaporázva lépteit, miközben gondolataiba mélyedt.

Önkéntelenül is belenéztem a babakocsiba, ahol egy 6-8 hónapos baba feküdt meglehetősen duzzogó arccal, szemöldökét kissé összevonva, cumiját a nyakába lökve. Megmosolyogtam, s a babáról az anyukára néztem.

Felidéztem gondolatban, mennyire nem szerettem soha, ha a babakocsit menetirányba fordítják és úgy tolják a szülők. Amikor én még babáztam, úgy toltam a kocsit, hogy a kisfiam szemben üljön vagy feküdjön, és tudjunk egymásra mosolyogni. Mindig beszéltem hozzá. Három dolog volt fontos számomra:

1. láttuk egymást  2. "beszélgettünk"  3. nem látott ijesztő, ismeretlen dolgokat úgy, hogy közben ne látott volna engem.

Ahogy elhaladt mellettem a babakocsi, elképzeltem, milyen jó hozzánk az Úr, aki sose fordít minket úgy menetirányba, hogy ne látnánk Őt és ne lennénk bizonyosak védelmében! Az Ige szerint: "Szemmel tartom a föld hűségeseit." (Zsoltárok 101:6.) Más helyen pedig ezt mondja:  "Szemeimmel tanácsollak." (Zsoltárok 32:8./b)  S még egy: "Az Úr szemmel tartja az Őt félőket." (Zsoltárok 33:18.)

Az út menti és az úton emelkedő akadályok nem ejtenek kétségbe és nem tehetnek kárt bennünk, mert Atyánk figyelő tekintete rajtunk nyugszik, és békességben maradunk, ha mi is folyamatosan Őrá figyelünk.

2009. 05. 13.                                                 Guti Tünde



Tünde, köszi, nagyon szeretem olvasni az irásaidat, mert sokat tanulok belőlük.
Ez is nagyon jó !!!
Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Életjelek
« Válasz #10 Dátum: 2010 Április 20, 22:17:29 »

...és hasznos lesz a babakocsi kiválasztásánál is.  :063: :044:

:D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #11 Dátum: 2010 Április 21, 08:26:05 »
 :igen:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #12 Dátum: 2010 Április 21, 08:27:50 »
Hála

Annyi jó dolog történik velünk az életben, amit magától értetődőnek tartunk. Elsiklunk felettük, mintha minden olyan természetes volna. Pedig kegyelemből élünk! Isten jósága árad ránk nap mint nap! Szeretetével körül ölel, mint a tyúkanyó a csibéit ahogy betakarja szárnyaival! Legyen nyitott a szívünk a hálára! Teljen meg a szánk köszönettel mennyei Atyánk felé!

2008.


A másik

Milyen fontos lenne jobban megismerni egymást! Lehetetlen anélkül élni, hogy ne legyen bennünk AKARÁS arra nézve, hogy megértsük a másik embert! Mit látsz a szemében? Mire utalnak mozdulatai? Mit árulnak el halk sóhajtásai, rezdülései?

Érdekel téged egyáltalán a másik?

ELHORDOZNI,  TŰRNI,  ADNI,  SZERETNI  ÉS  MEGBOCSÁTANI  MINDENÁRON!  EZ  EGY  ÉLETPROGRAM!

2007.                                       G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #13 Dátum: 2010 Április 22, 09:13:22 »
Igazság

Ó, hogy tudjuk őrizni féltett igazságunkat! Pedig itt a földön minden viszonylagos. Kinek is van igaza? Nézhetjük innen is, onnan is. Nincs abszolut igazság a földön. Viszont Jézus Krisztus azt mondta magáról:

"Én vagyok az  IGAZSÁG és az élet."

Az igazunkat csak Krisztusban találhatjuk meg! Őelőtte azonban semmivé lesznek érveink, vélt vagy valós sérelmeink. A társadalmak is összeomlanak enélkül az  ÉLŐ  IGAZSÁG  nélkül. Hát még a magánéletünk... Kinek is van igaza? Milyen értelmetlen kérdés apró ügyekben! Főleg az örökkévalósághoz képest! Megéri kiborulni? Megéri dédelgetni a sértettséget, a "vesztettem" érzést?

SOHA!


2008.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #14 Dátum: 2010 Április 23, 10:35:59 »
Emlékek...

Legyetek hálásak minden együtt töltött percért! Ha egyikünk eltávozik,  már nincs lehetőség a korrigálásra. Milyen tartalmú élményekkel gazdagítjuk közös életünket? Amilyennel megtöltjük most, az lesz a jövőben az  EMLÉK, amikre visszagondolunk...

Szerintetek mennyit ér az életünk? Szerintem annyit, amennyi szeretet van benne. Ugyanis a szeretet az, ami mindvégig megmarad!

Vajon...

letöröltem minden könnyet, amit nekem kellett volna? Adtam-e annyi csókot, amennyit kértek? Nyújtottam-e a karjaim bátorító ölelésre eleget? Áradt-e belőlem szüntelen a szeretet?

Bár jóvá tehetném az elmulasztott perceket! S ti vajon nem tartoztok nekem jó szóval, mosollyal?

MI ,  AKIK  SZERETJÜK   EGYMÁST , EGY  EGÉSZ  ÉLETEN  ÁT  TARTOZUNK  EGYMÁSNAK!

2008.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.