Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 124238 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #945 Dátum: 2024 Január 27, 10:22:46 »
IGEHIRDETÉS VAGY MOTIVÁCIÓS TRÉNING?

Amikor megtértem, majd új ember lettem, legfontosabb témám Jézus és a megtérés volt. Otthon, iskolában, utazás közben, majd a munkahelyemen is. Később menyasszonyként és feleségként is, a férjemmel együtt így szolgáltunk.

Láttam ma egy videót. Fiatal keresztyének (akiknek a gyülekezetét mi is meglátogattuk régen!) motivációs tréninget tartanak. Így kezdik: "Isten hozott!" Mintha ezzel el lenne intézve a keresztyénségük. Ami utána következett, az először felháborított, aztán csodálkoztam. Később szomorúsággal kevert lelki fájdalom töltött el az ÚJABB csalódás miatt.

Hova lett az IGE? A tűz? Hova a buzgóság? A tiszta evangélium?Üzletre és életmódbeli tanácsadásra cserélték? Csak azért néztem meg, mert régi ismerőseink gyermekei is beszéltek benne. Annál inkább csüggesztőbb. Mert Jézus nevét egyszer sem említették. Viszont azt, hogy csukd be a szemedet és képzeld el, mit vársz 2024-től, szinte "varázslás" szinten (de minimum ezoterikus hatással) adta elő egyik barátjuk. Döbbenet!

A keresztyénség üzenete felhígult. Ez a fajta evangélium már nem tud megmenteni az örök kárhozattól. Ez a fajta igazság már nem látja a világban zajló végső eseményeket. Ez az életmód nem hasonlít arra a keskeny útra, amire Jézus Krisztus hív.

Vigyázzatok!

Guti Tünde - 2024. január 17.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #946 Dátum: 2024 Január 27, 10:23:49 »
AKI PEDIG...

A világ dorbézol (azt hiszi, visszakapta a négy évvel ezelőtti "régi" életét), az egyház egyre szélesebb körű ökumenét ünnepel. Aki pedig Krisztust akarja követni hűségesen, arra kell összpontosítania radikálisan, fegyelmezetten, hogy a célegyenesben - mert már ott vagyunk! - társait is támogatva, el ne vétse az utat!

Áldás, békesség az Úrtól!

Guti Tünde



2024. január 21.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #947 Dátum: 2024 Január 27, 10:25:38 »
A következő gondolatokat olvastam ma itt, az Alfa-Omega Igei Fórumon:
...

Mi a keresztyén egyház?

1. Megtért bűnösök gyülekezete, és

2. "... az Isten háza, mely az élő Isten egyháza, az igazság oszlopa és erőssége." I.Tim.3:15b

Árvai Emil - 2024. Január 19.



Ennek alapján (is) félreérthetetlenül látszik a szétválasztás az igaz és hamis egyház között.Mert akik ma más Jézust és idegen evangéliumot hirdetnek, azok nem az Igazság oszlopai. (hanem inkább ledöntői)



Guti Tünde - 2024. január 22.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #948 Dátum: 2024 Január 27, 10:26:19 »
Hozzászólásnak indult, de annyira szorongatta a szívemet, hogy önálló írás lett belőle.



Pál említette, hogy az athéni emberek oltárt építettek az "ismeretlen Istennek". Ap. csel. 17:23. Ez az ő szintjükön lehet jó dolog, de megmaradtak a pogánykultusz mellett. Kevesen tértek meg. "Két úrnak szolgálni nem lehet" – figyelmeztet Jézus a Máté 6:24-ben. A prófétával pedig így üzen az Örökkévaló: "Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, melyek amelyek embereknek parancsolatai." Ésaiás 15:9.

Nekem nem a távol-keleti kultúrájú őszinte istenkeresőkkel, hanem a bálványimádással (többek között Gaia földanya!), illetve a "más Jézus, idegen Isten és hamis evangélium körül vannak gondjaim. Erősen nyugtalanít, amikor keresztyének nem veszik észre a kiáltó különbséget. Amikor az "egy Isten van" cím alatt összemosódnak a hitvallások. Az egy igaz, élő Isten MÁS! Ő elkülönül minden más istentől. (ami nem is Isten.) Veszélyes játszma ez, és sok tudatlan hívő tévelyedik el, amikor behálózza az univerzalista ideológia. (mindenki Isten gyermeke és mindenki üdvözül)

Pál említette, hogy az athéni emberek oltárt építettek az "ismeretlen Istennek". Ap. csel. 17:23. Ez az ő szintjükön lehet jó dolog, de megmaradtak a pogánykultusz mellett. Kevesen tértek meg. "Két úrnak szolgálni nem lehet" – figyelmeztet Jézus a Máté 6:24-ben. A prófétával pedig így üzen az Örökkévaló:

"Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, melyek amelyek embereknek parancsolatai." Ésaiás 15:9.

Régóta figyelem már a vérpiros hajnali égboltot és a bíborvörös naplementéket. Valami készül. Valamit jelez. Valami közeleg. Az egeket is megrázza Isten hamarosan, a Földdel együtt.

Nem tudom eldönteni, mi fáj jobban. A testvéri szeretetlenség, közömbösség, vagy a titkos érdekekhez fűződő, a kirakatban mutogatott "összeborulás". Talán ez utóbbi inkább riaszt. Mert a nemtörődömség régóta jelen van az egyházban (a hamis egyházban!), az irgalmasság hiánya, az őszinte érdeklődés és segítőkészség hiánya… Már Pál is írt erről: "Lesznek az emberek magukat szeretők…"S ha még biztatják is őket! Erről tart motivációs tréninget a bibliaversek idézésével sokakat megtévesztő pozitív gondolkodók elitje! "Szeresd önmagadat! Megérdemled! Jár neked!" Ááá! Ó, uram, irgalmazz!

De a képmutatás! Az valami iszonyatos! Szöges ellentéte az Istenben gyermeki módon bízó, Jézust követő hívek krisztusi illatának. A képmutatás bűzlik. Jobb messzire elkerülni! "Fussatok ki belőle, én népem, hogy ne legyetek részesei az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból!" int az Úr. (Jel. 18:4.)Lelki hóhér és pap, parázna és próféta, hamis bíró és hamis lelkész, ateista politikus és báránybőrbe bújt farkas, ezoterikus és szélingatta keresztyén… jól megférnek egy házban, egy asztalnál, egy lelki tálból étkezve.

Elborzaszt. Közel a vég.



Guti Tünde – 2024. január 24.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #949 Dátum: 2024 Január 27, 13:44:02 »
Tegnapi beszélgetés nyomán…


Egyre több a mentális beteg, még a keresztyének között is. (Sőt, sokan a valláskárosultság miatt kerülnek válságba.)
Vannak, akiknek gyógyító bátorítás, nem hízelgő, hanem igei vigasztalás, másoknak alázatos dorgálás, tanácsadó iránymutatás hiányzik lelkük felépüléséhez.
Míg sokan azt hiszik, hogy csak a nagy és látványos dolgok számítanak szolgálatnak, Jézus odament a 38 éve beteg, magatehetetlen férfihoz.
„Nincs emberem” – válaszolt Jézus kérdésére.

Gondoltad volna, hogy TE IS LEHETSZ VALAKI EMBERE a szükségben?
Isten gyönyörködik az ilyen szolgálatokban is. Nem kell nagy kinyilatkoztatásokra várni. Előre elkészített jócselekedetekre lettünk teremtve.
Észrevesszük?
Ha helyreállna a „valaki embere” szolgálat is, Krisztus Teste láthatóbb lenne. Só és fény, hegyen épített város.


Guti Tünde – 2024. január 27.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #950 Dátum: 2024 Március 05, 17:08:05 »
Kétféle módon lehetünk "üzleti" kapcsolatban Istennel. Egyik, amikor ránk bízza a tálentumokat, hogy sáfárkodjunk velük. Ennek (ránk is vonatkozó) eredményéről Jézus beszél példázatában.

A másik a következő igevers:"Aki könyörül a nincstelenen, az Úrnak ad kölcsön..." Példabeszédek 19:17.

Szeretetünk (hő)fokmérője az, ahogy a szegényekkel bánunk.



Guti Tünde - 2024. január 29.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #951 Dátum: 2024 Március 05, 17:09:06 »
Kedves Ismerőseim és Mindenki!

Amiket most leírok, nem egy konteós gondolatai. Nem egy depressziós őrülté, aki bunkert ásva várja az elkerülhetetlen világvégét. Tényeket közlök, melyek Jézus Krisztus több, mint kétezer éve elhangzott ígéretei, próféciái. Azt állította magáról, hogy ő az út, az igazság és az élet. Krisztus-követő vagyok több évtizede, így bizton kijelenthetem, hogy Ő az Úr, a kizárólagos Szabadító. Egyedüli megmenekülés mindazok elől, amik bolygónkon és a társadalmakra bekövetkeznek.

Ne áltasd magadat, hogy megúszhatod! Gazdasági összeomlás, mérhetetlen erkölcsi romlás, pusztító katasztrófák égen és földön, háborúk, éhínségek, járványok, végső kataklizma, melynek során az új világrend vezetője békét és biztonságot hirdet. Hamarosan ismertté lesz.

Ne higgy neki! Az igazi békesség Isten ajándéka Jézus Krisztusban. Az nyerheti el, aki bűneit megbánva és elhagyva megtér hozzá. Megtérés nélkül kárhozat, örök halál az osztályrésze mindazoknak, akik Isten hívását elutasítják.

Nem vagyok konteós, sem őrült. Higgy az evangéliumban! Nézz szét magad körül! Nagyon kevés időnk maradt! Figyelj, vigyázz, imádkozz!

Ha kérdésed van, és nincs kivel megbeszélned, írhatsz privátban.

Guti Tünde – 2024. február 24.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #952 Dátum: 2024 Március 05, 17:09:36 »
Richard Wurmbrand, evangélikus-lutheránus pap és zsidó származású professzor volt. Könyvét olvastam, és a róla készült filmet is láttam. Elgondolkodtam, hol tart hozzá képest napjaink keresztyénsége... (velem együtt...)



Jézus Krisztus követői (miközben megterem bennük a Lélek gyümölcse) többféle ajándékot kaptak, hogy építsék egymást és közösségüket. Az evangéliumot kell hirdetni, az Úr nevét felemelve, nem az ajándékokat! Nem beszédben áll Isten országa! Nem konferenciákban, prófétai és apostoli hálózatokban, hanem abban az erőben, amit a szívünkbe írt Ige által, önmagunkat és a világot legyőzve megélünk a Szentlélek közösségében.Ez a győzelem a hitünk, ami a megpróbáltatások során az utolsó leheletünkig elkísér. "Aki mindvégig kitart, az üdvözül."



Guti Tünde – 2024. február 26.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #953 Dátum: 2024 Március 10, 19:30:32 »
Sok csúfolódó támadt már az apostolok idejében, akik Jézus visszajövetelével kapcsolatban gúnyolódtak. "Hol van az Ő eljövetele? Hol van még a vég?" Ma is hányan kérdezik ezt, önmaguknak megnyugtató választ adva. Pedig a Jézus által az ősi próféciákból felvázolt jelek szinte ordítanak. Nem sorolom fel, évek óta ezt teszem, tesszük. Akinek van füle, hallja, aki pedig nem fogadta be az Igazság szeretetét, már megtévesztés alatt van. Ezért nem látja és érti a figyelmeztetést.

Tény, hogy az idők teljességében elküldte Isten Jézust, aki szűztől született. Kereszthalált halt engesztelő bárányként, harmadnapra pedig feltámadt, sokaknak megjelent, majd felment a mennybe, ahonnan hamarosan visszatér. Ő ISTEN IGÉJE, aki igazságosan ítél minden bűnt.

Szántsunk új ugart szívünkben, jobbítsuk meg útjainkat, tegyük rendbe lelkünk háza táját, mint akikhez az idők vége elérkezett! A visszaszámlálás elkezdődött. Az igazak felemelik arcukat az Úr felé, az ellenszegülők pedig rettegve keresnek oltalmat, de nem találnak. Küszöbön a kataklizma: légköri, geológiai, gazdasági és társadalmi szinten – globálisan. Földünkre a megégetés vár a Bárány haragjának hevétől, de az Övéit elragadja a végső pusztulás elől.

Készülsz? Figyelsz? Imádkozol?



Guti Tünde – 2024. március 7.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #954 Dátum: 2024 Március 15, 17:16:36 »
Életveszélyes jellemvonás



Ki lehet-e esni a kegyelemből? Fontos tudni a választ, mert sokan várják az Úr napját, de nem engednek a Szentlélek jellemformáló munkájának."Isten a kevélyeknek ellene áll, az alázatosoknak pedig kegyelmet ad." Jakab 4:6. Az elvetett hiúságmag, ha felnő, erős büszkeséggé válik. A büszkeség pedig kevélységgé terebélyesedik. S ha Isten a kevélyeknek ellene áll, az annyit jelent, hogy ellenségként kezeli őket. Az ellenség, azaz a kevély nem kaphat kegyelmet.Ezért (is) fontos az önvizsgálat, ma még nem késő! Ha meg akarunk maradni a kegyelemben, alázatban és őszinte engedelmességben kell járnunk az Igével! Istenfélelemben és szeretetben. Igazságban akkor is, ha hazugság és szemfényvesztés vesz körül.

"De amikor az Emberfia visszajön, vajon talál-e hitet a földön?"" Lukács 18:8.



Guti Tünde – 2024. március 11.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #955 Dátum: 2024 Március 15, 17:17:03 »
Lelki Hypothermia



Lám-lám, több évtizedes hívőként is elszakadhat a cérna… Hogy, hogy nem, de így jártam. Legnagyobb megdöbbenésemre és csalódottságomra. Ugyanis pont azon a tragédián gondolkodtam, amiről Jézus beszélt az utolsó napok jellemzőjeként: "És a szeretet sokakban kihűl." Előtte eszembe jutott Suhajda Szilárd hegymászó esete, aki olyan közel járt már a célhoz…

Micsoda abszurd helyzet, hogy egy ilyen témájú igei elmélkedés közben zökkent ki valami úgy a békességemből, hogy fellobban bennem az indulat. Persze jogtalan támadás ért, mégis összetört a szívem. Kihűlt volna bennem a szeretet!?!

A bennem munkálkodó Szentlélek a pillanat tört része alatt adta le vészjelzéseit, melyek lelkembe marva azonnal kijózanítottak és bűnbánatra sarkalltak.

Így tisztul a menyasszony ruhája. Így aláz meg az Úr, nehogy véletlenül is elszálljak magamtól. Így mutatja meg, hogy a szeretet kihűlhet, ha nem engedek a feddésnek. Így fog kézen, és állít fel a padlóról, hogy a leckét megtanulva fussak tovább a célig. Hányszor előfordult már velem, hogy ilyenkor "csőstül" jöttek a bajok, gyors egymásutánban, hogy kiüssenek, mint bástyát vagy királynőt a sakktáblán.

A gond akkor lenne, ha megmaradnék abban az állapotban, ahogy a hústest reakciója elsötétítette szívem ablakait. Észrevétlenül állandósulna a megkérgesedés, ami később érzéketlenné tenné lelkemet a körülöttem zajló eseményekre és az utamba kerülő emberi szükségek irgalmas betöltésére. Beállna a lelki Hypothermia.

A napok gonoszak.

"Ne sóhajtozzatok egymás ellen, atyámfiai, hogy el ne ítéltessetek: Ímé a Bíró az ajtó előtt áll."

Jakab 5:9.



Guti Tünde – 2024. március 13.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #956 Dátum: 2024 Március 27, 17:43:29 »
"A hallgatás az addigi jelkibocsátás megszűnése. A hallgatás is közöl valamit. A jel meg nem érkezése éppoly tartalmas üzenet lehet, mint a megérkezése. (...)
A jelkibocsátás huzamos szünete előrefelé, hátrafelé is nyomatékosítja az elhangzottakat."
Hernádi Miklós: Magyar nyelv és kommunikáció c. tankönyv-ből
………………………………………………………………………………………………..........

Mennyire igaz, még ha csak arra a 400 éves csendre gondolunk, Malakiás után… De így van ma is, ha az Úr hallgat. Félelmetes...    Aki Vele jár, megérti és megalázza magát. Aki nem, az szerintem a Szavát sem értette meg. Hogyan érthetné akkor a szünetet?
Van úgy, hogy szolgáit is csendre inti az Isten. Mert a hallgatók hátat fordítottak, megkeményedtek. Hangosan kiáltanak viszont hosszú szünet után a megígért jelek, égen és földön.

Egy idő után azonban már ez az üzenet lesz érvényben:
„Be ne pecsételd e könyv prófétálásának beszédeit, mert az idő közel van. Aki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és aki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és aki igaz, legyen igaz ezután is; és aki szent, szenteltessék meg ezután is.” Jelenések 22:10-11.
Az idő bizonnyal közel van! Most figyelj mind a Szóra, mind a csendre!

Guti Tünde 2024- március 20.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #957 Dátum: 2024 Március 27, 17:44:20 »
Megosztottam veled hitvallásomat, többször is. AZ IGAZSÁGOT. Jogod volt elutasítani. De azt ne várd, hogy majd némán elfogadom nézeteidet, és hozzád szabom a gondolkodásmódomat! Majd, ha te adsz nekem üdvösséget, akkor! Ha te osztod az örök életet! Ám tudod jól, hogy milyen messze állsz ettől…

Eddig még senki sem tudott jobb alternatívát felmutatni, mint Jézus Krisztus. Csak halkan jegyzem meg, nem is lesz más, SOHA! Még a halhatatlanságot ígérő chip is halálra változik majd az adott pillanatban. Kétszer halsz meg, ha felveszed az álmessiás (valójában fenevad!) bélyegét: tested is és lelked is.

Tehát lenézhetsz, kigúnyolhatsz – nyíltan vagy a hátam mögött – akár le is tilthatsz, ha annyira zavar a meggyőződésem. De azt tudd, ha időben nem térsz meg, remegő térdekkel, alélt szívvel és összekoccanó fogakkal fogsz szembesülni, amikor a királyok Királyaként, ítélő Bíróként jön vissza Jézus! Te is elé állsz majd, hogy számot adj, mit kezdtél a hallott, olvasott információkkal.

Guti Tünde – 2024. március 23.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #958 Dátum: 2024 Március 27, 17:45:56 »
Csak egy gondolat mára...

"Aki megtartja a parancsolatot, nem ismer nyomorúságot, és a bölcsek elméje megért mind időt, mind ítéletet." Prédikátor 8:5.

Mind időt, mind ítéletet. Tehát az egyházban és a világban zajló folyamatokat, eseményeket, azoknak pontos - nem véletlenszerű - időzítését, sőt akár a rajtuk keresztül Istentől érkező ítéletet - megmérettetést - is.
Legyünk telve Isten bölcsességével!

Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.