Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 59831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #765 Dátum: 2019 Augusztus 26, 18:06:21 »
                         A Jelenések könyvében vagyunk

A tudósok keresik az élet nyomait a Marson, hátha találnak lehetőséget egy kataklizma utáni túlélésre. Föld alatti, titkos bunkerekben őrzik a legfontosabb gabonaszemeket, s elképzelhetetlen módon berendezkedtek az elit számára készített, atombiztos „városban”… Készülnek valamire. Azt hiszik, megússzák…
A tudatlanokat mindenféle misztikus/vallásos ígérettel hitegetik, akik így bedugják a fülüket és befogják a szemüket. NEM AKARJÁK BEFOGADNI AZ IGAZSÁG SZERETETÉT, ezért tévelyegnek. Nem lát(hat)ják a valóságot.

„Ámbár Fiú, megtanulta azokból, amiket szenvedett, az engedelmességet.” Zsidók 5:8.
Ha Jézus szenvedések során tanulta meg az engedelmességet, hogy veszik a bátorságot némelyek azt hirdetni, hogy mi „rendben vagyunk”, meg nem kell az Igét olyan „véresen komolyan venni” és hogy „nyugi, szeret az Isten, nem engedi, hogy bajod essen” stb.
Ha Jézus, aki Isten Fia, szenvedésekből (nehézségek, kísértések, rágalmazások és fizikai megpróbáltatások) tanult engedelmességet, mennyivel inkább mi, akik gyakran halljuk pont ennek az ellenkezőjét!?
A szeretetteljes engedelmesség a kulcs az Úrral kötött szövetségben maradáshoz.
„Aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.”
János 3:36.

A megpróbáltatások pedig jönnek, senki ne ringassa magát abba az álomba, hogy elkerülheti ezeket. Persze lehet szembekötősdit játszani. DE! Bolygónk lángol! Jégverések pusztítanak, a sztratoszféra átalakulóban. A föld mélye inog. A társadalmak törvényi szintre emelik a bűnt. Az elszennyezett tenger háborog, és az egész teremtett világ nyögve, vajúdva várja a véget.
Mindeközben pecséteket törnek fel és trombitáláshoz készülnek a mennyben. A Jelenések könyvében vagyunk.
Készen állunk?

„Sok nyomorúságon át kell nekünk az Isten országába bemennünk…”- biztatta Pál a hívőket.
Ap. csel. 14:22.

Ámen és igaz, de Jézus azt mondta az ÖVÉINEK, hogy amikor látják ezeket a jeleket, emeljék fel a fejüket, mert közel van, az ajtó előtt. S ha az ajtó előtt áll az ítélni érkező Bíró, szörnyű lesz azok sorsa, akik nem hittek Benne és nem engedelmeskedtek Neki!

„És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban, és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog, Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek.”
Lukács 21:25-26.

Nem vagyok vészmadár. Ez Isten igéje. Még szól. Akinek van füle, hallja!

2019. augusztus 26.                                         Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #766 Dátum: 2019 Augusztus 29, 21:07:46 »
     Az én Krisztusom: Isten Igéje!

Afféle „szent háborgással” háborogtam ma reggel. Férjem elmesélte, hogy tegnap este beszélgetett egy régi ismerőssel (testvér még a hőgyesi időkből), aki sajnos elhajlott a szélsőséges kegyelemtan irányába.
Amikor Béla Jézus szavait idézte neki a Máté 25-ből (Juhok és kecskék példázata, melynek lényege, hogy megtették vagy nem tették meg…), azt mondta: „AZ ÓSZÖVETSÉG!” Ránk már nem vonatkozik a törvény!

Micsoda?! Kérdeztem döbbenten. Ezek szerint Jézus szavai ószövetségiek?
Tudjuk, hogy az ószövetségi próféták sora Keresztelő Jánossal fejeződött be. Azt is tudjuk, hogy az Újszövetség is TÖRVÉNY! Jeremiás és Ezékiel is megprófétálta, hogy Isten a szívünkbe helyezi törvényét, majd kitölti Szentlelkét, és képessé tesz az Ő rendelései szerint élni.
Nem tudom, meddig csűrik-csavarják még az Igét, de ez, hogy Jézus szavai ószövetségiek (tehát nem vonatkoznak ránk!?!), amelyben benne van pl a Hegyi beszéd és sok más tanítás, ez minden eddiginél jobban „kiakaszt”. Már nem csodálkozom a tévtanításokon. De ha olyan ember hirdeti, akivel együtt indultunk, kezünkben a Bibliánkkal, az jobban fáj. Akkor jobban felszisszenek, és azon töprengek, vajon megismerte egyáltalán az Urat?
Milyen Krisztus az ő messiása? Mert az én Krisztusom Isten Fia: „akinek neve Isten Igéjének neveztetik.” Jelenések 19:13.

2019. augusztus 29.                                Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető Guti Tünde

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #767 Dátum: 2019 Szeptember 01, 20:38:50 »
                        A  SZABADSÁG LÁNYA VAGYOK – II.

Három évvel ezelőtt írtam már erről egy blogbejegyzésben. (https://gutitunde.eoldal.hu/cikkek/blog/a-szabadsag-lanya-vagyok.html?fbclid=IwAR3nhK8VCRh2QUJ_NsRNlIRgwqN6LkHgDu1F3U-ys8krTtEJqrlwpqJdbNg#block-comments) Ma erőteljesen hömpölygött bennem újra ez a vallomás, ezért folytattam. Talán ezzel kellett volna kezdenem három éve. 

A Szabadság lánya vagyok. Tudom. Benne van a génjeimben, vágyaimban, sóhajaimban, álmaimban és elhatározásaimban. Valahol mélyen, már a kezdetektől ez formálta a gondolkodásomat.
Amikor még alig tudtam valamit az Örökkévalóról, Ő már vonzott magához. Egyre erőteljesebben. Ő tervezte fogantatásomat, ott volt, amikor megszülettem, végig kísérte gyerekkoromat. Minden örömben, nehézségben, kísértésben, minden vívódásban őrködött felettem, s nem szűnt meg az az atyai vonzás, amit aztán bűnbánó, megtört szívvel Jézus Krisztusban ismertem fel, és minden megváltozott.
Igen, a Szabadság lánya lettem, bűnlánctól, sötétségtől és e világtól szabad. Isten hívásának engedve befogadtam a Világosságot, a szívembe oltott Igét, ami a vadból nemessé tett. Egészen mássá, egészen újjá. Kizárólagosan az élő Istené vagyok, a régi énem meghalt.
A Szabadság lánya vagyok: szívem-lelkem vérkeringésében Ő az Élet, Szentlelke által, hiszen Ő a szabadság, a szeretet, a jogosság és az igazság is. Ez az identitás felül emel e földi káoszon, politikai zűrzavaron, erkölcsi romláson, testi fájdalmakon és bolygónk katasztrófáján.
A Szabadság lányaként Jézus Krisztus és az övéi a családom, népem, és a menny a hazám. Más dimenzió ez a szabadság! Más törvény, más értékrend, más életvitel, s jobb, mint amit akár a legcivilizáltabb, legdemokratikusabb kormány képviselni tudna.
A Szabadság lánya vagyok. Az Igazságból születtem újjá az Úr kegyelméből az Ige szerelme által, Isten országához tartozom, ami a tiszta szívekben valósul meg, Élő Törvényének irányítása alatt.

„Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják az Istent.”

Máté 5:8.

2019. szeptember 1.                                           Guti Tünde

Nem elérhető Sofia

• Testvérünk
  • *
« Válasz #768 Dátum: 2019 Szeptember 10, 08:48:09 »
Köszönjük kedves Tünde a gondolataidat, szívemből szóltál! Az Úr áldjon!  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #769 Dátum: 2019 Szeptember 24, 13:40:24 »
 :2smitten: Áldjon az Úr téged is, kedves Sofia!  :309:

Nem elérhető Guti Tünde

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #770 Dátum: 2019 Október 08, 17:59:22 »
                                        Tanítványok őrségben

"Amiket pedig néktek mondok, mindenkinek mondom: Vigyázzatok!"
Márk 13:37.

Nem lehet kicsit vigyázni. Vagy ébren vagyunk, vagy alszunk. Nem lehet kicsit őrködni. Vagy figyel az őr, vagy nem. A kicsit vigyázás egyenlő a sehogy se vigyázással, a kicsit őrködés pedig a parancsmegtagadással.
Folyamatos éberség, állandó, feszült figyelem. Hogy lehet így élni?!

Azonban mi az a hat- hét vagy nyolc évtized ezen a földön az örökkévalósághoz képest? Aki megismerte és szenvedélyesen szereti Krisztust (aki Isten Igéje!), megízlelte a jövendő világ erőit, az tudja, hogy mindent megér az a típusú vigyázás, amiről Jézus beszélt. Ha vigyázásra szólít fel, akkor bizony vigyázni kell.
„Annakokáért annál is inkább szükséges nekünk a hallottakra figyelmeznünk, hogy valaha el ne sodortassunk.”
Zsidók 2:1.
Meglesz az ideje a nyugalomnak is. Az örök sabbat idején nem háborgathat már semmilyen kísértés, semmilyen próba. Kiapadhatatlan örömben lesz részünk, amikor „Isten sátora az emberekkel” lesz.
De most éberen kell őrködni, felfegyverkezve az Igazság fegyvereivel! Naponta keresztre feszítve énünket, nehogy régi óemberi természetünk elterelje a figyelmünket. Mert az ellenség csak erre vár. A gyanútlan, felelőtlen lazításokra.
„Ne is aludjunk azért, mint egyebek, hanem legyünk éberek és józanok…”
I. Thess. 5:6.

2019. augusztus 17.                                                  Guti Tünde