Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 124151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #765 Dátum: 2019 Augusztus 26, 18:06:21 »
                         A Jelenések könyvében vagyunk

A tudósok keresik az élet nyomait a Marson, hátha találnak lehetőséget egy kataklizma utáni túlélésre. Föld alatti, titkos bunkerekben őrzik a legfontosabb gabonaszemeket, s elképzelhetetlen módon berendezkedtek az elit számára készített, atombiztos „városban”… Készülnek valamire. Azt hiszik, megússzák…
A tudatlanokat mindenféle misztikus/vallásos ígérettel hitegetik, akik így bedugják a fülüket és befogják a szemüket. NEM AKARJÁK BEFOGADNI AZ IGAZSÁG SZERETETÉT, ezért tévelyegnek. Nem lát(hat)ják a valóságot.

„Ámbár Fiú, megtanulta azokból, amiket szenvedett, az engedelmességet.” Zsidók 5:8.
Ha Jézus szenvedések során tanulta meg az engedelmességet, hogy veszik a bátorságot némelyek azt hirdetni, hogy mi „rendben vagyunk”, meg nem kell az Igét olyan „véresen komolyan venni” és hogy „nyugi, szeret az Isten, nem engedi, hogy bajod essen” stb.
Ha Jézus, aki Isten Fia, szenvedésekből (nehézségek, kísértések, rágalmazások és fizikai megpróbáltatások) tanult engedelmességet, mennyivel inkább mi, akik gyakran halljuk pont ennek az ellenkezőjét!?
A szeretetteljes engedelmesség a kulcs az Úrral kötött szövetségben maradáshoz.
„Aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.”
János 3:36.

A megpróbáltatások pedig jönnek, senki ne ringassa magát abba az álomba, hogy elkerülheti ezeket. Persze lehet szembekötősdit játszani. DE! Bolygónk lángol! Jégverések pusztítanak, a sztratoszféra átalakulóban. A föld mélye inog. A társadalmak törvényi szintre emelik a bűnt. Az elszennyezett tenger háborog, és az egész teremtett világ nyögve, vajúdva várja a véget.
Mindeközben pecséteket törnek fel és trombitáláshoz készülnek a mennyben. A Jelenések könyvében vagyunk.
Készen állunk?

„Sok nyomorúságon át kell nekünk az Isten országába bemennünk…”- biztatta Pál a hívőket.
Ap. csel. 14:22.

Ámen és igaz, de Jézus azt mondta az ÖVÉINEK, hogy amikor látják ezeket a jeleket, emeljék fel a fejüket, mert közel van, az ajtó előtt. S ha az ajtó előtt áll az ítélni érkező Bíró, szörnyű lesz azok sorsa, akik nem hittek Benne és nem engedelmeskedtek Neki!

„És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban, és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog, Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek.”
Lukács 21:25-26.

Nem vagyok vészmadár. Ez Isten igéje. Még szól. Akinek van füle, hallja!

2019. augusztus 26.                                         Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #766 Dátum: 2019 Augusztus 29, 21:07:46 »
     Az én Krisztusom: Isten Igéje!

Afféle „szent háborgással” háborogtam ma reggel. Férjem elmesélte, hogy tegnap este beszélgetett egy régi ismerőssel (testvér még a hőgyesi időkből), aki sajnos elhajlott a szélsőséges kegyelemtan irányába.
Amikor Béla Jézus szavait idézte neki a Máté 25-ből (Juhok és kecskék példázata, melynek lényege, hogy megtették vagy nem tették meg…), azt mondta: „AZ ÓSZÖVETSÉG!” Ránk már nem vonatkozik a törvény!

Micsoda?! Kérdeztem döbbenten. Ezek szerint Jézus szavai ószövetségiek?
Tudjuk, hogy az ószövetségi próféták sora Keresztelő Jánossal fejeződött be. Azt is tudjuk, hogy az Újszövetség is TÖRVÉNY! Jeremiás és Ezékiel is megprófétálta, hogy Isten a szívünkbe helyezi törvényét, majd kitölti Szentlelkét, és képessé tesz az Ő rendelései szerint élni.
Nem tudom, meddig csűrik-csavarják még az Igét, de ez, hogy Jézus szavai ószövetségiek (tehát nem vonatkoznak ránk!?!), amelyben benne van pl a Hegyi beszéd és sok más tanítás, ez minden eddiginél jobban „kiakaszt”. Már nem csodálkozom a tévtanításokon. De ha olyan ember hirdeti, akivel együtt indultunk, kezünkben a Bibliánkkal, az jobban fáj. Akkor jobban felszisszenek, és azon töprengek, vajon megismerte egyáltalán az Urat?
Milyen Krisztus az ő messiása? Mert az én Krisztusom Isten Fia: „akinek neve Isten Igéjének neveztetik.” Jelenések 19:13.

2019. augusztus 29.                                Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #767 Dátum: 2019 Szeptember 01, 20:38:50 »
                        A  SZABADSÁG LÁNYA VAGYOK – II.

Három évvel ezelőtt írtam már erről egy blogbejegyzésben. (https://gutitunde.eoldal.hu/cikkek/blog/a-szabadsag-lanya-vagyok.html?fbclid=IwAR3nhK8VCRh2QUJ_NsRNlIRgwqN6LkHgDu1F3U-ys8krTtEJqrlwpqJdbNg#block-comments) Ma erőteljesen hömpölygött bennem újra ez a vallomás, ezért folytattam. Talán ezzel kellett volna kezdenem három éve. 

A Szabadság lánya vagyok. Tudom. Benne van a génjeimben, vágyaimban, sóhajaimban, álmaimban és elhatározásaimban. Valahol mélyen, már a kezdetektől ez formálta a gondolkodásomat.
Amikor még alig tudtam valamit az Örökkévalóról, Ő már vonzott magához. Egyre erőteljesebben. Ő tervezte fogantatásomat, ott volt, amikor megszülettem, végig kísérte gyerekkoromat. Minden örömben, nehézségben, kísértésben, minden vívódásban őrködött felettem, s nem szűnt meg az az atyai vonzás, amit aztán bűnbánó, megtört szívvel Jézus Krisztusban ismertem fel, és minden megváltozott.
Igen, a Szabadság lánya lettem, bűnlánctól, sötétségtől és e világtól szabad. Isten hívásának engedve befogadtam a Világosságot, a szívembe oltott Igét, ami a vadból nemessé tett. Egészen mássá, egészen újjá. Kizárólagosan az élő Istené vagyok, a régi énem meghalt.
A Szabadság lánya vagyok: szívem-lelkem vérkeringésében Ő az Élet, Szentlelke által, hiszen Ő a szabadság, a szeretet, a jogosság és az igazság is. Ez az identitás felül emel e földi káoszon, politikai zűrzavaron, erkölcsi romláson, testi fájdalmakon és bolygónk katasztrófáján.
A Szabadság lányaként Jézus Krisztus és az övéi a családom, népem, és a menny a hazám. Más dimenzió ez a szabadság! Más törvény, más értékrend, más életvitel, s jobb, mint amit akár a legcivilizáltabb, legdemokratikusabb kormány képviselni tudna.
A Szabadság lánya vagyok. Az Igazságból születtem újjá az Úr kegyelméből az Ige szerelme által, Isten országához tartozom, ami a tiszta szívekben valósul meg, Élő Törvényének irányítása alatt.

„Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják az Istent.”

Máté 5:8.

2019. szeptember 1.                                           Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #768 Dátum: 2019 Szeptember 10, 08:48:09 »
Köszönjük kedves Tünde a gondolataidat, szívemből szóltál! Az Úr áldjon!  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #769 Dátum: 2019 Szeptember 24, 13:40:24 »
 :2smitten: Áldjon az Úr téged is, kedves Sofia!  :309:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #770 Dátum: 2019 Október 08, 17:59:22 »
                                        Tanítványok őrségben

"Amiket pedig néktek mondok, mindenkinek mondom: Vigyázzatok!"
Márk 13:37.

Nem lehet kicsit vigyázni. Vagy ébren vagyunk, vagy alszunk. Nem lehet kicsit őrködni. Vagy figyel az őr, vagy nem. A kicsit vigyázás egyenlő a sehogy se vigyázással, a kicsit őrködés pedig a parancsmegtagadással.
Folyamatos éberség, állandó, feszült figyelem. Hogy lehet így élni?!

Azonban mi az a hat- hét vagy nyolc évtized ezen a földön az örökkévalósághoz képest? Aki megismerte és szenvedélyesen szereti Krisztust (aki Isten Igéje!), megízlelte a jövendő világ erőit, az tudja, hogy mindent megér az a típusú vigyázás, amiről Jézus beszélt. Ha vigyázásra szólít fel, akkor bizony vigyázni kell.
„Annakokáért annál is inkább szükséges nekünk a hallottakra figyelmeznünk, hogy valaha el ne sodortassunk.”
Zsidók 2:1.
Meglesz az ideje a nyugalomnak is. Az örök sabbat idején nem háborgathat már semmilyen kísértés, semmilyen próba. Kiapadhatatlan örömben lesz részünk, amikor „Isten sátora az emberekkel” lesz.
De most éberen kell őrködni, felfegyverkezve az Igazság fegyvereivel! Naponta keresztre feszítve énünket, nehogy régi óemberi természetünk elterelje a figyelmünket. Mert az ellenség csak erre vár. A gyanútlan, felelőtlen lazításokra.
„Ne is aludjunk azért, mint egyebek, hanem legyünk éberek és józanok…”
I. Thess. 5:6.

2019. augusztus 17.                                                  Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #771 Dátum: 2019 December 05, 15:40:29 »
Talán másoknak nem olyan izgalmas így, elolvasva, de nekem, aki átéltem, rendkívül dinamikus, erőteljesen "ütős" volt!
                       

                                           Álom a végső útszakaszról

 

Napokkal ezelőtt többször is kértem az Urat, hogy adjon valamilyen álmot, mint régen, megerősítve az Igéből általam megértett kijelentéseket. Hiszem, hogy amit ma hajnalban láttam, Istentől érkezett.

 

Kis csoportban álltunk néhányan. Nem emlékszem konkrét személyekre, inkább csak éreztem, hogy közeli hozzátartozók, testvérek. Kezünkbe adtak egy-egy csomagot, amit ránk bíztak, hogy vigyük. Leginkább egy nagyon vaskos, ódon könyvre hasonlított a viszonylag nehéz teher.

Elindultunk, s azonnal láttam, hogy egy szürke, félhomályos alagútban vagyunk. A távolban feltűnt a kijárat fénye. Ahogy haladtunk, nem nézegettem semerre, mégis olyan érzésem támadt, mintha egyre szűkülne az út. Erős szorongás töltött el, mert úgy láttam, mintha a plafon is folyamatosan lejjebb ereszkedne. Ahogy nőtt a félelmem, úgy szorítottam magamhoz még jobban a könyvszerű csomagot, és mondogattam: mindjárt vége, nemsokára kiérünk… Érdekes módon, a kijárathoz közeledésünkkel egyforma „sebességgel” zsugorodott vészjóslóan a mozgásterünk. A szörnyű bezártság érzetben csak az alagút végén látott fény nyújtott reménységet.

Ebből a szorongatott helyzetből ébredtem fel. Összefoglalom, mit értettem meg belőle:

 

Az ódon könyvszerű csomag maga Isten ősi, változhatatlan Igéje, a tanítványok egyedüli értéke e földi vándorúton. Az Igazság. Teherként visszük a szívünkbe írt törvényt, ahogy az ószövetségi prófétákra is teherként nehezedett a rájuk bízott Ige. (Lásd pl. Malakiás 1:14.: „Az Úr igéjének terhe Izrael ellen…”)

Ahogy közeledünk hitünk céljához, úgy lesz egyre erőteljesebb a szorongatás. Ahogy Pál is írja: „Kívül harc, belül félelem.” II. Kor. 7:5.

Örökségünk a hit szemével látható, hiszen élő reménység táplálja a tüzet a szívünkben. Ahogy a sötétség és a törvénytiprás nőttön-nő, úgy lesz egyre szűkebb, kellemetlenebb az életterünk, és a támadásokban, nyomorúságos időkben szüntelenül imádkozva, fegyelmezetten kell bátorítani magunkat és egymást!

„De aki mindvégig kitart, az üdvözül” – ígéri Jézus. Máté 24:13.

Ne legyen megtévesztő számunkra a napjainkban tapasztalt és egyébként hálára okot adó, viszonylagos jólét, mert nehéz idők jönnek. Ez a gondolat erőteljesen visszhangzott bennem:

NE-HÉZ I-DŐK JÖN-NEK!

Bátorodjon a szívünk, az Igét szorosan magunkhoz ölelve, ahhoz elválaszthatatlanul ragaszkodva készüljünk fel a végcél előtti viszontagságos útszakaszra!

„Bátorítván egymást, mivel ama nap közelget…” Zsidók 10:24-25.

 

2019. december 4.                                      Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #772 Dátum: 2019 December 13, 19:21:55 »
                                     Az ünnep másik arca

Furcsa érzés kerülget napok óta. Mintha megcsömörlöttem volna. Nem is mintha, hanem tényleg. Annyira taszít már az a csöpögő, mézesmázos ünnepi áradat, ami az utcán és a médiában hömpölyög! Annyira sokkol az egymást túl licitálni akaró, már-már a politikai kampányok erejével vetekedő, vallásos körítés! Félelmetes, eltorzult ünnepi „arc”.

Ma reggel azon gondolkodtam, milyen szerényen, nemes egyszerűségben érkezett a világ Megváltója. Csendben, alázatosan. Semmi csörtetés, felhajtás, semmi rivaldafény, pompa, bevásárlási láz, tülekedés. Isten kiküldte az Ő Szavát: a testté lett Ige feküdt a betlehemi jászolban.
Telítődtem már a fárasztó zajjal, villogó fényfüzérekkel, a roskadásig pakolt kirakatok látványával, a szédítő tumultussal, felpörgött lüktetéssel, az ünnepre készülő, mégis kiüresedett tekintetekkel. A sminkek, mosolyok és pénztárcák mögött lapuló képmutatással, a reklámok között nyomuló hazugságokkal.

Csendre vágyom. Arra az áhítatra, amikor Jézus szelíd hangját hallhatom, s általa az Atya üzenetét. Kibontakozó tervét, beteljesedő üdvtörténetét. Rám vonatkozó utasításait. Figyelmeztetéseit és vigasztalását. Amit csak a szív belső szobájában érthetek meg. Ezért mondta Jézus:
„Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van…” Máté 6:6.

Az angyali jelenés a mezőn tanyázó pásztoroknak adatott. Tiszta szívű, jóakaratú, a Messiást váró embereknek. A világi sokadalomban földi bazárral elbűvölt lelkek nem látják, nem hallják, hisz nem is figyelnek. Pedig az Egyszülött Fiú mindenkiért jött. Nem a „kisjézuskázásért” és betlehemezésért. Ő Isten Báránya, aki elveszi a világ bűneit.
Lépjünk ki a forgatagból! Üresítsük meg magunkat, hogy megízleljük az Úr igaz békéjét, örömét, és így valóságos jókkal teljen meg szívünk, amit megoszthatunk a szűkölködőkkel!

2019. december 13.                                               Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #773 Dátum: 2019 December 16, 07:54:50 »
Ugyanígy érzek kedves Tünde, köszönöm a gondolataidat. Én is írtam valami ehhez hasonlót a blogomban, "Szokatlan gondolatok" címmel.  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #774 Dátum: 2020 Január 07, 12:38:00 »
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #775 Dátum: 2020 Január 07, 12:38:22 »
                                             Világíts életeddel!

 

 „Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, akik a házban vannak. Úgy fényljék a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.”

Máté 5:15-16.

 

Kell, hogy az emberek gondolkodóba essenek a közelünkben! Nem mintha olyan bölcsek lennénk. Hanem azért, mert beszédünk és egész életvitelünk az Igazságot és az Úr szentségét tükrözi.

Muszáj, hogy a megtéretlen emberek döntésre jussanak a közelünkben! Bűnbánatra vagy elutasításra. Nem mintha olyan tökéletesek lennénk. Hanem azért, mert cselekedeteink és szavaink az Isten szent Fiát: a bűneinkért a kereszten feláldoztatott Jézus Krisztust mutatják be.

Fontos, hogy a tévelygők, keresők és elesettek fényt, irányt és megoldást találjanak, amikor megosztjuk velük az evangéliumot! Nem mintha mi lennénk a megmentőik. Hanem azért, mert megismertük az egyedüli Megmentőt, a Hozzá vezető utat, és megkaptuk a Vele való kapcsolatból fakadó, minden értelmet meghaladó békességet.

Elengedhetetlen, hogy a sötétségben élők lássák bennünk a világ Világosságát, megtisztult szívünk ragyogását, az újjászületés boldogságát, az örök élet reménységét és az Örökkévaló Istennel Jézusban kibékített lelkünk megingathatatlanságát. Mert ha Krisztus jó illata vagyunk a halálban veszteglők számára, adhat az Úr nekik is megtérést az életre.

„Az értelmesek pedig fénylenek, mint az égnek fényessége, és akik sokakat az igazságra visznek, miként a csillagok örökkön-örökké.”

Dániel 12:3.

 

2019. december 18.                                           Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #776 Dátum: 2020 Január 07, 15:29:10 »
Kedves Tünde! Újból csak azt tudom írni, hogy minden szavaddal egyet értek, mert szívemből szóltál. Nagyon szeretem olvasni a verseidet és a gondolataidat, gyönyörűen, érthetően tudod kifejezni magadat. Köszönjük. Dicsőség Istennek!  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #777 Dátum: 2020 Január 18, 14:28:58 »
 :317: Köszönöm szépen, drága Sofia! Mindenért az Úré a dicsőség!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #778 Dátum: 2020 Január 19, 19:09:20 »
                                            Újra átértékelés

Belefáradtam már a vége-hossza nélküli, belső békét kioltó győzködésekbe, meddő vitákba, az alattomosan zsákutcába terelő vélt vagy valós igazunk ütköztetésébe! Ahogy telnek felettem az évek és érettebb leszek hitben, egyre fogy az erőm a felesleges harcokhoz. Kedvem sincs már önmagamért küzdeni. Hiszen nincs is más, maradandó kincsem, csak az Ige.

Itt hagyjuk ezt a földi por sátrat, melyben egyedüli szépség a lelkünk, amennyiben Krisztushoz vált hasonlóvá. Ha az Ő isteni természete ábrázolódik ki bennünk. Csak ennek van értelme. A belőle fakadó, általa és érte való gyümölcsözés a létünk célja.
Igazságban, jogosságban, szentségben és szeretetben megélni napjainkat, irgalmasságot gyakorolni a szűkölködőkkel. Alázatosan járni Istennel, a Vele való szövetségben megállni hűséggel. Ehhez képest semmi a hétköznapok terhe, fájdalma vagy örömteljes gyönyörűsége.

„Viseljétek el egymást szeretetben” – kéri Pál apostol. (Efézus 4:2.) Másik helyen pedig így int Jakab:
„Ne sóhajtozzatok egymás ellen, atyámfiai” – és nagyon fontos a hozzáfűzött indoklás is! – „hogy el ne ítéltessetek, íme, a Bíró az ajtó előtt áll.” Jakab 5:9.
Erőnket és időnket ne fecséreljük el értelmetlen szócsatákra, hanem koncentráltan készüljünk a hitben való végsőkig kitartásra, utunk célegyenesére, mert: „Az idő rövidre van szabva” I. Kor. 7:29.

Bátran álljunk ki az Igazságért, a színtiszta evangéliumért, és merjük elengedni a közben ért vádakat, sebeket, pitiáner hétköznapi piszkálódásokat!
Még mielőtt bárki is azt a következtetést vonná le soraimból, hogy „végre Tünde befejezi a negatív posztokat”, leszögezem: nem, nem értek traumák, és ezentúl is azt fogom kitenni az oldalamra, amire az Úr indít.
Elegem van a média agymosó propagandájából és a folytonos reklámözöntől. Az egyéb jó, kedves és hasznos dolgok is sok időt rabolnak el, még ha fegyelmezett is vagyok. Ezért igyekszem visszafogni magam facebookon. Nem akarom befogadni azt a töméntelen információ áradatot, ami szembe jön velem - keresztyéni felelősséggel írom: tékozlás!

Summa summarum:
„Mindennek a vége pedig már közel van: legyetek tehát bölcsek és józanok, hogy imádkozhassatok.” I. Péter 4:7.

Mindenkinek sok áldást kívánok, testvéri szeretettel:
                                                                   
                                                                                      Guti Tünde
2020. január 19.                                                       
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #779 Dátum: 2020 Január 20, 09:55:10 »
                                         
Elegem van a média agymosó propagandájából és a folytonos reklámözöntől. Az egyéb jó, kedves és hasznos dolgok is sok időt rabolnak el, még ha fegyelmezett is vagyok. Ezért igyekszem visszafogni magam facebookon. Nem akarom befogadni azt a töméntelen információ áradatot, ami szembe jön velem - keresztyéni felelősséggel írom: tékozlás!


Drága Tünde! Dicsőség Istennek, hogy vannak mások is akik hangot adnak aggodalmaiknak és nem rejtik véka alá az igazságot. Éppen tegnap hallgattam egy előadást "Miért jutott idáig a világ?" címmel, pár mondatot leírnék belőle, mert szinte ugyanazt hallottam, amit Te itt leírtál.

"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők jönnek. Az emberek ugyanis önzők, pénzsóvárak lesznek, dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, hálátlanok, szentségtelenek, szeretetlenek, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint Istent. Az ilyenek a kegyesség látszatát megőrzik ugyan, de annak az erejét megtagadják. Fordulj el tehát ezektől." (2Timóteus 3:1-5)
A "nehéz idők jönnek" a görög fordítás szerint azt jelenti: idegileg nehezen elviselhető időszak következik.
Legnagyobb probléma a testi betegségeken kívül a tudati manipuláció, a szellemi befolyásolás, az agy lerészegítése, -ahogyan a Biblia is mondja- első számú veszély tényezővé lép elő az utolsó időkben. Ami most az emberek tudatára nehezedik, gondoljunk csak bele, hogy mi minden bombázza a tudatot, a sok hír, reklám, a kommentárok, szinte úgy érezzük, hogy minden emberért külön harc folyik, hogy megszerezzék annak lelkét. A Jelenések könyve írja a 18. fejezetben, hogy itt már nem csak az árucikkekből űznek vásárt, hanem az emberek lelkéből is. Ma már nem csak az a fontos, hogy mije van az embernek, hanem az is, hogy mi van az agyában. Ezért ma amolyan agybombázó korban élünk. Olyan hihetetlen effektusok támadják meg az agyat, hogy az emberek alvászavarral küzdenek, a koncentráció hiányával küzdenek. Láthatjuk a fiataloknál, hogy nem tudnak odafigyelni az iskolában, olyan betegségek lépnek fel már gyerekkorban, mint a diszlexia, diszgráfia, hiperérzékenység, hiperaktivitás. Félelmetes bajok jelennek meg, melyek tudatzavarokhoz, ideg gyengüléshez, ideg összeroppanáshoz, depresszióhoz vagy lelki bajok tömegéhez vezetnek.

Az egész beszélgetés meghallgatható a következő linken: