Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 124149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #780 Dátum: 2020 Február 19, 12:18:37 »
Bizony, bizony...
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #781 Dátum: 2020 Február 19, 12:19:18 »
Gyötrődve győztes keresztyének

Még ha gyakran gyötrődnek is Lóthoz hasonlóan a látott és tapasztalt gonoszságok, elhajlás és istentelenség miatt, a Krisztus-követők gyülekezete nem egy vert sereg! Pont az önmaguk feladása által, az Ige szerelmeseként válnak győztesekké. Amikor meghalnak a saját ambíciójuknak, elképzeléseiknek, vágyaiknak, és örömmel engedik, hogy Isten munkálkodjon bennük, általuk.
„Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus” – vallja Pál apostol. Ezért bátrak, amikor világosságként jelennek meg a bűnökkel, félelmekkel és hazugsággal terhelt sötétségben. Hiszen a Világosság fiai! Ez teszi őket függetlenné, megingathatatlanná a politikai, társadalmi vagy vallásos káoszban.

Amíg él bennünk a Krisztus, illetve amíg Krisztusban maradunk, befogadva az Igazság szeretetét, addig nincs kárhoztatás, céltévesztés, visszavonulás, megalkuvás vagy dezertálás. De csak addig!

2020. február 19.                                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Életjelek
« Válasz #782 Dátum: 2020 Február 19, 13:38:40 »
Köszönöm, Tünde! 

Két Íge jutott most eszembe…

Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van.Mert állhatatosságra van szükségetek, hogy Isten akaratát cselekedjétek, és így beteljesüljön rajtatok az ígéret:„Mert még egy igen-igen kevés idő, és aki eljövendő, eljön, és nem késik.*Az én igaz emberem pedig hitből fog élni, és ha meghátrál, nem gyönyörködik benne a lelkem.”*De mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hogy elvesszünk, hanem a hitéi, hogy életet nyerjünk.
Zsid 10,36-39

Mivel megtartottad állhatatosságra intő beszédemet, én is megtartalak téged a kísértés órájában, amely el fog jönni az egész világra, hogy megkísértse azokat, akik a földön laknak.Eljövök hamar: tartsd meg, amid van, hogy senki el ne vegye koronádat.Aki győz, azt oszloppá teszem az én Istenem templomában, és ott marad örökké, felírom rá az én Istenem nevét és az én Istenem városának, az új Jeruzsálemnek a nevét, amely a mennyből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.*Akinek van füle, hallja meg, amit a Lélek mond a gyülekezeteknek!
Jel 3,10-13

 :afro:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #783 Dátum: 2020 Március 09, 13:37:55 »
 :2smitten: Áldjon az Úr, Elisabeth!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #784 Dátum: 2020 Március 09, 13:38:17 »
                             Édesanyám lelki öröksége

       (bizonyságtételem a március 7-i búcsúztató istentiszteleten)

 

Rövid bizonyságtétellel készültem. Szeretném átadni édesanyánk, sokak Lívia nénijének lelki örökségét. Azért leszek rövid, mert már évekkel ezelőtt figyelmeztetett, nehogy valami „anyadicsőítést” csináljak. (Ez annyira rá vall! )

Ezért megemlékezésem mutasson Jézus Krisztusra, aki édesanyánkat olyanná formálta, ahogy mi, a család és ti is megismerhettétek. „Az igazak emléke áldott.”

 

Néhány évvel ezelőtt, egyetlen szóval így jellemezte magát: „KÜZDŐ”. Azokban az időkben voltak naplószerű bejegyzései, amikből kimásoltam egy mondatot: „IGEN, AZ ERŐS LÍVIA IS MEGPRÓBÁLTATIK.” Valóban így volt. Láttam őt erősnek, és láttam gyengének is. De Krisztus követésében és a szolgálatban ingadozónak soha. Ő volt az én hétköznapi hősöm: lobogó gyertyaláng.

Jézusról azt írja a Biblia, hogy „osztott, szórt a szegényeknek”. (II. Kor. 9:9.) Anyukám ebben is elöl járt. Nem sajnált sem időt, sem energiát, sem pénzt. Szétosztotta önmagát. Örökségül hagyta nekünk, az Úrnak való hűséges, rendíthetetlen szolgálatot, a szeretet mindenek feletti voltát, a családi, testvéri összetartás és a megbocsátás fontosságát.

 

Azzal az igeverssel szeretném befejezni, amit még Békásmegyeren helyezett a szívünkre egy közös ebéd során. Róma 12:1-2.:

„Kérlek azért titeket, atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy SZÁNJÁTOK ODA a ti testeteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket. És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.”

 

2020. február                                                             Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #785 Dátum: 2020 Március 25, 16:09:27 »
Vírusos időkben - 1.

 

Kint, tomboló félelem rettent,

hírek ragadnak meg és sodornak,

idegeket cibál, tép az ismeretlen

és egyre bizonytalanabb jövő.

Bent, vigyázó belső csend,

szívemben, örökkévaló Ige lüktet:

Ne félj, mert én veled vagyok!

Lelkem horgonya erős,

a külső-belső szorongattatásban,

tudom, kinek hittem.

Nem ígért könnyű utat e földön,

sem szélcsendet, sem feszített víztükröt,

de magához hívja a megfáradtakat,

az Igazságra éhezőket,

az élő vízre szomjazókat,

a bűntől megcsömörlötteket,

a gonoszság miatt görnyedőket,

a hazugsággal megtévesztetteket,

és a vírustól megfélemlítetteket.

Ínséges időkben, veszélyes napokban,

sőt, a legsűrűbb sötétségben szól,

hogy gyere ki a világosságra,

mert MOST van itt az idő,

most kell meghallanod a megtérésre hívó szót.

Hiszed vagy nem, holnap már késő lehet.

Az ördög öl. Embergyilkos volt kezdettől.

A vírus sem válogat, akár félsz, akár nem.

Ha fuldokolsz, már lényegtelen, hogy

összeesküvés elmélet van-e a háttérben.

Legyél elővigyázatos, de az orvosi maszknál

és kézfertőtlenítőknél sokkal fontosabb,

hogy hívd segítségül Jézus Krisztust,

aki egyedül megmenthet a végső haláltól.

 

2020. március 14.                     Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #786 Dátum: 2020 Március 25, 16:10:01 »
 Vírusos időkben – 2.

 

A körülményeket tekintve, néha már úgy érzem, mintha egy jól megrendezett film szereplője lennék, amit éppen most nézünk. Annyira szürreális, álomszerű a valóság.

S bármennyire hihetetlen, igen, bizonyos mértékben, előre elkészült forgatókönyv szerint zajlanak az események. A legelső összeesküvés már a föld teremtése előtt megtörtént, amikor a sátán fellázadt Isten ellen. Ennek folytatásaként, a kígyó által megkísértett emberpár bukásával megjelent a bűn, és az emberiség sorsa megpecsételődött.

A szörnyű, napi hírek hallatán és a sokkoló videók láttán belém mar a félelem, de nem engedem, hogy eluralkodjon rajtam.  Újjászületett keresztyénként tudom, hogy „nem a félelem lelkét kaptuk, hanem erőnek és szeretetnek és JÓZANSÁGNAK lelkét.” II. Tim. 1:7.

A hívő ember nem csodálkozhat semmin. Jézus világosan részletezte a tanítványoknak, mi várható az idők végén. Földrengések, háborúk, égi katasztrófák, döghalál és járványok mindenfelé. (Lásd a Máté 24. részt!)

Interneten sokan összefüggéseket keresnek az évszázadok során pusztító, nagy világjárványok között. Megoldást, túlélést keresnek. Inkább a Bibliában leírt, Isten üzeneteként megprófétált igazságokkal kellene foglalkozni, a világ eseményeit ennek tükrében vizsgálni, mert az Úr Igéje örökkévaló, megváltoztathatatlan Igazság.

 

Mit tegyünk?

Nem szabad félvállról venni az éppen bekövetkezett jeleket (akár ezt a vírust), azonban nem szabad elfelejtenünk Jézus szeretetteljes figyelmeztetését:

„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben és higgyetek én bennem!” János 14:1.

Be lehet vásárolni, bölcsen, higgadtan, de a pánik az istentelen világ jellemzője. Ne aggodalmaskodjunk, használjunk kézfertőtlenítőt, de az Úrban bízzunk, mert Ő az, aki kézben tartja az eseményeket!

Kedves nem hívő embertársaim, ismerőseim! Amennyiben krízis áll be, valóságos túlélés csak Jézussal lehetséges! Ezért elsősorban a lelkünket kell féltenünk, mert örök élet vagy örök kárhozat a tét. Ez érvényes „békeidőben” is.

 

2020. március 15.                                                        Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #787 Dátum: 2020 Március 25, 16:10:34 »
  Vírusos időkben – 3.

 

Nem lehet elégszer hangsúlyozni: az elővigyázatosság nem egyenlő a pánikkal! Emberek! Testvérek! Most nem a cinikusság ideje van! Lehet, hogy egy még rosszabb korszakot próbálunk most „élesben”!

A körülöttünk tomboló vírus egyre több és több áldozatot követel. Szűkül a kör. Sokan majd csak akkor döbbennek rá a kegyetlen valóságra, amikor már közvetlen hozzátartozóik, barátaik által lesznek érintve.

Igaz, hogy a média eltúloz dolgokat, és megvezeti a nézőközönséget, azonban Istentől kért és kapott bölcsességgel kell megvizsgálnunk az információkat. Imádságos lelkülettel megmaradhatunk abban a józanságban, ami a keresztyének egyik fő jellemvonása vészhelyzetben.

 

Hitünk és kapcsolataink próbája ez. Mert a félelem által gerjesztett, felgyülemlett feszültség nehezen távozik, s egy váratlan pillanatban robbanhat. Ne engedjük, hogy a csalódás és a keserűség a szívünkbe költözzön, mert ha gyökeret ver, nehéz kiirtani!

Jézus példázatában a bölcs ember kősziklára építette a házát. Nem dőlt össze az árvízben és szélviharban, mint azé, aki homokra tette az alapot. Ilyen időket élünk. Vizsgázunk hitből és béketűrésből.

Vigyázzunk magunkra és vigyázzunk egymásra, hogy ne keletkezzenek törések szeretet-kapcsolatainkban!

Frissüljünk meg jó reménységünkben, hogy irányt adjunk a kétségbeesetteknek, só és fény legyünk a bizonytalan jövő miatti szorongóknak! Nehéz hetek állnak még előttünk… DE:

„Mindeddig megsegített minket az Úr.” I. Sámuel 7:12.

 

2020. március 17.                                     Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #788 Dátum: 2020 Március 26, 08:09:30 »
 :2smitten: Köszönjük a gondolataidat.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Életjelek
« Válasz #789 Dátum: 2020 Március 26, 13:31:43 »
Kedves Tünde!

Nagyon fontos gondolatok!
Idézet
S bármennyire hihetetlen, igen, bizonyos mértékben, előre elkészült forgatókönyv szerint zajlanak az események. A legelső összeesküvés már a föld teremtése előtt megtörtént, amikor a sátán fellázadt Isten ellen. Ennek folytatásaként, a kígyó által megkísértett emberpár bukásával megjelent a bűn, és az emberiség sorsa megpecsételődött.

„Olyanok lesztek, mint Isten“
– hazudta az ősellenség. Sajnos sokan hiszik ma is ezt a hazugságot.
Az ember az embert tette istenné, törekednek önmegvalósításra, önállóságra, függetlenségre és az önbizalmat magasra emelik.

Ez az  önámítás figyelmen kivül hagyja azt a tényt, hogy az ember nem ismeri a jövőt. Hiszen azt sem tudja, hogy mit hoz a holnap.

Senki sem tudja, hogy mi fog történni, mert ki tudná megmondani neki: mi hogyan lesz?

Préd 8,7

A ki bízik magában, bolond az; a ki pedig jár bölcsen, megszabadul.
Péld 28,26


Egyedül Isten tudja a jövőt. Ki is jelentette Jézus és a próféták által. Hatalmas reménységünk Isten kijelentése:

Életem ideje kezedben van...

Zsolt 31,16

És Jézus mondta:

Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. 29. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. 30. Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,27-30

Maradjunk állhatatosak, tartsunk ki a szeretetben.

Ma még nem késő senkinek sem letenni az életét Isten kezébe. Ott vagyunk a legnagyobb biztonságban.

Jézus olyanná lett, mint mi, kivéve a bűnt, hogy mi is olyanná lehessünk, mint Ő. Isten Fia emberré lett, hogy az ember Isten fia lehessen és örök élete legyen.

Adja az ÚR, hogy minél többen átadják életüket az ÚR kezébe, elfogadva azt a kegyelmet Jézusban, ami által Isten akaratában élhetünk.

Óvjon és őrízzen meg az ÚR Benneteket, egész családoddal együtt, kedves Tünde!

 :317:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #790 Dátum: 2020 Március 27, 19:34:25 »
Ámen! Köszönöm szépen, kedves Elisabeth!  :2smitten: Áldjon meg és őrizzen meg téged is az Úr!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #791 Dátum: 2020 Április 01, 16:33:01 »
Vírusos időkben – 4.

 

Felötlött bennem egy gondolat reggel, ami lecsendesítette a szívemet. Lelki értelemben gondoltam a karantén lényegére. Félreértés ne essék, ez nem a jelen helyzet elbagatellizálása!

 

Van nekünk, keresztyéneknek, egy minden bűntől megvédő, tökéletes karanténunk! Jézus ezt mondja:

„Maradjatok énbennem és én is tibennetek.” János 15:4.

Ahogy folytatja, egyértelművé válik, hogy a tiszta és szent, egészséges hitélet kizárólag így valósulhat meg:

„Aki énbennem marad, én pedig őbenne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.” János 15:5.

Ez a mi „otthon maradásunk” lényege. Krisztusban elrejtve, bármi is történhet körülöttünk, nem mozdíthat ki a kősziklán épült házból. „Isten épülete vagytok” – írja Pál apostol, s ez a ház az Örökkévaló Kősziklára épült: Jézus Krisztus az alap, aki maga az IGE, Isten élő törvénye.

Ő a mi megtartó „karanténunk” az e világi veszélyek mindegyikében.

 

2020. március 30.                                           Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #792 Dátum: 2020 Április 05, 19:32:43 »
                Vírusos időkben – 5.


„Vizsgáljátok meg magatokat, vajon hitben vagytok-e?” II. Kor. 13:5.

Több, mint két hónapja olvastunk először a koronavírusról, sokkoló képeket láttunk a kínai emberek küzdelméről. Azóta már világjárvánnyá tombolta ki magát, s dermedten kísérjük figyelemmel ámokfutását. Maszkban és kesztyűben érintkezünk. Fertőtlenítünk. Világunk már soha nem lesz olyan, mint ezelőtt.
A végidők nem úgy kezdődnek, hogy eltalálja a Földet egy meteor, vagy ufók rohanják le a bolygót. Az utolsó napok Jézus születésével indultak:
„… ez utolsó időkben szólt nekünk Fia által…” Zsidók 1:1. S bizony, szólt az Isten!

Jézus részletesen tájékoztatta tanítványait a bekövetkezendőkről. A legismertebb és talán legtöbbször idézett szakasz ebben a témában a Máté 24. rész. Pontos felsorolása mindannak, amik az elmúlt évszázadokban végig söpörtek a kontinenseken természeti katasztrófák, háborúk, égi jelenségek és járványok formájában. S ezek pusztítanak napjainkban is. A különbség annyi, hogy a szinte egymást érő bajok között egyre kevesebb idő telik el, fokozatosan erősödnek, mint a szülési fájdalmak. Vajúdik a Föld.

Mindeközben a társadalmak morális süllyedése a perverz Sodoma és Gomora állapotára hasonlít, féktelen gonoszságukban Noé napjait tükrözi. Nem véletlenül mondta Jézus, hogy akkor jön vissza ítéletet tartani, amikor olyan lesz a világ, mint Noé és Lót napjaiban.
„Amiképpen pedig a Noé napjaiban volt, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is… és nem vesznek észre semmit.” Máté 24:37.
Ezek tények. Nem kell ecsetelni korunk emberének lealjasodását. Elég a napi híreket olvasni. Mégis cinikusak sokan, és előszeretettel gúnyolják Isten Igéjének figyelmeztetéseit, akárcsak az apostolok idejében:
„Hol van az Ő eljövetelének ígérete?” II. Péter 3:4.

A Jézus által felsorolt jelek már körbe vesznek minket. Az Antikrisztus sem egy kitűzővel fog megjelenni, hogy „Én vagyok a fenevad”! Szemfényvesztésével jólétet, világbékét (főleg a Közel-Keleten!) és tökéletes gazdasági megoldásokat ígér a katasztrófáktól és járványoktól elgyötört népeknek. Az idegösszeomlás szélén álló és kormányaikban csalódott emberek önként adják majd magukat a kontroll alá, csak biztonságban legyenek. Lemondanak még a személyes adataikról is, csak legyen egy vezető, aki gondoskodik róluk, legyen mit enni-inni, ruházkodni, vallásoskodni. A járványtól és a haláltól való félelmükben sokan választják majd a – beláthatatlan következményekkel járó – „védőoltást”, elpecsételést, ami nagy gyorsasággal vetheti őket a mindent beszippantani akaró, globális rendszer totális uralma alá. Az antikrisztusi pecsétet felvenni egyenlő az örök kárhozattal.
Nem tudjuk még pontosan, hogyan fog történni és mi lesz a fenevad bélyege, de egyre tisztábban körvonalazódik. Egyre jobban érzékeljük a szellemi sötétség növekedését, és szinte vibrál az atmoszférában a közelgő „világosság angyala”. Elég, ha a minden vallást egyesíteni akaró összefogásra gondolunk. Csak azokat nem lehet megtéveszteni, akik befogadták az Igazság szeretetét. A Világosság fiai az Igazságból születtek és az Igazságból táplálkoznak, ezért figyelnek és vigyáznak ezekben a veszélyes órákban.

„Legyetek ti is béketűrők, és erősítsétek meg szíveteket, mert az Úrnak eljövetele közel van.” Jakab 5:8.
Engedjük el a korábban látott „elragadtatásos” filmeket és könyveket! Lássuk meg, hogy már benne vagyunk a nyomorúságban, ami csak fokozódni fog!
De: ne rettegjünk, ne pánikoljunk! Rendezzük kapcsolatainkat, és az okos szüzekhez hasonlóan töltsük fel lámpásainkat tartalék olajjal! Jézus megígérte, hogy velünk lesz a világ végezetéig!

„Mi azonban, akik nappaliak vagyunk, legyünk éberek, felöltözve a hitnek és szeretetnek mellvasába, és sisak gyanánt az üdvösség reménységébe. Vigasztaljátok azért egymást…” I. Thess. 5:8,11.

2020. április 4.                                                          Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Életjelek
« Válasz #793 Dátum: 2020 Április 06, 04:33:01 »
ÁMEN!

Kedves Tünde!

Nagyon köszönöm az írásodat!

Jó, hogy megemlítetted a „szülési fájdalmat“, hiszen erről olvasunk a Szent Írásban is. Jellemzője egyben e fájdalmaknak, hogy egyre gyakrabban jönnek és egyre intenzívebbek lesznek. Mégis, az édesanya elsősorban nem a fájdalmakra összpontosít, hanem a születendő új életre. A szülési fájdalom tény, tudjuk ezt már a Mózes könyvéből. Ám a gyermek megszületése kimondhatatlan öröm, ami elfelejtet minden fájdalmat.

Nem véletlen jelenti ki az Örökkévaló Ézsaiás prófétán keresztül:

Mielőtt vajúdott, már szült is. Mielőtt rájött a fájdalom, fiút hozott a világra. 8. Ki hallott ilyet, ki látott ehhez foghatót? Vajon egy országért csak egy napig kell vajúdni? Születik-e nép csak úgy egyszerre? Hiszen alig vajúdott Sion, máris megszülte fiait. 9. Csak megindítsam, és ne vezessem le a szülést? - kérdezi az ÚR. Vagy én, aki a szülést vezetem, megakadályozzam? - kérdezi Istened. 10. Örüljetek Jeruzsálemmel! Vigadjatok vele mindnyájan, akik szeretitek! Szívből örüljetek vele mind, akik gyászoltátok!
Ézs 66,7-10

Mi a feladatunk? Imádkozás közben egy gondolatot helyezett az ÚR a szívemre. Mikor Jézus tanít imádkozni Mt 6-ban, már az elején két fontos gondolatot említ meg:

Az első:

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved,..

A második:

...jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is;

Tehát szenteltessék meg Isten Neve és legyen meg az Ő akarata!

Isten Neve SZENT! A helyreállítást is az Ő Szent nevéért cselekszi. Dicsőségét nem adja másnak!

...jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is;


Isten akarata a szeretet, a két legfőbb parancsolat, amely felülír mindent.

Jézus mondja:

Mert én az Atyához megyek, 13. és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; 14. ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem." 15. "Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, 16. én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: 17. az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz." 18. "Nem hagylak titeket árván, eljövök hozzátok.
Jn 14,12b-18

Nem kell nekünk spekulálni a jövőt illetően. Nem a 7, vagy a 3 és félévről kell gondolkoznunk, nem kell a sötétség cselekedeteit hirdetni, még csak nem is az apokalipszist kell ecsetelni, hanem amíg tart az idő, magasztaljuk fel Isten Szent Nevét és éljük meg azt a szeretetet, amely Jézus parancsolatainak való engedelmesség gyümölcse.

Hálát adok értetek Istennek mindenkor, azért a kegyelemért, amely nektek a Krisztus Jézusban adatott. 5. Mert a vele való közösségben mindenben meggazdagodtatok, minden beszédben és minden ismeretben, 6. amint a Krisztusról való bizonyságtétel megerősödött bennetek. 7. Azért nincs hiányotok semmiféle kegyelmi ajándékban, miközben a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenését várjátok, 8. aki meg is erősít titeket mindvégig, hogy feddhetetlenek legyetek a mi Urunk Jézus Krisztus napján. 9. Hű az Isten, aki elhívott titeket az ő Fiával, Jézus Krisztussal, a mi Urunkkal való közösségre.
1Kor 1,4-9

Szent, szent, szent a Seregek URa, dicsősége betölti az egész földet!
Ézs 6,3

Áldott, aki az ÚR nevében jön! Megáldunk titeket az ÚR házából. 27. Az ÚR az Isten, ő adott nekünk világosságot.
Zsolt 118,26-27

"Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, aki volt, és aki van, és aki eljövendő!"

Jel 4,8



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #794 Dátum: 2020 Április 25, 17:27:43 »
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.