Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 124246 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #15 Dátum: 2010 Április 24, 10:27:21 »
Vezetők

Tudod, ki a jó vezető? Az, akinek a nyomát ott látod az úton, amerre téged hív. Látszik, hol terült el, mert elesett. De felállt, mert irgalommal lehajolt hozzá valaki, aki felsegítette és tovább támogatta. Az ilyen vezetők nem büszkék, nem haragosak és nem gúnyosak, ha hibázol és bukdácsolsz. Ők már végig mentek azon az úton, ahol te most jársz, és tudják, hogy egyedül ők sem értek volna célba.

Ők a kipróbáltak. Az ő véleményükre érdemes odafigyelni!



Életcél

 

Nem vagyok se szép,

                       se okos,

                      se erős,

                       se bátor.

Akkor mi célból vagyok ezen a világon?

Azért élek, hogy azt az egy cseppet, ami én vagyok, hozzáadjam a többihez. Remélem, hozzájárulok mások boldogságához és igazságkeresésükben iránymutató lehetek!

2008.                               G. T.                             
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #16 Dátum: 2010 Április 25, 10:55:22 »
Madarak példája

 

Évek óta figyelem, ahogy a madarak irányt váltva repülnek hol Északra, hol Délre. November végén, ha Dél felé igyekeznek, jön a tél - gondolom -, és valóban, néhány napon belül megérkezik a lehűlés. Az is több éves tapasztalatom, hogy havazás előtt a varjúcsapatok különösen viselkednek. A magasban köröznek tömör rajban, láthatóan teljesen zavarodottan. S a megérzésük beigazolásaként hózápor kerekedik.

Viszont ha érdekesen, vidáman csicseregnek a cinkék, rigók, verebek, gondoljuk, hogy közeledik a tavasz. Isten milyen csodálatos műszert épített kicsiny teremtményeibe! Egyik reggel hangos károgásra lettem figyelmes. Persze - nyugtáztam - a varjak repülnek "melegebb éghajlatra", s felötlött emlékeimben a meteorológiai előrejelzés.

Ezek a varjak azonban nem csupán Dél felé szálltak szokásos hanglejtésük közepette, hanem - nekem úgy tűnt - mintha méltatlankodnának valami miatt. Ekkor vettem észre, hogy egy felhőnyi kismadár, talán énekes rigó,  vidáman repül át a nehézkesebben csapkodó feketék közt, megbontva azok sorait. Mintha a kisebbek már tudnák, amit a hideg elől elvonulók még nem: a rövid ideig tartó zimankó után már érkezik a lassú, de tartós felmelegedés, a tavaszi napsütés, az újjáéledés.

Ez igen! Szemben az árral! - meresztettem szemeim a konyhaablakon át. S eszembe jutott Warmer Rózsa könyvének címe: Ellenszélben...

Hát...erről szól az egész életünk. Egy tömör csapatot alkotva könnyedén átjuthatunk a szembe jövő akadályokon, ijesztő szárnycsapkodáson, fekete károgáson. Együtt, egy cél felé, egy reménységben. S jön az újjáéledés!

2008.                                        G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Silverman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • Bibliaoktató
Re: Életjelek
« Válasz #17 Dátum: 2010 Április 25, 12:15:04 »
kedves Tünde!

Van valami közöd Guti Zsanetthez?

Mármint testvéred vagy valami ilyesmi?

üdv

Silverman
"Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!" I. Thessz. 5:21

Nem elérhető Marcsi76

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re: Életjelek
« Válasz #18 Dátum: 2010 Április 25, 13:14:09 »
Sziasztok!
Szeretnék én is megosztani veletek egy hasonló megfigyelést!
Tegnap a kertben jutottak eszembe ezek a gondolatok.Délután kimentem és takarítottam a veteményest a gaztól. Majd mikor végeztem és szétnéztem,láttam,hogy milyen tiszta minden.Csoda szép,látszot a munka eredménye.Minden azt mutatja,hogy jó termés lesz.Ha nem jönn semmi közbe és továbbra is gondozom a növénykéket.
Ekkor jöttem rá,hogy Isten is így bánik velünk!Megtakarít az ártó és semmirevaló dolgoktól.Csak az Ő keze által leszek szép!Csak egyet kell tennem. Hagynom,hogy elvégezze bennem ezt a munkát.Sőt minden gazt az Ő segedelmével tépjek ki az életemből.Mert tudom,hogy ez egyedül nem megy nekem.Ahogyan a kertnek szüksége van rám,úgy nekem is Őrá.Én a kert,Ő pedig a gondos Gazda/Kertész.Hol szánt,hol megmetsz a fölösleges hajtástól és hol csak öntöz. A végeredmény a fontos! Az Ő szépsége tükröződjön vissza,legyen látható az életembe.
És tényleg valóság,hogy a természetben is meg lehet látni a Mindenhatót,aki teremtette ezt a világot.

                                       Marcsi :2smitten:.
"Fiam te mindig velem vagy és mindenem a tied." Lukács 15,31

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Életjelek
« Válasz #19 Dátum: 2010 Április 25, 13:27:43 »
Drága Marcsi!

Milyen igaz! Isten pedig kész téged elkészíteni a Krisztus napjára, tiszta, szeplőtelen mennyasszonyának. :016:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #20 Dátum: 2010 Április 25, 18:43:14 »
Üdv.! Silverman!

Igen, Guti Zsanett a férjem unokatestvérének az unokája. (Én igazából Guti Béláné vagyok, szül. Toókos Tünde, csak az egyszerűség kedvéért szólítjuk manapság ilyen variációban egymást... :pirul:)

Tehát többedik ági unokatestvére a férjemnek, de különben egy gyülekezetbe járunk!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #21 Dátum: 2010 Április 26, 13:17:44 »
Vakként tapogatózva


Még most is átfut rajtam a hideg borzongás, ha arra az egyedülálló élményre gondolok, amiben ma volt részem. Nővérem, születésnapi meglepetésként elvitt a Láthatatlan Kiállításra a Népligetbe. Már a bejáratnál elöntött a balsejtelem... Némi eligazítás után beléptünk egy sötét előszobába, onnan pedig a kiállítási útvonal előterébe.  Az abszolut sötétséget szinte vágni lehetett! Rettenetes nyomás nehezedett rám, úgy éreztem, elfogyott a levegő. Kísérőnkön kívül kilencen éreztük ugyanazt: rettenetes a vakság!

Vezetőnk egyfolytában beszélt hozzánk, nevünket szólongatta, tanácsokat és eligazítást adott, sőt ígéretet tett arra nézve, hogy ha valaki bepánikol, azt visszakíséri. Kb 10 perc után elindultunk. Arra gondoltam, hogy én leszek az egyetlen, aki visszamegy. De a nővérem szorosan fogta a kezem, ő jött mögöttem és ez némileg meggyugtatott. Igyekeztem nem a sötétségre koncentrálni.

Közben haladtunk előre. Vízcsobogás, híd, farönkök, kavics a lábunk alatt és az iskolás lányok sikítozása vette el a figyelmemet arról a tényről, hogy hiába meresztem a szemem, semmit sem látok.  Kísérőnk több beépített helyszínen átkalauzolt, ahol mindent körbe kellett tapogatni, gyakran egymásba és tárgyakba ütközve. Ilyenkor felujjongtunk, felismerve egy-egy bútordarabot, vagy kinevettük egymást a konyhai csörömpölés miatt, majd a falat érintve lépkedtünk óvatosan a hang irányába, amerre hívtak.

Úgy éreztem, megállt az idő. Csodálkoztam magamon, milyen fegyelmezetten bírom. Talán a csoport-tudat is bátorítólag hatott, de sokkal inkább az, hogy valaki fogja a kezem, no meg a vezetőnk biztos hangja, ami folyamatosan eligazított, hol  kell jobbra, balra fordulni, hol van lépcső stb. A sötétség-túra végén  kisebb zavarodottságot okozott a nappali világosság.  Hatalmas élmény volt a kiállítás!  HÁLÁT ADOK AZ ÚRNAK, HOGY LÁTOK!  Ezután egész másképp fogok azokra nézni, akik fehér bottal közlekednek!

Még egy gondolat megfogalmazódott bennem.  Időnként szellemi életünk során is át kell mennünk sötét útvesztőkön. S rendkívül fontos a HIT és a FEGYELMEZETTSÉG, annak tudatos megvallása, hogy az Úr fogja a kezem, hangját hallhatom, és Ő megígérte, hogy vezet, sőt célba is érek Vele!

"Mivel én vagyok Urad, Istened, aki jobbkezedet fogom és aki ezt mondom neked: Ne félj, én megsegítelek!" Ésaiás 41:13.

2009. 06. 03.                                 G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #22 Dátum: 2010 Április 27, 15:17:04 »
Madárstrand

2009. 05. 19.

Tegnap a férjem kint hagyta az udvaron a kerti locsolócsapot, ami körbe-körbe forogva permetezte a füvet, míg ő elment az ügyeit intézni. Néhány óra múlva vettem észre, hogy valami hiba folytán már nem pörög a szórófej, hanem áll és ömlik a víz, kisebb tavacskát alkotva az udvar közepén. Izgultam, nehogy nehezteljenek a ház lakói, de azzal nyugtattam meg magam, hogy végül is kell a víz a fák gyökereinek, és egyébként sem ivóvízről van szó.

Ahogy így tanakodtam magamban, odaröppent két barázdabillegető ( ami már önmagában véve is meglepő volt, hiszen lakótelepen lakunk). Óvatosan odalépkedtek, majd ittak és vidám szárnycsapkodással fürdőzni kezdtek. Megmosolyogtam, és már nem is bántam, hogy elromlott a csap.

Kis idő mólva megjelent két balkáni gerle, és amíg a barázdabillegetők szárítkoztak, addig ők is ittak s megmerítkeztek. Annyira kedves látvány volt! Az egyik különösen jól érezhette magát, ahogy emelgette kellemesen lehűlt szárnyait. 1-2 perc múlva fütyürészve megjelent egy feketerigó, és ezzel már egy egész madárstrand alakult ki. Nagyon tetszett a konyhaablakból jól látható ingyen előadás!

A vidámságnak egy szarka megjelenése vetett véget, mert nagy szárnyaival a kisebbekre ijesztett, mire azok elrepültek. A szarka nem ivott, nem fürdött. A víztől megpuhult talajból kibányászott valamit a csőrével és elrepült.

Mi hányszor fürdőzünk Isten szeretetében, élvezve az élet vizének felfrissítő áldásait. S ha jön az ijesztés, elrebbenünk, s a tolvaj könnyedén bányászik, rabol a "mi felpuhult területünkön. Ne felejtsük el, hogy: "Nagyobb az, aki bennünk van, mint aki a világban van!" Ne rémüljünk meg, ha a gonosz el akar kergetni az élő víztől, és meg akarja akadályozni felfrissülésünket! Ne hátráljunk meg a minket elijesztő akadályok láttán!

2009. 05. 19.                                          G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #23 Dátum: 2010 Április 28, 13:47:53 »
                                               Az agyagdarab

Egyszer volt, hol nem volt a fazekasok földjén
a Mester talált egy kiváló minőségű agyagdarabot.
- Na ez szép darab!.- nézegette el-elgondolkodva. - Ezt megmunkálom!
Amikor hazaért, gyönyörködve tette a korongra és lelki szemeivel már látta
a gyönyörű mázas korsót. Forgatni kezdte, s kérges tenyerével, óvatos ujjaival hozzáértő mozdulatokkal simította, vizezte, formázta a jó illatú anyagot.
Egyszer csak az agyagdarab leugrott a korongról és könyörögni kezdett:
- Mester! Nem lehetne egy kicsit gyengédebben? Annyira fáj, ahogy nyomkodsz, és már egészen elszédültem a forgatástól!
A fazekas csodálkozva nézett rá, majd higgadt szeretettel így válaszolt:
- Ahhoz, hogy használhatóvá válj, ki kell bírnod ezt a műveletet! Légy türelmes!
Azzal visszatette a munkadarabot a helyére és újra elkezdte a korongozást.
Egy idő múlva elkészült és elégedetten nézegette.
Amikor megbizonyosodott róla, hogy tökéletesre sikerült, befűtötte a kemencét.
Be akarta tenni az agyagkorsót a tűzbe, de az rémülten kiáltott fel:
- Mester! Mester! Hogy fogom én ezt kibírni?! Ez életveszélyes!
Repedések lesznek rajtam és összetörök! - siránkozott.
A kézműves megfogta és elmagyarázta neki, hogy
kiégetés nélkül használhatatlan lesz. Nem tudnak benne életmentő vizet tartani.
Forró kemence nélkül csak kirakati dísztárgy lehet belőle.
A korsó messzire nézett és elképzelte, hogyan itatnak belőle szomjazókat
a sivatag száraz homokján.
Megadóan hagyta magát a forróságba tenni, és
bár nagyon szenvedett, kitartott, mert hasznos akart lenni!
A kellő égetési idő után a Mester kivette és félretette a polcra, hogy lehűljön.
- Ó, hát hiába tűrtem a kemence tüzét, mégse kellek senkinek?
- sóhajtozott magányosan, telve elutasítottsággal.
Egyszer aztán újra kézbe vették és gyönyörű mintát festettek rá.
A korsó nagyon boldog volt.
Amikor betették a többi különböző formájú és mintájú edény közé, hogy
elszállítsák őket az oázisba, megértette, mi miért történt vele.
S mosolyogva várt a feladatra, hogy szomjat olthasson és hasznos legyen.
Ugye te is el akarsz jutni az oázisba?

(Guti Tünde   2007.)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #24 Dátum: 2010 Április 29, 18:04:24 »
Füldugó


Melyik a rosszabb? Süket, vagy vak? Mivel elég éber alvó vagyok, hétvégén kipróbáltam, milyen füldugóval aludni. Alighogy belegyömöszöltem a füleimbe, abban a pillanatban úgy éreztem, mintha egy másik dimenzióba kerültem volna. Az udvarról beszűrődő fény sejtelmesen megvilágította a szobát. Láttam mindent, de mégis mintha én magam el lettem volna vágva a külvilágtól. Zavarba ejtő megtapasztalás. Komolyan elgondolkodtam, nem rosszabb-e, mint a múltkori, Láthatatlan Kiállításon szerzett "vakság élmény".

Persze bevillant néhány ige, és olyan jó volt arra gondolni, hogy Isten nem halláskárosult! Ő odafigyel gyermekei kiáltására! Meghallgatja és válaszol. "Még nyelvemen sincs a szó, te már pontosan tudod, Uram!" - írja Dávid a 139. Zsoltárban. Ezzel szemben én vagyok az, aki hányszor nem hallom, ha az Úr szól hozzám. Esetleg annyi más hangot, zajt figyeltem, pl. önvád, félelem, vagy a világ csörtetése,  ami tönkretette lelki füleimet. Az biztos, hogy akkor valóban egy más világban érzi magát az ember, ha nem hallja Isten szavát, üzenetét. Ésaiás így figyelmeztet:

"...nem az Ő füle süket ahhoz, hogy meghallgasson, hanem a ti bűneitek választottak el titeket Istenetektől!"  (51:1.)

VESZÉLYES  DOLOG  SAJÁT  IGAZSÁGUNKBÓL  GYÁRTOTT  FÜLDUGÓVAL  ÉLNI!

De ha a szívünk telve van az Úrral, nyitva tartva szellemi érzékszerveinket, előfordulhat néha, hogy nem kapunk azonnali választ imádságunkra. Ez nem azt jelenti, hogy mennyei Atyánk nem hallgatott meg. Emlékezzünk Dánielre!

"Ne félj, Dániel, mert az első naptól fogva, hogy rászántad magad a dolgok megértésére, megalázkodva Istened előtt, meghallotta szavadat Isten, és én a te szavad miatt jöttem. A perzsa birodalom vezére ugyan utamat állta huszonegy napig, de Mihály, az egyik legfőbb vezér, segítségemre jött. Ezért kellett ott maradnom a perzsa birodalomban, de most megjöttem és elmondom neked, hogy mi fog történni népeddel az utolsó időben..."  (Dániel 10:12-14.)
 
2009. 06. 08.                                  G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Életjelek
« Válasz #25 Dátum: 2010 Április 29, 18:29:33 »
Koszonom Tunde!

El kell csondesednunk ahhoz, hogy meghalljuk az Ur szavat.
Elnyomhatja a gondok zaja az Ur halk szavat, es ha a zajban probaljuk kivalogatni, konnyen felreerthetjuk az uzenetet!

Nem valogatnunk kell, hanem elcsendesedni!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Életjelek
« Válasz #26 Dátum: 2010 Május 02, 06:42:10 »
Anyai szív csodája

Néhány hónapja, karácsony előtt csodás eset történt egy amerikai városban
egy édesanyával. Az asszony gyermeket várt, egészen pontosan gyermekeket, ikreket, amikor két hónappal a szülés várható ideje előtt hirtelen rosszul lett. A férje azonnal a kórházba szállította feleségét, de az orvosok hiába próbáltak segíteni neki, hamarosan beállt a halál . Perceken keresztül próbálták újraéleszteni, de sajnos nem jártak eredménnyel. Látván, hogy az édesanya életét már nem lehet megmenteni, az egyik orvos hirtelen úgy döntött, hogy legalább a gyermekek életét mentsék meg. A műtétet percek alatt elvégezték, a két magzatot életben világra segítették. Az édesanya ekkor már közel 15 perce halott volt. Amikor azonban felsírtak a kicsinyek, hirtelen elkezdett dobogni az anyuka szíve, felnyitotta szemét, az orvosok és segédkezők legnagyobb csodálkozására gyermekeit kereste. Mindenki megdöbbent a csodán, mert ilyet még senki nem látott, hogy egy halott édesanyát újszülött gyermekei visszasírtak volna az életre.

Az édesanya elvesztése az ember számára az élet egyik legfájdalmasabb eseménye. És hiába megy ki az ember a temetőbe édesanyja sírjához, hiába hullnak könnyei a sírra, a sírás már nem hozza vissza az életbe az elhunyt édesanyát. Pedig sokan talán azt szeretnék, ha csoda történne, olyan csoda, mint amilyen az imént említett újszülöttekkel történt, és visszasírhatnák édesanyjukat a földi életre. S mivel ilyen csoda nem történik, az ember számára marad a lelkiismeret furdalás, a bánkódás a mulasztásért, az elmulasztott szeretetért. A hatalmas koszorúkkal és a méregdrága síremlékekkel azonban nem lehet már pótolni azt a szeretetet, amelyet valaki elmulasztott gyakorolni szülei iránt még földi életükben. Az édesanyák mai ünnepe figyelmeztessen minket arra, hogy a legjobban az édesanyánk érdemli meg, hogy még életében kimutassuk iránta szeretetünket
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #27 Dátum: 2010 Május 02, 11:20:48 »
A fejsze a fák gyökerén...


2008. szeptember 9-én az Úr erőteljes meglátogatását éltem át. Már az előző két napon éreztem, hogy valami készül bennem. Erőteljes, határozott késztetést kaptam arra nézve, hogy olvassam el a Hegyi beszédet és János leveleit. Az volt a benyomásom, hogy ezzel akarta az Úr előkészíteni a szívemet arra a nagy horderejű üzenetre, amit mondani akar.
   S én olvastam. Kedden reggel kezdtem, de azonnal leszállt a Szentlélek és nagyon sírtam. Olyan súlyos gondolatok özönlöttek fel bennem, hogy le kellett írnom, mert úgy éreztem, ha nem teszem, szétveti a lelkem! Olvastam, sírtam, imádkoztam és írtam. Aztán kezdődött elölről az egész. Néha talán nem összefüggő, van, ami személyes, de van közösségi érdekeltségű is.

Számomra rendkívüli módon megtapasztalt ítélet volt, de olyan ítélet, ami magában hordozta máris a megújulás lehetőségét és a továbblépést.
Leírom, és kívánom, hogy ne megbotránkozz, hanem érts meg valamit abból, hogy az Úr sokkal jobban akarja az ébredést, mint mi, és ennek én és mi vagyunk az akadályai. Legelőször a gyülekezetnek kell felébrednie!

Mi a bűn?  Ellenszegülés.  A bűn elválaszt Istentől. Várjuk az ébredést?  Igen!

                  De!  Azt mondja az Úr:
"Bűnt és  ünneplést el  nem  szenvedek!" Ha  várjuk  az  isteni  meglátogatást, szakítanunk

kell minden bűnnel! Dicsőítő koncertjeinken felhőbe burkolózhatunk, ha maga a felhőoszlop tovább halad és itt hagy!
Egyedül Jézus Krisztus az ÚT az Atyához! MAJD  HA  LEGAPRÓCSKÁBB  BŰNEINK  IS  LEGALÁBB  ANNYIRA  FÁJNAK,  MINT AZ  ÚR  JÉZUSNAK  AZ  ATYÁTÓL  VALÓ  ELSZAKADÁSA  A MI  BŰNEINK  MIATT,  akkor  éretté  válunk  egy  isteni meglátogatásra. Amikor újra átérezzük, hogy Jézus Krisztus kereszthalála nélkül az összes szolgálatunkkal, koncertünkkel együtt is elveszettek vagyunk!
   Nincs  ébredés  megtérés  és  megalázkodás  nélkül!  Nincs  ébredés  a  kereszttel  való szembesülés nélkül! "Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok Őt segítségül, amíg közel van!"
Őszintén, szívből kell vágyakoznunk úgy élni, beszélni, érezni és cselekedni, hogy az Úr Jézus  kedvét  keressük  mindenben!  Olvassuk  a  Hegyi  beszédet!  LEJÁRT  A  NAGY  SZÓLAMOK  IDEJE !   Egy fejezetnek vége. Vége a körülcicomázott dicsőítő koncerteknek! Jön az  ASZFALTMISSZIÓ !  Ne a ruháitokat szaggassátok előttem! Ha isteni meglátogatást akartok, akkor a  SZÍVETEKET  SZAGGASSÁTOK  MEG! Ne tréfálkozzatok, hanem hirdessétek a megfeszített Krisztust!
Ingerült beszéded mint kígyó és béka jön ki a szádon!  Indulataid, haragod és mérgelődésed mint kénköves füst, bántja orromat! Úgy beszéljetek egymással, hogy  TESTVÉREDBEN  AZ  ÉN  FIAM, JÉZUS  KRISZTUS  ÉL!  Ne Ábrahám, Izsák és Jákób földi gazdagságára, örökölt áldásaira vágyjatok, hanem legyen mindennél és mindenkinél  FONTOSABB JÉZUS!
 Isten országa belülről kezdi az építkezést, szemmel nem látható módon.
"  A   FEJSZE   A   FÁK   GYÖKERÉRE   VETTETETT  !"    Máté 3:10.
Amíg még van idő és lehetőség, addig tegyünk jót némelyekkel!

"Még egy kevés idő, és megrendítem az eget és a földet, a tengert és a szárazföldet!"

                                                                                                        Aggeus 2:6.
 Ne rendezkedjetek be itt, ezen a Földön úgy, mintha örökké élnétek itt!

 
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #28 Dátum: 2010 Május 03, 16:02:48 »
Locsolják a pályát

2009. 05. 22.

Igazán üdítő látvány ebben a tikkasztó hőségben az iskolai pályát locsoló vízsugár! Több szórófej egyszerre - szinte vízsátrat alkot. A pályán edző gyerekeknek élvezet a játék! Hűs permet alatt nem megerőltető védeni, futni, de még gólt lőni sem. Csak néha kell oldalra szaladniuk, ha egyik-másik elvéti a célt és a labda elgurul.

Mi is pályán harcolunk, nem is akármilyen győzelemért! Istenünk kegyelméből folyamatosan árad ránk a felfrissítő élő víz. Előfordul velünk is, hogy pályaszélre kerülünk. Testvéreink hibájából  vagy  saját figyelmetlenségünk  miatt, mindegy. Ilyenkor nem az a megoldás, hogy kioktatjuk egymást vagy a perzselő nap miatt sopánkodunk. Fussunk vissza minél hamarabb a szabályszerűség helyére, és a hűsítő vízpermet, mint az Úr drága szeretete új erőt, új kedvet ad a folytatáshoz, a küzdéshez.

Bízzunk Istenben és ne essünk kétségbe a szellemi klíma vagy az elgurult "labda"  miatt!  Az Úr tudja, mikor kell elkezdeni a pálya locsolását!

2009. 05. 22.                                   G. T.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Életjelek
« Válasz #29 Dátum: 2010 Május 04, 21:42:54 »
A fa

 
   Láttam egy fát. Öt vaskos ágban folytatódott a rövid törzs. Olyan volt,

mint egy nagy, kérges, nyitott tenyér. Egyik ágát hajlatban levágták. Kettő

összecsavarodva tartotta egymást, szinte párhuzamosan a föld felett. Másik

kettő pedig ? a legkevésbé vastag ? merészen növekedett felfelé.

   Annyira különös volt a látvány, hogy megálltam és úgy néztem sokáig.

Érdekes volt és elgondolkodtató! Nem ilyenek vagyunk-e mi is? Egy a gyökér,

Jézus Krisztus! Közös a törzs, az Eklézsia.

Egyik ága sérült, talán betegség, vagy vihar sújtotta. Kettő fáradtan támogatja,

öleli, karolja fel egymást, alig bír kellő magasságban a föld felett maradni. De

tartja magát és hozzá nőtt társát, mert szélben és fergetegben edződött, erős ág!

   A középső kettő felfelé tör akadálytalanul. Igaz, ezeknek az átmérője a többi-

hez képest kisebb, éppen ezért a teherbírásuk is csekélyebb. De így öten együtt,

egy gyökérből kihajtva és általa megtartatva olyanok, mint Istenünknek az Ő

gyülekezetén keresztül megnyilvánuló, kitárt, ajándékozásra, gyógyításra és

megtartásra kész tenyere.

   Láttam egy fát. S ez a fa megtanított valamit.

 

2009.                                         Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.