Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 125026 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Életjelek
« Válasz #270 Dátum: 2011 Február 21, 14:49:15 »
Idézet
   Így van ez a szellemi életben is.
Körülöttünk sokféle hír járja, vélemények és ideológiák ütköznek egymással. Ez a világ tart, amerre tart, a maga hazugságaival, szemfényvesztésével. Sajnos sokakat megtéveszt.
Még a keresztyének között is vannak, akik elvesztették reménységüket abban, hogy van megújulás, van tavasz. A jelen rémisztő viharaiban elfelejtik az ígéreteket.
Ne féljetek! Elérkezik az idő! Az elvetett gabonamag elhal és sok gyümölcsöt terem!
A maga idejében.
   Jézus ezt mondta a rémült tanítványoknak:
„Bízzatok, én vagyok, ne féljetek!”

Ha az egész világ összeomlik is, bedőlhetnek a hitelek, csődöt jelenthetnek a bankok, a földig süllyedhet az erkölcsi morál, az Úr soha nem változik meg. Isteni ítéletek áradnak az emberiségre, katasztrófák sújtanak le mindenfelé, de Immánuel hűségében nem csalódunk, és amit ígéreteiben kijelentett, az úgy lesz.

   Nemsokára meglátjuk, mert Jézus eljön az Övéiért. Ez lesz az igazi tavasz. Az igazi új kezdete.

„A reménység pedig nem szégyenít meg.” Róma 5:5.

Ámen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #271 Dátum: 2011 Február 23, 08:57:55 »
     A JÉNAI ÜVEG

   Különös, nem éppen szokványos módon ébresztettem ma reggel a család még szunyókáló tagjait.
 Éppen mosogattam, amikor habos kezemből kicsúszott egy kis jénai tál teteje. Ismeritek biztos azt az érzést, ami ilyenkor elönti az embert. A másodpercek töredéke alatt elvonult a szemem előtt a gyászos képsor:
   szilánkokra tört üvegdarabok, a csörrenés és a kár okozta bosszúság, szorongás a felébresztettek méltatlankodása miatt.
   Nem így történt. Ijedtség és hangos kongás-bongás ugyan volt, de képzeljétek el, nem tört szét a kövezetre esett üvegfedő. El is határoztam, hogy utána járok, mi a titka a jénainak. Ezt találtam:
„Üvegnek tekintünk tudományos értelemben minden amorf, fizikailag homogén testet, amely olvadt állapotból túlhûtés következtében a belsô súrlódás folytonos növekedése közben ment át a szilárd halmazállapotba. Gyakorlati szempontból azonban üvegnek azt a mesterséges terméket nevezzük, mely izzó állapotra hevítve savak, bázisok vagy sók egyesülésébôl keletkezik, túlhûtéssel átlátszó vagy áttetszô szilárd, amorf testté merevedik, és amelynek kémiai vagy fizikai tuladonságai a gyakorlat által megszabott határok között mozognak.    Írta: dr. Knapp Oszkár 1940.”
Máshonnan:
„Különleges összetételű tűzálló, kis hőkiterjedésű, vegyileg igen ellenálló üvegfajta (Jéna német város nevéről). „

   Az életünk bizony gyakran produkál olyan helyzeteket, amikor így fogalmazunk:
   „Darabokra hullottak a terveim, álmaim.” Vagy másképp:
   „Úgy érzem, összetört a szívem…”

Keresztyén hitünk a megpróbáltatásokban, harcokban edződik, erősödik. Viseljük el emelt fővel, Krisztusra tekintve, de alázatos lelkülettel ezeket a salaktalanító, olvasztó kemencés időszakokat, mert az edzett üveghez hasonlóan mi is egyre kevésbé leszünk túl érzékenyek, minden apró összezörrenésért törékenyek!


2011. febr. 23.                                   Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Életjelek
« Válasz #272 Dátum: 2011 Február 23, 10:10:37 »
     A JÉNAI ÜVEG

   Különös, nem éppen szokványos módon ébresztettem ma reggel a család még szunyókáló tagjait.
 Éppen mosogattam, amikor habos kezemből kicsúszott egy kis jénai tál teteje. Ismeritek biztos azt az érzést, ami ilyenkor elönti az embert. A másodpercek töredéke alatt elvonult a szemem előtt a gyászos képsor:
   szilánkokra tört üvegdarabok, a csörrenés és a kár okozta bosszúság, szorongás a felébresztettek méltatlankodása miatt.
   Nem így történt. Ijedtség és hangos kongás-bongás ugyan volt, de képzeljétek el, nem tört szét a kövezetre esett üvegfedő. El is határoztam, hogy utána járok, mi a titka a jénainak. Ezt találtam:
„Üvegnek tekintünk tudományos értelemben minden amorf, fizikailag homogén testet, amely olvadt állapotból túlhûtés következtében a belsô súrlódás folytonos növekedése közben ment át a szilárd halmazállapotba. Gyakorlati szempontból azonban üvegnek azt a mesterséges terméket nevezzük, mely izzó állapotra hevítve savak, bázisok vagy sók egyesülésébôl keletkezik, túlhûtéssel átlátszó vagy áttetszô szilárd, amorf testté merevedik, és amelynek kémiai vagy fizikai tuladonságai a gyakorlat által megszabott határok között mozognak.    Írta: dr. Knapp Oszkár 1940.”
Máshonnan:
„Különleges összetételű tűzálló, kis hőkiterjedésű, vegyileg igen ellenálló üvegfajta (Jéna német város nevéről). „

   Az életünk bizony gyakran produkál olyan helyzeteket, amikor így fogalmazunk:
   „Darabokra hullottak a terveim, álmaim.” Vagy másképp:
   „Úgy érzem, összetört a szívem…”

Keresztyén hitünk a megpróbáltatásokban, harcokban edződik, erősödik. Viseljük el emelt fővel, Krisztusra tekintve, de alázatos lelkülettel ezeket a salaktalanító, olvasztó kemencés időszakokat, mert az edzett üveghez hasonlóan mi is egyre kevésbé leszünk túl érzékenyek, minden apró összezörrenésért törékenyek!


2011. febr. 23.                                   Guti Tünde



Mindig szépen írsz, Tundi  :2smitten:
Orom volt olvasni, koszonom szépen  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Még annyit fuznek hozza, utolag: a szeretetben levo ember, kezen még a balszerencse, a peh...(az edeny leesett) is szerencsesen megy at!  :088: :044:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Életjelek
« Válasz #273 Dátum: 2011 Február 23, 12:38:49 »
     A JÉNAI ÜVEG

   Különös, nem éppen szokványos módon ébresztettem ma reggel a család még szunyókáló tagjait.
 Éppen mosogattam, amikor habos kezemből kicsúszott egy kis jénai tál teteje. Ismeritek biztos azt az érzést, ami ilyenkor elönti az embert. A másodpercek töredéke alatt elvonult a szemem előtt a gyászos képsor:
   szilánkokra tört üvegdarabok, a csörrenés és a kár okozta bosszúság, szorongás a felébresztettek méltatlankodása miatt.
   Nem így történt. Ijedtség és hangos kongás-bongás ugyan volt, de képzeljétek el, nem tört szét a kövezetre esett üvegfedő. El is határoztam, hogy utána járok, mi a titka a jénainak. Ezt találtam:
„Üvegnek tekintünk tudományos értelemben minden amorf, fizikailag homogén testet, amely olvadt állapotból túlhûtés következtében a belsô súrlódás folytonos növekedése közben ment át a szilárd halmazállapotba. Gyakorlati szempontból azonban üvegnek azt a mesterséges terméket nevezzük, mely izzó állapotra hevítve savak, bázisok vagy sók egyesülésébôl keletkezik, túlhûtéssel átlátszó vagy áttetszô szilárd, amorf testté merevedik, és amelynek kémiai vagy fizikai tuladonságai a gyakorlat által megszabott határok között mozognak.    Írta: dr. Knapp Oszkár 1940.”
Máshonnan:
„Különleges összetételű tűzálló, kis hőkiterjedésű, vegyileg igen ellenálló üvegfajta (Jéna német város nevéről). „

   Az életünk bizony gyakran produkál olyan helyzeteket, amikor így fogalmazunk:
   „Darabokra hullottak a terveim, álmaim.” Vagy másképp:
   „Úgy érzem, összetört a szívem…”

Keresztyén hitünk a megpróbáltatásokban, harcokban edződik, erősödik. Viseljük el emelt fővel, Krisztusra tekintve, de alázatos lelkülettel ezeket a salaktalanító, olvasztó kemencés időszakokat, mert az edzett üveghez hasonlóan mi is egyre kevésbé leszünk túl érzékenyek, minden apró összezörrenésért törékenyek!


2011. febr. 23.                                   Guti Tünde

 :afro:   Kösz Tünde!
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Életjelek
« Válasz #274 Dátum: 2011 Február 23, 13:17:53 »
 :thanks:
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Életjelek
« Válasz #275 Dátum: 2011 Február 23, 13:19:57 »
Vajon miért van, hogy én egyre érzékenyebb leszek, nem keményebb, hanem egyre lágyabb
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #276 Dátum: 2011 Február 23, 20:06:45 »
 :01:
Drága Magda!

Szerintem korunknál fogva leszünk egyre érzékenyebbek. De az Úrban feloldódik ez, és a prés alatt egyre inkább Ő buggyan elő, és nem a mi emberi természetünk.  :pirul:

Köszönöm a kedves megjegyzéseket, Zsuzsa és Ani Kinor!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Életjelek
« Válasz #277 Dátum: 2011 Február 23, 20:46:57 »
:01:
Drága Magda!

Szerintem korunknál fogva leszünk egyre érzékenyebbek. De az Úrban feloldódik ez, és a prés alatt egyre inkább Ő buggyan elő, és nem a mi emberi természetünk.  :pirul:

Köszönöm a kedves megjegyzéseket, Zsuzsa és Ani Kinor!  :2smitten:
Drága Tünde  :2angel:
Azt gondolom teljesen félre értetted, én szellemi érzékenységről írtam.

Ahogy oldódik a természeti ember keménysége, egyre lágyabban reagál a környezeti hatásokra, de a te írásaid is általában ezt közvetítik, ahogy a tavasz ébredésére rezonálsz.

A pengő érc és a zengő cimbalom kemény az üveg kemény a gyémánt még keményebb engem érzékenységre rendelt az Úr, ezért válok a keze alatt egyre érzékenyebbé, egyre többször kell Hozzá kiáltanom.
Reggel beírt kérdésem után nyilvánnította ki ezt, kellett hogy kérdezzem, aztán megjött a válasz.

Lehet, hogy te a megbántódottságra gondoltál, de az Úrban létem ettől megvéd, és főleg ha a keresztre nézek, ott Ő mit hordozott el értem.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #278 Dátum: 2011 Február 26, 15:59:03 »
          PITYMALLAT

   Pitymallatkor ébredtem ma. Ugye, milyen érdekes ez a kifejezés? Az idősebb és főleg vidéki emberek ismerik inkább.
   A magyar szavak olyan különös módon, sokféle árnyalattal tudnak bemutatni egy-egy dolgot. Nagyon gazdag a magyar nyelv! Tehát ez a „pitymallat” azt súgja nekem, hogy még mielőtt az első madár elkiáltaná magát, hogy „pitty”…
   Takaróként borult a csend mindenre. A hőmérő bizony kemény mínuszokat mutatott. De ez most csak azért esett ilyen rosszul, mert a januári -20-at is megközelítő hideg után fellélegezhettünk a pár hetes enyhébb időben.
   
   Már az első kutyasétáltatók járják az utcát, nézem a háztetők közötti látóhatárt, ahol széles, vastag, szürke felhőréteg terjeszkedik tömötten. Talán havat hoz megint…
   Csak néhány pillanat, és már vissza is térek konyhai munkámhoz, de ez elég is volt arra, hogy felismerjem „az idők jelét”.
   Szellemi ablakomon is gyakran kitekintek, miközben teszek-veszek, imádkozom és szolgálok, azaz élem keresztyén életem mindennapjait. Ilyenkor hamar megláthatom a közeledő frontokat, viharokat.
   Ha elég jól ismerjük az üdvtörténetet – fontos összevetni a próféciákat és a tényeket -, könnyebben beazonosíthatjuk a körülöttünk zajló eseményeket, és a világ politikai változásait.
   Egyszer csak zeng a lépcsőházunk. Egyik anya ordibál egyetlen fiával:
-   „… Nem fogok rád mosni! Dögölj meg!”
Majdnem lefagytam, mint néha a monitorunk. Micsoda borzalmas átkot szór ez az asszony?! Nem is gondol bele, mi lesz (lenne) a következménye! Rettenetes így kezdeni a napot!
   
   „A szeretet sokakban meghidegül”, – az utolsó napokra vonatkozóan írja Pál.
Mennyire igaz ez korunk nemzedékére! Jellemzi az agresszió, az én központúság, és a többit már nem is sorolom. Mindannyian érzékeljük azt a szellemi légkört, amiről a II. Timótheus 3. részének az elején olvashatunk.
   „Figyeljetek, vigyázzatok, imádkozzatok!” Ez pedig Jézus tanácsa a tanítványoknak. Nekünk is ugyanúgy szól. Figyelnünk kell az idők jeleit, vigyáznunk kell, hogy tisztán és szentül távol tartsuk magunkat a világtól és a bűntől, de leginkább szüntelen imádkoznunk fontos, mert Isten jelenlétében, a Vele való szoros kapcsolatban vagyunk védettek!
   
   Pitymallat. Az éjszakának lassan vége.
   Készüljünk!

2011. febr. 24.                                    Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Életjelek
« Válasz #279 Dátum: 2011 Február 26, 16:04:41 »
Drága Tünde!
Köszönöm.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #280 Dátum: 2011 Február 28, 13:37:47 »
          A KÖZÉPSŐ BOKOR

   Satnya bokor áll az udvarunkon. Nem is áll, hanem kétrét görnyedve nyújtózik a fény felé. Mintha kéregetne… Derékban meghajolva tárja szét gallyait a napsugaraknak, hogy végig simítsák, fürdessék, öltöztessék.
   Valamikor régen, gömbölyű formájú kis cserje volt, ígéretes jövővel. Mára már inkább vén fára hasonlít. Ágán gyerekeke hintáztak rendszeresen, és úgy tűnik, megszokta ezt a testtartást, ha van teher, ha nincs. (Máskor focikapunak is használták a fiúcskák. Ráadásul az udvar közepe táján él, ahol lenézik…)
   Szánalmas látvány, pedig emlékszem arra a napra, amikor ültették. Jókedv, összefogás, közösségi munka kísérte. De akármilyen is a külseje, bármennyire is eltűnt életerős koronája, a töredezett, hibás ágacskák mégis az elsők között leveleznek!
   A tavasz első, langyosabb sugaraival apró levélkék kezdtek kizöldülni rajta mindenfelé. Micsoda ellentét!
Mást mutat, amit a szemünk eddig látott, és mást az az erő, ami belül, a szürke kéreg alatt, a növényi rostokban és az igencsak rövid törzs évgyűrűiben dolgozik.
   Nézzünk csak egymásra! A bűn következtében mi is mindannyian hibásak vagyunk az isteni tökéletességhez képest. Egyikünk ilyen, másikunk olyan.
Egy a fontos! Munkálkodik-e bennünk az erő, ami képes új hajtásokat növeszteni, leveleket hajtani és termést érlelni?
   Ne ítéljünk soha pusztán a külső dolgok alapján! Nézzünk, lássunk Jézus szemeivel!
Ajánlom, hogy feltétlenül nézzétek meg Kulka Arni prédikációját! (2011. febr. 26. 16.30)

http://agapenet.hu/


2011. febr. 27.                                 Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Életjelek
« Válasz #281 Dátum: 2011 Február 28, 14:40:21 »
Köszönöm drága Tünde.Nagyon megindított ez a történet.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Életjelek
« Válasz #282 Dátum: 2011 Február 28, 21:08:29 »
          A KÖZÉPSŐ BOKOR

   Satnya bokor áll az udvarunkon. Nem is áll, hanem kétrét görnyedve nyújtózik a fény felé. Mintha kéregetne… Derékban meghajolva tárja szét gallyait a napsugaraknak, hogy végig simítsák, fürdessék, öltöztessék.
   Valamikor régen, gömbölyű formájú kis cserje volt, ígéretes jövővel. Mára már inkább vén fára hasonlít. Ágán gyerekeke hintáztak rendszeresen, és úgy tűnik, megszokta ezt a testtartást, ha van teher, ha nincs. (Máskor focikapunak is használták a fiúcskák. Ráadásul az udvar közepe táján él, ahol lenézik…)
   Szánalmas látvány, pedig emlékszem arra a napra, amikor ültették. Jókedv, összefogás, közösségi munka kísérte. De akármilyen is a külseje, bármennyire is eltűnt életerős koronája, a töredezett, hibás ágacskák mégis az elsők között leveleznek!
   A tavasz első, langyosabb sugaraival apró levélkék kezdtek kizöldülni rajta mindenfelé. Micsoda ellentét!
Mást mutat, amit a szemünk eddig látott, és mást az az erő, ami belül, a szürke kéreg alatt, a növényi rostokban és az igencsak rövid törzs évgyűrűiben dolgozik.
   Nézzünk csak egymásra! A bűn következtében mi is mindannyian hibásak vagyunk az isteni tökéletességhez képest. Egyikünk ilyen, másikunk olyan.
Egy a fontos! Munkálkodik-e bennünk az erő, ami képes új hajtásokat növeszteni, leveleket hajtani és termést érlelni?
   Ne ítéljünk soha pusztán a külső dolgok alapján! Nézzünk, lássunk Jézus szemeivel!
Ajánlom, hogy feltétlenül nézzétek meg Kulka Arni prédikációját! (2011. febr. 26. 16.30)

http://agapenet.hu/


2011. febr. 27.                                 Guti Tünde



Mint mindig.....nagyon szép Írás Tunde, biztos vagyok benne, hogy az a legszebb bokor  :2smitten:
Megnéztem, meghallgattam a predikaciót is, még mikor becsatoltad.... osszességeben udito volt hallani.


Én is koszonom szépen!

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #283 Dátum: 2011 Március 01, 15:04:53 »
 :2smitten:
Minden dicsőség egyedül az Úr Jézusé! :05:
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Életjelek
« Válasz #284 Dátum: 2011 Március 01, 20:14:31 »
:2smitten:
Minden dicsőség egyedül az Úr Jézusé! :05:
 :2smitten:


:037: AMEN!