Szerző Téma: Tisztítótűz  (Megtekintve 21230 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #30 Dátum: 2009 Július 16, 22:37:22 »
 :( "Egy másik igen ajánlott eszköz, a szentolvasó az elhunytakért

A rózsafüzér által minden évben sok lélek szabadul ki a tisztítóhelyről. Maga az Isten anyja jön a purgatóriumba, hogy kiszabadítsa onnan a lelkeket. S ez igen szép, hogy a szenvedő lelkek Szűz Máriát az Irgalmasság Anyjának nevezik. A lelkek azt mondják Máriának, hogy a búcsúknak felbecsülhetetlen az értéke a szabadulásuk szempont­jából. S részünkről néha kegyetlenség nem kihasználni ezt a kincset, amelyet az egyház ajánl fel nekünk a lelkek érdekében.

Ami a búcsúkat illeti, hosszan tartana, ha mindent elmagyaráznánk itt. Utalok VI. Pálnak 1968-ban irt csodálatos szövegére. Kérhetik akár a plébánosuktól, akár a vallásos könyvek boltjában."

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #31 Dátum: 2009 Július 16, 22:48:57 »
"A szenvedéssel kapcsolatban szeretnék idézni egy tanúságtételt, amelyet Mária mesélt. 1954-ben történt. Egy se­reg halálhozó lavina zúdult le egy falura, Mária faluja mellett. És később megtudták, hogy további lavinák zúdul­tak le, de valami megállította őket, egész csodálatos módon a falu előtt úgy, hogy semmi kár nem esett. Ebben a faluban volt egy asszony, aki előzőleg meghalt. 30 évig volt beteg igen, gyenge ápolásban részesült. Rengeteget szenvedett 30 éven át. Minden szenvedését a községe javára ajánlotta fel. A lelkek elmondták Máriának. Hogy ennek az asszonynak a felajánlása miatt nem érte a falut lavina, mert ő felajánlotta a szenvedéseit és türelemmel viselte őket, és Mária azt mondta, hogy ha egészséges lett volna, nem tudta volna így megvédeni a falut. A türelemmel elviselt szenvedés által több lelket lehet megmenteni, mint imádsággal."

 :08: Most értettem meg valamit! Egy katolikus pap ismerősöm homoszexuális. Beszélgettem vele és kérdeztem, hogy nem zavarja, hogy Isten látja a hancúrozását a másik férfival az ágyban, miközben előtte a szentmiséről jött ki? A válasz az volt, felajánlja Szűz Máriának. Félelmetes miben hisznek. Hát egyre jobban az sarkal, hogy imádkozni kell a katolikusokért, hogy térjenek meg ebből a tévedésükből. Iszonyatos mekkora tévedésben vannak.

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #32 Dátum: 2009 Július 16, 23:02:46 »
 :( "- Ez nagyon fontos. Meglátogatta-e magát olyan lélek, aki perverz cselekedeteket hajtott végre a Földön, például szexuális téren?

- Igen, ők nem vesztek el és sokat kell szenvedniük, hogy megtisztuljanak. A homoszexualitás valóban a gonosz­tól jön.

- De akkor mit tanácsolna mindazoknak, akiket a homoszexualitás súlyt, akiknek hajlamuk van rá?

- Imádkozzanak, sokat imádkozzanak, hogy legyen erejük elfordulni ettől. Főleg Szent Mihály arkangyalhoz kell imádkozni, mert elsősorban ő az, aki a gonosz ellen küzd."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tisztítótűz
« Válasz #33 Dátum: 2009 Július 16, 23:12:22 »
Ó jajjj...mennyi mennyi tévtanítás...
De ez arra a korra vezethető vissza, mikor a Biblia a pulpitushoz volt láncolva és a por népnek esélye sem volt beletekinteni.  :062:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Tisztítótűz
« Válasz #34 Dátum: 2009 Július 16, 23:18:56 »
Kedves Testvéreim!
Mi ez itt,  Vatikán news conference?!
Ha ezt folytatjátok, akkor meglátogatom a pszhiátriát, nekik is tök tuti karizmáik vannak az ilyen esetekre pl. egy kis bárium intravénásan!
Aszem inkább hónap is gályázok!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #35 Dátum: 2009 Július 16, 23:22:08 »
Daba! Egyáltalán nem árt, ha szembesülünk sokan a katolikus tanokkal és imádkozunk értük, hogy mielőtt Jézus visszatér, térjenek meg ebből. Szinte fáj, ahogy olvastam, miben vannak szegények.  :08: Hát már a reformációt is értem miért volt.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tisztítótűz
« Válasz #36 Dátum: 2009 Július 16, 23:22:49 »
Jobb szerintem nem fírtatni tovább ezt a témát, mert ez nem épít és egy ilyen hihedelemben élő embert sem fog meggyőzni a hamis voltáról... :118:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tisztítótűz
« Válasz #37 Dátum: 2009 Július 16, 23:23:17 »
Így van Mária, imádkozni kell értük...nem is keveset!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #38 Dátum: 2009 Július 16, 23:27:06 »
Jobb szerintem nem fírtatni tovább ezt a témát, mert ez nem épít és egy ilyen hihedelemben élő embert sem fog meggyőzni a hamis voltáról... :118:

Nem is azért tettem be, hogy épít, hanem azért, hogy tisztába legyünk dolgokkal és imával lehessen hordozni őket. Egyáltalán nem vitatéma. De nem is lehet struccpolitika, hiszen életek függenek tőle. Azért ez már üdvösségkérdése.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Tisztítótűz
« Válasz #39 Dátum: 2009 Július 16, 23:30:52 »
Tesókáim!
Kálvin, Luther, Wesley, Spurgeon nem 'csak' imádkozott értük, hanem el is vitték nekik az evangéliumot!
Vagy ti úgy gondoljátok, hogy a reformáció egyházainak tagságát 'a szamár rugta ki a falból'?!
Nem mások miatt, hanem Ő miattuk kell beszélni erről!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tisztítótűz
« Válasz #40 Dátum: 2009 Július 16, 23:41:46 »
Én azt tapasztaltam mindenhol, hogy hasonló ez, mint Izráel vaksága. T.i. amiről a Biblia is ír.
Lesz még áttörés, de itt szerintem nem sok katolikus lesz meggyőzve!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Tisztítótűz
« Válasz #41 Dátum: 2009 Július 16, 23:56:15 »
Antikám, pedig számomra teljesen hiteles vótá!
:hehe:
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tisztítótűz
« Válasz #42 Dátum: 2009 Július 17, 00:03:01 »
Hogy érted, hogy vótam?  :020:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Tisztítótűz
« Válasz #43 Dátum: 2009 Július 17, 08:20:11 »
Jó van na, most is az vagy!
:igen:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #44 Dátum: 2009 Július 17, 09:08:03 »
Anti! Szerintem Daba már álmos vóta és csak írta valamit.  :hehe: